Anket Elimiz değsin yeter part 1

mavidelisiii

zeki mizahşör
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2019
531
1.491
flylady evini ve hayatını düzenleme ve temizleme sistemi. önce bebek adimlari ile başlamayı öneriyor. hergüne küçük ama etkili ödevler veriyor. bu alışkalıklar oturunca temizleme olaylarına geçiliyor. ilk alışkanlıl lavaboyu parlatmak ama öyle böyle değil. önce sıcak suyla dolduracaksın sonra çamaşır suyu ile bir saat tutacaksın. diş fırçası falan işte. baya derinlemesine bir defa bunu yapıp. her gece temiz ve kuru bırakacaksın. ikinci olarak mutlaka kalkınca yatağını yapacaksın bunun etkisi büyük. bunu negoo da hep söyler. üçüncü olarak evde bağcıklı bi ayakkabı giyeceksin falan filan gibi.bu alışkanlıklar bitince yani iyice benimseyimce flylady evi 5 ana bölüme ayırıyor ve 5 haftaya bölüyor. her hafta bir bölüme odaklı oda oda ve adım adım temizliyor. diyr diyr giden bi sistem. bi incele istersen.

mavidelisiii

zeki mizahşör
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2019
531
1.491
merve-onur merve-onur ben pazartesi başlayacağım. istersen.

mavidelisiii

zeki mizahşör
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2019
531
1.491
bu haftaaa mutfak salon için ayrılmıştır. önce buzdolabı ile start vereceğim bakalım.

mavidelisiii

zeki mizahşör
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2019
531
1.491
Saat 20. 00 de başlıyorum. mutfak ile
sırası ile
buzdolabı temizliği
erzak dolabı
bardak dolabı diyererek gidiyorum. diğer rutinler dışında yapacağım bunları
saat kuracagız ve 15 dakikada ne yaparsak iyice odaklanarak. alarm çalınca direk bırakacağız.

merve-onur

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2018
1.772
6.017
30
Saat 20. 00 de başlıyorum. mutfak ile
sırası ile
buzdolabı temizliği
erzak dolabı
bardak dolabı diyererek gidiyorum. diğer rutinler dışında yapacağım bunları
saat kuracagız ve 15 dakikada ne yaparsak iyice odaklanarak. alarm çalınca direk bırakacağız.
Dıştan mi sileceksin 15dk çok az yoksa

mavidelisiii

zeki mizahşör
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2019
531
1.491
kızz mervoşşş hayır sadece dışı değil her tarafı. ilk on beş dakikada rafları bitti. bi 15 dakika daha kurdum. kapağı yanları ve dışı bitti. bir de dondurucu ve buzdolabının üstünde bir dolap.
Yani gerçekten 15 dakika çok az geldi. birde benim ev baya kaçırdı ipin ucunu. bir oda bir haftaya değil bir aya biter böyleee. ama sistemi bulan hatun giderek hızlanacaksınız diyor.
Zaman işin içine girince panik oldum sanki. ben ince ince detay detay yaparım. ama zaman tutunca detay atlarmıyım ki bilemedim.
ilk sayfalarda mutfak için detaylı bi listem var. olmadı madde madde giderim. bir defada üç madde gibi.

Son düzenleme:

mavidelisiii

zeki mizahşör
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2019
531
1.491
dün yapamadım. fırsat varken saç kesimi ve boya olayını aradan çıkardım. bugün devam artık