elti sorunu

Canim sana coook hak veriyorum. Aynisi bendede var. Anlamiyorum bu ne hirs ne fesatlik. Ufacik tefecik uc yildir evli, ztn cok kavga ediyorlar kaynimla, her kavgadada hemen ortaliga yayiolar. Kv ve kayinoederim kostura kostura gidiyorlar. Timsah gozyaslarida var tabi. Sonrada hicbirsey olmamis gibi yapiyor ya hayret ediyorum. Bizede gelip gitmezler kendi tarafina gider durur. Kayniminda umrunda degil. Kv parmagina doladi, tek onlar iyi olsun kavga etmesinler diye kosa kosa gidiyorlar. 8 yillik evliyim daha bi kez esimle kavgami disariya yansitmadim ne kendi aileme ne kv gile. Bencil ego birisi. Bide ben tanistirdim kaynimla, sonrada begenmez oldu. Tanistirdigimda canim cicimdik. Simdi coook nAdir gorusuyoruz

Canim seni coook iyi anliyorum hak veriyorum. Aynisi bendede var. Insanlar nasil boyle degisebiliyor anlamiyorum. Bu neyin hirsi neyin kiskancligi. Benim eltimde tuhaf gelip gitmezler ama kendi tarafi a kostura kostura gider. Birsuru olay cikardi kv kayinoederi parmagina doladi, timsah goz yaslariyla. Simdi

diye. ilk birkaç gün her şeygüzeldi derken olanlar oldu. nişanlımın kuzeniymiş mersinden oğlan geldi. nişanlım önceden bahsediyor ama görmedim bu çocuğu hiç ben. neyse oğlan geldi ama o geldi geleli tatil bana zihir oldu. nasıl derler tam bir yılan :KK43:(( kayınvalidemle şimdiden aramızı açtı ben artık ne yapacağımı şaşırdım bana bir akıl verin. ne yapıyor derseniz evde saat 8 oldumu herkez kalkıyor sofra hazırlanmaya başlanıyor biz 8 buçuk gibi oturuyoruz sofraya sonra masasını toplamasıydı etrafı toparlamasıydı hazırlanmasıydı derken 9-10 gibi denize gidiliyor gençler olarak. şimdi bu çocuk geldi sabah 6da kalkıyor hamurlar yoğuruyor lokma döküyor evi kokutuyor sabah sabah zaten onun yemek kokusuna uyanıyoruz sabahın köründe. lokma yapmasa kek yapıyor börek yapıyor kahvaltı sofrasına diziyor bunları. bana da habire laf çakıyor iyi uyudun mu abla lokma güzel olmuş mu abla diye. kayınvalideme baka baka yani... ben sabahın köründe kalkıp onun gibi milleti uyandırıp lokma dökmek zorundamıyım,,, ben zaten her işe koşuyorum evde, sabah sofrayı hazır ediyorum saatinde kalkıp. ben de dayanamadım dedim cihancığım dedim ne güzel sofra kuruyorsun ama bak sen oğlan çocuğusun gerek yok böyle koşturmana hem illa yapacağım diyorsanda 8de kalkarız beraber yaparız canım sabah erkenden kendinle birlikte ev halkınıda uyandırıyorsun canım benim dedim. aa 8 de kalkıp 10da mı edeceğiz kahvaltıyı abl sen de yani demez mi.... herkez bana bakıyor sofrada öyle deyince ne kayınvalidem ne nişanlım bana dstek çıkmadı hayret bir şeyy yani.. dün de biz denize giderken kalkmış ocağı cifliyor. sanki ben yapamam ona kaldı ciflemek. ben daha dün ciflemiştim cihancım gel hadi bak denize gidiyoruz dedim denizde yüzerek temizlenmez ev, abla sen git güzel güzel yüz dedi kaldım öyle gitsem mi gitmesem mi bilemedim dikildim kaldım kapıda. yani her şeyin bir zamanı var cif yapacak zaman var denize girlecek zaman var. yani bu çocuğun her lafı her hareketi bana batmaya başladı. evlilik üstü aramızı da bozacak. nişanlıma dedim dün bu çocuk bana bilenmiş ben ne yaptım dedim saçmalama çocuk o daha hem sana yardım ediyor daha ne istiyorsun nankörsün NANKÖR diyor. yaz sonuna kadar da kalacakmış anası babası nasıl yolluyorsa. ben artık ne yapacamı bilmiyorum ama tatil şimdiden zihir oldu....
Genişletmek için tıkla...
Canim sana coook hak veriyorum. Aynisi bendede var. Anlamiyorum bu ne hirs ne fesatlik. Ufacik tefecik uc yildir evli, ztn cok kavga ediyorlar kaynimla, her kavgadada hemen ortaliga yayiolar. Kv ve kayinoederim kostura kostura gidiyorlar. Timsah gozyaslarida var tabi. Sonrada hicbirsey olmamis gibi yapiyor ya hayret ediyorum. Bizede gelip gitmezler kendi tarafina gider durur. Kaynimindaumrunda degil. Kv parmagina doladi, tek onlar iyi olsun kavga etmesinler diye kosa kosa gidiyorlar. 8 yillik evliyim daha bi kez esimle kavgami disariya yansitmadim ne kendi aileme ne kv gile. Bencil ego birisi. Bide ben tanistirdim kaynimla, sonrada begenmez oldu. Tanistirdigimda canim cicim
Ooo yooooo_O yani ikinci bir uzun yazı:KK47:
Sanırım bu sefer bitiremiycem:KK54:
Boşveeerrr elti değil mi:KK45: sallamayacaksın:KK53::confused:

Ayyy varya derdi olmayan kendine dert arıyor gerçekten. Anlattığınız hiçbirşey dert değil ya. Kıskanç bir elti var. Beni kıskanan aldığımı alan insanı niye sorun yapayım. Eğer kıslandığı içşn alıp instagram a falan koyuyuyorsa zaten onun içinde kopan fırtına ona yeter. İki kardeş şakalaşmış elti olaya saçma müdahale etmiş. Kv ile kavga etmiş. Yine sizi bağlayan bişey yok.

Yani sizi kıskandırmayı başarmış eltiniz orası kesin. Bırakın allah aşkına. İncir çekirdeğini doldurmaz. Ama konuyu yazan siz bile olsanız sizdede bir kıslandırma çabası var çok belli

:confused::confused::confused:Allahım yazınızı okurken gözlerin aynen böyle oldu ama bitirdim

eltinizi kendinize takıp neden dert ediyorsunuz ki..

Bırakın alsın corabi dan bırakın sizde olan bişeyi alsın kıskanç olsun

size özenen o siz sıkıntı yapıyorsunuz hep bu eşler arada kalıyor üzülüyor

ne kadar görüşmucem desen de malesef görüşülüyor kardes onlar sizde bi ara geliceksiniz bayram da düğünde toplu ortamlar da

size göre küçük özenti siz ablasisiniz Altan alın kv teyzelere vs kötülemeyin herkes zaten görür neyin ne olduğunu

benim de eltin var diyelim ki corabimi beğendi ben onada alırım güzel kıyafet mi giymiş evine güzel eşya almış eşiyle çok mu yakinlarmis beni hiç biri ilgilendirmiyor

ben daha çok mutlu oluyorum

yeterki herkes mutlu huzurlu olsun dünya bi kere geliyoruz böyle boş şeylere kendimi üzemem

Bu kızın zaten her seyi olaylı nişanlarinda kaynımla kuzeni takıştı oturdu agladi eltim biz moral vermeye calistik gttik yanina kimseyi istemiyorum bagirip gitti kinasinda vay efendim meyve suyu kiz tarafina verilmemis pek diye cingar cikardilar halbuki once onlarin tarafina dagitildi benim esim disardayid elinde tesbihi vardi salliyormus eltimin babasi sen o tesbihi bana mi salliyorsun demis tartisma cikardi olaulsr buyudu kina sonunda kavga cikti sandalyeler falan kafamizda ucustu babasi kizi cekip almak istedi kiz ailesini salondan kovdu halalarini falan bagirdi herkese kaynima dedik dugun olmasn olucak dedi vazgecmedi zaten resmi nikahlari da olmustu kendi ailesiyle de arasi degil ki oldugu her yerde huzursuzluk cikariyor sorunlu malesef

:confused::confused::confused:Allahım yazınızı okurken gözlerin aynen böyle oldu ama bitirdim

eltinizi kendinize takıp neden dert ediyorsunuz ki..

Bırakın alsın corabi dan bırakın sizde olan bişeyi alsın kıskanç olsun

size özenen o siz sıkıntı yapıyorsunuz hep bu eşler arada kalıyor üzülüyor

ne kadar görüşmucem desen de malesef görüşülüyor kardes onlar sizde bi ara geliceksiniz bayram da düğünde toplu ortamlar da

size göre küçük özenti siz ablasisiniz Altan alın kv teyzelere vs kötülemeyin herkes zaten görür neyin ne olduğunu

benim de eltin var diyelim ki corabimi beğendi ben onada alırım güzel kıyafet mi giymiş evine güzel eşya almış eşiyle çok mu yakinlarmis beni hiç biri ilgilendirmiyor

ben daha çok mutlu oluyorum

yeterki herkes mutlu huzurlu olsun dünya bi kere geliyoruz böyle boş şeylere kendimi üzemem
Ben ona zamaninda cok hediyeler aldim destek verdim bu saatten sonra kılımı kıpırdatmam onun için

Ben ona zamaninda cok hediyeler aldim destek verdim bu saatten sonra kılımı kıpırdatmam onun için
oo cnm bende zamanında eltime zamanin da çok destek verdim neler yapmadım ki karşılık gördüm yok yardım ettim yardım gördüm mu yok

ama gene bi sıkıntısı olur yardıma ihtiyacı olur gene ilk önce ben koşarim

Vicdanım içim rahat etmez

Offf valla çok abartılı. Seninde tek derdin Eltin olmuş. Sana kötü bi laf eder iftira atar anlarım da kiskandi falan ne ya. Demek ki senin zevklerin kızın hoşuna gitmiş evinin eşyalarının falan resmini çekmiş. Cekemeyen bi insan olsa hiç biseyini beğenmez emin ol. Kız ne yapsa gözüne batmış. Bence onun bu kadar rahat oluşu hiç bi iş yapmamasi seni kıskandırmis.

Ne yalan söyliyim konunuzu görünce şak diye hatırladım
Kaynınıza "hadi şimdi sevgilisiniz ilerde bana YENGE demesini isterim " diye
Büyüklük taslamışdınız
Sakın bu öne çıkma çabalarınızı kız farkedip sizden soğumuş olmasın?:KK53:

Büyüklük taslamışdınız
Saçmaladıginizi farkindamsnz siz saygisi olan bir insan zaten 6 yas buyuk bir insana zaten abla yenge der ben artik ona takilmyrm kendi saygisizligi bu son yaptiklarinin yaninda bu artik.bir sey degil.yani

Valla okuyamadım hepsini. Ama işin özü karşılıklı kıskançlık gibi. mesela kardeşim dışında, o da girmemi isterse tabi, asla kimsenin gelin odasına girmem. Asla ve asla. Eltimmiş şuyummuş buyummuş. ASLA. siz büyük gelinsiniz diye bir farklılık bekliyorsunuz gibi geldi. Eltiniz de daha rahat cool gibi geldi. Sanırım olayları sizin kadar takmıyor ve mesafeli olmak istiyor.
kusur aramayın, uzak durun siz de. Resmi takılın, beklenti içine girmeyin. Yeni gelin gibi değil aileden biri gibi görün. Yaptığı hareketleri nispet yapıyor gibi yorumlamayın. Yaşınızın verdiği olgunlukla düşünün. Ondan daha olgun olmanız gerekir.
Eğer bu şekilde davranırsanız Canınız daha az sıkılır daha az gözünüze batar.

Büyüklük taslamışdınız
Yaa o da birşey mi benim ay olarak küçük eltim benim yenge dememi bekliyordu nikah büyüğüyüm diye. Oysa ki o yokken ben gelin adayıydım. :p

Yani ben konunuzu okudum. Şu an eltiniz gelip konu açsa daha mantıklı " Bu ne ya her hareketimden bir şey çıkarmaya çalışıyorlar, bıktım." diye .Her şeyi üzerinize alıp bu kadar abartmayın. Milletin her hareketini takıp etmekten başka bir hobi filan edinin yani. Ben eltinizde çok hata göremedim.

Sanki babet çorapları sizin için üretildi...
Sanki sizden başka kimsenin evine sosluk gerekmedi...
Ben de tüm gece sarma sarsam takdir görmek isterim çok kötü niyet göremedim, sizinkine de çirkin filan denmemiş yani
Kız haklı giysin topuklu ayakkabı kime ne içinde mi kalsn ne kadar iyi demiş oysa...
Şu hakaret olayında da eşinin kırıldığı belli tabi orda olmadığım için tepkisinin boyutları hakkında yorum yapamam ama ne desin oh oh biraz daha saydırın kocama mı...
kalanında zaten aranız bozukmuş ama eltinizin eşi de annesine karıma kurban ol sen diyosa bence sorunlu taraf sizsiniz..

Lütfen yazdıklarımda kötü bir niyet aramayın, ufak tefek şeylerden olay çıkartıp kimsenin huzurunu kaçırmayın. Biraz eltimi sevmeyeceğim diye kendinizi şartlandırmışsınız gibi geldi. Ne gerek var üç günlük dünya herkes arkadaş olsun birbirini sevsin bence.:21::KK200::KK45:

Saçmaladıginizi farkindamsnz siz saygisi olan bir insan zaten 6 yas buyuk bir insana zaten abla yenge der ben artik ona takilmyrm kendi saygisizligi bu son yaptiklarinin yaninda bu artik.bir sey degil.yani

Bizim millet harbiden akrabalık kavramlarını bilmiyor
Siz onun ablası olabilirsiniz ama yengesi olamazsınız

23 yaşında çocuk daha çok genç. Sizin baştaki tavrınızı biraz sorun etmiş olabilir.Zamanla olgunlaşacaktır ama sanki başlarda sizin tavırlarınıza karşı gardını almış gibi geldi bana da. siz de yeterli olgunlukta davranmamışsınız bence. Gelin odasına girmek, yaptığı sarmadan yememek... Hiç haklı göstermiyor sizi

Son düzenleme:
Siz kabul etmeseniz de eltinizi çekemiyorsunuz gibi geldi bana.
İkiniz de gelinsiniz kv Kp akraba en çok beni sevsin onu sevmesin diye uğraşıyorsunuz sanki, eltiniz daha sizi ve aileyi tanımıyor adapte olması zaman alır, cicim aylarında kocacı olması normal. her hatasını bayram havası gibi karşılıyorsunuz tavrınıza bakılırsa.
Ben 3 çocuklu 20 yıllık evli eltime yenge ya da abla demiyorum. Mecbur değilim. İsmiyle hitap ediyorum.

X