Gebeliğe Hazırlık Ekim 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aşılama için çok erken herşeyin iyiyse almanı önermem canım.
Hsg aşılama yapacaksa çekmesi %100 lazım eğer çekmeden yaparsa asla yatırma . Özelde cekinmenede gerek yok devlet hastanesinde çekin git doktora anlat durumu. Aşılama özelde olacaksan şuan çok pahallı olacaktır 1 kutu iğne 994 tl yani belki iki kutu lazım olacak, rahim filmi de parası da olacaktır.spermiyogram kesinlikle olmazsa olmaz doktor aşılama için yeterli mi ?onu bilmek isteyecektir
Bazı hastanelerde özellikle burada özelde film çekmeden aşılama yapanı da duydum doktoruma gelmişti kadın doktor ona duvara sprem yolladılar belki tüpün kapalıydı duvarı geçerse ne ala demişti. Bir doktor aşılama yapacağı şeyi bilecek sağ mı açık sol mu ? Nasıl rahîm bunun için şart film. Doktorunu iğne teklif etmesinin sebebi ney bu kafama takıldı sonuçta daha kaç ay oldu planlı gebelik duzenleyeli sen aklima yatmadi burası. 🤔 igne ile yumurta gelistirmek istemesinin sebenini sor? Bunu demedeki amacım bunu hicbir doktor kolay sunmaz.senin yas kacti ?

Benim fikrim sen filmini cektir hormon testlerini, amh veya (folikül sayını), sperm testini yaptir eğer herşeyin normal ise hastaneye gidip yorma film sonrası zaten 3 ay dene diyorlar denersin olmadı gider iğne mı ilaç mı tedavini alırsın. Duruma göre 👍
Merhabalar, topuğun tamamını okumadım, iğneyle takip bende yapıldı yumurta rezerv az diye, olmadı.
Gerçi hormonlar iyide olsa ilkinde hemen olmayabiliyormuş di mi?

Senin süreç ne oldu, umarım hayr haberler olmuştur, veya en yakın zamanda inş olur🤲

21.gun keşke progesteron hormununada bakilsaydi yumurta catladiginda salgılanıp gebelik oluşunca salgilanmaya devam eden oluşmadığı takdirde regl gününe kadar nerdeyse sıfırlanan bir hormondur 21.değerlerinize göre sanki çatlamaya hazırlanan bir yumurtaniz var gibi fakat 3. Gün degerlerinizde Lh biraz yüksek görünüyor acaba pko olabilirmi FSH değeriniz 3. Gün için mükemmel görünüyor hormonlarin doğurganlık amacli tanımlanmasinin yapmak için 3.gun FSH e2 progesteron ve Lh bakılmalı 17.ve 21. Günleri arasi aynen tekrarlanmali 21. Gün özellikle progesteron bakılmalı🙂
Sanırım artık burda değilsiniz.

Klomen 3 aydır kullanıyorum ortalama 3 yumurta oluyor 20 mmi geçiyor çatlatma iğnesine gerek duymadık kendiliğinden çatladığı için,3 ay daha olmazsa femara deneriz o da olmazsa iğne demişti,iğne ile de sonuç alamazsak aşılama ve tüp şeklinde ilerleyecekmişiz
Ben bir düşük yaşadım 6 haftalıkken. O yuzden cok korkuyorum hamile kalsam da devam edecek mi sağlıklı bir hamilelik oşavak mı diye. 1 yıldır deniyoruz ilacsız ilaçlı inofolic kullarak her türlü denedik olmadı. Tutturamıyoruz bir türlü femarayla da sonuc almazsam iğne var dedi doktor ona gececeğiz. Sen kendin vuruyorsun dedi. Bahsettiği sizin tedaviniz mi acaba
Merhaba hangi iğneyi kullandınız acaba gonalf mı fostimon mu

Embriyo dondurmak için Özel Medistate Hastanesi'nde (Kavacık) Prof. Oya GÖKMEN ile tedaviye başladım. Yumurta toplama işlemi sonrası gerekli koşullar sağlandığından direk tüp bebek denemesi yapıldı ve ilk haftada sonucum negatif çıktı. Negatif sonuç çıktığını hemşireye gönderdikten sonra doktorumdan asla geri dönüş yapılmadı, yorum veya destek olmadı. Aradan 1 yıl geçtikten sonra kalan 2 embriyomun transferi için tekrar tedaviye başladım. Transfer sonrası yine ilk seferende yaptığı gibi yüzde 99 gebelik bekliyoruz diyerek beni umutlandıran doktorum reçete ile beni gönderdi. Asla arada bilgi alışverişi yapmayan ilgilenmeyen doktorumun verdiği ilaçları 1 hafta kullandım ve bitti. Kan testine 2 gün kala yeteri kadar bilgilendirilmediğim için ilaçları bırakmış oldum. Test pozitif çıktı ve hemşireye gönderdim. İlaçlara devam edeyim mi diye sorduğumda doktoru acil aramamı söyledi.

Doktorum Oya GÖKMEN bana telefonda ' SEN APTAL MISIN, nasıl ilaçları bırakırsın? nasıl bu kadar sorumsuz olabilirsin, sen benim emeklerimi nasıl boşa çıkarırsın. bir de okumuş olacaksın, CAHİL MİSİN nasıl yaptın bunu' gibi bağırarak öfkesini gösterdikten sonra başka ilaçlar verip kulllanmamı ve kontrole gelmemi söyledi. Hamile olduğuma sevinemedim bile. Kontroller iyi geçti, yaklaşık 6 hafta kese oluşumu normal seyrettikten sonra 7.haftada kesenin birden küçüldüğünü gördük ultrasonda ve o esnada bana 'gebelik gerilemiş olmamış yani SENİN SUÇUN' dedi ve ben ağlayınca da sesini yükselterek ne ağlıyorsun, ağlayınca bir şey düzelecek mi sus bakayım, kalk ordan hadi, bir daha aklını başına alırsın, sen zaten HAMİLE KALSAN DA BU PSİKOLOJİYLE ANNE OLAMAZDIN' diye hakaret etti. Ağlamama bile izin vermeden odasından acele gönderdi. Dışardaki hastalar duymasın diye sürekli ağlama sus diye ikaz etti. O halimle sürekli bana senin suçun bir daha denileni harfiyen yaparsın, ilaç olmazsa olmaz işte bu kadar basit kafan alıyor mu gibi zorba bir şekilde davranarak beni gönderdi. Kontrole geldiğimde bile hasta bakıcıya dönerek 'DÜŞÜK YAPTI AMA ONUN SUÇU BİZİM SUÇUMUZ DEĞİL' dedi. Hasta dosyamı çıkarken sekreterden istedim ama yasak olduğunu söylediler. Ben endometriozis hastasıyım ve takibim için önemli diye ısrar edince bir doktor muayene çıktısı verdiler. Doktorum Oya GÖKMEN'in bana karşı TAHAMMÜLSÜZ, ŞEVKATSİZ, ZORBA yaklaşımından şikayetçiyim. Asla gitmeyin!

Embriyo dondurmak için Özel Medistate Hastanesi'nde (Kavacık) Prof. Oya GÖKMEN ile tedaviye başladım. Yumurta toplama işlemi sonrası gerekli koşullar sağlandığından direk tüp bebek denemesi yapıldı ve ilk haftada sonucum negatif çıktı. Negatif sonuç çıktığını hemşireye gönderdikten sonra doktorumdan asla geri dönüş yapılmadı, yorum veya destek olmadı. Aradan 1 yıl geçtikten sonra kalan 2 embriyomun transferi için tekrar tedaviye başladım. Transfer sonrası yine ilk seferende yaptığı gibi yüzde 99 gebelik bekliyoruz diyerek beni umutlandıran doktorum reçete ile beni gönderdi. Asla arada bilgi alışverişi yapmayan ilgilenmeyen doktorumun verdiği ilaçları 1 hafta kullandım ve bitti. Kan testine 2 gün kala yeteri kadar bilgilendirilmediğim için ilaçları bırakmış oldum. Test pozitif çıktı ve hemşireye gönderdim. İlaçlara devam edeyim mi diye sorduğumda doktoru acil aramamı söyledi.

Doktorum Oya GÖKMEN bana telefonda ' SEN APTAL MISIN, nasıl ilaçları bırakırsın? nasıl bu kadar sorumsuz olabilirsin, sen benim emeklerimi nasıl boşa çıkarırsın. bir de okumuş olacaksın, CAHİL MİSİN nasıl yaptın bunu' gibi bağırarak öfkesini gösterdikten sonra başka ilaçlar verip kulllanmamı ve kontrole gelmemi söyledi. Hamile olduğuma sevinemedim bile. Kontroller iyi geçti, yaklaşık 6 hafta kese oluşumu normal seyrettikten sonra 7.haftada kesenin birden küçüldüğünü gördük ultrasonda ve o esnada bana 'gebelik gerilemiş olmamış yani SENİN SUÇUN' dedi ve ben ağlayınca da sesini yükselterek ne ağlıyorsun, ağlayınca bir şey düzelecek mi sus bakayım, kalk ordan hadi, bir daha aklını başına alırsın, sen zaten HAMİLE KALSAN DA BU PSİKOLOJİYLE ANNE OLAMAZDIN' diye hakaret etti. Ağlamama bile izin vermeden odasından acele gönderdi. Dışardaki hastalar duymasın diye sürekli ağlama sus diye ikaz etti. O halimle sürekli bana senin suçun bir daha denileni harfiyen yaparsın, ilaç olmazsa olmaz işte bu kadar basit kafan alıyor mu gibi zorba bir şekilde davranarak beni gönderdi. Kontrole geldiğimde bile hasta bakıcıya dönerek 'DÜŞÜK YAPTI AMA ONUN SUÇU BİZİM SUÇUMUZ DEĞİL' dedi. Hasta dosyamı çıkarken sekreterden istedim ama yasak olduğunu söylediler. Ben endometriozis hastasıyım ve takibim için önemli diye ısrar edince bir doktor muayene çıktısı verdiler. Doktorum Oya GÖKMEN'in bana karşı TAHAMMÜLSÜZ, ŞEVKATSİZ, ZORBA yaklaşımından şikayetçiyim. Asla gitmeyin!
Güzel dile uyara bilirdi sakın bırakma ilaçları yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik diyebilir di ve onlar bu tedavi yüzlere yapıp daha bilgiler ama bizler ilk deneme nekadar hatta 3deneme olsun nekadar bilgili olacazki ilacı kulanip kullanmamak hakkında çok sinirlendim hatta her şeyi geç paramizla rezil oluyoruz derler aynen bu olay için ben tanımam doktoru ama üzüldüm senin adına zaten maddi aciyida geç zorlu bir süreç ben kudurdum resmen durumun ne bilmiyorum doktorunu değiş ve şikayet et bırak ma bende doktor hatasıyla düşük yaptım tiroid ilacı vermesi lazimmis vermedi ve gitti hakkımı bu dünyada da diyer dünyada da kalmaz

Kizlar gebelik imzasini goruntuleyebilmek icin yapilmasi gerekenler bunlarmis mart topiginde paylasmislar sanirim arkadas atti
IMG-20221201-WA0001.jpg

X