Elektrik faturası şoku

Klimaniz devamlı açiksa (ki konu sahibinin devamlı açıkmış) elektiginiz çok az geliyor. Dediğim gibi bizde klima yok ama elektrik 100 un altına düşmüyor.
Yalnız klima yokken de 250 geliyor, yazmıştım farketmediniz galiba. Gündüz de genelde çalışmıyor. Gece full açık 2 3 haftadir

Kacak elektrik kullananlar için çalışıyoruz gerçekten, başka bisey değil

Buzdolabı, çaycı, yağmurlu günler şohben, koca boy derin dondurucu 200 geliyor bana aylık. Geçenlerde fazla geldi, okumaya geç gelmişler, fatura 1 aydan fazla surenindi. Süresine bakın? Kullandığınız kW miktarını geçen ayla kiyaslayin.

Tamam çok teşekkür ederim sağolun ❤

Tamam çok teşekkür ederim sağolun ❤
Elektrik uygun gelsin diye çamaşır vs bunları gece çalıştırsanda pek fark oldugunu düşünmüyorum saatiniz 3 zamanlı tarife ise zaten en çok elektriği akşam 17 ile 22-23 arası kullanıyorsunuz yine kış saati 22 yaz saati 23 tü galiba 3 zamanlıda uygun gelsin diye herşeyi gece yapmamız gerek o zaman buda imkansız.

Sonuç olarak ikiside aşırı fazla

Makinaları gece çalıştırdığınız zaman faturanın uygun gelmesi için ayrı bir tarifeye abone olmanız lazım yoksa fark etmez
Öyle mi aboneliğiniz ?

Türkiye jeotermal enerji olarak zengin bir ülke. jeotermal kurulu bazı ilçelerde elektrik neredeyse 5'te 1 fiyatı. yani 100 lira fatura gelen eve jeotermal enerji sayesinde 20 lira geliyor. bu müthiş bir şey. İnsanların bilinçlenip bu tür yenilenebilir temiz ve ucuz enerji kaynaklarını desteklemesi gerekiyor.

Hayır canım fethiye de oturuyoruz. Ilçede
Zamlansa bile bu kadar olması normal mi bilmiyorum
Ben tek kişi 100 tl ödüyorum. Dünde 1 kere fırın çalışır. Kombi var. Tv hiç izlemem. Bilgisayar kullanıyorum bazen. Bütün beyaz eşyalarım a++. Beyaz eşyanın + ları da önemli

Ayni durumdayiz cnm bizim gecen ay klima daha az calismasina ragmen 288 bu ay daha cok calisti 160 gelmis
Yaptigimiz degisiklik spot kullaniyoruz normal isiklara gece lambasi taktik buzdolabini bayagi bir one aldim arkadan hava alsin diye
Firindan c.m b.makinesi kisma yapamam ama kisin hem isitici hem sofben 700 tlcik geldi banyoya girmeye korkuyoduk inan gunes ciksada enerjiyle girsek diye bekliyoduk
Bu ay klima full bakalim bize surpriz yapacakmi
Birde 3 senedir ilk defa 160 geldi normalde evde olmadigimiz zaman 150 gelirdi
İns buzdolabindandir

Klimanin butun gun calistigi bi evde 100 tlmi elektrik odemeyi dusunuyosunuz yazlari calistirmayacaksiniz en kolay formulu bizim ne klima nede cok bisey takili olmadigi halde 140 tl oduyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…