Elimde kefir var

Merhaba , kefir mayasini ilk kez duydum
Nasil uretiyorsunuz? Nerden bulunur?
Nette arastirdim biraz burdan gorunce universitede uretilenleri kullanin diyorlar

Merhaba , kefir mayasini ilk kez duydum
Nasil uretiyorsunuz? Nerden bulunur?
Nette arastirdim biraz burdan gorunce universitede uretilenleri kullanin diyorlar
Tabii kullanabilirsiniz onlar steril ortamlarda üretiliyor. Ben burdan 2 arkadaştan aldım. Her zaman dualarımdalar Allah ikisinden de razı olsun inşallah. Onların sayesinde 150 kişiye yolladım. Biri kafkas kefiriydi diğeri değil demişti sanırım o da sizin dediğiniz gibi üniversite üretimiydi. Ama ikiside çok lezzetli ve güzeldi. Çokta güzel çoğaldılar.sütle mayalanıyor zaten mayaladıkça çoğalıyor özel bir yöntemi yok.

Son düzenleme:
Ben hazir kefir içerdjm hep, bilmiyordum boyle evde yapılabildigini :KK70: bugun sizin konunuz sayesinde biraz araştırdım, marketlerde hazir olanlarak satilanlarin yararlari cok azmış.. kefir mayasi karnibahar gibi, bunu süte nasil mayaliyorsunuz? Sivi halde kefir olmasi icin?

Ben hazir kefir içerdjm hep, bilmiyordum boyle evde yapılabildigini :KK70: bugun sizin konunuz sayesinde biraz araştırdım, marketlerde hazir olanlarak satilanlarin yararlari cok azmış.. kefir mayasi karnibahar gibi, bunu süte nasil mayaliyorsunuz? Sivi halde kefir olmasi icin?
Evde yapılanla market her zaman farklı tabi her üründe olduğu gibi :) Evet karnabahar gibi. Süte atıyoruz ertesi günü yoğurt kıvamında oluyor. Süzüp mayayı alıyoruz yine sütün içine atıyoruz. Zamanla büyüyor çoğalıyor.

Bende bugun gittigidiyor dan erciyes kefir mayasi siparis verdim 15 tl ye .yanlis mi yaptim acaba ziraat fakultesinden mi alsaydim.facebooktaki kefir kardesliginden biri gonderecekti gonderemedigi icin netten siparis verdim

Bende bugun gittigidiyor dan erciyes kefir mayasi siparis verdim 15 tl ye .yanlis mi yaptim acaba ziraat fakultesinden mi alsaydim.facebooktaki kefir kardesliginden biri gonderecekti gonderemedigi icin netten siparis verdim
Orda birçok kişi var yardımcı olacak. Bence siparişi iptal edin( siz bilirsiniz de tabi) fakülte veya diğeri farketmez de orda paylaşan çok.

Elinizde hala kefir var mı acaba? Uzun zaman mayaladım bir küçük kavanoz büyüttüm ancak tatile giderken dondurmayı unuttuğum için maalesef öldüler.

Arkadaşlar şu an İstanbul'dayım. Teyzeme verdiğim kefirler baya çoğalmış. Dağıtmak için bir kısmını alacağım. Zaman veremiyorum. Hamileyim birde oğlum var o da küçük. Adres atarsanız özelden evime döndüğümde ilk fırsatta kargo yapabilirim.

Arkadaşlar şu an İstanbul'dayım. Teyzeme verdiğim kefirler baya çoğalmış. Dağıtmak için bir kısmını alacağım. Zaman veremiyorum. Hamileyim birde oğlum var o da küçük. Adres atarsanız özelden evime döndüğümde ilk fırsatta kargo yapabilirim.

Ben talibim. Eğer paylasirsaniz çok memnun olurum.

Ben talibim. Eğer paylasirsaniz çok memnun olurum.
Tabiki büyük bir memnuniyetle :) ama dediğim gibi ayın 20sinde evime dönücem zaman veremiyorum ne zaman yollarım. Fakat İstanbul'da iseniz dönmeden elden de verebilirim ayarlayabilirsek.

Tabiki büyük bir memnuniyetle :) ama dediğim gibi ayın 20sinde evime dönücem zaman veremiyorum ne zaman yollarım. Fakat İstanbul'da iseniz dönmeden elden de verebilirim ayarlayabilirsek.

Çok tesekkur ederim :) Size mesaj ile ulaşacağım.

Arkadaşlar kefir mayasına ihtiyacım var Mardin'de yaşıyorum

Merhaba benim annem rahatsız. Kefir arıyorum cok uzun zamandır . tedavi sırasında ilgilenemediğimiz için mayamız öldü. Eğer varsa gönderebilirseniz çok sevinirim. ihtiyacımız var.

Merhaba benim annem rahatsız. Kefir arıyorum cok uzun zamandır . tedavi sırasında ilgilenemediğimiz için mayamız öldü. Eğer varsa gönderebilirseniz çok sevinirim. ihtiyacımız var.

:KK43:
Telefonum servisteydi ardından da 20 lik diş çekimi (birde hamilelik) uzun süre bakamadım. Maalesef kalmadı. Ama Facebook’ta ücretsiz dağıtan gruplar var oraya bakabilirsiniz. Eğer bir gün çoğalırsa (şimdilik mayalamıyorum) yine yazarım tabi.

Arkadaşlar maalesef elimde yok şu an. Ücretsiz dağıtan gruplar var yine ordan temin edebilirsiniz.

X