Aile Planlaması Ella Ertesi Gün Hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Arkadaslar adetime 1gun vardi hatta ikigundurde lekelenmem oluyordu hafif penbe seklinde.korunmasiz iliski olunca ella aldim 15saat sonra icmis oldum.iceli ikigun oldu ve adette olmadim hem adet gunum.gecmis oldu hemde o hafif penbe olan lekelenmelerimde kesildi benim gibi olanlar varmu

Hamile değilsiniz rahat olun, ella bu tip sıkıntılara neden oluyor.

5gun once ictim ellayi ama adet olmafim hala.insallah bise yoktur ya.adetimde 5-6gun kadar gecmis oldu

hanımlar merhaba, ben de korunmasız bir deneyimden yaklaşık 20 saat sonra ella aldım. adetime iki hafta vardı. ilacı aldığımdan beri sanki yarın öbür gün adet olacakmışım gibi semptomlarım var, ama belki de yumurtlama dönemindeyimdir diye tam bilemiyorum. özetle göğüslerim ağrıyor ve karnım doymuyor :) bu ilacı içtikten birkaç gün sonra adet olmak gibi birşey söz konusu mudur? bu semptomlar onun ayak sesleri mi acaba? yoksa normal vaktinde mi
söylediklerniz aynısını ben de yaşıyorum şu an.adetime 10 gün var ellayı kullandım ama 3 gündür kanama geliyor.hamile değilimdir inşallah :KK43:
merhaba siz adet oldunuz mu bende ella kullandım bir hafta sonra çok koyu bir şekilde az da olsa kanamam oldu adet oldum ama ikinci adet dönemimde gecikme yaşıyorum bana yardımcı olur musunuz neden gecikiyorum

Kizlar merhaba geçen ay ella kullandim adetimden 3 gun once oldum neyse bu ay yine 2 gun var az bi kanama geldi gibi.. benim gibi düzensizlik yasayan varmi?
Selam, bu gibi damlama veya lekenme tarzında kanamalar normal diye biliyorum. Panik yapma bence. Bu adet kanaması değil aslında. Eğer sonrasında adet kanamanda gecikme olursa veya olağandan fazla kanama meydana gelirse doktora başvurabilirsin canım

Merhaba benimde kızım var 3 aylık emziriyorum mecburen ella kullandım sizde bir yan etkisi oldu mu acaba ? Teşekkür ederim
Selam canım, ertesi gün hapı kullandıktan sonra sütün sağılarak kullanılması öneriliyor benim bildiğim. Çok zor bir durum olsa gerek, istersen bir doğum kontrol doktoruna danışabilirsin bu durumu.

Merhabalar,
2hafta önce ella kullandım ve tekrar kullamsk zorundayım sanırım..2haftadan snra tekrar kullanırsam büyük bir sorun olurmu yada bu sekılde aradan 2hafta gectikten snra tekrar aynı hapı alan varmı hamile olma ihtimalim var ilacı almazsam ama alırsamda cok zararlı sanıyorum ama eminde değilim
Selam kızlar, kadın doğum uzmanı doktor arkadaşım ertesi gün haplarının bir adet döngüsünde sadece 1 kere kullanılması gerektiğini söylemişti. O yüzden çok sık kullanmamak daha doğru olacaktır. Bu gibi durumlarda mutlaka kondom gibi bir koruyucu kullanmak gerekiyor.

Lütfen bana da yardımcı olur musunuz üç aylık bebeğim var ve emziriyorum adetim dün bitti ve eşimle ilişkiye girdik korunmadik ne yapmalıyım daha 19 yaşındayım ikinci bi çocuğa hem maddi hemde manevi hazır değiliz

:110:Yerleştirme kanaması diye bişey okudum ve regl dönemime 4 gün kala regl oldum ama kanamam koyu ve çok fazla değil yerleştirme kanaması olduğunu nerden anlarım ella kullanalı 1 hafta oldu bi hafta sonra ara kanama olmuş olabilir mi kafam çok karışık yardım edin
Noldu oldun mu regli

X