Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Egzaması olup şu an tamamen kalmayan var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

ela.

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2009
2.161
5
arkadaşlar allah rızası için egzamadan tamamen kurtulanınız varsa nasıl hangi maske ve ilaçla geçti yazın..
saçlı deriden bahsediyorum..
dökülme yapar mı nasıl azaltabilirim dökülmeyi yardımmmmm

Son düzenleme:
canım egzama bende var eşimde var oğlumda var kesin bi ilacı yok ara ara çıkar maalesef cildin kuru olmıcak nemlendirceksin

saç dökülmesi yaparmı bu illet?
sizin böyle şikayetiniz var mı yoksa bana mı has...

annemde vardı dr.iki solüsyon ve şampuan verdi 1 haftada geçti.bir dermatologa gidin bence

gittim losyon ile nizoral verdi ama geçemdi hafifledi biraz,o kadar

canim bende var ama sac dibimde hic cikmadi ayrica 4 yildirda ugramiyor ama oglumda sacinda cikiyor dr diyorki saclari cok sik ve uzadiginda hava almiyormus dipleri o yüzden sik banyo etmeli ve saclari hep hava almali yoksa terledikten sonra hemen cikiyorlar saci falanda dökülmüyor yaklasik 2 senedir var problem uzun süre cikmiyor ama dikkat etmedigim zaman bi bakiyorum cikmis gene her hangi bi sampuan önermedi canim ins yardimci olabilmisimdira.s.

başka yok galiba bu sorunu olup tamamen kurtulan?

canım bende ekzema var ama ellerimde ve kulağımda..
su ana benim hemen hemen yok gibi :lepi: tabi birazcık pütürlük var ama kaşınmıo en azından :):) birde yediklerine dikkat edeceksin..
Kuru dut'u suda kaynatıosun , sonra ellerini içine sokuosun ama tabi ılıkken sok sogumucak eger sogursa tekrar ısıt ve daha sonra (gece yatarken olabilir) o dutu eline sar ve yat sabah kalkıp elını yıkadığında hememn hemen gecmıs olacaaaaak. Tabi tamamen hiç bi zaman gecmez fakat hafifliyor.Gitmediğim doktor kalmadı fakat bu dut çok iyi geldi bana tavsiye ederim şutarafagitti Geçmiş olsuuun

bende 14 yıldır çekiyorum canım bunu saçlarım yetmiyor bir de alnıma burnuma yayıldı iyice kullandığn ilaç veya kremle geçse de kesin çözüm yok sanırım:KK43: bahar aylarında azıyor iyice kızartma baharat domates çok tüketmiceksin yani ben kurtulamadım hala:gitme:

ya benimde daha artık gitmediğim profesör falan kalmadı. perhiz de yaptım, domates, baharat yemedim. bunların hiçbiriyle alakası yok. ben cok ugrastım, bunları yemesende oluyor. geçici çözümleri var anca bu rahatsızlıgın.

öncelikle herkese çook geçmiş olsun ben de yaklaşık 4-5 sene bu egzamayla savaştım benim ellerimdeydi gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı ne kremler fayda etti ne de haplar aloe vera , kuru dut kürü ne denediysem geçici sonuç verdi ellerim yarılıp kanardı avucumu kapatamazdım iki tane de ufak bebeğim vardı onların altıydı kakasıydı derken benim ellerim içler acısı bir hal aldı bir gün internette araştırırken sülüğün çok iyi geldiğini okudum iki gün sonra kayınvalidem geldi ve bir arkadaşının sülükle tamamen egzamadan kurtulduğunu söyledi ben de hemen yapalım dedim bu acıyı böyle çekmektense 2 saat dişimi sıktım ellerime sülük koydurdum 2 sefer yaptık şu anda ellerim gayet sağlıklı 2 sene oldu bazen (neden olduğunu hala anlayamadım) tekrar kabaracakmış gibi oluyo ama çok şükür kabarmadan geçiyor .(yalnız mayıs sülüğünün daha faydalı olduğunu söylüyorlar )

Biraz uzun oldu ama en başından anlatmak istedim ne kadar acı veren bir hastalık olduğunu çok iyi bildiğim için...Sorusu olan varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :))

benim kafamda var ve kepek şampuanı kullanmaktan başka bişi yapamıyorum dermatoloğun verdiği losyon ve şampuanı kullandım pek bi fayda etmedi ama bilmiyorum dökülme şiddetini attırınca çekilmez oluyor özellikle saçta.

Arkadaslar birsey soracam simdi okudumda.. size sormak istedim acaba bendedemi egzama var diye
sac dibimde belli biryer var orasi sürekli kasiniyor yani saclarimi yeni yikasamda kasiniyor. bende kendimi tutamiyorum kasiyorum tabi. bazen
okadar kasiniyorki kasidigimda kaniyor ve kabuk bagliyor. birkac gün sonrada o kabugu soyabiliyorum. bu nedir acaba? lütfen biri bna söylesin ne oldugunu
ha birde bu arada saclarimda cok dökülmeye basladi ya :KK43:

Son düzenleme:
canım aynı sorun bende de var maleseff:KK43: benim de gitmediğim doktor kalmadı..saçlı derim pul pul dökülüyo aşırı kaşınıyo kabuk bağlıyo.sanırım egzama derken bundan bahsetmiştir arkadaş..kesin çözümü yok diyo doktorlar.tedaviye yönelik ketoral ,zetion şampuan kullandım..elosolic diye bi merhem vermişti bi de doktor.saçlı derine iyice merhemden sürüyosun,2saat kadar bekledikten sonra ketoral yada zetionla yıkıyosun saçını.çok rahatlatıyor ama kesin sonuç değil sadece tedavi ediyor..ben de normal şampuan kullanmayı özledim sürekli bu şampuanları kullanmaktan bıktım artık.hatta saçımda merhem var şuanda yarın yıkıyacağım saçımı.siyah giyemiyorum beyaz beyaz dökülüyo çok sinirlerim bozuluyo.keşke kesin çözümü olsa da kurtulsak.hepimizie acil şifalar diliyorum arkadaşlar...

dikkat ediyorum yazın azıyor bu egzama kışın biraz duruluyor ya sizin????

ben pek bişey gözlemlemedim ama eczacı babama yazın saçını erkek bası gibi kestirsin hem hava alır hem güneş egzamayı kurutur demiş... ekşisözlükten de baktığım kadarıyla yaz aylarında hastalığın hafiflediği kış aylarındada çoğaldığı söylenmiş ama bu seboreik dermatit için geçerli bi kaç forumdada bu teorinin tam tersi yazılarıda gördüm sonuç deneyip görücez....

Arkadaşlar benimde yıllardır bu sorunum var doktorların önerdiği şampuanlar kremler herşeyi denedim. çocukkken saçlarımda ve göğüs bölgemde vardı almanyadan bir ilaç yaptırıp gönderdiler bana göğüs bölgemdekiler geçti ama saçımdakiler hala duruyor. İnternette çok araştırdım Egzamaya %100 Çözüm diye Violet adında bitkisel bir set var setin içinde damla, hap ve kremi var ayrı ayrıda satılıyor ama en güzeli hepsini kullanmak bence, gerçi ne kadar faydalı olur bilemiyorum ama herşeyi denedim nasıl olsa bide bunu kullanayım umarım faydası olur. kullanmaya başlayım gelişmeleri tekrar anlatırım :KK16: herkese acil şifalar diliyorumm.

X