Eltim eltim :D görümceyi yazmadim daha

12 sayfa okudum sirf konudaki iphone modeli neymis de savas sebebi olmus diye. :işsiz:

ben de iphone 12 pro istiyorum bu arada gold ama babam almadi, abim esine almis. hem de gold. bu arada abimin esi calismiyor, gerci su an ben de calismiyorum. yine de belki kavga cikaririm bilmiyorum. konu sahibi banin acilinca bana yaz guclerimizi birlestirelim mi? :KK53:
Konu sahibinin bahsettiği Rose gold serisi iphone 7 ile 8de var :KK70: biraz da genel kültür....

Merhaba kızlar şimdi aslında sorun degil benim için ama eşimin hep sözleri vardi herkesin gözü senin üzerinde vs. Diye bende abartmayi cok seversin diye gecistirirdim.

Konu eltim ayni zamanda eşimin kuzeni onun ablasini da kayınvalidem zamaninda esime almayi cok istemiş eşim kesinlikle akraba istemem diye evlenmemis.Neyse simdi biz şükür evliyiz 2 yasinda ve 8 aylik 2 çocuğumuz var ben çalışıyorum eşimle herseyimizi biz yaptik evimizi aldik araba aldik esyalar vs. Eltim kaynanaminda kayinbabaminda yegeni ev alindi bunlara altin alindi esyalar alindi herseyi en güzel sekilde yapildi.
ben dislandigimi en güzel zamanlarimiz borc icinde gecti diye üzülmüştüm hatta.Ama herseyimizi calisip yaptigimiz halde Halen hersey benimle kiyaslaniyor evlenmeden kaynim beni aramıştı sana ne altin alindi nisanlimada alacaz aynisi vs diye kendi aratmıştır demişti eşim.Bebek hediyesi eşim iphone almisti 1 yildir evliler 3.kez Telefonu kırılmış iphone almislar.Bana sormuştu hatta ben androide alışmıştım aslında hic istemedim rose gold seviyordum hem siyah hem iphone kullanmaya cok zor alistim vs demistim.Kendisine alinan telefonun rengini tahmin edin :KK70:
Eltim çalışmıyor bu arada kaynimda tek yetişemiyormus masraflara neyse ben su an sut iznimden dolayi evden çalışıyorum kaynanama demis benim de cocuklarima bakarsin eltiminkine bakmiyormusun.Calismadigi halde böyle demesini anlayamıyorum.bu arada ben 32 yaşındayım kendisi 25 cocukca geliyor bana ama cocuk degil.Kaynanam bi laf etse ama O cocuk gibidir vs der ama ikimizde cocuk degiliz. Ben esim demese asla öyle bi durum sezmedim ama sen farkinda degilsin cocuklardan gözünü acamiyorsun dikkat et vs dedi.Simdi size sormak istediğim benim bu konuda yapmam gereken bisey varmidir neye dikkat etmem lazim.calistigim halde herseyimizi kendimiz yaptik ben sorun cikarip kiskanacagima ondan böyle durumlar gelişince şaşırıyorum.evleneli 1 sene olmus halen ise girmedi ama borclarindan dert yanıyor anlamak cok zor.
Ee iste egonu tatmin ediyorsun ben kiskaniyor diye daha nabacan anlamiyorum esinde anne karninda son anda erkek olmus gibi bir hali var ne oyle gorumce kilikli ortalığı karıştırmaca saka gibisiniz gercekten kari koca

Merhaba kızlar şimdi aslında sorun degil benim için ama eşimin hep sözleri vardi herkesin gözü senin üzerinde vs. Diye bende abartmayi cok seversin diye gecistirirdim.

Konu eltim ayni zamanda eşimin kuzeni onun ablasini da kayınvalidem zamaninda esime almayi cok istemiş eşim kesinlikle akraba istemem diye evlenmemis.Neyse simdi biz şükür evliyiz 2 yasinda ve 8 aylik 2 çocuğumuz var ben çalışıyorum eşimle herseyimizi biz yaptik evimizi aldik araba aldik esyalar vs. Eltim kaynanaminda kayinbabaminda yegeni ev alindi bunlara altin alindi esyalar alindi herseyi en güzel sekilde yapildi.
ben dislandigimi en güzel zamanlarimiz borc icinde gecti diye üzülmüştüm hatta.Ama herseyimizi calisip yaptigimiz halde Halen hersey benimle kiyaslaniyor evlenmeden kaynim beni aramıştı sana ne altin alindi nisanlimada alacaz aynisi vs diye kendi aratmıştır demişti eşim.Bebek hediyesi eşim iphone almisti 1 yildir evliler 3.kez Telefonu kırılmış iphone almislar.Bana sormuştu hatta ben androide alışmıştım aslında hic istemedim rose gold seviyordum hem siyah hem iphone kullanmaya cok zor alistim vs demistim.Kendisine alinan telefonun rengini tahmin edin :KK70:
Eltim çalışmıyor bu arada kaynimda tek yetişemiyormus masraflara neyse ben su an sut iznimden dolayi evden çalışıyorum kaynanama demis benim de cocuklarima bakarsin eltiminkine bakmiyormusun.Calismadigi halde böyle demesini anlayamıyorum.bu arada ben 32 yaşındayım kendisi 25 cocukca geliyor bana ama cocuk degil.Kaynanam bi laf etse ama O cocuk gibidir vs der ama ikimizde cocuk degiliz. Ben esim demese asla öyle bi durum sezmedim ama sen farkinda degilsin cocuklardan gözünü acamiyorsun dikkat et vs dedi.Simdi size sormak istediğim benim bu konuda yapmam gereken bisey varmidir neye dikkat etmem lazim.calistigim halde herseyimizi kendimiz yaptik ben sorun cikarip kiskanacagima ondan böyle durumlar gelişince şaşırıyorum.evleneli 1 sene olmus halen ise girmedi ama borclarindan dert yanıyor anlamak cok zor.
Esine soyle madem iPhone sana ozel telefon tasarlasin kimsede olmayan puhahaha yahu 40 yasina merdiven dayamissin biraz olgunlaşın kari koca

Eşinizin böyle dedikodu yapması, üstelik kardeşinin eşi hakkında, hiç hoş değil. Orta yolu bulup taraf tutmayacağı yerde fitili ateşliyor. Böyle bir konuya bu şekilde yaklaşan bir eşim olsa saygı duyamazdım.
32 yaşında ve eltinden 7 yaş büyük olman seni olgun biri yapmamış üzgünüm, çünkü ufuk gelişmemiş her ikinizde de.
Yani eltisi hamile olsa bundan sonra kocası bak seni kiskandida cocuk yapiyor modunda :KK53:

32 yaşına kadar hem iki çocuk yapıp hem çalışıp ev araba nasıl edinebildiniz eltiyi boşverin de bunu anlatın bence maşallahınız var 😂
Hiç kafaya takılacak bi şey görmedim konuşan konuşsun siz aynen devam edin dikkat edeceğiniz bi şey yok.

32 yasindayim ve sahip oldugum tek malvarligim laptopum diyebilirim. Ne hayatlar var cidden peeeh.

32 yasindayim ve sahip oldugum tek malvarligim laptopum diyebilirim. Ne hayatlar var cidden peeeh.
Herkesin yaşam tarzi alışkanlıkları farklıdır 32 yaşına kadar calisip birikim yapanlar ile tam tersi yaşayanlar tabiki ayni malvarlığına sahip olamazlar aileden bisey kalmazsa
Cidden ne hayatlar var peeeh

Herkesin yaşam tarzi alışkanlıkları farklıdır 32 yaşına kadar calisip birikim yapanlar ile tam tersi yaşayanlar tabiki ayni malvarlığına sahip olamazlar aileden bisey kalmazsa
Ciddi ciddi birşey sorabilir miyim? Eltiniz ve kaynınız nerde yaşıyor, kayın aileye yakın mı alınmış bu ev?

Kayin ailesine yakin degiller ailesine ayni uzaklikta evlerimiz
Farketmez, kaynana kayınbaba ile ilgili sıkıntılarda çalınacak ilk kapı onlarınki, eee o kadar besliyorlar, çalışmıyor da gelin, bakmayacak napacak? Kimseye gebe kalmadığınıza şükredecek yerde; biz çalıştık aldık, onlar hazırdan yiyor diye oturduğunuz yerde şişiyorsunuz.

Yanlis anladiniz daha dogrusu ben yanlis ifade etmisim yahu ben sizi baya takdir ettim o peeh diyisim filan sadece kendimle dalga gecmek amacli sakaydi yani tuh Ulan bir soyle olamadik dercesine yazdim, ama yazida anlasilmamis tabi ki :) yoksa cidden sizi takdir ettim helal olsun. Emeginizle kazanmissiniz kiskanclik yapmak icin demedim ozendim yani sadece :)

Farketmez, kaynana kayınbaba ile ilgili sıkıntılarda çalınacak ilk kapı onlarınki, eee o kadar besliyorlar, çalışmıyor da gelin, bakmayacak napacak? Kimseye gebe kalmadığınıza şükredecek yerde; biz çalıştık aldık, onlar hazırdan yiyor diye oturduğunuz yerde şişiyorsunuz.
katip benim bakacak kayınvalidem ve kayınbabam da yokkk.konu sahibi duymasın :rolleyes:

Allah kötü gün vermesin eşim istemese bile kayinvalideme bakarim evimde kalsin isterim bizim ailede böyledir.Eşim hep tersler laf çarpar ama kayınvalidem iyi bir insan belki kendimi onun yerine koyduğum da bende yabanci biri dururken,tabiki yeğenini gelin aldi herseylerini yapip evde aldilar.Onun gibi yetissem belki bende öyle isterdim ama ne olursa olsun cifte standart yapmazdım.Eşimin bu laflari etmesi kendini dışlanmış görmesi zoruna gitmesi büyük ihtimalle bana bile anlatmıyor böyle hissettiğini sende var aliyor sende olanin aynisini istiyor altinin gramina kdar seninkiyle ayni neden oluyor diye cok konuştu.
Neyse ben sadece eşimin bu laflari etmesini önlemek icin nasil davranabilirm vs. Konu actim ama basliktaki kahkaha emojisi millete dalgaya almaya bahane oldu.
Sık görüşmüyoruz zaten calistigimiz için

Yanlis anladiniz daha dogrusu ben yanlis ifade etmisim yahu ben sizi baya takdir ettim o peeh diyisim filan sadece kendimle dalga gecmek amacli sakaydi yani tuh Ulan bir soyle olamadik dercesine yazdim, ama yazida anlasilmamis tabi ki :) yoksa cidden sizi takdir ettim helal olsun. Emeginizle kazanmissiniz kiskanclik yapmak icin demedim ozendim yani sadece :)
Sagolun inanin burda bu yorumlardan o kadar bunaldim ki kimsenin beni kıskanacak bi yönüm olduğunu düşünmedim.Zira çalışan herkes sahip olabilir insallah sizde gönlünüzce sahip olursunuz tüm isteklerinize

Bende tüm konuyu okudum konu sahibinin çalışmayan kadinlarin yaşamaması gerek diye bir yorumunu okumadim ve böyle bi düşünce sezmedim.
Kaldi ki bende çalışmıyorum eşimin durumunu maddi konumumuzu biliyorum degil eltimle kimseyle kendimi kiyaslamadim onda olan bende de olsun demedim.
Bence sizler bu konuda fazla hassassiniz bilemedim yani kendinizi yoklayın 👏
Konu sahibinin eltisinin çalışmaması ile derdi yok neden bunu konusunda özellikle belirtiyor.
Eltim çalışmıyor, kaynım zor yetişiyormus masraflara diye ona ne ki bundan?

Telefonu da o yüzden çok görüyor 1 yılda 3.telefon diye takip etmiş, konu sahibine ne bundan?

Çocukların bakımıyla ilgili söylediğine gelince, gelin kayinvalidenin ayrıca yeğeni oluyor. Aralarında farklı bir iletişim de olabilir. Benimkilere de bak diyebilir, çalışmadığı için elbette gidip çocuğunu kayinvalidesine bırakacağı yok kadının öyle muhabbeti etmiştir.
Yine konu sahibini ilgilendiren birşey yok.
Yok yani.

Allah kötü gün vermesin eşim istemese bile kayinvalideme bakarim evimde kalsin isterim bizim ailede böyledir.Eşim hep tersler laf çarpar ama kayınvalidem iyi bir insan belki kendimi onun yerine koyduğum da bende yabanci biri dururken,tabiki yeğenini gelin aldi herseylerini yapip evde aldilar.Onun gibi yetissem belki bende öyle isterdim ama ne olursa olsun cifte standart yapmazdım.Eşimin bu laflari etmesi kendini dışlanmış görmesi zoruna gitmesi büyük ihtimalle bana bile anlatmıyor böyle hissettiğini sende var aliyor sende olanin aynisini istiyor altinin gramina kdar seninkiyle ayni neden oluyor diye cok konuştu.
Neyse ben sadece eşimin bu laflari etmesini önlemek icin nasil davranabilirm vs. Konu actim ama basliktaki kahkaha emojisi millete dalgaya almaya bahane oldu.
Sık görüşmüyoruz zaten calistigimiz için
Siz sanıyorsunuz ki bi akıllı sizsiniz. Alt metindeki kıskançlığın kokusu burnumuzu kırdı geçti, ama sorsak nalakası var di mi? Valla akıllı kadınsınız, batırırken acıtmıyorsunuz. Şimdi alsa getirse eve, bak anama dese, çalışıyorsunuz, ev işi çoluk çocuk; elti oturuyor mis gibi evinde, sanki zorunuza gitmeyecek. Ne yalan söyleyeyim, bu benim zoruma gider. Kimin olsa gider. Eşinizle alakalı konuda dedim zaten gerilerde, siz onun gazına gelip tek laf etmeyin. Ailesinin karşısına çıkıp iki laf etmeye cesareti yok, sizi kızıştırıp ortaya mı atmaya çalışıyor? Zoruna giden şeyler varsa kendi halletsin, yarın bir sıkıntı olursa onlar anam babam gardaşım der, bırakır ortada.

X