El ve Ayaklar ok yen var m?

Bende bu problemle senelerdir uğraşıyorum ellerimi özellikle hiç ısıtamıyorum, çivi gibiler resmen. Erkek arkadaşımın elini tutmaya bile çekiniyorum. kansızlıkdan diye duymuştum bu zamana kadar ama geçen hafta kan sayımı yptırdım gayet normal çıktı. ekstra olarak dr.a gitmekden başka çarem yok sanırım ama hangi doktora gitmem gerekiyor acaba?
Birde benm sağ elim sol elimden hep daha soğuk dolaşım problemi olabilir mi?

bende bu sorunu 3 senedir yaşıyorum annem hemşire kansızsın kansızsın deyip geçiyor :44:

ben de bu dertten muzdaribim ama çok şükür evde kalın yünlü çoraplarla ısıtabiliyorum kışın dışarı çıkarken ince tabanlı ayakkabı giydiğimde günüm zehir oluyor o ayrı :):KK43:

çok kalın çoraplar terletiyo daha çok üşütüyo beni.daha ince çorap giyip üstüne patik veya çorap giyiyorum.uyurken daha çok üşüyo ayaklarım o yüzden gece de giyorum :KK14:

Ben ne yapsam ısıtamıyorum ellerimi ve ayaklarımı:KK5: kaç kaç giyiyorum evde lahana gibi dolaşıyorum kızlar patikler çoraplar... :KK14: Bana da kansızsın diyorlardı kan ilacı kullanıyorum şuan 1 hafta ara verdim yine başlayacağım. Faydası olmadı sanki. Üşüyorummmmmmm :KK14:

Benim ellerim ayaklarim yaz kıs buz gibi. Bi de duzenli spor yapmama ve saglikli beslenmeme ragmen bacaklarimda hem varis hem de selulit var. Doktora gitmeyi dusunuyorum en kısa zamanda umarım kotu birsey cıkmaz.:KK50:

Benmde 2 çorap üstüne patik giyerim hala buz gibidir ayaklarım,ellerim,burnum :KK70:
yazda da böyle, kansız mıyım diye tahlil de yaptırdım.kansız değilmişim demir oranım da normalmis. baska bi doktora gittim sonra,
o tahlilleri gösterdim.ellerimi falan mıncıkladı bişiler yaptı :KK53:
ya genetik ya da damar yollarında tıkanma olabilir dedi başka biyere yönlendirdi beni.ama gitmedim o ayrı mesele :KK37:

bende de aynı sorunnn ama annem kansızlıktan diyordu hep böyle sebeplerden olabilecği aklıma gelmemşti... :/ yaz kış ellerim üşür

Benim de çok üşüdüğü zamanlar oluyor; ama psikolojikmiş, o kadar tahliller yapıldı bir şey çıkmadı.

anlaşılan bizler bununla yaşamayı öğrenecez nette araştırırken ozon tedavisininiyi geldiğini duymuştum bilgisi olan varmı arkadaşlar
En Büyük KK

kızlar nette el ve ayak soğukluğu yazdım gezerken bir yerde birisi aldeva isimli bitkisel kılcal damarları genişleten bir kapsül kullanmış onu yazmış oda bütün doktorlara gittim fayda bulamadım sadece bundan buldum diye yazmış hem aldeva firmasının hem kendi telefonunu vermiş bana biraz reklam gibi geldi konuya birde siz bakın :KK5:

sıcak havalarda bir şey olmuyor da, ısı 20 derecenin altına düştüğünde benim elleri ayakları burnu ısıtabilene aşk olsun. :KK1: annem ile ablamınkiler gayet normal sıcaklıkta ama benim bu üç uzuv buz gibi. havlu çorap üstüne örgü patik giyiyorum, yok anacım. ısınmıyor. soğuk soğuk terliyor. bugün kan değerlerime de baktırdım, normal çıktı. kardeşim de aynı dertten muzdarip. kardeşime doktor raynaud sendromu var demiş. sanırım bende de var. sivas gibi soğuk bir yerde (hele ki bu sene) hiç çekilmiyor. :KK5:

bende de yeni baş gösterdi bu sorun...geçen ay regl dönemimde fazla kanamam oldu o gün bu gündür ellerim ayaklarım burnum donuyooo gece uykumdan resmenn burnumun üşümesiyle uyanıyorum yaaaa:KK47:

Ay bende de var bu sorun.. Doktora gittim kansızlık yokmuş yapısaldır dediler.. Ama çok rahatsız edici ya keşke bir çözümü olsa..

benim ayaklarım yaz kış hep soğuktur yazın sürekli değil ama kışın sürekli soğuktur ben yazın evde çorapla gezdiğimi bilirim :KK9:

aynı sorunu bende yaşıyorum ellerim ayaklarım maşallah buz kütlesi :KK1: eşim ayaklarını kaçırır hep benden dokunma sakın der :)))
bi çözüm yok galiba.

benimde ellerim ayaklarım yaz kış ısınmaz çok üşüyorum işyerimde çok soğuk evde işte heryerde üşüyorum :) titreme de oluyor.

X