Bebek Beslenmesi ek gıda

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

hayalievren

Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
189
166
benim dört aylık kızım var. hem emzirip hem mama veriyordum ama son günlerde mama alerji yaptı sanırım mamasını değiştirmeyi düşünüyorm. onerebileceginiz mama var mı? bide bu kadar erken ek gıdaya geçiş yapan var mı? yoğurtla falan başlasam sıkıntı çıkar mı acaba. çok kararsız kaldım 🙄🙄

İlk kizcemda slerjisini ve gazının önüne geçen evolvia olmustu. Ikinci kizcem de ablası gibi evolvia ile başlayalım dedik su an golden goat rahatlattı. Mamafirmari ile görüşüp numune isteyebilirsin bilgin olsun. Ama en iyisi bu iki mamada biri.
Ek gida olarak daha ben üç/5 aylıkken elma armut ayva gibi şeyleri tattirmaya başlamıştım.
Simdi ise pure ile daha dun İlk adimimizi attık ( yarin dört aylık aşısı var)
Yavastan yoğurt kabak patates vb şeylere baslayabilirsin
Bal kabağı stokla
Pırasa eline ver hem tutma refleksi icin
Yaptigim hatırladığım şeyleri yaziverdim su an
Hatta hazır pure ne biliyim toz ari mama bile alsam mı diye düşünüyorum.
Her perşembeden pazara kadar da hipp kavanoz mamalar 6 al 4 ode sanirim bilgin olsun

4 aydan sonra bnde başlamıştım yavaş yavaş, günde 1 çay kaşığı kadar tattırdım sevsin diye anne sütüyle karıştırırdım patates püresini , havucu falan

Canım alerji diyorsun bide yoğurt diyorsun.
Bebekler 6 ay anne sütü veya mama alır. Bağırsak gelişimi tamamlanmaz 6 aydan önce. Ömür boyu yemek yiyecekler zaten yapmayın etmeyin şu bebeler daha emmeyi yeni öğrenmişken ek gıda vermeyin.

Eskiden mama vermeyin derlerdi şimdi hastaneler veriyor.
Su vermeyin dediler anne sütünden alıyor şahsen su verme tarafıyım veriyorum
Ek gida sürecine sadece tadımlık olarak başladım bazi seylere başlamadan önce köklü bir hastanenin doktoruna bile danıştim ki bazi meyvelerin erken olabileceğini üç sebzeyi söylemiş bulundu eskiden olduğu gibi,bazi katı on yargilardan kurtulmamız lazım bence 6 ay oncesi sonrası vb 🙃

Canım alerji diyorsun bide yoğurt diyorsun.
Bebekler 6 ay anne sütü veya mama alır. Bağırsak gelişimi tamamlanmaz 6 aydan önce. Ömür boyu yemek yiyecekler zaten yapmayın etmeyin şu bebeler daha emmeyi yeni öğrenmişken ek gıda vermeyin.
yoğurt dememin sebebi etrafından Bi çok kişiden ilk yoğurtla başla olayını çok duydum. sadece emziriyo olsaydım ek gıda tabiki çok erken derdim ama mama yiyen bebeklerde ek gıda erken baslaninca sorun olmadığını duydum. bide mama alerji yaptı o yüzden mama yerine evde doğal yapılabilecek şeyler ve sadece emzirmek adına çözüm bulmaya çalışıyorum sadece 😕

İlk kizcemda slerjisini ve gazının önüne geçen evolvia olmustu. Ikinci kizcem de ablası gibi evolvia ile başlayalım dedik su an golden goat rahatlattı. Mamafirmari ile görüşüp numune isteyebilirsin bilgin olsun. Ama en iyisi bu iki mamada biri.
Ek gida olarak daha ben üç/5 aylıkken elma armut ayva gibi şeyleri tattirmaya başlamıştım.
Simdi ise pure ile daha dun İlk adimimizi attık ( yarin dört aylık aşısı var)
Yavastan yoğurt kabak patates vb şeylere baslayabilirsin
Bal kabağı stokla
Pırasa eline ver hem tutma refleksi icin
Yaptigim hatırladığım şeyleri yaziverdim su an
Hatta hazır pure ne biliyim toz ari mama bile alsam mı diye düşünüyorum.
Her perşembeden pazara kadar da hipp kavanoz mamalar 6 al 4 ode sanirim bilgin olsun
teşekkür ederim deniycem inşallah 🥰

yoğurt dememin sebebi etrafından Bi çok kişiden ilk yoğurtla başla olayını çok duydum. sadece emziriyo olsaydım ek gıda tabiki çok erken derdim ama mama yiyen bebeklerde ek gıda erken baslaninca sorun olmadığını duydum. bide mama alerji yaptı o yüzden mama yerine evde doğal yapılabilecek şeyler ve sadece emzirmek adına çözüm bulmaya çalışıyorum sadece 😕

Mama alerji yaptıysa bebek alerjiktir. Muhtemelen de süt ve süt ürünleri alerjisi vardır. Bence bi doktora gidim bunun için. Allah korusun mamadaki sütü tolere edebilir ama direk maruz kalınca çok kötü sonuçlar olabilir.
Doktor sizi yönlendirir.
Anne sütü veya mama ayrımı yok o bi şehir efsanesi.
Bebekler 6 ay anne sütü yoksa formül mama almalı. 6. Aydan sonra da en az alerjenden başlanarak tadım şeklinde gidilmeli. Bizim toplumda ilk yoğurt verilir genelde ama şuanki devrin alerjik çocuklarında bu çok riskli. Patates, havuç gibi az alerjenden başlayın. 1 yaşına kadar da temel besin anne sütü veya mamadır. Gerisi tadım şeklinde devam eder. 1 yaşından sonra zaten besin miktarı artıyor.
Acele etmeyin oda büyüsün gelişsin midesi bağırsağı 6. Aya kadar

Mama alerji yaptıysa bebek alerjiktir. Muhtemelen de süt ve süt ürünleri alerjisi vardır. Bence bi doktora gidim bunun için. Allah korusun mamadaki sütü tolere edebilir ama direk maruz kalınca çok kötü sonuçlar olabilir.
Doktor sizi yönlendirir.
Anne sütü veya mama ayrımı yok o bi şehir efsanesi.
Bebekler 6 ay anne sütü yoksa formül mama almalı. 6. Aydan sonra da en az alerjenden başlanarak tadım şeklinde gidilmeli. Bizim toplumda ilk yoğurt verilir genelde ama şuanki devrin alerjik çocuklarında bu çok riskli. Patates, havuç gibi az alerjenden başlayın. 1 yaşına kadar da temel besin anne sütü veya mamadır. Gerisi tadım şeklinde devam eder. 1 yaşından sonra zaten besin miktarı artıyor.
Acele etmeyin oda büyüsün gelişsin midesi bağırsağı 6. Aya kadar
ek gıda olayını yeni araştırmaya başladım. Bi yandan da etrafimda herkes ayrı bisey diyo kafam çok karıştı o yüzden. teşekkür ederim yorumunuz için. doktora kendi şehrimde değilim o yüzden hemen halledemedim randevu almaya çalışıyorum şu anda.

Canım ben bebeğim 5 aylıkken ek gıdaya geçmiştim. Doktorun da yönlendirmesiyle tabi. Yalnız alerji falan diyorsun ya o yüzden doktoruna bir danışman iyi olabilir, bir de alerji riski olmayan organik meyve püreleri veya organik bebek bisküvilerini mi denesen önce? Ben ikisinde de hero baby denemiştim. Bebek bisküvisi meyve püresiyle karışınca benimki çok seviyor, kesin yiyor yani 😋

X