Eleştirmeden yorum yapar mısınız?

birikiucsobe

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
118
12
Daha önce defalarca konu açtım. Beni tanıyıp bıkkınlık geçirecek olanlar da olabilir ama gerçekten ağır bir travma geçiriyorum sanırım. Eleştirebilirsiniz ama lütfen yaşadığım kaygıyı da göz önünde bulundurarak yardımcı olur musunuz?

Adetlerim düzensizsizdi. 24-35 gün arası sürekli değişkenlik gösteriyordu.
Bir önceki adet başlangıcım 25 Aralıktı.
13 Ocakta cinsel birlikteliğim oldu geri çekilme yöntemi ile.
15 Ocakta ‘içine girmiş olabilir’ dedi ve ben Ella aldım 44. saatte falan.
Normalde en geç 26’sına kadar olmam gerekiyordu sanırım.
31 Ocakta pembe-kahverengi lekelenmelerim başladı.
4 Şubatta lekelenmelerim sürerken erken gebelik testi yaptım ve negatif çıktı. Bu lekelenlemeler 1 hafta sürdü.
6 Şubatta doktora gittim akıntılarım devam ediyordu. Karından ultrason ile muayene etti ve bir şey yok rahim duvarın kalınlaşmış adet olacaksın dedi.
7 Şubatta adet oldum. Kırmızı ama eskiye göre daha azdı.
12 Şubatta adetimin 6. günü beta hcg baktırdım. 0.21 çıktı. Ve yine karından ultrasona girdim bir şey yok dedi. PKO var. Sağ yumurtalığında 8 sol yumurtalığında 10 tane kistin var dedi. Diane 35’e tekrar başla dedi.
13 Şubatta vajinal ultrasona girdim ve gebelik yok dedi.
Yani iki farklı doktora gittim bugünle birlikte.

E ne olmasını istiyorsun artık diyebilirsiniz ama korkularımdan arınamıyorum. Bu defa da acele mi ettim doktora gitmek için, ya kan tahlili bozuktuysa, ya adetliyken beta bakılmazsa, ya kistler görüntüyü engellediyse falan diye saçma sapan düşüncelere giriyorum. Bir de bugün beni muayene eden doktor bana baya sinir oldu bir şey demese de yüz ifadesinden belliydi. Ya gıcıklığına bir şey demediyse, ya gözünden kaçırdıysa diye bile saçma sapan şeyler düşünüyorum. Tam 1 ay oldu. Her türlü görünürdü değil mi artık? Lütfen kınamayın yaşadığım psikoloji çok ağır geldi bana.

Daha önce defalarca konu açtım. Beni tanıyıp bıkkınlık geçirecek olanlar da olabilir ama gerçekten ağır bir travma geçiriyorum sanırım. Eleştirebilirsiniz ama lütfen yaşadığım kaygıyı da göz önünde bulundurarak yardımcı olur musunuz?

Adetlerim düzensizsizdi. 24-35 gün arası sürekli değişkenlik gösteriyordu.
Bir önceki adet başlangıcım 25 Aralıktı.
13 Ocakta cinsel birlikteliğim oldu geri çekilme yöntemi ile.
15 Ocakta ‘içine girmiş olabilir’ dedi ve ben Ella aldım 44. saatte falan.
Normalde en geç 26’sına kadar olmam gerekiyordu sanırım.
31 Ocakta pembe-kahverengi lekelenmelerim başladı.
4 Şubatta lekelenmelerim sürerken erken gebelik testi yaptım ve negatif çıktı. Bu lekelenlemeler 1 hafta sürdü.
6 Şubatta doktora gittim akıntılarım devam ediyordu. Karından ultrason ile muayene etti ve bir şey yok rahim duvarın kalınlaşmış adet olacaksın dedi.
7 Şubatta adet oldum. Kırmızı ama eskiye göre daha azdı.
12 Şubatta adetimin 6. günü beta hcg baktırdım. 0.21 çıktı. Ve yine karından ultrasona girdim bir şey yok dedi. PKO var. Sağ yumurtalığında 8 sol yumurtalığında 10 tane kistin var dedi. Diane 35’e tekrar başla dedi.
13 Şubatta vajinal ultrasona girdim ve gebelik yok dedi.
Yani iki farklı doktora gittim bugünle birlikte.

E ne olmasını istiyorsun artık diyebilirsiniz ama korkularımdan arınamıyorum. Bu defa da acele mi ettim doktora gitmek için, ya kan tahlili bozuktuysa, ya adetliyken beta bakılmazsa, ya kistler görüntüyü engellediyse falan diye saçma sapan düşüncelere giriyorum. Bir de bugün beni muayene eden doktor bana baya sinir oldu bir şey demese de yüz ifadesinden belliydi. Ya gıcıklığına bir şey demediyse, ya gözünden kaçırdıysa diye bile saçma sapan şeyler düşünüyorum. Tam 1 ay oldu. Her türlü görünürdü değil mi artık? Lütfen kınamayın yaşadığım psikoloji çok ağır geldi bana.
ella hap içmiçsin ya o yüzden öyle olmuş bende içtim bir defa adet olamadım doktor hatta erken menopoz olabilir dedi tahlil ultrason yapıldı bişey çıkmadı yani ella hap adet düzenini etkiliyor rahat olun olsa zaten çıkardı okadar dr gitmişsin ama sonrası için daha dikkatli olmalısın kafanız rahat olur

Çok ağır geldiyse yaşama bu tür işleri, psikolojini bozduğuna değer mi 2 dk lık zevk için, hamile değilsin nasıl inandırabiliriz seni buna
Asla değmez. Gerçekten rahat nefes alamıyorum bir türlü ikna olamıyorum. Doktora gitme sürem erken değil dimi? İlişkiden sonraki 24. gün ilk gidişimdi. 30. gün kan testi + 2. gidişim oldu. Bunlar karından ultrasonla muayene edildi.
31. gün yani bugün de başka doktora gittim vajinal ultrason ile baktı.

ella hap içmiçsin ya o yüzden öyle olmuş bende içtim bir defa adet olamadım doktor hatta erken menopoz olabilir dedi tahlil ultrason yapıldı bişey çıkmadı yani ella hap adet düzenini etkiliyor rahat olun olsa zaten çıkardı okadar dr gitmişsin ama sonrası için daha dikkatli olmalısın kafanız rahat olur

Evet 1 hafta içinde 3 defa doktora gittim. 3 defa ultrasona girdim. Adet de oldum zaten geçen hafta. Ama rahatlayamıyorum bir türlü.

Asla değmez. Gerçekten rahat nefes alamıyorum bir türlü ikna olamıyorum. Doktora gitme sürem erken değil dimi? İlişkiden sonraki 24. gün ilk gidişimdi. 30. gün kan testi + 2. gidişim oldu. Bunlar karından ultrasonla muayene edildi.
31. gün yani bugün de başka doktora gittim vajinal ultrason ile baktı.
Gebelik olsa çoktan kese+ kalp atışı duyulmuştu, lütfen sal kendini buda etkiler hormonları lekelenme kanama yapar

Gebelik olsa çoktan kese+ kalp atışı duyulmuştu, lütfen sal kendini buda etkiler hormonları lekelenme kanama yapar

Ya ben nasıl salacağım Allah aşkına yardım edin.🥺
Dün ve geçen hafta gittiğim doktor aynı kişiydi ve bana kist sayımı söyledikten sonra belki de kolay çocuğu olmayacak kistlerinden dolayı demişti.
Bugün alttan muayene de oldum. Ciddi ciddi 1 hafta içinde 3 defa doktora gittim. Görmemiş olma durumu yoktur değil mi? İlişki üstünden 24-30-31 gün geçince gittim.
Bir de bugün muayene olduğum doktor kadındı ve belli etmese de gıcık oldu bana. Başka doktora da gittim size de gelmek istedim dedim. Gıcıklık yapma durumu olamaz değil mi? Adetim bugün bitti dedim. Rahim kendini adete hazırlıyor daha yeni bitmiş ama o döngüye giriyor tekrar dedi.
Kistin yok dedi. Nasıl dedim PKO diyorsan var büyük kist yok dedi.

8 ay sessiz sedasız bekleyin doğurmadığınızda rahatlarsınız ama bizi rahat bırakın
😂😂😂
Gerçekten özür dilerim hepinizden. Ben artık ciddi ciddi psikolojik tedavi mi almalıyım diye düşünüyorum. Sürekli kafamda kuruyorum. Bugünki doktorun benden gıcık kapıp yalan söylediğini bile düşünecek raddeye geldim, tahlilden şüphelendim, kısa zaman içinde mi gittim diye düşündüm.
Allahım böyle birisi değildim ben.

Keşke bu telaşı endişeyi sevişmeden önce yaşasanız ve yapmasanız

cinsellik sonrası panik olmak yerine yapma ya yapma

Bu kadar basit doktoru da bizi de bunaltma ve kendine bu eziyeti yapma bir gün hamile olacaksin o zaman ne yapıcaksın

kafana takma adet te olmuşsun unutmaya çalış takıntı haline getirmiş sin ondan rahat olun gebelik testinde çıkardı şimdiye kadar zaten

Gecikmeli adet olmuştum ama Elladan kaynaklı sanırım bilmiyorum. İlişkinin üstünden 24 gün geçtikten sonra akıntılarım varken, yine ilişkinin üstünden 30 gün geçtikten sonra adetimin 6. ve aynı zamanda neredeyse son günüyken karından ultrasonla bakıldım. Kan testi verdim. Bugün de 31. günde adetim bitmişti ve vajinal ultrason ile muayene oldum. Zamanda bir sorun yok değil mi?
Gerçekten aşırı takıntı haline getirdim.

Gecikmeli adet olmuştum ama Elladan kaynaklı sanırım bilmiyorum. İlişkinin üstünden 24 gün geçtikten sonra akıntılarım varken, yine ilişkinin üstünden 30 gün geçtikten sonra adetimin 6. ve aynı zamanda neredeyse son günüyken karından ultrasonla bakıldım. Kan testi verdim. Bugün de 31. günde adetim bitmişti ve vajinal ultrason ile muayene oldum. Zamanda bir sorun yok değil mi?
Gerçekten aşırı takıntı haline getirdim.
yok yok olsaydı adet olmazdın merak etme

Keşke bu telaşı endişeyi sevişmeden önce yaşasanız ve yapmasanız

cinsellik sonrası panik olmak yerine yapma ya yapma

Bu kadar basit doktoru da bizi de bunaltma ve kendine bu eziyeti yapma bir gün hamile olacaksin o zaman ne yapıcaksın

Keşke ne kadar haklısınız. Nasıl pişmanım bilseniz.

Gerçekten kendime de eziyet ediyorum doktorların ikisini de bunalttım. İlişkinin 1. ayında belli olurdu değil mi?
Allah isteyen herkese nasip etsin. Ben de ilerde yuvamı kurayım ondan sonra nasip etsin. Çok büyük tövbem var. Gerçekten inanılmaz korktum.

Keşke ne kadar haklısınız. Nasıl pişmanım bilseniz.

Gerçekten kendime de eziyet ediyorum doktorların ikisini de bunalttım. İlişkinin 1. ayında belli olurdu değil mi?
Allah isteyen herkese nasip etsin. Ben de ilerde yuvamı kurayım ondan sonra nasip etsin. Çok büyük tövbem var. Gerçekten inanılmaz korktum.
Bu kaçıncı pişmanlığın ve konun

Çok inandırıcı değil dediğim gibi kendine yapıyorsun birlijte olduğun kimse önün çokta umrunda bile değil bu durumlar

Hamileyim desen topukları totosuna vura vura kaçar

O yüzden olan sana olur

😂😂😂
Gerçekten özür dilerim hepinizden. Ben artık ciddi ciddi psikolojik tedavi mi almalıyım diye düşünüyorum. Sürekli kafamda kuruyorum. Bugünki doktorun benden gıcık kapıp yalan söylediğini bile düşünecek raddeye geldim, tahlilden şüphelendim, kısa zaman içinde mi gittim diye düşündüm.
Allahım böyle birisi değildim ben.
Kesinlikle almalısınız sağlıklı düşünmüyorsunuz. Ella ağır bir hormon ilacıdır adet düzensizliği yapar. Hamile olsanız şu ana kadar öğrenmemeniz mümkün değildi. Gebelik oluştuktan 12 gün sonra kanda hamilelik görünür. Ben adet gecikmem olduğu gün hcg 100 çıkmıştı hamileydim. Siz kesinlikle hamile değilsiniz

Bu kaçıncı pişmanlığın ve konun

Çok inandırıcı değil dediğim gibi kendine yapıyorsun birlijte olduğun kimse önün çokta umrunda bile değil bu durumlar

Hamileyim desen topukları totosuna vura vura kaçar

O yüzden olan sana olur

Aynı durum için defalarca konu açtım ve bu durumdan dolayı gerçekten inanılmaz pişmanım. Çok korktum, korkuyorum. Allah’a tövbe ettim.
O kişiyle artık görüşmüyorum.

Kesinlikle almalısınız sağlıklı düşünmüyorsunuz. Ella ağır bir hormon ilacıdır adet düzensizliği yapar. Hamile olsanız şu ana kadar öğrenmemeniz mümkün değildi. Gebelik oluştuktan 12 gün sonra kanda hamilelik görünür. Ben adet gecikmem olduğu gün hcg 100 çıkmıştı hamileydim. Siz kesinlikle hamile değilsiniz

Bence de almalıyım. Resmen ağır bir travma oluştu. Kaygı bozukluğum had safhada.
Diyorum ya girdiğim bütün kontrollerden, doktordan, tahlilden bile şüphelenecek raddeye geldim.

Bence de almalıyım. Resmen ağır bir travma oluştu. Kaygı bozukluğum had safhada.
Diyorum ya girdiğim bütün kontrollerden, doktordan, tahlilden bile şüphelenecek raddeye geldim.
Hamile değilsiniz, hamile olmanız mümkün değil ama lütfen aynı konuyu defalarca açmayın, konu açıp sürekli aynı cevapları almanın bir faydası yok, psikolojik yardım almanız sizin için daha yararlı olacak.

Son düzenleme:
X