Eltim komplekslimi ??

Ahududuelma

Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2020
46
2
27
Kızlar iyi geceler ben 25 yaşımda 2 senelik evliyim eltim ise 27 yaşında 9 senelik evli ben Üniversite Mezunuyum daha önce çalıştm ama su an pandemiden dolayı evdeyim eltim ilkokul mezunu ev hanımı. Ben çok sıcakkanlıyım girdiğim ortama hemen adapte olurum. Küçükle küçük büyükle büyük olurum sanki hep bizimleymissin gibi derler. Eltimse evliliğinin ilk zamanları yaşadığı problemlerden dolayı aileye ve çevreye zaman içinde yavaş yavaş uyum sağlamış bildiğim kadarıyla. Yapı ve karakter olarak çok farklıyız ve çok resmiyiz kayinvalidemde denk gelirsek görüşürüz üst katımda olmasına rağmen birbirimize hiç gidip gelmeyiz sadece toplulukla bir araya geliriz. Ama sürekli ben biliyorum ben duydum benim haberim var modunda görümcem sürpriz yapıp annesigile geleceğinde ilk gelişinde beni aradı annemler evde mi haberin var mı diye bende çaktırmadan hazırlık yaptım geldiklerinde kayinvalidem şaşırdı hiç çaktırmadın bize dedi eltimde bizimde haberimiz vardı dedi bende hepimizin haberi vardı size sürpriz olsun dedik dedim. Sonraki gelişinde eltimin eşini aramışlar geldiklerinde bir bardak çay bile yokken bizi aradi bir bizim haberimiz var dedi ve bu benim umurumda bile olmadı. Sonra komşularla oturalım diye konuşmuşlar benim sonradan haberim oldu tüm gün boyunca ben ayarladım ben yaptım. organizasyonu dedi eşlerimiz ortak iş yerlerinde olan en ufak bir duruma haberi olmasa bile benim haberim var ben biliyorum diyip duruyor. Bense bu durumu hiç umursamıyorum yani o o şekilde davrandı diye benimde ona karşılık bir tavır almama gerek yok diyorum zaten yeterince resmiyiz. Geçenlerde kayinvalidem sen evlendikten sonra eltinde kendini insanlara karşı açtı çok iyi oldu önceden çok sevmiyordu kalabalığı bende ısrar etmiyordum sevmiyor diye şimdi seviniyorum böyle olmasına falan dedi tamamen iyi niyetiyle. Bu akşamda eşim farketmiş her şeye ben biliyorum benim haberim vardı diyor diye. Yani artık diğer insanlar tarafından da anlaşılıyor galiba. Ben hep kendi içimde abartıyorum falan diye düşünüyordum sizce bu kompleks mi yoksa bana mı öyle geliyor.

Eltinizin eğitim durumu ve çalışıp çalışmamasının konuya katkısı ne sizin daha eğitimli olduğunuzu belirtmeniz dışında?

Yazdıklarınızda sizi sıkıntıya sokacak birşey göremedim. Birkaç konuda ben biliyorum demesi sizi neden rahatsız etmiş acaba diyeceğim ama hiç umursamiyormuşsunuz :KK51:

Son düzenleme:
Kızlar iyi geceler ben 25 yaşımda 2 senelik evliyim eltim ise 27 yaşında 9 senelik evli ben Üniversite Mezunuyum daha önce çalıştm ama su an pandemiden dolayı evdeyim eltim ilkokul mezunu ev hanımı. Ben çok sıcakkanlıyım girdiğim ortama hemen adapte olurum. Küçükle küçük büyükle büyük olurum sanki hep bizimleymissin gibi derler. Eltimse evliliğinin ilk zamanları yaşadığı problemlerden dolayı aileye ve çevreye zaman içinde yavaş yavaş uyum sağlamış bildiğim kadarıyla. Yapı ve karakter olarak çok farklıyız ve çok resmiyiz kayinvalidemde denk gelirsek görüşürüz üst katımda olmasına rağmen birbirimize hiç gidip gelmeyiz sadece toplulukla bir araya geliriz. Ama sürekli ben biliyorum ben duydum benim haberim var modunda görümcem sürpriz yapıp annesigile geleceğinde ilk gelişinde beni aradı annemler evde mi haberin var mı diye bende çaktırmadan hazırlık yaptım geldiklerinde kayinvalidem şaşırdı hiç çaktırmadın bize dedi eltimde bizimde haberimiz vardı dedi bende hepimizin haberi vardı size sürpriz olsun dedik dedim. Sonraki gelişinde eltimin eşini aramışlar geldiklerinde bir bardak çay bile yokken bizi aradi bir bizim haberimiz var dedi ve bu benim umurumda bile olmadı. Sonra komşularla oturalım diye konuşmuşlar benim sonradan haberim oldu tüm gün boyunca ben ayarladım ben yaptım. organizasyonu dedi eşlerimiz ortak iş yerlerinde olan en ufak bir duruma haberi olmasa bile benim haberim var ben biliyorum diyip duruyor. Bense bu durumu hiç umursamıyorum yani o o şekilde davrandı diye benimde ona karşılık bir tavır almama gerek yok diyorum zaten yeterince resmiyiz. Geçenlerde kayinvalidem sen evlendikten sonra eltinde kendini insanlara karşı açtı çok iyi oldu önceden çok sevmiyordu kalabalığı bende ısrar etmiyordum sevmiyor diye şimdi seviniyorum böyle olmasına falan dedi tamamen iyi niyetiyle. Bu akşamda eşim farketmiş her şeye ben biliyorum benim haberim vardı diyor diye. Yani artık diğer insanlar tarafından da anlaşılıyor galiba. Ben hep kendi içimde abartıyorum falan diye düşünüyordum sizce bu kompleks mi yoksa bana mı öyle geliyor.
Bilse ney bılmese ney ?Takılmayın.Bırakın bilsin .He her seyı sen bılıosun çok bılgılısın dıyın

Bu durumu umursuyorsunuz ki konu açmışsıniz🙂
Görümce geldiginde eltiniz, bizim de haberimiz vardı demiş. Siz demissiniz ki hepimizin vardı. Bizim de haberimiz vardı demenin ne gibi bir sakıncası var ki düzelttiniz?
Ayyy asil en önemli yerini unutmuşum tekrar konu acımam kusura bakmayın sileyimde tekrar yazayım yok yani desin orası umurumda değil de her zamn her şeyde yapınca bir süre sonra göze batma başlıyor

Ben eltide bir problem görmedim. Acaba siz biraz kendinizi abartıp eltinize takmış olabilir misiniz?
Kendinize bir meşgale bularak odağınızı eltinizden çevirmenizi öneririm.

Ayrıca mizaç diye bir şey var, herkes sıcak kanlı olmak zorunda değil. Soğuk karakterli insanları kötü lanse etmemelisiniz.

böyle yazınca sanki sizin de kompleksiniz var gibi olmuş. ya da sanki siz üniversite mezunu olduğunuz için kompleks yapmasına hazırsınız da kompleksi bulamamışsınız gibi olmuş.
Ben aslında bu güne kadar hep onu düşündüm çünkü ilk günden beri bana aşırı mesafeli ama Görümcelerimle çok iyi gorumcelerim benimle çok iyi ama eltim benden uzak olunca ve evlenirken okumuş olmama laf edilince beni havalı görüyor diye düşündüm. Yok kız ne kompleksi okuduğumu ben bile unuttum neredeyse çevremdeki insanlar her seferinde sne ne okumuştun bak okuyanlarda işsiz demeselerdi benim aklıma bile gelmeyecek

Artık üniversite mezunu olmak bir meziyet değil, neredeyse herkes üniversite mezunu.
Kalabalık sevmiyor diye bir insan kötü olamaz, kayınvalidenin sülalesine gidip gelmek istememiştir, gittiğinde mutsuz olmuştur, veya onlarla içli dışlı olmak istememiştir bu onu yine kötü insan yapmaz.
Tamam anladık bi siz harika gelinsiniz. Herkes sizi çok seviyor, en şahane sizsiniz.
Koskoca kadının işi gücü yok sizi kıskanıp duracak. Ahhh eltiniz gelse şuraya bi konu açsa hakkinizda kim bilir nelerinizi anlatırda kadın sizi umursamadığı için buraya yazarak vaktini bile harcamaz :KK51:

Kızlar iyi geceler ben 25 yaşımda 2 senelik evliyim eltim ise 27 yaşında 9 senelik evli ben Üniversite Mezunuyum daha önce çalıştm ama su an pandemiden dolayı evdeyim eltim ilkokul mezunu ev hanımı. Ben çok sıcakkanlıyım girdiğim ortama hemen adapte olurum. Küçükle küçük büyükle büyük olurum sanki hep bizimleymissin gibi derler. Eltimse evliliğinin ilk zamanları yaşadığı problemlerden dolayı aileye ve çevreye zaman içinde yavaş yavaş uyum sağlamış bildiğim kadarıyla. Yapı ve karakter olarak çok farklıyız ve çok resmiyiz kayinvalidemde denk gelirsek görüşürüz üst katımda olmasına rağmen birbirimize hiç gidip gelmeyiz sadece toplulukla bir araya geliriz. Ama sürekli ben biliyorum ben duydum benim haberim var modunda görümcem sürpriz yapıp annesigile geleceğinde ilk gelişinde beni aradı annemler evde mi haberin var mı diye bende çaktırmadan hazırlık yaptım geldiklerinde kayinvalidem şaşırdı hiç çaktırmadın bize dedi eltimde bizimde haberimiz vardı dedi bende hepimizin haberi vardı size sürpriz olsun dedik dedim. Sonraki gelişinde eltimin eşini aramışlar geldiklerinde bir bardak çay bile yokken bizi aradi bir bizim haberimiz var dedi ve bu benim umurumda bile olmadı. Sonra komşularla oturalım diye konuşmuşlar ki hatta grup açmış komşunun gelinlerini akrabalari almış grupta bir ben yoktum bunu da konuşmalar arasında anladım sonradan aldı ama tabi ben hiç oralı bile olmadim benim sonradan haberim oldu tüm gün boyunca ben ayarladım ben yaptım. organizasyonu dedi eşlerimiz ortak iş yerlerinde olan en ufak bir duruma haberi olmasa bile benim haberim var ben biliyorum diyip duruyor. Bense bu durumu hiç umursamıyorum yani o o şekilde davrandı diye benimde ona karşılık bir tavır almama gerek yok diyorum zaten yeterince resmiyiz. Geçenlerde kayinvalidem sen evlendikten sonra eltinde kendini insanlara karşı açtı çok iyi oldu önceden çok sevmiyordu kalabalığı bende ısrar etmiyordum sevmiyor diye şimdi seviniyorum böyle olmasına falan dedi tamamen iyi niyetiyle. Bu akşamda eşim farketmiş her şeye ben biliyorum benim haberim vardı diyor diye. Yani artık diğer insanlar tarafından da anlaşılıyor galiba. Ben hep kendi içimde abartıyorum falan diye düşünüyordum sizce bu kompleks mi yoksa bana mı öyle geliyor.
Olabilir. Eltiler arasında kıskançlık olur. Beni de eski görümcem çok kıskanirdi. 12 yaş büyüksün ya beni ne diye kiskaniyorsun

Ben eltide bir problem görmedim. Acaba siz biraz kendinizi abartıp eltinize takmış olabilir misiniz?
Kendinize bir meşgale bularak odağınızı eltinizden çevirmenizi öneririm.

Ayrıca mizaç diye bir şey var, herkes sıcak kanlı olmak zorunda değil. Soğuk karakterli insanları kötü lanse etmemelisiniz.
Yok canım bu güne kadar sıcak değilse sıcak olmak benden sonra mı aklına geldi birde herkesi gruba alıp beni almamakta ne bileyim ben olsam diyorum neden almam yada almadiysan almadın sonrasında neden alıyorsun eğer bir tavrın varsa en başında neyse o şekilde devam et

siz nasıldınız acaba? sıcak davranmaya çalışmış olabilirsiniz ama sıcak yaklaşabildiniz mi gerçekten?
Yok ben sözümde bile kuaförde yanımda onu istedim kizkardesim yok ve üst katımda oturuyor birlikte vakit geçirelim birbirimizi taniyalim anı kalsın diye kuzenlerim arkadaşlarım dururken ona teklif ettim gelmek istersen birlikte gidelim diye sonra evlendiğim zaman bir kaç kez kahveye çağırdım ama karşılık göremeyince ısrarcı olmak istemedim yapısı öyle diye orada bıraktım ben bıraktığım an bitti aramızdaki ilişki

X