Ella hap ve sürecim. Deneyim sahibi olanlar lütfen yardımcı olur musunuz?

birikiucsobe

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
118
12
Herkese merhaba. Yeni üyeyim, ilk konum. Gerçekten yardımlarınıza ihtiyacım var.
Normalde PKO rahatsızlığım vardı ve 2 yıl öncesine kadar Diane 35 kullanıyordum. Sonra bıraktım. Adetlerim zamanla daha düzenli olmaya başladı. Aralık ayında cinsel ilişkim en son 17 aralıkta olmuştu. Diane 35 kullanmak zorunda kaldım 1 hafta. Bıraktım ve 25 Aralık son regl başlangıç tarihimdi. Gelelim konuma.
13 Ocakta korunmasız ilişki yaşadık ve geri çekilme oldu. Biraz canım acıdı benim ilişkiden sonra. 15inde sabah bana ‘acaba kaçmış olabilir mi’ diye söyledi ve dünya başıma yıkıldı. Hemen tuvalete koştum 2 damla pembe kan kaldı. Ama diyorum ya ilişkiden beri canım acıyordu. Neyse ben Ella aldım. 40 saat falan sonra içmiş oldum. O ana kadar göğüslerimde hassasiyet ve akıntım varken içtiğim gibi tüm belirtilerim gitti. Beni bir panik kapladı. Adaçayı, soğan suyu, kekik çayı vs içiyorum. Beyaz akıntılarım, göğüs hassasiyetim başladı. Ara ara kasıklarımda dönüşümlü batma, sağ veya sol belimde batma olmaya başladı. Akıntım sonra hafif sarımsıya döndü. Hâlâ adet olamadım. Ben de 31 Mart gecesi maydanoz suyu içtim. Belim sızladı. Sabah ince uzun olacak şekilde iki çizgi halinde pembe kan geldi. Sonra tekrar gelmedi. 1 Şubat akşamı akıntının içinde pembe kan geldi birkaç damla. Dün sabah yine akıntıyla karışık pembe kan vardı. Sonra bir ara silince kırmızı kan geldi. Tekrar gelmedi. Bu sabah sol belim ağrımaya başladı ve dizim de ağrıyor. Siyaha yakın bir akıntım oldu. Silince pembeden daha koyu şekilde şeffaf kaygan sıvının içinde kan geldi. Sonra hep o şeffaf kaygan sıvının içinde açık renklerde kan gelmeye devam etti sildikçe. Bu olanların çoğu sildikçe oluyor bu arada. Ella bu kadar geç ara kanama yapar mı? 18 gün sonra başladı. Yerleşme kanaması mıdır? Adet kanaması mıdır? Çok korkuyorum bekarım. Aileme söyleyemem. Belki benim kadar stres yapan hiç olmamıştır benim adrenalinim tavan ve kalp krizi geçirmekten korkuyorum. Erken gebelik testi aldım sabah yapacağım. Test doğru gösterir mi? Sizce yaşadıklarım ne? Lütfen ama lütfen yardımcı olur musunuz?
*Bu süreçte iştahım kapandı, kilo verdim. 19 gün önce içtim hapı ve yazılan yan etkileri sanki hâlâ yaşıyorum.

Son düzenleme:
Bekarsın, bu kadar kaygı duyuyorsun ve geri çekilme yöntemi mi kullandın cidden? Geri çekilme korunma yöntemi değil, Ella da keza hem zararlı hem de yumurtlama dönemi geçtiyse etkisi azalmıştır. Yüzde 99 hamile değilsin ama test yapmadan bilemezsin. Test yap. Ve korunmak sadece gebelik için değildir bi ton şey var korun

Bekarsın, bu kadar kaygı duyuyorsun ve geri çekilme yöntemi mi kullandın cidden? Geri çekilme korunma yöntemi değil, Ella da keza hem zararlı hem de yumurtlama dönemi geçtiyse etkisi azalmıştır. Yüzde 99 hamile değilsin ama test yapmadan bilemezsin. Test yap. Ve korunmak sadece gebelik için değildir bi ton şey var korun

Çok pişmanım inanın tövbe ettim bir daha asla cinsellik bile yaşamayacağım. Sabah test yaptım ve sanırım testim geçersiz. Çünkü ıslanırken çooook belirsiz sanki iki çizgi göründü ve anında yok oldu. Sonra test bölümü bomboş kaldı. Sadece kontrol çubuğu net. Saatler sonra yine baktım yine boştu orası. Peki şu anda gelen kan ne olabilir ki? Şimdi de şöyle koyu lekeler halinde sildikçe geliyor ve uyandığımda içerden sanki hava gelir gibi oldu.

Çok pişmanım inanın tövbe ettim bir daha asla cinsellik bile yaşamayacağım. Sabah test yaptım ve sanırım testim geçersiz. Çünkü ıslanırken çooook belirsiz sanki iki çizgi göründü ve anında yok oldu. Sonra test bölümü bomboş kaldı. Sadece kontrol çubuğu net. Saatler sonra yine baktım yine boştu orası. Peki şu anda gelen kan ne olabilir ki? Şimdi de şöyle koyu lekeler halinde sildikçe geliyor ve uyandığımda içerden sanki hava gelir gibi oldu.
Muhtemelen ilaca bağlıdır düzeni bozabilir bir iki ay kadar

X