Elektrikli Mutfak Aletleri Elektrikli cezve mi hazneli kahve Makinesi mi?

Yok canım ne demek. İnşallah gönlünüze göre Bi makine olur =) kahveye de hayır demem . Yeni mi evleneceksiniz? Hevesli gördüm sizi ondan soruyorum =)
Yeni değilim hatta eskidim sayılır 🤗 ama bugüne kadar “kahve bakır cezvede kısık ateşte olur.” Diyenlerdendim. Baktım kalabalık misafirlerde başa çıkılmıyor hem artık eskisi kadar sabrım kalmadığından kahvelerimin lezzeti de değişti böylece bakır cezveden vazgeçtim. 🤷‍♀️☺️

Ben en iyi köpüğü şu ilk çıkan milyoncularda satılan plastiklerin yaptığını düşünüyorum ama zararlı tabi . Sıcak ve plastik hiç sağlıklı değil .Evde cezve, işte hazneli var. İkiside iyi bence.
Evet maalesef zararlı. Köye gittiğimizde içiyoruz, orada bir akrabamız kullanıyor gerçekten çok güzel oluyor kahveleri. Yorum için teşekkür ederim. 🙏😊

Sevgili @Nisan0104 öneri için teşekkür ediyorum. ☺️ Karaca’nın cezvesine de hatır’a da baktım ama görevli ikisinin de aynı olduğunu sadece haznelilerde başında beklemek gerekmediğini söylediğinde vazgeçtim ondan. Sırf başında beklememek için 3 katı vermeyeceğim. Sonuçta senelerdir bakır cezve başında bekliyorum 🤷‍♀️🙂

Evet elektrikli cezvede karar kıldım. Öneri için teşekkürler 🙏☺ Siz kullanıyor musunuz?
Bnm ananemde bundan var çok güzel yapıyor. Bende her türlüsü var .. hemen hemen hepsinden olan kahveyi denedim .. çok bir fark yok. Ama arada aşırı ücret farkı var biri 40-50 TL diğeri 1000 e kadar çıkıyor..

Yeni değilim hatta eskidim sayılır 🤗 ama bugüne kadar “kahve bakır cezvede kısık ateşte olur.” Diyenlerdendim. Baktım kalabalık misafirlerde başa çıkılmıyor hem artık eskisi kadar sabrım kalmadığından kahvelerimin lezzeti de değişti böylece bakır cezveden vazgeçtim. 🤷‍♀️

Çok tiryakisi iseniz arceligin ürünlerini oneririm tat olarak apayrı.. ama arada bir iciyorsan ve sadece misafirler içinde elektrikli .. birazcık iyi olanından al ben başta uygun bir yerden almıştım denk gelmişti yandı
. Sigortayı arrtrdi .. daha sonra başka aldım.. suankinden memnunum.. ama kiwininkini ananeme almıştık o daha bi iyi geldi plastiği falan.. ben çok içmiyorum.. Nescafe ve diğer kahvelerin tiryakisiyim.. misafir için aldım tamamen ..

Yeni değilim hatta eskidim sayılır 🤗 ama bugüne kadar “kahve bakır cezvede kısık ateşte olur.” Diyenlerdendim. Baktım kalabalık misafirlerde başa çıkılmıyor hem artık eskisi kadar sabrım kalmadığından kahvelerimin lezzeti de değişti böylece bakır cezveden vazgeçtim. 🤷‍♀️
Bakır cezve bende de var ama tabiiki sabrım yok 🙈

Çok tiryakisi iseniz arceligin ürünlerini oneririm tat olarak apayrı.. ama arada bir iciyorsan ve sadece misafirler içinde elektrikli .. birazcık iyi olanından al ben başta uygun bir yerden almıştım denk gelmişti yandı
. Sigortayı arrtrdi .. daha sonra başka aldım.. suankinden memnunum.. ama kiwininkini ananeme almıştık o daha bi iyi geldi plastiği falan.. ben çok içmiyorum.. Nescafe ve diğer kahvelerin tiryakisiyim.. misafir için aldım tamamen ..
Bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz sağ olun. 💐

bana kahve makinesi bile biraz garip geliyor :110: ben biraz eski kafalıyım sanırım en güzeli çaydanlıkta kahve yapmak :halay:

ikisini de kullanmış birisi olarak farketmez.
Elektrikli cezvenin başında da uzun süre beklemiyorsun sonuçta.
Arçelik telve vardı bozulunca idareten elektrikli cezvelerden aldım. Baktım düğmesine basmamla kahvenin olması arasında öyle aman aman bir fark yok, daha da hazneli almadım.

Tat farkı falan demişler de yok tat farkı falan kullandığım elektrikli cezve uyduruk discount marketlerin birinden aldığım bir sinbo. Çok tat arayan zaten makinede yapmaz gider bakır cezvede ağır ateşte yapar.

Hazneliye vereceğin para güzel bir espresso makinesi almak daha mantıklı. O parasını hakediyor işte.

Son düzenleme:
ikisinin de negatif özellikleri var. şöyle ki;

hazneli makineler çok pratik. fakat kahveyi bir anda haşladıkları için kahve aromasının içtiğimiz kahveye geçme oranı oldukça azalıyor.

elektrikli olanların ise ısıtma mekanizması hala çok eski teknolojilerle yapılıyor. en iyi modelinde bile şalteri attırma, başka elektronik eşyaları bozma riski vardır. dikkat edin.

benim tavsiyem ve evde kullandıklarım;
-türk kahvesi için cezve,
-moka için moka pot,
-filtre kahve için chemex,
-süt köpürtmek için french press,
-bir da kapsül kahve makinesi var ama pek kullanmıyorum

X