Eltim komplekslimi ??

Yok valla ben öncesinden eltimi tanımam etmem nasıl yapıda olduğunu insanlara nasil davrandığını bilmem ama eşlerimizin işiyle alakalı bir mevzuda ben bilmiyorum biz bu tarz şeyleri konuşmayız derken o yok yok ben biliyorum benim haberim var benden saklamaz eşim deyince her seferinde düşünüyorum neyi kanıtlama çabası siz o tarz şeyleri konuşuyor olabilirsiniz ama biz tercih etmiyoruz beni alakadar etmiyorsa bilmemde gerekmiyor yani

Sen nasil bilmezsin dememiş ki kadin. Niye bu kadar biliyorum demesine taktiniz? Konusmayi tercih etmiyor degil de esiniz sizinle konusmuyor olabilir mi o konulari?
Yoksa niye bilmesi rahatsiz etsin sizi aklima.baska sey gelmiyor.

Bugün bu grup olayını yaşayınca durdum bir düşündüm bir insan herkesi ekleyipte seni eklemiyorsa herhalde bir sorun var aramızda dedim birde sürekli aynı tarz ben biliyorum benim haberim var senin nerden haberin olacak tarzı konuşunca aşağılıyor mu beni diye düşünmeden edemiyor. Yoksa gorumcem beni aramış onu aramış aman banane yani ki keşke laf söz olmasa da hep onunla iletişime geçsinler yani
Benim eltim grup açsa beni almasa çok sevinirim alsa ayıp olmasın diye çıkamam başıma bela olurdu 😂 ben mesafenin çok güzel bir şey olduğunu düşünüyorum. Gereksiz hiçbir muhabbetin içine girmedim kayın ailesinde. Hiçbir dedikoduya katılmadım hemen uzaklaştım fikrimi sorduklarında ben bilmem sizin meseleniz dedim. Fazla güler yüzlü, sıcak kanlı ve hizmetkar değilim. Çoğunun tel nosu bile yok. İnstagramdan vs hiçbiri eklemedi çok şükür. Herkes de bu koyduğum mesafeyi biliyor ona göre davranıyor. Gayet de seviliyorum valla en güzeli böyle yap sen de☺️🤙🏻

Amannn boşver hiç takma
Nursuz soğuk bir tiptir işte
Baktı sen cana yakın uyumlu birisin kıskanmıştır
Herkes onun gibi mi olucak
Ben de çevremdeki bir kaç insan dışında soğuk biriyimdir, nursuz nasıl oluyor? Nursuz muyum?
Cana yakın uyumlu insanları kıskanmak hiç aklıma gelmedi.
cana yakın uyumlu olunca iyi soğuk yapıda olunca kötü insan mı olunuyor?

Çok absrtmissiniz sürekli kendinizi övmüşsünüz. Hiç üniversite mezunuyum diye kendimi övmek aklıma gelmemişti

yazdıklarınızın en başına dönüp bir bakın lütfen. bence siz eltinizin kompleksli ve sizi kıskandığını söylememizi istiyorsunuz zira ben üniversite mezunuyum o ilkokul mezunu ev hanımı diye başlamanızın başka türlü bir açıklaması olamaz. bu zamanda üniversite mezunu olmak çok zor bir şey değil çünkü. onun dışında umrunuzda değilse gruba almamış olması, sonradan alması da bir sorun teşkil etmez diye düşünüyorum. sizin sıcak kanlı onun soğuk olması da aynı şekilde. siz alttan alttan ben çok iyi biriyim, sıcak kanlıyım, herkes beni sever ama o soğuk, benden sonra böyle oldu diyerek asıl kompleksi siz yapıyorsunuz gibi geldi. her insanın yapısı farklıdır, belki ortama sonradan alışıp sonradan muhabbet edebilen bir tiptir. illa sizden görüp örnek almış olduğu için değil. gerçi bunları düşünmeye bile gerek yok, rahatsız oluyorsanız da ona göre davranırsınız. fakat çok fazla kendinizi övüyorsunuz, belki ortamda da böyle yapıyorsanız onun da "biz de biliyoruz tek sen değil" düşüncesiyle çıkışları oluyordur..
Yok ben eğitim durumunu kendim problem etmezs
bir de kayınpederiniz de bana biraz saçma davranıyor gibi geldi, benim annem ilkokul mezunu, televizyonda çıkan bilgi ve kelime programlarında biz üniversite mezunlarından çok daha fazla soru bilir. bunun okumakla bir ilgisi yok, kendini geliştirmekle ilgisi var.
V
bir de kayınpederiniz de bana biraz saçma davranıyor gibi geldi, benim annem ilkokul mezunu, televizyonda çıkan bilgi ve kelime programlarında biz üniversite mezunlarından çok daha fazla soru bilir. bunun okumakla bir ilgisi yok, kendini geliştirmekle ilgisi var.

Benim eltim grup açsa beni almasa çok sevinirim alsa ayıp olmasın diye çıkamam başıma bela olurdu 😂 ben mesafenin çok güzel bir şey olduğunu düşünüyorum. Gereksiz hiçbir muhabbetin içine girmedim kayın ailesinde. Hiçbir dedikoduya katılmadım hemen uzaklaştım fikrimi sorduklarında ben bilmem sizin meseleniz dedim. Fazla güler yüzlü, sıcak kanlı ve hizmetkar değilim. Çoğunun tel nosu bile yok. İnstagramdan vs hiçbiri eklemedi çok şükür. Herkes de bu koyduğum mesafeyi biliyor ona göre davranıyor. Gayet de seviliyorum valla en güzeli böyle yap sen de☺️🤙🏻
Aslında bizde her saniye birlikte sevgi dolu değiliz 2 haftada bir bir araya geliriz 2 3 saat oturur dağılırız bende çok meraklı değilim alınmaya ama toplum 8cinde herkes gruptan bahsederken kenarda kalmak düşündürdü açıkçası yoksa bende mesafeden memnunum ama kendi ailem abilerim gelip giderler görüşürüz o yüzden eşiminde ailesiyle kardeşleriyle görüşmek oturup kalkmak istemiş olması ve araya bizler yüzünden mesafe girmesini de istemiyorum birde ortada elle tutulur bir sebep yokken

Eltimi anlatsam "Canım eltim" diye koşar eltinize sarılırsınız. Fesatlığı, arabozuculuğu, yalanı dolanı iftirası yoksa, size de kötü davranmıyorsa "Ben biliyorum" desin. Sorun yok.
Yok biz cok şükür 2 3 haftada bir görüşür dağılırız o yetiyorda artıyor fazlasını yapsa bana fenalık gelir heraldee

Ben de çevremdeki bir kaç insan dışında soğuk biriyimdir, nursuz nasıl oluyor? Nursuz muyum?
Cana yakın uyumlu insanları kıskanmak hiç aklıma gelmedi.
cana yakın uyumlu olunca iyi soğuk yapıda olunca kötü insan mı olunuyor?
Yok benim annemde çok sıcak bir insan değil ama bir anda da herkese karşı iyilik melegi ve organizatör kesilmiyor tavrı tarzı nettir sen 7 sene soğuk davran 2 senede herkesle can ciğer ol bana garip geliyor

Yok benim annemde çok sıcak bir insan değil ama bir anda da herkese karşı iyilik melegi ve organizatör kesilmiyor tavrı tarzı nettir sen 7 sene soğuk davran 2 senede herkesle can ciğer ol bana garip geliyor
ama neden işte? neden kendinize pay çıkarıyorsunuz illa.
bırakın kim nasıl davranmak isterse öyle davransın, sizin garipseyeceğiniz bir durum yok ki ortada

Üniversite okumuş, bilinçli, kendini geliştirmiş birininde kayın aile meraklısı olup etraflarında dört döndüğünü ilk kez görüyorum. Eltiniz ilkokul mezunu ama anlattıklarınıza bakılırsa sizden çok daha fazla kendini geliştirdiği belli

Kalabalığı seven, hizmette hürmette kusur etmeyen, herkese otuz iki dişiyle sırıtan gelini hangi kayınvalide sevmez ki. Herkes sizin gibi eş sülalesiyle mıç mıç olacak diye bir kural yok

Eltiniz sizle yarışmayı bırakın, görüşmeyecek kadar sallamıyor sizi ve kayın ailenizi. Kompleksli olan sizsiniz. Ayrıca haberim vardı demek, bize gelin sizi evimde krallar gibi ağırlayacağım sürprizlere boğacağım demek değil. Kadın sadece “haberim vardı” demiş. Niye beklenti içine girdiniz ki bu kadar

Benimde düsündüklerim..birde eklemek isterim..Şok etkisi yaratacak belki: Ama eltiniz sizi sevmek zorunda degil. Istedigi gibi takılma hakkina da sahip. Ister milletin arasinda 5 karis suratla oturur ister siritarak yaptigi yemekleri gösterir :)

ama neden işte? neden kendinize pay çıkarıyorsunuz illa.
bırakın kim nasıl davranmak isterse öyle davransın, sizin garipseyeceğiniz bir durum yok ki ortada
Yok ben benden önce insanlara nasıl davrandığını bilmem etmem ama durup durup ben biliyorum ben biliyorum ben yapıyorum ben ayarladım ama seni gruba bile almadım gibi imalar olunca insan noluyor diyor.

Yok ben benden önce insanlara nasıl davrandığını bilmem etmem ama durup durup ben biliyorum ben biliyorum ben yapıyorum ben ayarladım ama seni gruba bile almadım gibi imalar olunca insan noluyor diyor.
siz benden önce nasıl davrandığını bilmem etmem diyorsunuz ama başkalarının dediklerine göre karar veriyorsunuz. belki de gayet sıcakkanlıydı insanlara karşı, onlar hissetmiyordu. tekrar söylüyorum her insanın yapısı farklıdır, kayınvalideniz size gelip senden sonra diyorsa, ona gidip sizin hakkınızda ne dediğini de bilemezsiniz. ben biliyorum da diyebilir ayrıca, biliyordur söylemiştir. gruba alınmamanıza da bu kadar şok olduysanız keşke konuşmayı deneseydiniz sebebini

Benimde düsündüklerim..birde eklemek isterim..Şok etkisi yaratacak belki: Ama eltiniz sizi sevmek zorunda degil. Istedigi gibi takılma hakkina da sahip. Ister milletin arasinda 5 karis suratla oturur ister siritarak yaptigi yemekleri gösterir :)
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama inatlasmana da gerek kalmaz o durumda

siz benden önce nasıl davrandığını bilmem etmem diyorsunuz ama başkalarının dediklerine göre karar veriyorsunuz. belki de gayet sıcakkanlıydı insanlara karşı, onlar hissetmiyordu. tekrar söylüyorum her insanın yapısı farklıdır, kayınvalideniz size gelip senden sonra diyorsa, ona gidip sizin hakkınızda ne dediğini de bilemezsiniz. ben biliyorum da diyebilir ayrıca, biliyordur söylemiştir. gruba alınmamanıza da bu kadar şok olduysanız keşke konuşmayı deneseydiniz sebebini
Yok ben normalde bu olayı falan takmam ama olay yeni olunca bir hararetle yazdım yoksa almış almamış beni sevmiş sevmemiş ne ona yararı ne bana zararı var bir problem yaşasak yada en ufak bisey yaşamış olsak bağlantı kurarım arada ama şaşırıyorum gerçekten yoksa ben okumuşum o okumuş kimin umurunda ikimizinde evi ayrı yurdu ayrı sonuçta aralıklarla bir araya geliyoruz kızdığım nokta senin eşin sana anlatmaz ama ben biliyorum konusunu çok fazla vurgulaması normal bir şekilde şöyle şöyle dese oda umurumda değil ama yok eşim saklamaz benden anlatır ben biliyorum demesi garip benim esiminde sakladığından değil benim ilgi alanım değil bisey değil anlatsa ne anlatmasa ne

Yok ben normalde bu olayı falan takmam ama olay yeni olunca bir hararetle yazdım yoksa almış almamış beni sevmiş sevmemiş ne ona yararı ne bana zararı var bir problem yaşasak yada en ufak bisey yaşamış olsak bağlantı kurarım arada ama şaşırıyorum gerçekten yoksa ben okumuşum o okumuş kimin umurunda ikimizinde evi ayrı yurdu ayrı sonuçta aralıklarla bir araya geliyoruz kızdığım nokta senin eşin sana anlatmaz ama ben biliyorum konusunu çok fazla vurgulaması normal bir şekilde şöyle şöyle dese oda umurumda değil ama yok eşim saklamaz benden anlatır ben biliyorum demesi garip benim esiminde sakladığından değil benim ilgi alanım değil bisey değil anlatsa ne anlatmasa ne
bu da sizinle eşiniz arasında olan bir şey madem farkındasınız oralı olmayın. ama gerçekten olmayın umurumda değil deyip, umursamaya devam ederek değil, yarışa girdiğini düşünüyorsanız da yarışa dahil olmayın. evet ya bilmiyorum biz iş konularını konuşmayı sevmiyoruz evde işi işte bırakıyoruz deyip geçin, gerekirse her dediğinde

Belki sizden kıdemli diye herseyden haberim var gibisinden tum olaylara hakim havasi yaratmak istiyordur.
Ben onu hissediyorum sürekli işte ki ben öyle olmasını da normal görüyorum ama bir insana sürekli bu hissettirilmez ki benden önce 7 senede neler yaşanmış neler eminim ki benim 2 senede kurduğum bağdan daha kuvvetlidir bağları ben bunu bitirmeye çalışmıyorum ama bende sonuçta bu aileye katildiysam benimde bazı yerlerde akla gelmem yada öne çıkmam normaldir

bu da sizinle eşiniz arasında olan bir şey madem farkındasınız oralı olmayın. ama gerçekten olmayın umurumda değil deyip, umursamaya devam ederek değil, yarışa girdiğini düşünüyorsanız da yarışa dahil olmayın. evet ya bilmiyorum biz iş konularını konuşmayı sevmiyoruz evde işi işte bırakıyoruz deyip geçin, gerekirse her dediğinde
Defalarca dedim esim anlatsa bile ben unutuyorum bu tarz şeyleri ilgi alanıma girmediği için dedim mesela telefonda sürekli mesajlaşırlar bizde acil bisey olmadığı sürece arada yazarız ki ben hiç sevmem çalışırken telefonun beni sürekli olarak meşgul etmesini o yüzden eşime de yazmam sürekli ama biz yazışmadan durmayız siz hiç konuşmazmısınız der yok derim işi vardır şimdi bide ben sevmiyorum yazışmayı pek derim her saniye herseylerinj birbirlerine söylüyorlar ne bana gerekli biseymis gibi gelmiyor açıkçası her saniye

Defalarca dedim esim anlatsa bile ben unutuyorum bu tarz şeyleri ilgi alanıma girmediği için dedim mesela telefonda sürekli mesajlaşırlar bizde acil bisey olmadığı sürece arada yazarız ki ben hiç sevmem çalışırken telefonun beni sürekli olarak meşgul etmesini o yüzden eşime de yazmam sürekli ama biz yazışmadan durmayız siz hiç konuşmazmısınız der yok derim işi vardır şimdi bide ben sevmiyorum yazışmayı pek derim her saniye herseylerinj birbirlerine söylüyorlar ne bana gerekli biseymis gibi gelmiyor açıkçası her saniye
o halde benden bu kadar, herkes ilişkisini istediği gibi yaşasın, siz de o da.
iyi geceler dilerim

Kayinvalidem demezse başka biri diyor işte insana nifak tohumu vermeye hazırda çok insan var ki kayinvalidemde kotu bi şekilde demedi ki atamızın bozulmasından falan korkar huzursuzluk olmasın diye birde tutupta beni neden eklemedin demem kendi tercihi bende tavrımı o şekilde devam ettiririm ama aramızda sözlü yada fiili bir sorun olsa ona bağlıycam ama o olacak kadar bile samimiyet yok

Bence bunun ilkokul ya da üniversite mezunu olmayla alakası yok. Herkesin karakteri aynı olmaz. Kimi insan içe dönüktür kimi dışa dönük. O da 9 senelik evli siz daha yenisiniz ona göre. O kompleksliyse siz de onu ilkokul mezunu diye küçümsemeniz doğru değil. Birincisi bu. Ikincisi o kadar samimi değilseniz bunu sorun etmenize gerek yok. Eltidir bu ne yaparsa yapsın ya da ne yaparsanız yapın bı şekilde zıt gelecek. En iyi anlaşan eltiler bile bi süre sonra böyle oluyor. Kayınvalideniz de size öyle der ona başka türlü her iki tarafında gönlü olsun diye.

Benim mizacım bu işten yorgun argın gelsem bilen bekarken anneme babama evlenince eşime ailesine herşeyi düzenli şekilde hazırlamayı seviyorum bunun birilerine meraklı olmakla alakası yok 3 4 yaşında ki yeğenime bile çeşit çeşit seyler yaparım aman yesin yeterki diye yapım yapım ilk defa sıcak ve samimi olmayı bu kadar yeren birini görüyorum insanlara bir kere gülümsedim diye ben kişiliğimden birsey kaybetmem karşımda ki insanlarda bana karşı hiçbir problem çıkarmadan usulünce beni kırmadan karşılıklı saygı ve sevgiyle ilerlemesine insanlara beş karış suratla oturmakta bence cok saçma. Ayrıca karşımdaki insan beni kırsa bile ben kendimi bilirim. Saygımdan taviz vermeden devam ederim. Madem soğuk yapıda bir insan ben olunca mi aklına geldi insanlara samimi olmak olursa olsun orasida beni alakadar etmez ama toplum içinde her seferinde ben biliyorum sen bilmezsin gibisinden cevap verince insan bir düşünüyor kapıda karşılaşırsak gördüğüm biri neden bu şekilde davranıyor diye kişi kendinden bilir demişler ben birine bu şekilde davransam illa altında bir olay vardır ama bir olay yaşamak kadar bile samimi değiliz insan ikinci olarakta acaba kıyas mi yapıyor acaba demiyor değil

Belki kadının kendine göre dertleri sıkıntıları var, kayın ailesi ile yaşanmışlıkları var ki evliliğinin başlarında sorunlar yaşadığını belirtmişsiniz zaten. Buna dayanarak ne zaman mesafeli olup olmayacağı tamamen onun kararı ve tercihidir. Siz daha 2 senelik evlisiniz kadın 9 senelik evliymiş. Elbet sizden daha iyi bildiği şeyler vardır bazı konularda. Çevrenize çeşit çeşit yemekler yapıp durmakta sıcakkanlı olmak demek değil benim gözümde. Benim mizacım bu diyorsunuz, eltinizin mizacıda bu demekki. Konunuzu eltim bunu bunu yapıyor diye direk açmak yerine, eğitim durumu ve mizacı gibi sizi ve bizi hiç ilgilendirmeyen bilgiler verme gereği duymuşsunuz

Çay bile yoktu mevzusunu tekrar yazar mısınız rica etsem... yazdıklarınız çok doğru düzgün anlaşılamıyor. Kelimeleri yutup yutup yazmışsınız eğitimli olmanıza rağmen

X