Aile Planlaması Ella hapı ve adet yardım edin.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

selinayyt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2019
2
0
26
Merhaba öncelikle. Ovülasyon dönemimde bir birliktelik yaşadım. Korunduk ikimizde. Sadece prezervatiften önce içime bir kez girdi lakin boşalma falan olmadı ama meni öncesi sıvının içinde de sperm olduğu söyleniyor. Sonra prezervatif taktı zaten. Ancak erkek arkadaşım prezervatifin (baş kısmı değil lastik kısmı) yanında ufak gördüm ama zaten o kadar ileriye gitmedim dedi. Yani sonuna kadar gitmediğini söyledi. Onun için bir sorun yoktu ama benim içim rahat etmedi. Ella aldım 4 saat içinde. Lakin şimdi adetimin 5. günü olması gerekirken hala olmadım. İlk başta kahverengi bir leke geldi (çok çok az) adetimden 1-2 gün önce sonra sadece sarı beyaz bir akıntı. Kan falan yok. 6-7 tane idrar testi yaptım 2 si şu hassas olanlardan hepsi negatif. Adet olamadığım için strese giriyorum. Adeti geciken var mı içinizde?

Adet olursunuz yakında. O kadar test yapmaya gerek yokki. Ah öyle kolay olsa hamilelik :KK66:

Bende geçen ay kullandım. Tamda ovulasyon günümdü. Kaç kez test yaptığımı hatırlamıyorum bile. Adet söktürücü kullandım ve Nihayet 25 gün gecikmeyle adetim geldi bugün çok şükür.

Bende geçen ay kullandım. Tamda ovulasyon günümdü. Kaç kez test yaptığımı hatırlamıyorum bile. Adet söktürücü kullandım ve Nihayet 25 gün gecikmeyle adetim geldi bugün çok şükür.
Mrbalar sizinle aynı durumdayım yumurtlama dönemimde ella kullandım 12 saat içinde, sizce korur mu? Çok korkuyorum adet olmadım ilişkiden 12 gün sonra kan testi yaptırdım 0,16 çıktı, siz kaç saat içinde kullandınız ve adet söktürücüyü kaç gün gecikme sonrasında aldınız acaba? Çok korkuyorum yaa hamile kalmış olabilir miyim? İdrar testleri negatif ama gecikmenin ilk günü henüz..

Arkadaşlar bu test hakkında yaşadıklarımı paylaşayım içiniz rahat etsin. Adet bitiminden 4 gün sonra erkek arkadaşımla bir ilişki yaşadık birazcık şüpheyle ne olur ne olmaz diye 1 saat içinde ertesi gün hapı kullandım. Her şey ondan sonra başladı 10 gün sonra yani yaklaşık iki adet dönemi arası 2 gün kahverengi akıntım oldu bunun yanı sıra kasık ağrısı sancı vs şeyler yaşadım. 27 sinde adet olmam gerekirken 10 geçti hala adet olmadım depresyona girdim ağrı sancı bir yandan doktora gitti test yaptırdım negatif bana adet söktürücü tarlusal verdi birde o vurdu bana şiddetli bel ağrısı mide bulantısı baş dönmesi sonuç adet oldum 18.günde ama nasıl oldum birde bana sorun. Demem o ki arkadaşlar ertesi gün hapından uzak durun hataya düştüm 1 kere kullandım bütün düzenim bozuldu başka korunma yöntemleri seçin adet olamıyorum diye tasaya düşmeyin gerçekten düzeni bozuyor ama tabiki yinede test yaptırmayı ihmal etmeyin sevgiyle kalın...

Arkadaşlar bu test hakkında yaşadıklarımı paylaşayım içiniz rahat etsin. Adet bitiminden 4 gün sonra erkek arkadaşımla bir ilişki yaşadık birazcık şüpheyle ne olur ne olmaz diye 1 saat içinde ertesi gün hapı kullandım. Her şey ondan sonra başladı 10 gün sonra yani yaklaşık iki adet dönemi arası 2 gün kahverengi akıntım oldu bunun yanı sıra kasık ağrısı sancı vs şeyler yaşadım. 27 sinde adet olmam gerekirken 10 geçti hala adet olmadım depresyona girdim ağrı sancı bir yandan doktora gitti test yaptırdım negatif bana adet söktürücü tarlusal verdi birde o vurdu bana şiddetli bel ağrısı mide bulantısı baş dönmesi sonuç adet oldum 18.günde ama nasıl oldum birde bana sorun. Demem o ki arkadaşlar ertesi gün hapından uzak durun hataya düştüm 1 kere kullandım bütün düzenim bozuldu başka korunma yöntemleri seçin adet olamıyorum diye tasaya düşmeyin gerçekten düzeni bozuyor ama tabiki yinede test yaptırmayı ihmal etmeyin sevgiyle kalın...
Canım çok geçmiş olsun öncelikle.. ayrıca verdiğin bilgiler için de çok teşekkür ederim ben gibi eminim burada kafalarındaki soru işaretlerine yanıt arayan birçok arkadaş için çok faydası olacağına inanıyorum yazdıklarının ve de yaşadıklarının..geç de olsa adet olmuşsun bu çok güzel haber, ben de ella kullandım ilişkiden 12 saat sonra, ve 1 hafta olacak nerdeyse adet olmadım, dediğin gibi kahverengi pembe her türlü lekelenme sancı gaz şişkinlik herşeyi yaşadım.. ella berbat bi hap alsan bi dert almasan bi dert ama sanırım koruyuculuğu baya yüksek, yada umut ediyorum diyeyim.. umarım kullanan arkadaşları, ben de dahil olmak üzere korur ve korktuğumuz başımıza gelmez.. forumda nedense herkes başından geçenleri yazıyor çok güzel evet ama sonucu konusunda aynı istikrarı göstermiyor yada gösteremiyor, senin gibi herkesin bence yaşadıklarını sonuçlrıyla paylaşmaları diğer herkes için de çok aydınlatıcı olacaktır diye düşünüyorum.. tekrar çok geçmiş olsun..

Merhaba,
Oncelikle bundan 3 sene once kaza ilişki sonrası ella kullandım yaklasık 12 saat sonra ve hamile kaldım
Gecen ay 13 agustos regli bitinminden 1 gün sonra ilişkim oldu ve kondom yırtıldı 15 agustosta ella kullndım ve 27 agustosta regli oldum (1ellayı kullandıktan 12gün sonra )4-5 gün kadar 3 kere test yaptım negatif ama aynı duyguları , kasık , bel agrıları mide bulantısı ve göğüste hassasiyet vs hepsini yasıyorum suan reglime 5 gün var ve ben ellayı içeli 1 ay oldu cıldırıcagım inanın stresten panik atak geçirdim yaklasık 2 saat önce ..
Sormak istediğim .. Sizce bu belirtiler agrılar ellanın etkisi mi ? Ellanın yan etkisi 1 ay sürer mi ?Yoksa reglime 5 gün kaldıgı için mi ? Yoksa hamilemiyim ??? Negatif cıkan test sonucum vs dıs gebelik mi ??? Veya ella kullandıktan 12 gün sonraki regli sandığım şey yerleşme kanaması mı ??? Lütfen yardım edin ... evet doktora gidicem ama su geceyi bir atlatsam pzt gidiceğim

Mrbalar sizinle aynı durumdayım yumurtlama dönemimde ella kullandım 12 saat içinde, sizce korur mu? Çok korkuyorum adet olmadım ilişkiden 12 gün sonra kan testi yaptırdım 0,16 çıktı, siz kaç saat içinde kullandınız ve adet söktürücüyü kaç gün gecikme sonrasında aldınız acaba? Çok korkuyorum yaa hamile kalmış olabilir miyim? İdrar testleri negatif ama gecikmenin ilk günü henüz..
Aynı durumdayım kafayı yıcem çok korkuyorum oldunuz mu reglı

X