Ekim Ayında AŞILAMA Yaptıracak Olanlar 💉

Saricicek97

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
388
284
Size 75 yeterli geldimi
Asilamaniz oldumu
Ben geçen ay denedim tedaviyi ,12 gün vurundum iğneyi ,ama yumurtalarım büyümedi direnç gösterdi tedavi iptal oldu 21.günde ,doktor normal ilişkiye devam edin belki yumurtan büyüyp çatlarsa kendiliğinden olabilir ama olmayadabilir dedi benimde adetim 4 gün geçti 5 e girdim şuanda yani gebelik beklemiyorum o vakitten sonra da ama yinede ümitlenmiyo değilim ,adet olmayı bekliyorum sonra hemen tedaviye başlayacağım inş bu sefer letu diye bir hap deneyeceğim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-06-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Saricicek97

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
388
284
Beslenmeyle ilgili bişey dedi Mi kızlar doktorunuz ?
Ben internetten okumuştum canım ,sağlıklı beslenmek ,protein omega vb. ağırlıklı beslenmek artı katıyormuş

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

sweetyeva

Guru
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
213
83
selam kızlar, ben de dün gittim doktoruma. İlk kez başladık tedaviye. Gonalf 300 ü 50cc vurulacağım her gün pzartesi kontrol var. Çok umutluyum inşallah hepimiz güzel haberler alırız:KK28:

sweetyeva

Guru
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
213
83
bu arada kızlar gonal f illa hep buzdolabında mı saklanması gerekiyor. Şimdi dün akşam 6 da vurulduğum için her gün 6 da evde mi olmam gerekir onu bilemedim. Hoş evdeyiz genelde ama yine de ne olur ne olmaz:)

Snaa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2020
463
204
25
Ben geçen ay denedim tedaviyi ,12 gün vurundum iğneyi ,ama yumurtalarım büyümedi direnç gösterdi tedavi iptal oldu 21.günde ,doktor normal ilişkiye devam edin belki yumurtan büyüyp çatlarsa kendiliğinden olabilir ama olmayadabilir dedi benimde adetim 4 gün geçti 5 e girdim şuanda yani gebelik beklemiyorum o vakitten sonra da ama yinede ümitlenmiyo değilim ,adet olmayı bekliyorum sonra hemen tedaviye başlayacağım inş bu sefer letu diye bir hap deneyeceğim
[/QUOT

Snaa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2020
463
204
25
Doktorunuz hiç dozu yukseltmedimi ozelemi gidiyorsunuz

Snaa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2020
463
204
25
bu arada kızlar gonal f illa hep buzdolabında mı saklanması gerekiyor. Şimdi dün akşam 6 da vurulduğum için her gün 6 da evde mi olmam gerekir onu bilemedim. Hoş evdeyiz genelde ama yine de ne olur ne olmaz:)
25 derece altında olmasın dedi hemşire benimde evim sıcak demiştim dolaba köy ozman dedi iğneden 10 dakika öncede çıkarıyorum aynı saatte iğne vurul dedi yani en fazla yarım saat oynayabilir dedi bana

sweetyeva

Guru
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
213
83
Tamamdır teşekkür ederim. prospektüste de öyle diyor zaten açıldıktan sonra mutlaka 25 derecenin altında saklayın diye.

Saricicek97

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
388
284
Doktorunuz hiç dozu yukseltmedimi ozelemi gidiyorsunuz
Devlete gittim canım , baştan iki kutu gonal f 450 lilik yazmıştı biri bitince diğerine başla dedi yükseltmedi yani