Börekler El Açması Gözleme

Evva

Ömrüm evlat 👼
Pro Üye
Anneler Kulübü
4 Kasım 2019
27.382
96.201
28
Herkese merhaba canlar ❤

Ramazanı_şerifleriniz hayrolsun evinizde sağlık, huzur, bereket eksik olmasın

Eveeet yeni bir tarifle daha burdayım

GÖZLEME TARİFİ İÇİN MALZEME LİSTESİ

300 gr yıkanmış doğranmış ıspanak
1 adet soğan
1 çay bardağı sıvıyağ
150 gr tam yağlı beyaz peynir
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı pulbiber
6_7 su bardağı un
3.5 su bardağı ılık su
2 kaşık labne peyniri
1 paket kuru maya

NOT: kuru mayayı çekmeyi unutmuşum.

HAMURU İÇİN;
6_7 su bardağı un
1 paket kuru maya
3.5 su bardağı ılık su

Unumuzu kaba alıyoruz 1 paket kuru mayayı ekliyoruz üzerine sıcak suyu yavaş yavaş ekliyoruz hamurumuz şekil almaya başladığında iyice yoğuruyoruz. Hamurumuzu 15_20 dk üzerini kapatarak mayalanmaya bırakıyoruz.

ISPANAKLI İÇ HARCI İÇİN
300 gr ıspanak
1 çay bardağı sıvıyağ
2 yemek kaşığı pınar labne
1 tatlı kaşığı karabiber
1tatlı kaşığı pulbiber
1tatlı kaşığı tuz
150 gr tam yağlı beyaz peynir
1 adet soğan

Yemeklik doğradığımız soğanları sıvı yağında kavuruyoruz üzerine tuz, karabiber, pulbiber ekleyip kavurmaya devam ediyoruz.

Yıkayıp doğradığımız ıspanakları tavaya ekliyoruz ıspanaklar eriyince içine peyniri ekliyoruz biraz daha kavurduktan sonra ocaktan alıyoruz içerisine iki kaşık pınar labne ekliyoruz iç harcımız hazır.

Mayalanmış hamurumuzu havası gitsin diye toparlıyoruz bezelere ayırıp şekil veriyoruz üzerine hafif un serpip üzerine sıtreç film seriyoruz ki hamurumuz kabuk bağlamasın.

15 dk beklettiğimiz bezeleri merdaneyle servis tabağı büyüklüğünde açıyoruz içerisine iç harcını ekleyip kapatıyoruz.

Ben 4 çeşit iç harcı yaptım sizde isteğe bağlı iç harcını değiştirebilirsiniz sizlere pınar labneli iç harcını yaptım diğer yaptıklarımda aşağıda göründüğü gibi.

Hazırladığımız gözlemeleri pişirmeye geçiyoruz gözlemelerimizi sık sık ters düz ediyoruz ki yanmasınlar ben elektirikli sacda pişirdim siz tavada da pişirebilirsiniz.

Bir tarifin daha sonuna geldik deniyeceklere afiyet olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerine sağlık evvoşum. Her zamanki gibi harikalar yaratmışsın Başarılar dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…