Bisküvi - Kurabiye Tarifi Elmas Kurabiye-Nutella Sponsorluğunda

Ben çok beğendim bu kurabiyeyi. Hatta erkek arkadaşıma yapıp götürdüm, 20-25 tane vardı bir oturuşta yemiş ehehe. Normalde böyle tatlıdır kurabiyedir pek beceremem ama tarifin sade ve detaylı anlatımından mıdır nedir gayet güzel anlayıp yaptım. Ellerinize sağlık, benim oyum sizindir sevgili Nevreste Nevreste :) Başarılar dilerim.

Ben çok beğendim bu kurabiyeyi. Hatta erkek arkadaşıma yapıp götürdüm, 20-25 tane vardı bir oturuşta yemiş ehehe. Normalde böyle tatlıdır kurabiyedir pek beceremem ama tarifin sade ve detaylı anlatımından mıdır nedir gayet güzel anlayıp yaptım. Ellerinize sağlık, benim oyum sizindir sevgili Nevreste Nevreste :) Başarılar dilerim.
Canım çok teşekkür ederim:KK200:Deneyip beğenmene çok sevindim:KK68:Yani oyu bana vereceğin için değil memnuniyetin için çok sevindim:KK19:
Geçen beğeni yaptığını farkettim .Hatta yorumunu bekledim:)Neyse böyle daha güzel oldu.Deneyip beğenmen ayrı güzel oldu:KK36:

Canım çok teşekkür ederim:KK200:Deneyip beğenmene çok sevindim:KK68:Yani oyu bana vereceğin için değil memnuniyetin için çok sevindim:KK19:
Geçen beğeni yaptığını farkettim .Hatta yorumunu bekledim:)Neyse böyle daha güzel oldu.Deneyip beğenmen ayrı güzel oldu:KK36:

O zaman daha yapmamıştım tarifi gördüm beğendim dedim bir deneyeyim uyguladıktan sonra yazayım belki takıldığım yerler falan olursa sorarım diye :) Ama hiç takılmadım yani gayet detaylı bir anlatım, ölçüler yerinde. Her zaman böyle malzemeleri birebir tutan tarifler bulamıyorum benim gibi tatlı yapamayan biri için hazine gibi oldu inanın ehehe.

O zaman daha yapmamıştım tarifi gördüm beğendim dedim bir deneyeyim uyguladıktan sonra yazayım belki takıldığım yerler falan olursa sorarım diye :) Ama hiç takılmadım yani gayet detaylı bir anlatım, ölçüler yerinde. Her zaman böyle malzemeleri birebir tutan tarifler bulamıyorum benim gibi tatlı yapamayan biri için hazine gibi oldu inanın ehehe.
Çok memnun oldum canım:KK60:Afiyet olsun:kk77:Bu kurabiye bizim evdede aynı etkiyi bıraktı:)Normalde 10 günde biten kurabiye 3 gün sürmedi:)

Çok memnun oldum canım:KK60:Afiyet olsun:kk77:Bu kurabiye bizim evdede aynı etkiyi bıraktı:)Normalde 10 günde biten kurabiye 3 gün sürmedi:)

Eksiği yok fazlası var cidden. Bütün KK ahalisine sesleniyorum ben beceriksizi yapıp beğendirdiysem sizler uuu ne lezzetli yaparsınız ehehe. Teşekkür ederim, ederiz :)

Eksiği yok fazlası var cidden. Bütün KK ahalisine sesleniyorum ben beceriksizi yapıp beğendirdiysem sizler uuu ne lezzetli yaparsınız ehehe. Teşekkür ederim, ederiz :)
Estağfurullah ne beceriksizi maşaallah hep görüyorum yemek bölümünde yapmayı ve denemeyi seviyorsun.Bu bile çok güzel:KK200:

Merhaba Arkadaşlar:KK3:
Yeni bir kategori ile yine sizlerle beraberiz.Kategorimiz ''Ev Yapımı Kurabiyeler''
Hamuru ne kadar benzer olsada içine eklediğimiz malzemeler ,süslemeler ve şekiller olarak çok fazla çeşit var.Ben de bunlardan birini sizlerle paylaşmak istiyorum.Aslında daha çok klasik tarifler yaparım.Bu sefer farklı ve lezzetli bir tarif paylaşmak istedim:)Adı Elmas kurabiye ,Kokoş Kurabiye olarakta biliniyor.Görüntüsü itibari ile biraz süslü bir tarif.Üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz veya üzerine bir şey sürmeden bu kurabiyeleri ikram edebilirsiniz.Örneğin oğlum pek sevmez üzerine içine bir şey konan tarifleri sade olarak çok beğendi..Kendisi yaparken bana yardımcı oldu özellikle resim çekerken ve dökülen saçılan malzemeleri temizleyerek:emir_bebek::nazar::-)
Umarım beğenirsiniz.:kk77:
Yarışmaya katılan tüm arkadaşlara başarılar dilerim...:KK200::KK68:

ELMAS KURABİYE

Malzemeler
Eki Görüntüle 2197618

*150 gr. tereyağı
*1 çay bardağı zeytinyağı
*1,5 su bardağı pudra şekeri
*1 yumurta sarısı
*2 yemek kaşığı kakao
*1 su bardağı nişasta
*3 su bardağına yakın un
*1 paket kabartma tozu

Üzerini bulamak için: İri taneli toz şeker
Üzerin e sürmek için:Nutella

Hazırlanışı

Oda sıcaklığında yumuşamış tereyağını pudra şekeriyle beraber bütünleşene kadar yoğuruyoruz.
Eki Görüntüle 2197619

Zeytinyağı ve yumurta sarısını da ekleyip karıştırıyoruz.

Eki Görüntüle 2197620

Kakao, vanilya ve nişastayı daha sonra un ve kabartma tozunu ekleyip yoğuruyoruz.
Eki Görüntüle 2197621
Eki Görüntüle 2197624
Unu bardak bardak ilave ediyoruz.. Un farklılıkları olabilir. Bardak ölçünüz veya malzeme farklılıkları olabilir.Kıvamı çok yumuşak veya sert olmamalıdır.

Eki Görüntüle 2197711

Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp elinizde yuvarlayın. Dış yüzeyini toz şekere bulayın.
Eki Görüntüle 2197625
Yağlı kağıt serilmiş tepsiye aralıklı olarak dizin.Bir oklavanın ucuyla veya soyacağınızı sapı ile kurabiyelerin orta kısmına bastırarak minik çukurlar oluşmasını sağlıyoruz.Ben soyacak sapı ile yaptım.
Eki Görüntüle 2197712

Eki Görüntüle 2197627
Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 25 dakika kadar kurabiyeleri pişirüyoruz.

Pişen kurabiyeler soğuduktan sonra üzerine erimiş çikolata veya krem çikolata koyarak süslüyoruz.

Eki Görüntüle 2197641
En güzel tarafı sunuma geçiyoruz.Dilerseniz çay dilerseniz kahve ile servis yapabilirisniz.Ben nutella kullandım ama siz isterseniz benmari usulü erittiğiniz çikolata kullanabilirsiniz...
Sunumu balkonda yapmaya çalışınca krema biraz eridi:)Artık kusura bakmayın:)

Eki Görüntüle 2197628

Eki Görüntüle 2197629

Eki Görüntüle 2197630

Eki Görüntüle 2197631

Eki Görüntüle 2197632

Eki Görüntüle 2197633

Eki Görüntüle 2197634

Eki Görüntüle 2197635

Eki Görüntüle 2197636

Eki Görüntüle 2197637

Eki Görüntüle 2197638

Eki Görüntüle 2197639