Ellerim çok çatlıyor

Ellerinizde egzama olabilir mi? Benim ellerimde de var ve eldivenle temizlik ürünlerine temas etsem bile ellerim catliyor, katı sabun, vazelin, elleri kuru tutmak, sürekli nemlendirmeyi öneririm size,umarım faydalı olur🙏
Sanmıyorum çünkü sadece kışın oluyor bildiğiniz çatlak. Sürekli nemlendiriyorum. Şu anlık problem yok gibi

Hanımlar benim kışları ortaya çıkan bir sorunum var. Kışın sürekli çatlıyor ellerim. O kadar çatlıyor ki hem yanıyor hem çatlayan yerlerden minik minik kanıyor ve cidden aşırı rahatsız ediyor. Bulaşıkları vs. eldiven ile yıkıyorum çok suyla temas etmemeye çalışıyorum. Sadece yemek yaparken sürekli elim suyun altında olur bide afedersiniz lavabodan sonra yıkarım buna rağmen kanayacak şekilde çatlıyor. Nemlendiriciler pek işe yaramıyor. Havalar biraz soğudu hemen çatlamaya başladı ellerim. Bana önerebileceğiniz ürün vs. var mı?
Kışın eller ve dudaklar genelde soğuk havadan daha çok etkilenip çatlamaya meyilli oluyorlar.
Ellerinizin çatladıgı dönemde ilk etapta el ayak peelingle ovalayip daha sonra durulayın aktif yaralariniz için sarı kantaron yağı hem yaralarınızı hızla iyileştirir hemde nem sağlar. Özellikle gece yatmadan önce prebiyotikli nemlendirici öneririm. Marka ismi vermek yasak tüm ürünlerin görselini atardım 🤭

Ben 12 sene boyunca her kış bu sorunu yaşadım,dermatologa da gittim pahalı kremler de kullandım,eldiven de kullandım kaşıntı çatlama kanama yanma kuruluk artık çok üzülüyordum ellerim kıpkırmızıydı
Bunun tanısı egzamaydı soguk kaynaklı egzama olurmus

Evde bulasık deterjanınızı organik alın sıvı elde kullanılan sıvı ve kesinlikle duş jeli ve sıvı sabun kullanmayın
Eşek sütlü ve keçi sütlü sabunlar var, beyaz renk,onlarla elinizi yıkayın lavaboya girdikten sonra vs tabiki banyo yaparken de bir de gano num sabunları var onlar da güzel biraz pahalı

Katı sabuna geçtiğim günden beri bütün problemlerim geçti dogru sabunu bulmakta önemli o marketlerdeki duru falan türü olanlar pek iyi deil bence eşek sütlü ya da keçi sütlü bunlardan alın nemlendirici olarak ta normal bişey kıllanabilirsiniz bir de aniden yani hızlı tedavi gerekiyorsa the bıdu shop un hemp kremi var içinde kenevir var kokusu pek hoş değil ama cokta rahatsız edici değil onu alabilirsiniz

benim de dudaklarım 😪 hep yarık yarık oynamadan duramıyorum 😪

Kendimi bildim bileli böyle,yazın bebek cildi gibi oluyor cildim ama kışın ellerim resmen haşlanmış gibi oluyor.Ne kadar dikkat edersem edeyim,soğuk havaya çıksam bile yetiyor.Egzama tanısı kondu bana,çok çeşitli kremler ve merhemler kullandım ama sadece geçici bir rahatlama sağlıyor.Bazen yarilip kanıyor ve acısına zor dayanıyorum😔.

X