Ortopedi El Bileği bölgesi Ganglionları (Kistleri)

Benim de sağ el bileğimde var bu kistlerden ve çok ağrı yapıyor. Dr gittim ağrı kesici ve merhem verdi ama geçmedi. Ameliyatı önermediğini söyledi tekrarlama olasılığı varmış. Biraz elimi zorlasam inanılmaz ağrı yapıyor.Günlük hayatımı ve işimi çok engelliyor.

Benim de sağ el bileğimde var bu kistlerden ve çok ağrı yapıyor. Dr gittim ağrı kesici ve merhem verdi ama geçmedi. Ameliyatı önermediğini söyledi tekrarlama olasılığı varmış. Biraz elimi zorlasam inanılmaz ağrı yapıyor.Günlük hayatımı ve işimi çok engelliyor.

kremler falan hiç işe yaramıyor ayrıca ameliyatta tekrar ihtimali yok denecek kadar az, eğer iğneyle alınırsa tekrar edebiliyor. sizi çok zorluyorsa atel takmanızı öneririm

benim de sol bileğimde var. zorladığım anda fırt diye çıkıyor. ağrı yapıyor. sonra iniyor, sonra yine çıkıyor. takılıyor öyle :KK9: doktora gittim. ödem söktürücü bir krem verdi ve bileklik verdi bileğimi oynatmamam için.

bunlar zararsızmış, herhangi birşeyi tetiklemezmiş. çok çok rahatsız ederse ve büyürse suyunu çekeriz dedi. ama alma taraftarı asla değildi. çünkü alındığında yine tekrarlıyor, bu bir garanti değil. boşu boşuna ameliyat olmuş olursun dedi. ben de onunla yaşamayı öğrendim. zararsız birşey olduğu için de çok umursamıyorum.

ben 2010 kasım ayında numunede sol bileğimdeki ganglion kistini aldırdım. ben de küçük bişeyy zannediyordum 1,5 saat sürdü. operasyondan sonra sol bileğimi elden çok sıkı sardılar parmaklarım mosmor oldu. ameliyattan sonra bileğim uzun süre hareketini yitirdi. bileğimi eğemiyordum. 3 ay sonra yavaş yavaş ağilmeye başladı sonuç 1 aydır bileğim yine ağrıyor ve yine bir ganglion kisti belirmeye başladı. çıldırcam ameliyatın izi kabak gibi duruyor daha....

benimde geçen sene sol bileğimde oldu bunlardan bir ay öncesine kadar çok şiddetli ağrıyordu evde şınav çekmeye çalışıyodum ama o ağrıya dayanamıyodum yerde bilek geriye doğru bükülüyor ya.O ara çok zorladım bileğimi ve çok tuhaf bir şey oldu.Ertesi gün bi baktım bileğimde hiçbir ağrı yok ve tamamen geriye bükebiliyorum,gonglion da ortada yok ,görünmüyor.Şaka gibi ,yani zorlamayla oluşan şey yine zorlama sonucu geçti diyebilirim.Gerçi tekrarlar gibi geliyor bana ama umarım hemen çıkmaz yeniden.

kızlar benim sol bileğimde 1 tane vardı zaten ama yanında 2. si de çıktı ve felaket ağrı yapıyor artık ameliyat olmak istiyorum ama olanlar yeniden çıktığını söylüyor. hangi hastaneleri önerirsiniz, ben baltalimanına gitmeyi düşünüyorum ama bilmiyorum kafam karışık

Oğlumun bileğinde çıktı.. Tüm tetkikler yapıldıktan sonra 8 aydır ödem giderici krem ve bileklik kullanıyoruz. Düzenli buz uygulaması da ..Ama hiç bir işe yaramıyordu...Ağrısız dı ama bu sene sınava girecek ve sağ elinde diye ben çok üzülüyordum...

Geçenler de yaşlıca bir tandığımız farketti ve bozuk para bağlamamı tavsiye etti...Bu tür şeylere karşıyım ama cesaret geldi ve 3-4 gecedir yatarken tam şişliğin üzerine gelecek şekilde 25 kuruş bağladık...Birde aynı anda ödem giderici bir hapa başladık...
Bu gün saat 4 gibi uzun süredir bileği daha kötü olur diye oynamadığı baskete gitti korka korka... Önce bandaj üstüne de bileklik takarak...Ve çok enteresan ama :KK1::KK52: eve gelip bilekliği çıkarınca şişliğin yok olduğunu gördük..Bilmiyorum bir darbe aldı da ondan mı..Haptan mı yoksa bozuk paradan mı ama..Şişlik yok oldu.. :KK1::KK52:

İnşallah tekrar etmez...:nazar:

para bağlamayı ben de duymuştum hatta birkaç gün bağladım sıkıldım. ama bugün doktor kesin ameliyat dedi ve yine tekrar edebilir dedi ben de olmak istemedim, artık hep para bağlayacağım:KK1:

para bağlamayı ben de duymuştum hatta birkaç gün bağladım sıkıldım. ama bugün doktor kesin ameliyat dedi ve yine tekrar edebilir dedi ben de olmak istemedim, artık hep para bağlayacağım:KK1:

Bu gün 8 gün oldu..Şimdilik iyi bileği...:nazar: İnşallah tekrar etmez...

Arkadaşlar merhaba. Ben de 3-4 yıl çektim malesef bu gangliyon kistlerinden sol bileğimdeydi. en son 6 ay önce ameliyat oldum öyle kurtuldum. o biriken suyu defalarca çektirmeme rağmen bikaç ay sonra tekrar aynı hale geliyordu. doktor da ya ameliyat olursun kurtulursun ya da çekeriz ama aynı hale gelir deyince gözümü karartıp ameliyatımı oldum. ilk 1 ay gerçekten çok zor geçti. Parmaklarımın eklem yerlerini göremiyordum o kadar şişmişti elim. uzun bir süre ağrısı geçmedi. hareketlerim çok kısıtlandı. 15 gün geceleri doğru düzgün uyuyamadım. ama sonuçtan çok memnunum şu an çok rahatım ağrı sızı uyuşukluk hiç birşey kalmadı. eğer benim gibi uzun süredir çekiyorsanız ve doktorunuz da ameliyat önerdiyse kurtulun derim ben. ama ilk 2 aylık zaman diliminde çekeceğiniz acıları ve uykusuz geçireceğiniz geceleri göze alın derim :) malum bilek derisi vücuttaki en ince derilerden biri o yüzden çok hassas. ancak ameliyat olduktan sonra kesinlikle çok dikkat etmeniz gerek. doktorum poşet, kitap falan bile taşımamam gerektiğini söyledi. yoksa tekrar edebiliyormuş

ayrıca benim bu konuda bir sorum olucak. ameliyatı oldum doktor estetik dikiş attıklarını söyledi. üzerinden de 6 ay geçti ancak benim dikiş izim hala çok belirgin. ve üzeri kıpkırmızı. bu nasıl geçer bir doktora gitmeli miyim normal mi? normalse bu kırmızılık ne zaman geçer? ben apandist ameliyatı da olmuştum ama onun izi şu an belli bile değil? bileğin böyle kırmızı kalması normal mi? görüntü açısından çok rahatsız oluyorum bi aydınlatıverseniz beni :2: :44:

Son düzenleme:
kızlar bendede aynısı var bu sorundan
sol elımde bılek ustunde
bazen ağırıyo bazen ağırmıyo
dktra gıttım
krem ve ağrı kesıcı verdı
ınmedı ama ağrısı geçmiştı
eğer ınmezse dedı
rahatsız olursan dedı ığneyle ıçındkeı sıvıyı çekıcez dedı
oda olmazsa amelıyat deıdı
bı arkadaşımda aynısı vardı
dktr bıleklık vermış onu bır hafta falan takmış o şişlığın uzerınde para koymuş ındırsın dıye
bakalım onu denıycem ıyı gelıyomuş

cnm çok uzun zaman önce yazmışsın ama merak ettim geçti mi acaba kist.bende de var 2 senedir çekiyorum. 8mm ilk mr çektirdiğimde şimdi daha da büyüdü gibime geliyo.ağrıdan sabahlara kadar ağladığım zamanlar oldu.netten araştırdım sıvı çekiliyormuş sen de söyleyince merak ettim acaba nasıl çekiliyo o sıvı?

Bendede aynı dertten var ilk çıktığı zamanlar bir kez geçti sonra yeniden çıktı ve iki yıldır bileğimde :KK43: sen ne durumdasın tekrarladı mı merak ettim sevgiler...

kesin sonuş istediğim için ameliyat oldum. lokal anastezi yüzünden çok zorlu geçti sakinleşmem için serum taktılar beş gün kolumu havada tutacakmışım sonra pansuman 15 gün sonra dikiş alınacak. dr iz kalmaz dedi iyileşmeyi bekliyorum sonuçları yazarım :KK5:

kesin sonuş istediğim için ameliyat oldum. lokal anastezi yüzünden çok zorlu geçti sakinleşmem için serum taktılar beş gün kolumu havada tutacakmışım sonra pansuman 15 gün sonra dikiş alınacak. dr iz kalmaz dedi iyileşmeyi bekliyorum sonuçları yazarım :KK5:

geçmiş olsun canım ameliyatın nasıl geçti halen ağrın var mı acaba?

herkese günaydın. bu benim ilk mesajım:KK49:. bu konuyla ilgili paylaşmak istediğim şey: ben eğitmenim piyano eğitmeni. sağ bileğimde ocakta bir şişlik oluşmaya başladı. daha once de sıkıp kayboldugu için geçer dedim ustnde durmadım. sonra aldı başını gitti oyle buyudu ki şaşırdım tumsek oldu resmen. yine gecer dedim ben masaj yapayım . oyle serttı ki masaj da yapılamıyor. sonra bır gece serce parmagım kasıldı elimi açıp kapatamadım. hemen acil durum dedım. 29 mayıs devlet hastanesi ankara randedu aldım can havliyle. kadın bir doktor vardı kimse alınmasın kadın doktora güvenmem ben. mesleğinde cok iyi olanlar dısında tabi. cok zor seyler yasadım onlar yuzunden bu gune kadar. neyse bunları şimdilik kapatayım. kadın doktor bir yandan hastalara laf yetiştirirken bir yandan bileğimi gorunce hicbirsey yapmadan dikkatinizi cekerim eldiveni taktı ama dokunmadı bile sadece bakarak hemen ameliyat yapacagız dedi. gelmişken plastik cerraha ugrayın gun versin dedi. bakın ben meslegimle para kazanıyorum hareket kabiliyetimi kısıtlamaması lazım el bileğinde sinirler çok karışık bu beni ürkütüyor dedim. bisey olmaz ya dedi :halay:tesekkur edip cıktım. elbette evime gittim bileğimi zorlamadan dayanabildiğim kadar dayanayım dedim. sonra aklıma nerden geldiyse gatada el cerrahisi varmış ve sivilleri de kabul edyorlarmış. hah dedım benım de aradıgım bu en azından mesleginde uzman biriyle muhattap olacagım. randevu aldım gittim. Selım bey diye bir doktor aynı zamanda albaydı sanırım. inanamazsınız nasıl muayene ettiğine ve rontgenleri acıp bana bu hastalıgın nasıl nerede geliştiğini nereye kadar sardıgını şiştiğini anlattı resimli olarak. ben tabi şaşırarark izliyorum. dedim ki anladım ama ben ameliyat olmak istemiyorum. ameliyat yapmayacagız zaten dedi. hemen şimdi sıvıyı alacagız cok yuksek ihtimalle gececek dedi. ben de pansiyon odasına gectim heyecanla bekledim. neyse arkadasşar sıvıyı alıp zarı bir kaç yerden kırdı. biraz acıdı zarın kırılması delinmesi aşaması. o gunden beri masaj yapıyorum verdiği kremle 1 haftaya kontrole gideceğim cook memnunum allah razı olsun diyorum Selim beyden:KK54::spor:

Merhaba benimde el bileğimin iç tarafında var küçüktü bi ara koltuğun kenarına çarptım tamda kistin üzerine denk geldi ve birden kayboldu soluğu doktorda aldım film çekildi bir sıkıntı olmadığını söyledi bileklik verdi düzenli kullanmadım ve sonrasında daha da büyüdü ameliyatta istemiyorum doğal yollarla gidermek istiyorum sanırsam pilates sebebiyle çıktı şimdi takıyorum bilekliği ama kremini adını da rica etsem paylaşabilirmisiniz? Birde baskı uygulayarak mi yaptınız masajı??

X