EL EGZAMASI NASIL GEÇER

zeynepmuratselo

Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2021
459
535
37
Merhaba hanımlar eşimin ellerinde kaşınma oluyor sonra yarık yarık kesikler oluyor gecıyor tekrar oluyor sürekli kuruyor elleri her yolu denedik ne yapmamız gerekiyor elleri bu şekilde olup iyileşen varmı yardım lutfen

Merhaba hanımlar eşimin ellerinde kaşınma oluyor sonra yarık yarık kesikler oluyor gecıyor tekrar oluyor sürekli kuruyor elleri her yolu denedik ne yapmamız gerekiyor elleri bu şekilde olup iyileşen varmı yardım lutfen
Merhaba canım.. benim ablamda olmustu elleri çok kötüydü. Argan sabun kullandı onunla geçti. Ama egzama strese bağlı olarak tekrarlıo pis bi illet 😞 stresten uzak dur geçmiş olsun

Egzemanın temeli derin ayrılık ve değersizlik duygusudur. Eşinizde kaşıntılar başlamadan hemen öncesini değerlendirsin, kimden , neyden ayrıldı. (Ayrılık illaki fiziksel olmak zorunda değil)
Dışarıdan tedavi etmek istiyorsa da ki bu çok kalıcı olmaz ama yine de düzenli kullanımda uzun süre iş görüyor, farmasinin aynısefa balsamı var geceleri sürerse iyi geliyor.

Geçmiş olsun 🙏bende 3 yıl önce el ev ayağımdan cok çektim egzema dediler gitmediğim doktor kalmadı cildiyeci olarak en sonunda kortizona kadar içtim o şekilde ancak toparladım ama egzemanın tedavisi yok demişti doktorum sebebi stres sıkıntı ile oluyor benim öle olmuştu ve arara oldugum zaman takip ediyorum ne zaman bişiye sıkılayım üzüleyim tekrarlıylor cok kötü bişi ama ben cok çekmiştim halada dediğim gibi ara ara tetikliyor düZelmiyor yani 😔😔

X