Elektrik Faturaları Coştu Bir Kere!

muzlupasta72

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2012
534
54
Elektrik faturalarındaki artış tüketicileri çileden çıkarmaya devam ediyor. Özellikle 2014 yılının başlangıcından itibaren faturalara yansıyan artış vatandaşları bezdirdi.
Elektrik faturaları coştu bir kere!21.02.2014 Cuma 15:22
Şikayetvar’ın haberine göre: Elektrik aboneleri her ay artış gösteren faturalarından şikayetçi. Son bir yılın tüm faturalarını inceleyen ve gözle görülür bir artış olduğunu iddia eden vatandaşlar, özellikle 2014 yılı itibariyle faturalarının 3 katına kadar çıktığını ifade etti. Mesken sahibi aboneler, her ay aynı kullanım olmasına rağmen faturalardaki artışa anlam veremediklerini belirtirken, bu artışın saatlerden kaynaklanabileceğini, artık bir çözüm beklediklerini belirttiler.

Mağdurlar arasında şehit annesinin de bulunduğu tüketicilerin şikayetleri şöyle:

“Şehit annesiyim yüksek gelen faturaları ödeyemiyorum”

“Erzurum Köprüköy ilçesinde ikametgah etmekteyim. Adım Ümmü Gülsün Sönmez. Şehit İ. Hakkı Sönmez'in annesiyim... Son bir kaç senedir elektrik faturalarım son derece yüksek gelmekteydi ancak son zamanlarda daha da artış oldu. Kızım başvuru yaptı ve saat değiştirildi.Saat değiştikten sonra fatura tutarı %70 oranında düştü. Köprüköy'de yer alan büroya başvurdum ancak bu konuda yardım edemeyeceklerini bildirdiler. Şuan ödemem gereken 325 TL bir fatura var. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Kullanmadığım bir elektrik tutarını ödeyecek güçte değilim. Lütfen dikkate alın...”

“Her yıl Artan Faturamı Biri Açıklasın”

“2011 yılında gelen faturalarımın aylık tutarı 34 TL ile 44 TL arasında değişiyordu. 2012 faturalarımın tutarı ise 39 TL ile başladı 60 TL’ye çıktı. 2013 faturalarımın tutarı ise 64 TL ile başladı 138 TL ile yıl bitti. 2014 yılına geldiğimizde ise 1.ayın faturası 158 TL geldi. Kullandığım elektrik aynı lütfen birileri bana bu artışları açıklasın.”

“2014 Sonrası Faturalar Aşırı Yüksek Gelmeye Başladı!”

Sayın yetkili; 2014 yılından beri yani son iki aydır aşırı derecede yüksek fatura gelmektedir. 80 TL'lik fatura 250 TL 300 TL gelmeye başladı.”

“Dükkan Faturası Evden Daha Az Geliyor”

“Antalya'nın Aksu ilçesinde yaşayan 4 kişilik bir aileyiz. Sabah 7'de evden çıkıp, akşam 8'de eve gelmemize rağmen her ay gelen yüksek faturalardan bıkmış durumdayız. İşletmekte olduğumuz dükkanımıza evdeki faturadan daha az fatura gelmesi bizi dehşete düşürmektedir.

Her ay mesken faturası adı altında 250 - 350 TL para ödemekten bıktık. Günde 2-3 saat elektrik kullanımıyla bu kadar fatura gelmesi mümkün değildir. Gereğinin yapılmasını talep ediyorum”

“Normalin 3 Katı Fatura Geldi!”

“Öncelikle faturalarını düzenli ödeyen bir tüketiciyim. 48618-- no'lu aboneyim. Her ay faturam 70-80-90-TL tutarında değişiklik gösteriyordu. Fakat son faturam 328 TL geldi! Yaklaşık 3 haftadır şikayetimi bildirdiğim halde hala tarafımıza bir dönüş olmadı. Bir eve ve doğalgazla ısınan bir eve böyle bir faturanın gelmesi saçmalıktan başka bir şey değil. Bunla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.”

“ Son 3 Aydır Faturalar Yüksek Geliyor!”

“Son üç aydır elektrik faturası yüksek geldi. Sebebi nedir acaba?”

“Yüksek Gelen Faturalar Ve Haksız Elde Edilen Kazanç”

“Soruyorum kaçak kullanım bedellerini mi bize ödetiyorsunuz? Çağrı merkezlerinde muhatap yok evimde elektrikli ev aletlerim herkesinkinden az dikkatli bir tüketiciyim az gelen faturalara saati bozuk bahanesi sunuluyor o zaman herkes bozsun saatini.

Cnn Türk...

Her ay ödediğim fatura 36TLyi geçmezdi.
1 buçuk ay önce taşındık. Yeni eve ilk fatura taşındığımız günden 6 gün sonra geldi. Tutarı 22,90 TL. ve ben :KK53::KK53::KK53:

Gittim sordum incelediler, harcamışsınız dediler. Peki dedim daha ne diyebilirim üstüne. Önceden gelen 36 liralık faturanın içinde akşamları kullandığım elektirikli ısıtıcının harcaması da dahildi. Dedim bu sefer onu da açmayacağım, bakalım fatura ne gelecek.

Geldi yine 40 lira...

Bugün gittim yatırdım, her fatura için 1'er lira da hizmet bedeli etti sana 2 lira daha.

Resmen soygun yapıyorlar artık. Adamın bi tanesi vezneden ayrılırken etmediği beddua kalmadı, doğudakiler bedava harcasın parasını bizden çıkarın haram olsun diye diye gitti.

Mesele sadece Doğu değilki. Doğuda ya da başka yerde kaçak kuanılsa da kullanılmasa da bizi soymanın bir yöntemini bulurlar elbet. Üstelik sadece elektrik değil. Doğalgaz, vergiler, meyveler, gıdalar... Hatta ve hatta simit , pohaça, ekmekte bile.. Öğrencilerin vazgeçilmezi sabah iki pohaça idi.. Ama küçücük pohaça resmen 1 lira.

Bize bu ay çok geldi. Sizin de öyle mi? Sebep ne acaba? Biz mi çok kullandık ki?

bizimde öyle, kayınvalidem de aynı şeyi söyledi.
Gitti şikayet etti.Sonuç faturayı ödeyip geldi.
Çaktırmadan bir zam geçirdiler bunlar.Her yıl olduğu gibi yeni yıl yeni zamlar...

Geçen ay faturayı ödemeyi unutmuşuz net bankaciligindaki sorundan dolayı. Geldiler hiçbir uyarı yapmadan çat diye kesildi elektrik. Evde altı aylık bebeğim kaldık öyle. Petekler soğudu buz oldu ortalık. On bes günlük fatura 110 lira. Hayvanimsi zam yaparlar ödemesine gelince günü gününe isterler. Şerefsizler. Eşim gitti ödemeye iyi de bir kalaylamis hem kaçak kullanımı odeyelim eşşooğlusuların hem günü geçince çat diye kes. Ohh ne ala memleket. Haram olsun Bebeğimi buz ettiler evin içinde disarisi yağmur kar. Serefsizler.
Not: üslup için kusura bakmayın çok sinirlendim yine sinirlendim.

Hani yillik enflasyon yuzde 10un altindaydi?:KK57: Yuzde 50, yuzde 80 zamlardan bahsediyorsunuz, hem de bir seneyi bile bulmadan.. Maaslara da o kadar zam yapiyorlar mi bari?
Yani eskiden de boyle zamlar vardi ama maaslar da ayni oranda zamlaninca pek anlamazdik. Diger konuda o yuzden dedim enflasyonla yasamaya alisiktik diye..

Elektrik idarei devletin deil ki. Özel şirket istediği kadar yoluyo işte.
Iyi de denetim kimde? Piyasayi belirleyen bir yetkili kurum yok mu? Devlet sizi kurtlar sofrasina mi birakti yani? (bu zamanda olmayacak sey degil de bu basibosluk duzeninde, benimkide laf olsun iste) Ona bakarsan devlet elindeki herseyi satti, artik hicbir seyi yok ama bu demek degildir ki ozel sirket isterse evinize 50 lira, isterse sonraki ay da 500 lira fatura kesebilir, kimse karisamaz:KK57:..

Geçen ay faturayı ödemeyi unutmuşuz net bankaciligindaki sorundan dolayı. Geldiler hiçbir uyarı yapmadan çat diye kesildi elektrik. Evde altı aylık bebeğim kaldık öyle. Petekler soğudu buz oldu ortalık. On bes günlük fatura 110 lira. Hayvanimsi zam yaparlar ödemesine gelince günü gününe isterler. Şerefsizler. Eşim gitti ödemeye iyi de bir kalaylamis hem kaçak kullanımı odeyelim eşşooğlusuların hem günü geçince çat diye kes. Ohh ne ala memleket. Haram olsun Bebeğimi buz ettiler evin içinde disarisi yağmur kar. Serefsizler.
Not: üslup için kusura bakmayın çok sinirlendim yine sinirlendim.

Sinirlenmemek içten değil. Elektrik kesme işini taşerona verdikleri için fatura ödenmediginde kapınızda bitiveriyorlar. Bu yüzden açma-kapa ücreti adı altında 17 tl gibi bir rakam ekstradan alınıyor.

Eklemeyi unuttum. Daha önceden de açma-kapa ücreti alınıyordu. Fakat alınan meblag ufak bir rakamdı.

X