Eltim eltim :D görümceyi yazmadim daha

Siz sanıyorsunuz ki bi akıllı sizsiniz. Alt metindeki kıskançlığın kokusu burnumuzu kırdı geçti, ama sorsak nalakası var di mi? Valla akıllı kadınsınız, batırırken acıtmıyorsunuz. Şimdi alsa getirse eve, bak anama dese, çalışıyorsunuz, ev işi çoluk çocuk; elti oturuyor mis gibi evinde, sanki zorunuza gitmeyecek. Ne yalan söyleyeyim, bu benim zoruma gider. Kimin olsa gider. Eşinizle alakalı konuda dedim zaten gerilerde, siz onun gazına gelip tek laf etmeyin. Ailesinin karşısına çıkıp iki laf etmeye cesareti yok, sizi kızıştırıp ortaya mı atmaya çalışıyor? Zoruna giden şeyler varsa kendi halletsin, yarın bir sıkıntı olursa onlar anam babam gardaşım der, bırakır ortada.
Kayınvalidemle kalmasi konusunda sıkıntım yok ki niye kendimi size ispat etme çabasına gireyim geliyor ve kaliyorda benim zoruma giden tek yönü ilk yillarimizin borç icinde geçmesi ve sıkıntı yaşamamiz.
Ailesine de eşim gayet konuşuyor hatta kayınvalidem daha geçen hafta bizdeyken eltim icin is yok vs dedi esim dedi calismak isteyene is cok ben tek 3 is buldum ama kasiyerlik vs diye istemedi en sonda kocasi bana esim calismayacak dedi bende is aramadim dedi.
Kendi calismak istemiyor milletle asık atmasin bu su yok geçinemiyoruz demesin.
Evlendirdiniz herseylerini aldiniz bide maas mi baglayacaksin dedi.
Bunlari ben konussam ben söylesem zaten bana düşmez.Onlarin aile meselesi
Kayinvalidem de sustu zaten.
Bu arada esimin babasi yurtdışında yasiyor
Kayınvalidem gelip kalıyor zaten eklemis olayim

Yani elti kiskaniyor olabilir. Ama bunu acik acik gostermemis tabi. Cok bir sey yapmamis. Anlamazdan gelin ve normal davranin bence. Esinize evlenirken disardan kiz aldi diye ayrimcilik yapmislar, esiniz de bunun acisiyla sizi dolduruyor. Doldurusa gelmeyin derim. Evet biraz evlat ayrimciligi var ama uzun vadede siz daha avantajlisiniz kimseye minnetiniz olmaz. Enerjinizi buna harcamayin, her sey cok adaletli olmuyor. Eltinize de kvye de normal iyi davranmaya devam edin. Biraz salaga yatin elti rekabeti islerine hic girmeyin derim...

Yani elti kiskaniyor olabilir. Ama bunu acik acik gostermemis tabi. Cok bir sey yapmamis. Anlamazdan gelin ve normal davranin bence. Esinize evlenirken disardan kiz aldi diye ayrimcilik yapmislar, esiniz de bunun acisiyla sizi dolduruyor. Doldurusa gelmeyin derim. Evet biraz evlat ayrimciligi var ama uzun vadede siz daha avantajlisiniz kimseye minnetiniz olmaz. Enerjinizi buna harcamayin, her sey cok adaletli olmuyor. Eltinize de kvye de normal iyi davranmaya devam edin. Biraz salaga yatin elti rekabeti islerine hic girmeyin derim...
Evet kayınvalideme de saygıda kusur etmedim eltimle de en ufak bir polemik bile yaşamadım.
Eşim daha cok sorun yapiyor ve beni dolduruyor evet iyiki kendimi kaptirmadim zaten esim konuştuğunda bile kayınvalidem o cocuk gibidir sen ona bakma is bul filan dedi.
Esim dedi ne çocuğu sende vs dedi
Aynen uzak kalıyorum katılmıyorum muhabbetlerine zaten

Yanlis anladiniz daha dogrusu ben yanlis ifade etmisim yahu ben sizi baya takdir ettim o peeh diyisim filan sadece kendimle dalga gecmek amacli sakaydi yani tuh Ulan bir soyle olamadik dercesine yazdim, ama yazida anlasilmamis tabi ki :) yoksa cidden sizi takdir ettim helal olsun. Emeginizle kazanmissiniz kiskanclik yapmak icin demedim ozendim yani sadece :)
Kiskandin Dimiiiii 😅😅😅😅

Konu sahibinin eltisinin çalışmaması ile derdi yok neden bunu konusunda özellikle belirtiyor.
Eltim çalışmıyor, kaynım zor yetişiyormus masraflara diye ona ne ki bundan?

Telefonu da o yüzden çok görüyor 1 yılda 3.telefon diye takip etmiş, konu sahibine ne bundan?

Çocukların bakımıyla ilgili söylediğine gelince, gelin kayinvalidenin ayrıca yeğeni oluyor. Aralarında farklı bir iletişim de olabilir. Benimkilere de bak diyebilir, çalışmadığı için elbette gidip çocuğunu kayinvalidesine bırakacağı yok kadının öyle muhabbeti etmiştir.
Yine konu sahibini ilgilendiren birşey yok.
Yok yani.
Buraya eltim beni kiskaniyor die konu açan herkes aslinda kendisinden bahsediyor alcak gönullu olsa takmaz bazi seyleri aşıp olgunlasmis olsa takmaz ama iste tedaviye bi kendilerinden baslasalar

Bir de size tavsiyem hic esim bana sunu aldi bunu aldi demeyin zaten gecim herkese zor, size bu konuda dert yanarlarsa of evet biz de cok zorlaniyoruz insallah bu gunler gecicidir... Vb yorumlar yapin. Kvden beklenti icine giren kisiler esinizin kardesi cift maassiniz vb diye sizden bile beklentiye girebilir ilerde beklerim valla herkesten her seyi. Belki de oyle bir fikirleri yoktur gunahlarini almayayim da su hayatta temkinli olmak lazim... Esiniz belki de haklidir. Belki de oyle bir beklenti sezmistir ve buna sinirleniyordur. Yani sizin onlardan ne alacaginiz olsun ne onlara bir borcunuz. Ne onlara su yapildi bize yapilmadi diye doldurusa gelin ne de kendinizi kullandirin bence... Para islerine girilecek bir iliski gibi gelmedi bana. Bu yuzden cok fazla ozelinizi acmayin bence ama normal ve iyi davranin. Gizli mesafeli gibi.

Kiskandin Dimiiiii 😅😅😅😅

Ya ben su aralar parayi elimde tutmakta cok zorluk yasiyorum mesela su aralar habire ona buna borc veriyorum ve geri alamiyorum bu yasa geldim birikimim yok bu yuzden bu forumda benimle ayni yasta olup bu kadar sey insa eden kadinlari gorunce biraz imreniyorum. su aralar birikim yapma hedefim var bu konuda hassasim da bu yuzden hemen atladim aradan :KK70: Isim var para da kazaniyorum ama olmuyor birikmiyor yani. Neyse konuyu dagitmicam. 🙈 yeterince dagittim.

Bir de size tavsiyem hic esim bana sunu aldi bunu aldi demeyin zaten gecim herkese zor, size bu konuda dert yanarlarsa of evet biz de cok zorlaniyoruz insallah bu gunler gecicidir... Vb yorumlar yapin. Kvden beklenti icine giren kisiler esinizin kardesi cift maassiniz vb diye sizden bile beklentiye girebilir ilerde beklerim valla herkesten her seyi. Belki de oyle bir fikirleri yoktur gunahlarini almayayim da su hayatta temkinli olmak lazim... Esiniz belki de haklidir. Belki de oyle bir beklenti sezmistir ve buna sinirleniyordur. Yani sizin onlardan ne alacaginiz olsun ne onlara bir borcunuz. Ne onlara su yapildi bize yapilmadi diye doldurusa gelin ne de kendinizi kullandirin bence... Para islerine girilecek bir iliski gibi gelmedi bana. Bu yuzden cok fazla ozelinizi acmayin bence ama normal ve iyi davranin. Gizli mesafeli gibi.
🙏🏻 teşekkür ederim

32 yaşinda olduğunuza inanamadım açıkcası 32 yaşinda calisan iki cocugu olan bir kadının derdi ben iphone aldım diye eltimde aldı olmamalı. hemen hemen aynı yastayiz 2. cocugum yolda calisiyorum benim bunları dert edecek vaktim yok açıkcası.

Ayrıca 22 yaşında kaynım var bekar. bizde evimizi arabamizi esyamizi herseyimizi kendimiz yaptık kayınvalidemler bilezik taktı. Geçenlerde kaynım sayıyormuş kirada olan evin içine en az 50 bin harcayıp bana vereceksiniz ayrica duğün yapacaksiniz esyamı alacaksınız takı takacaksınızm esimde dayanamamıs tepki vermiş oh hem ev hem düğün hem takı hem esya çok akıllısın sen demiş. kaynım abisine "sana yaptılar ya" demis. esim oğlum ben kiraya evlendim düğün paramı kendim biriktirdim esyalarımı taksitle odedim bu saydıklarının hepsi yapıldi mı bana demiş. esim cok icerlemis geldi bana anlattı. icerlediği nokta yapılsın ben kardesime yapılmasın der miyim ama sanki benim evimi esyamı anam babam almış sana yapıldi ya diye cemkiriyor bana dedi.

Ben de dedim ki aman boşver o daha ergen hayatı yeni öğreniyor varsa anasıni babasının durumu buyursun yapsınlar. çocukla çocuk olma kafanada takma.

sizinki de aynı durum. ne takıyorsunuz kafanıza 25 yaşındaki cocuğu. bir de ne çocuğu cocuk değil diyorsunuz sizden 7 yaş kücük az değil. böyle seylere kafaya takmaya değmez.

Ayrıca cocuklarınıza kayınvalideniz bakıyorsa ayda en az 2000 tl size katkısı var. hep evden çalışacak değilsiniz. ise baslayinca kayinvalideniz bakacak yine. bu bile size maddi yardımdır. yani hep onlara yapıyorlar diye düsünmeyin.

Kayınvalidemle kalmasi konusunda sıkıntım yok ki niye kendimi size ispat etme çabasına gireyim geliyor ve kaliyorda benim zoruma giden tek yönü ilk yillarimizin borç icinde geçmesi ve sıkıntı yaşamamiz.
Ailesine de eşim gayet konuşuyor hatta kayınvalidem daha geçen hafta bizdeyken eltim icin is yok vs dedi esim dedi calismak isteyene is cok ben tek 3 is buldum ama kasiyerlik vs diye istemedi en sonda kocasi bana esim calismayacak dedi bende is aramadim dedi.
Kendi calismak istemiyor milletle asık atmasin bu su yok geçinemiyoruz demesin.
Evlendirdiniz herseylerini aldiniz bide maas mi baglayacaksin dedi.
Bunlari ben konussam ben söylesem zaten bana düşmez.Onlarin aile meselesi
Kayinvalidem de sustu zaten.
Bu arada esimin babasi yurtdışında yasiyor
Kayınvalidem gelip kalıyor zaten eklemis olayim
Geçmiş zaman geri gelmeyecek daha, o günkü sıkıntıları diri tutup oflayıp poflamak sizin zararınıza. Kaynınız çalışmayan biri ile evlenmiş ama keşke kendi kaldırsa o sorumluluğu, kayın aile kaldırmaya gönüllü ise ne yapabilirsiniz? Allah gecinden versin, onlar gitse ne yapacaklar? Buraya gelse eltiniz yazsa emin olun farklı bir tepki almayacaktı, çünkü aranızdaki şeyler dile gelmemiş karşılıklı duygular. Öfkeniz yanlış yerde, çalışmayan mesleği olmayan kadınla evlenip sorumluluğu ailesine yükleyen kaynınız, dünden razı olan ailesi, durumdan rahatsız olan ama ailesine bir yaptırımı olamayan eşiniz, ama siz iki elti birbirinizi yiyeceksiniz bu gidişle. Bulunduğunuz mesafeyi koruyun, dert yanan eşinize de deyin ki ailesi ile çözmeden başınızı ağrıtmasın.

32 yaşinda olduğunuza inanamadım açıkcası 32 yaşinda calisan iki cocugu olan bir kadının derdi ben iphone aldım diye eltimde aldı olmamalı. hemen hemen aynı yastayiz 2. cocugum yolda calisiyorum benim bunları dert edecek vaktim yok açıkcası.

Ayrıca 22 yaşında kaynım var bekar. bizde evimizi arabamizi esyamizi herseyimizi kendimiz yaptık kayınvalidemler bilezik taktı. Geçenlerde kaynım sayıyormuş kirada olan evin içine en az 50 bin harcayıp bana vereceksiniz ayrica duğün yapacaksiniz esyamı alacaksınız takı takacaksınızm esimde dayanamamıs tepki vermiş oh hem ev hem düğün hem takı hem esya çok akıllısın sen demiş. kaynım abisine "sana yaptılar ya" demis. esim oğlum ben kiraya evlendim düğün paramı kendim biriktirdim esyalarımı taksitle odedim bu saydıklarının hepsi yapıldi mı bana demiş. esim cok icerlemis geldi bana anlattı. icerlediği nokta yapılsın ben kardesime yapılmasın der miyim ama sanki benim evimi esyamı anam babam almış sana yapıldi ya diye cemkiriyor bana dedi.

Ben de dedim ki aman boşver o daha ergen hayatı yeni öğreniyor varsa anasıni babasının durumu buyursun yapsınlar. çocukla çocuk olma kafanada takma.

sizinki de aynı durum. ne takıyorsunuz kafanıza 25 yaşındaki cocuğu. bir de ne çocuğu cocuk değil diyorsunuz sizden 7 yaş kücük az değil. böyle seylere kafaya takmaya değmez.

Ayrıca cocuklarınıza kayınvalideniz bakıyorsa ayda en az 2000 tl size katkısı var. hep evden çalışacak değilsiniz. ise baslayinca kayinvalideniz bakacak yine. bu bile size maddi yardımdır. yani hep onlara yapıyorlar diye düsünmeyin.
Pandemiden dolayi evden çalışıyorum
Tabiki kreşe vermek istedim esim kayınvalidem kabul etmediler
Cocuklara 1 hafta annem 1 hafta kayınvalidem bakıyor
Zaten konuyu eşimin konuşmalarını ve tespitlerini anlatarak actim benimde ayni şekilde evden cikmadan geciyor günlerim,2 küçük cocukla ev işiyle vs uğraşıyorum

Ya ben su aralar parayi elimde tutmakta cok zorluk yasiyorum mesela su aralar habire ona buna borc veriyorum ve geri alamiyorum bu yasa geldim birikimim yok bu yuzden bu forumda benimle ayni yasta olup bu kadar sey insa eden kadinlari gorunce biraz imreniyorum. su aralar birikim yapma hedefim var bu konuda hassasim da bu yuzden hemen atladim aradan :KK70: Isim var para da kazaniyorum ama olmuyor birikmiyor yani. Neyse konuyu dagitmicam. 🙈 yeterince dagittim.
Borc verince iyj isteyince hep bir bahane bulurlar

Geçmiş zaman geri gelmeyecek daha, o günkü sıkıntıları diri tutup oflayıp poflamak sizin zararınıza. Kaynınız çalışmayan biri ile evlenmiş ama keşke kendi kaldırsa o sorumluluğu, kayın aile kaldırmaya gönüllü ise ne yapabilirsiniz? Allah gecinden versin, onlar gitse ne yapacaklar? Buraya gelse eltiniz yazsa emin olun farklı bir tepki almayacaktı, çünkü aranızdaki şeyler dile gelmemiş karşılıklı duygular. Öfkeniz yanlış yerde, çalışmayan mesleği olmayan kadınla evlenip sorumluluğu ailesine yükleyen kaynınız, dünden razı olan ailesi, durumdan rahatsız olan ama ailesine bir yaptırımı olamayan eşiniz, ama siz iki elti birbirinizi yiyeceksiniz bu gidişle. Bulunduğunuz mesafeyi koruyun, dert yanan eşinize de deyin ki ailesi ile çözmeden başınızı ağrıtmasın.

zaten eşime en son konuşmasından sonra söyledim sen konuşup söylüyorsun bana bu konuda laf etme yüz göz olalim kavga edelim onu mi istiyorsun dedim.Sende kuzeninle evlensen böyle olmazdi dert edip benide bunaltma dedim.
Esime yeni dank ediyor sanirim
Yada kayınvalidem is bulamadi ondan yaptıkları konusmalar yüzünden olabilir

Pandemiden dolayi evden çalışıyorum
Tabiki kreşe vermek istedim esim kayınvalidem kabul etmediler
Cocuklara 1 hafta annem 1 hafta kayınvalidem bakıyor
Zaten konuyu eşimin konuşmalarını ve tespitlerini anlatarak actim benimde ayni şekilde evden cikmadan geciyor günlerim,2 küçük cocukla ev işiyle vs uğraşıyorum

benim cocuğuma sadece annem bakti kres yası gelene kadar cocuguma bile bakılmadı yani.

Kaynımın beklentileri büyük ihtimal tek tek yapılacak çunkü dogru duzgun işi yok universite okumadı halbuki abisi çok istedi kendisi gibi kardeside okusun. Simdi den ailesine diyor zaten her seyimi siz yapacaksınız diye özellikle bizim yanımızda sık sık konu açıyor aklı sıra bak bana her sey yapılacak sakın karısmayın diye.

Ama ben halimden cok memnunum. ben yapı gereği kimseyi isime karıstirmayı sevmeyen kimseye minnet borcu olsun istemeyen biriyim.

Evimi alırken hangi ev olacak hangi muhitte olacak hepsine ben karar verdim. evi aldiktan sonra kayinvalidemler duydu ev aldığımızı. 5 kurus beklentim olmadığı icin karısmadım onlarda maddi yardımda bulunmadıkları icin ağizlarını acip yorum yapamadılar. şimdi kaynım icin madem her seyini biz yapacagız sende bize yakin oturacaksın yaslandığımızda bize kim bakacak diyorlar.

Mesela esyalarımı da ben kendim sectim cunku biz odeyecektik ama onlar alsaydı onların goturdukleri mağazadan almak zorunda kalacaktim belki de onların beğendigi modeli.

Halinizden memnun olun bence kime cok yardım ettilerse ailelerin beklentileri de o yönde oluyor.

Ben başa dönsem yine her seyi kendim yapmak isterim. eltime istediklerini yapabilirler benim icin sorun yok.

Sizinle ayni fikirdeyim kaynimda aynen sizin kayniniz gibi hatta bu yaz babasi yurtdisindan ziyarete geldiginde,evimiz cok sicak klimamiz yok vs dedi klima lazim dedi yani alin demeye getirdi.
Babasi da almadi hatta ters bir şekilde belirtti.Neyse dediğiniz gibi evet o karışmaya çalışmalarını eşim asla izin vermedi ilk zamanlarda biz yaptığımız icin herseyimizi.

Uzak durabildiğiniz kadar uzak durun evliliğinize bile zarar verir benim daha kaynımla sevgililer şuanda aileden bile değil kaynımın sayesinde herşeyin içinde ama iyimiş gibi gösterip kendini eşimle aramızı bozmaya çalıştı düşün yani şuan konuşmuyoruz eşimde mesafe koydu yapabileceğiniz tek şey fazla sıkı fıkı olmamak yoksa ne ruh sağlığınız kalır nede evde dirlik düzeniniz

Sizin calisarak elde ettiklerinizi o calismadan elde etmis. Kiskanan bence sizsiniz.

"Evleneli bir sene oldu hala ise girmedi" demek sizin haddinize degil.

X