Ekmeği keserek kilo veren var mı?

Sipser

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2014
1.319
1.048
Kızlar merhaba , ekmeği kesip , suyu artırarak ve günlük yürüyüş yaparak kilo veren oldu mı ? Akşam saatlerinde yemeği kesmekte iyi olur elbet. Varsa öneriniz almak isterim

Ekmeği şekeri tuzu kesersen rahatlikla verebilirsin ve önceliğin sebze meyve olursa 😊

Ben ben, bi ayda falan 4 kilo verdim, ekmeği ve şekeri kestim günlük 6-7 km yürüdüm, suyu zaten çok bi insanım en az 2 lt

Ben meyveyle verdim 17 kilo 1 ayda elmayla 😊😊 yanlis bilgi tabiki muz yeyin demiyorum size
Gerçekten mi?kilonuz fazlamiydi acaba?benim de 15 kilo vermem gerek.diyetinizi tam olarak nasıl yaptınız.zahmet olmazsa yazabilirmisiniz.sevgiler

Kızlar merhaba , ekmeği kesip , suyu artırarak ve günlük yürüyüş yaparak kilo veren oldu mı ? Akşam saatlerinde yemeği kesmekte iyi olur elbet. Varsa öneriniz almak isterim
Bennnn Bennn... Bunu yaparak 1 hafta da 4 kilo verdim :) bir haftalık uygulama yapıyorum ama şok etkisi yaratması için.

Benim diyetisyenim ekmegi hayatimdan cikarmadan kilo verdirmeyi basardi :dondurma: 2 ayda 8 kilo verdim, ama kesinlikle beyaz ekmek yemeden. Gunde 30 dk yuruyusumu kesin yapiyorum, listemi de kendisi planliyor. Vallaha hic bu kadar kolay olacagini dusunmemistim. Simdi online diyet ile whatsapp uzerinden devam ediyoruz, beni cok motive ediyor:KK6:

Ben! Yalnızca ekmek, patates ve pilav gibi yemeklerin yanında gelen şeyleri kestim ve geçen ay 3.5 kilo verdim. hem sağlıklı bir yol hem de etkili.

Ay kızmayın nolur, coronadan can sıkıntısı başlıkları geziyordum.başlığı görünce direkt aklıma bu geldi :KK70:
Screenshot_20200330-144757~2.png

Bende 2 haftadır ekmek makarna pilav şekerin girdiği herşey hazır gıdayı hayatımdan tamamen çıkardım siz verebildiniz mi neler yaptiniz

Normali de bu zaten ama illaki ekmek yiyeceksen bir ince dilim tam buğdaylı ekmek tercih etmelisin

Hayır sadece ekmeği kesmek kilo verimi için yeterli olmaz. Diyetisyen değilim ama olay şu; diyelim ki ekmeği kestiniz ( 1 dilim tam buğday ekmeği ortalama 70 kcal ) günde diyelim ki 2 dilim ekmek yiyorsunuz ortalama 140 kcal alıyorsunuz. Üstelik kaliteli karb.
bunu kesip yediğiniz yemeklerden vücudunuz harcadığı kcaldan fazla kcal alırsanız yine kilo veremezsiniz hatta kilo alırsınız.
Mesele dengeli yemek yani. Örneğin sabah 1 dilim tam buğday ekmeği 1 yumurta 1 dilim süzme peynir 5 zeytin yediniz ortalama 280-300 kcal aldınız. Öğlen 150 gr tavuk bol yeşillik ( yağsız ) 1 kase ev yoğurdu 1 dilim tam buğday ekmeği yediniz ortalama 420-450 kcal aldınız. Akşam evde pişirdiğiniz yemekten yediniz atıyorum ki nohut ( 8 y. k tepeleme değil) . yanına ayran diyelim. 330-350 kcal aldınız.
Gün boyu noldu toplam ? 1100 kcal.
Vücudun iyi çalışması için ihtiyaç en az 1200 kcal. Ortalama hiç spor yapmadan yatarak vücudunuzun 1800 kcal yaktığını varsayalım ( ortalama ) günlük 600 kcal açık var. Kilo verirsiniz böylece.
Benim en etkili kilo verme yöntemimse 18:00 dan sonra yememek ve 18:00 öncesi de bu şekilde bir dengeli beslenme. Bu yöntemle hep çatır çatır kilo vermişimdir. Şu aralarda yapmak istiyorum ama akşam boğazımı tutmak aşırı zor oluyor.
Çok uzun oldu affedin :)

Hayır sadece ekmeği kesmek kilo verimi için yeterli olmaz. Diyetisyen değilim ama olay şu; diyelim ki ekmeği kestiniz ( 1 dilim tam buğday ekmeği ortalama 70 kcal ) günde diyelim ki 2 dilim ekmek yiyorsunuz ortalama 140 kcal alıyorsunuz. Üstelik kaliteli karb.
bunu kesip yediğiniz yemeklerden vücudunuz harcadığı kcaldan fazla kcal alırsanız yine kilo veremezsiniz hatta kilo alırsınız.
Mesele dengeli yemek yani. Örneğin sabah 1 dilim tam buğday ekmeği 1 yumurta 1 dilim süzme peynir 5 zeytin yediniz ortalama 280-300 kcal aldınız. Öğlen 150 gr tavuk bol yeşillik ( yağsız ) 1 kase ev yoğurdu 1 dilim tam buğday ekmeği yediniz ortalama 420-450 kcal aldınız. Akşam evde pişirdiğiniz yemekten yediniz atıyorum ki nohut ( 8 y. k tepeleme değil) . yanına ayran diyelim. 330-350 kcal aldınız.
Gün boyu noldu toplam ? 1100 kcal.
Vücudun iyi çalışması için ihtiyaç en az 1200 kcal. Ortalama hiç spor yapmadan yatarak vücudunuzun 1800 kcal yaktığını varsayalım ( ortalama ) günlük 600 kcal açık var. Kilo verirsiniz böylece.
Benim en etkili kilo verme yöntemimse 18:00 dan sonra yememek ve 18:00 öncesi de bu şekilde bir dengeli beslenme. Bu yöntemle hep çatır çatır kilo vermişimdir. Şu aralarda yapmak istiyorum ama akşam boğazımı tutmak aşırı zor oluyor.
Çok uzun oldu affedin :)
Ayrıca bazı alışkanlıkları değiştirerek ekmeği kesmekten daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
Örneğin ezine, kaşar, tulum peyniri yiyorsanız bu tercihlerinizin yerini süzme peynire bırakın.
Sütünüzü laktozsuz ve ya yarım yağlıyla değiştirin.
Etsiz yemeklerinizi daima 2 y.k. zeytinyağıyla, etli yemeklerinizi yağ kullanmadan pişirin.
Gün içinde yeterli protein aldığınızdan emin olun.
Her gün 2 lt su için ama bunu bi anda değil de saat başı 1-2 bardak su olarak yapın.
Yemekten yarım saat önce su için, yemekten en az 1 saat sonra su içimine başlayın.
Canınız atıştırmalık çektiğinde salatalık havuç türevi şeyler soyun doğrayın, hem eliniz hem ağzınız oyalanır.
Kahvenizi çayınızı şekersiz için. Kahvede süt seviyorsanız daima yarım yağlı süt kullanın.
Her gün yumurta peynir yoğurt tüketmeye özen gösterin.
Günde 2 porsiyon taze meyveyi aşmayın.
Kuru meyveden uzaklaşın bir süre, kuruyemiş istiyorsanız porsiyonlarına çok dikkat edin. Çünkü 100 gr yağlı yemişte ortalama 600 kcal mevcut. Örneğin gün içinde maks. 3-4 ceviz veya 10 badem veya 10 fındık veya 10-12 yer fıstığı tüketin.
İmkanınız varsa yürüyün.
İşte bu kadar benim önerilerim bu kadar.

X