Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayında AŞILAMA Yaptıracak Olanlar 💉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Maşallah yumurtalarınız iyimiş. Benim dr 16 17 mm yeterli demişti. Sizde şans yüksek o halde. Kendinizi dinlemeyin sonuç ne olursa olsun bir yola çıktık uğraştırsa da sonu güzel olacak inşallah
Umarım sonuçta güzel olur daha fazla yıpratmadan ☺️ Beklemek çok zor. Göğüslerim de indi

Bende bgn gittin bgn son 8. İgnemi vuracam biri 17 cm biri 13 cm dedi doktor bgn son vurulan yeter dedi yarında çatlatma iğnesi vuracam cuma aşılamaya gidecem inşallah 😍

Arkadaşlar merhaba biz de bir senedir bebek istiyoruz bir kere nasip oldu o da kimyasalla gitti o yüzden Ekim'de ben de aşılama düşünüyorum adet olmayı bekliyorum nerden başlamam gerekiyor adetin kaçıncı günü gitmem gerekiyor bana yardım eder misiniz ☺️ Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın 🙏

Arkadaşlar merhaba biz de bir senedir bebek istiyoruz bir kere nasip oldu o da kimyasalla gitti o yüzden Ekim'de ben de aşılama düşünüyorum adet olmayı bekliyorum nerden başlamam gerekiyor adetin kaçıncı günü gitmem gerekiyor bana yardım eder misiniz ☺ Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın 🙏
Hoşgeldin canım 😊 Adetin ikinci veya üçüncü günü kontrole gidiyorsunuz ,senden hormon tahlilleri ve eşinizden sperm tahlili istiyor daha sonra doktor ona göre bir yol gösteriyor

Özelde ne kadar peki canım bizde eşim varikoselden ameliyat olduğu için daha fazla beklemek istemiyoruz sebebimiz bu 🙄

Özelde ne kadar peki canım bizde eşim varikoselden ameliyat olduğu için daha fazla beklemek istemiyoruz sebebimiz bu 🙄
Benm gittiğim dr muayenesi 225 lira 30 kan testine verdim 400 lira falan da ilaçlar tuttu raporlu hali o da. Aşılama da 1500 lira. Her kurum da farklı oluyo. Hsg ve sperm testini biz daha önce yaptırmıştık

Anladım canım hsg şart mı
Bizden ilk önce kan testleri hsg ve sperm analizi istedi bunlar olmadan tedaviye başlayan var mı bilmiyorum da hsg de hem tüplerin durumu ortaya çıkıyor hem de hsg sonrası ilk 4 ay falan tutma şansı daha yüksekmiş aşılamanın. Bizim sebepsiz 2 yılı geçti

Canım iğnen dün bittiyse bugün gitmen gerekmez miydi kontrol için niye o kadar geç çağırdı ki doktor..İğne hap neye göre veriliyor bilmiyorum ama bana hap çok iyi gelmişti ,iğne iyi gelmedi
Ben adetimin 4. Günü klomen kullanmaya başladım, 5 gün kullandım. Perşembe günü yumurta gelişimi bakılıp ona göre çarlatma iğnesi yapılacak sanırım. Daha iğne olmadım.

Bizden ilk önce kan testleri hsg ve sperm analizi istedi bunlar olmadan tedaviye başlayan var mı bilmiyorum da hsg de hem tüplerin durumu ortaya çıkıyor hem de hsg sonrası ilk 4 ay falan tutma şansı daha yüksekmiş aşılamanın. Bizim sebepsiz 2 yılı geçti

sormayın bizimde 2 yılı geçti 3 olacak artık neredeyse bizde bu ay aşılama yaptırıcaz bakalım adeti bekliyorum adetten bi önceki yumurtamalada ovitrella iğne vermişti bu ay da aşılama yapılacak ama inşallah gerek kalmaz bu gecede rüyamda onlarca gebelik testi pozitif gördüm böyle bi sevinçle uyandım ki Allah biliyor herkezin gönlüne göre versin inaşallah::)

sormayın bizimde 2 yılı geçti 3 olacak artık neredeyse bizde bu ay aşılama yaptırıcaz bakalım adeti bekliyorum adetten bi önceki yumurtamalada ovitrella iğne vermişti bu ay da aşılama yapılacak ama inşallah gerek kalmaz bu gecede rüyamda onlarca gebelik testi pozitif gördüm böyle bi sevinçle uyandım ki Allah biliyor herkezin gönlüne göre versin inaşallah::)
Allah kimseye aratmasın. Ben de çok rüya gördüm insan umutlanıyo gbi oluyo ama Olmadıkça da olmicak gibi oluyo. 30 eylül de oldu aşılama bekliyorum 😔

Merhaba bende asilama icin konusacagim haftaya cuma bana da sans dileyin lütfen 6 senelik evliyim 2 yildir istiyoruz ama nasip olmadi henüz reglim düzenli (kilo verince) pcos var amh yüksek (12,75) dolayisiyla esimin sonuclari gayet iyi ama nasip olmadi asilamaya karar verdik bana da dua edin nolur

Merhaba bende asilama icin konusacagim haftaya cuma bana da sans dileyin lütfen 6 senelik evliyim 2 yildir istiyoruz ama nasip olmadi henüz reglim düzenli (kilo verince) pcos var amh yüksek (12,75) dolayisiyla esimin sonuclari gayet iyi ama nasip olmadi asilamaya karar verdik bana da dua edin nolur
İnşallah Allah daha fazla aratmasın rabbim tez vakitte sağlıklı sıhhatli hayırlı versin hepimize ☺️

selam kızlar, bugün ikinci kontrolüme gittim. pazartesi 13 ve 11 mm olan yumurtalar bugün de aynıydı:KK43: gonalf 50 doz yapıyordum normalde bugün 67.5 e yükseltti cuma tekrar bakılacak. inş büyür yumurtalar. hiç böyle bir durum olacağını düşünmemiştim.bizde sorun sperm azlığı ama acaba benim yumurtalar da az mı büyüyormuş diye bir düşünmedim değil...

Rabbim gönlünüze göre hayırlısı ile nasip etsin inş

selam kızlar, bugün ikinci kontrolüme gittim. pazartesi 13 ve 11 mm olan yumurtalar bugün de aynıydı:KK43: gonalf 50 doz yapıyordum normalde bugün 67.5 e yükseltti cuma tekrar bakılacak. inş büyür yumurtalar. hiç böyle bir durum olacağını düşünmemiştim.bizde sorun sperm azlığı ama acaba benim yumurtalar da az mı büyüyormuş diye bir düşünmedim değil...
Hayır canım seninle alaklı bir durum değildir bence ,çünkü normalde büyüyen yumurtalarım gonal f kullandığım ay direnç gösterdi büyümedi 21. Güne geldim halen büyümedi ve tedavim iptal oldu 32. Günde adet olan ben 44. Güne gireceğim halen adet olamadım , gebelikte yok ilaç bende ters tepki yaptı ,bu sendede böyle olacak demek değil tabi ki ama yumurtanın büyümemesi senden kaynaklı değil de ilaç kaynaklı olabilir,inşallah yumurtaların bir an önce büyür ve tedavini olursun güzel bir şekilde 🙏🏻

Kim istiyorsa Rabbim en kısa hayırlı zamanda nasip etsin insaallah.

X