Bisküvi - Kurabiye Tarifi Elmalı Rulo Kurabiye-Resimli

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.856
29.741
60
Hamuru hazırlamak için genişce bir kabın içerisine margarin, yumurta, süt, şekeri ilave edip boza kıvamında bir harç olana kadar parmaklarınınızla harmanlayın.
Daha sonra un, kabartmatozu ve vanilyayı ilave edin. Kulakmemesi yumuşaklığında bir hamur elde edin.
Hamuru 5 parçaya bölün. Parçalardan birini 30cm civarında açın, 8’e bölün. Kenarlara 1 tatlı kaşığı haçtan koyun ve kıyıdan başlayarak rulo şeklinde sarın. Fırın tepsisine dizin. Diğer parçalarada aynı işlemi uygalayın.
Önce 150 derece fırında 20-25 dk. Sonra 175 derecede çok az pembeleşene kadar fırınlayın. Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri serperek servis yapabilirsiniz.
Afiyet olsun.

bu tarifi bugün denedim.. aynı tarifi internette başka sayfadan almıştım.. sadece cevizleri tarçınla aynı anda sonradan ekledim ben.. sonuç harika oldu... yiyen herkes çok beğendi.. artık sürekli yapacağım tariflerden biri oldu.. herkese şiddetle tavsiye ederim..
fotoğrafını da çektm ekliyorum..

Son düzenleme:
çok güzel görünüyor. ama bana yapılır mı bu şimdi hamile hamile :KK43: gönder isterimmmm .elinize sağlık çok güzeller :)

Ay bende bugun yaptım ama rulo seklındeeee... Yalnız ben içine süt ve yumurta koymadım...pudra sekerı ve yogurt ekledım dıer malzemelere ılave olarak...Tam olarakta 3 su bardağı un ekledım...

Bır dahakı yapmama da bu tarıfı yapacagımmm elmalı pastayı cokk severım ve baska bır tarıfle yapılısınıda görunce cok mutlu oldummm...

Ellerıne emegıne saglık Elif...
Şeniz

çok güzel görünüyor. ama bana yapılır mı bu şimdi hamile hamile :KK43: gönder isterimmmm .elinize sağlık çok güzeller :)

oy canım kıyamam.. imkan olsa uzatabilsem burdan keşke.. bebişinle beraber sağlıklı, huzurlu bir hayat nasip etsin Rabbim.. sevgiler canm..

Ay ben bunu çok severimm, çok da kolay yapalım bari gece yeriz opuyorumnanaktan

özlemim bu tarifle hamur kolay şekil alıyo demi.burdan çok güzel görünüorlar....ben bunun yoğurtlusunu yapıyorum ama şekil vermek çok zor oluyor kırılıyo ya ..çok sevmeme rağmen şekil almadığı için yapmıyorum..

çok güzel görünüyo nasıl canım istedi şimdi var yaaa...olsada yesem..hasta hasta çok üşendim şimdi..yapsammı..

özlemim bu tarifle hamur kolay şekil alıyo demi.burdan çok güzel görünüorlar....ben bunun yoğurtlusunu yapıyorum ama şekil vermek çok zor oluyor kırılıyo ya ..çok sevmeme rağmen şekil almadığı için yapmıyorum..

çok güzel görünüyo nasıl canım istedi şimdi var yaaa...olsada yesem..hasta hasta çok üşendim şimdi..yapsammı..

canım ben hiç zorluk yaşamadım.. yuvarladım gitti :) açılmadı bile hiçbiri.. sonrada ay şekli verdim kurabiyelere hafiften.. acaba unu mu fazla katıyorsn? ben hep unu kendim ayarlıyorum.. fazla sert olmaması gerekiyor unun.. tarifide netten bi siteden aldım.. çok olumlu yorumlar almıştı.. bide bunun püf noktasını kitaptan okudum.. hamuru hazırladıktan sonra kendni toparlasın die tezgaha bi kaç kez hızlıca vurun diyodu.. ben bayıldım bu tarife valla.. çerez gibi yedik biz evde canm..tavsiye ederim..

elifime tarifi icin tsk ederim
özlemim seninde ellerine saglik nefis görünüyo
canim cekdi ya
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

çok leziz görünüyor ama ah şu kilolar ahhhhhhhhhhhhhhh!

Amanınnnnn harika görünüyor eşimin en sevdiği kurabiye,başka bir tarifle yeni yapmıştım bitmişti,bu hafta sonu yapayım bari.
Paylaşımın için çok teşekkür ederim cnm.

Şu anda yapıyorum kurabiyeleri ilk tepsi fırında bakalım nasıl olacak sonucunu bildiririm

ayy evet çok güzel görünüyor bayadır istiyordum tarifi görmem iyi oldu.bu akşam yapardım ama margarinim dolapta oohooo yumuşyana kadarr.
mikroda mı eritsem acaba.
ama cevizimde yook.

ayy evet çok güzel görünüyor bayadır istiyordum tarifi görmem iyi oldu.bu akşam yapardım ama margarinim dolapta oohooo yumuşyana kadarr.
mikroda mı eritsem acaba.
ama cevizimde yook.

Canım iki tepsi çıkıyor .Resim eklemek isterdim ama şu anda fotoğraf makinem yok,yarın eklemeye çalışırım.

Margarini tavada eritip ılıyınca kullanabilirsin,ceviz benimde yoktu,bundan önce kadayıflı süpriz şekerpare tatlısına kullanmıştım

X