Eltim ve kocasından nefret ediyorum

Mert0403

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2007
613
41
42
merhaba arkadaşlar geçen gün eltim nereye gitsem gelmek istiyor diye konu açmıştım. neyse dün bu sorunu eşim halletti sayılır. ancak bugünde başka bir sorunum var. eşimin abisi(eltimin kocası) arabamızı istemmiş bir yere gitcekmiş . siz diyceksiniz ki evet normal olabilir buna neden kızıyorsun ki. nedenini anlatınca benden daha çok kızıcaksınız. eşimle 9,5 yıldır tanışıyoruz(3,5 yıldırda evliyim) abisi şuana kadar kardeşine hiç bir şekilde ne maddi ne manevi yardımda bulunmadı. benim emeğim daha fazladır eşimde. olayları kısaca nalatayım umarım karıştırmam. ilk biz bir araba aldık borç harç içinde birden adamların şöförü olduk eltim beni arıyor diyor ki eee işten eve geçerkenmi alcan beni yoksa eve uğrayıp mı ben dumur tabi. benim onları almak zorunluluğum mu var? sonra o arabamı kasko yaptırmaya kalktığımda arabamın perten çıkma olduğunu öğrendik eşimle beraber moralimiz çok bozuldu . eltim denecek kadın ve eşi haahaha pertmiş hahah diye karşımda güldüler . bunlar insanmı ? daha sonra eşimle beraber arabamızı satarak sıfıra yakın bir araba aldık bu seferde uzaktan arabaya bakıp hayırlı olsun bile demediler fesatlıklarından. bu arada eltimin kardeşide araba aldı eşimin abisini görseniz arabayı yaptırmalar para vermeler ama arabasını isteyemiyor çünkü biz varız ya keriziz biz. dediki eşim( burda bize vermeleri değil önemli olan düşünülmesi) bu ayda çok sıkıştık bakalım nasıl toparlancaz dedi abisi duymamazlıktan geldi . aynısını ben ablamla konuştum hemen para çıkarayım sana dedi yok saol düşünmen yeterli bişekilde hallederiz dedim ki hallettikte. kızına bilezik aldım teneke parçası dedi. daha anlatsam buralara sığmaz. bugünde eşim beni işe bıraktı (normalde bende dir araba ben gider gelirim) 12 gibi aradı bişey diycem ama kızma dedi . dedim ne oldu abim aradı evine bakmak için arabayı istedi bişey diyemedim aldı dedi bende sinirler döndü tabi dedim arabam pert çıktı diye kıçlarıyla gülüyorlardı ne oldu dedim niye verdin dedim daha neler neler dedim bizim işimiz düştümü yüzümüze bakmazlar adamlara herşey mübah. çok sinirlendim arkadaşlar. mazot al dedim diyor birde demeseydin dedim gider benzinlikçiye koklatır ddedim zaten paramız yok bizi dünya zengini sanıyorlar ya uyuz oluyorum. çok çıkarcılar çok nefret ediyorum eşim iş kurarkende( o zman 2 yıllık sevgiliyiz) çıkardım bütün paramı verdim abisi 1 kuruş koymadı arkadaşlar çalıştım o dükkana verdim bütüm maaşımı bi iş sahibi olsun istedim abisinin umrunda olmadı. iş yerimden ayrıyetten 2-3 milyar para çektim verdim onlar sadece köstek oldu. olmadı dükkan kapandı altınlarımı bozdum borçlarını beraber kapattık. ve bana dediği laf abim o . ne yapabilirim. ben daha eşim için ne yapabilirim bilmiyorum çok sinirlerim bozuk çokkkk

yazdıklarınızı çok iyi anlıyorum. bu zamanda kerdeşin bile olsa çıkarı varsa selam veriyor. aynı sorunları bizde yaşıyoruz ailecek benim fikrim eşinin üzerine fazla gitme ne de olsa dediği gibi abisi atamaz lakin sınır belirleyin ve tepkinizi gösterin fazlasına müsade etmeyin dilerim bu sorunları aşarsınız. Allah kolaylık versin.

insanın sabrı bir yere kadar doğru söylüyorsun canım kızmakda da haklısın iyi gününde abi olan kötü günündede abiliğini yapmalı eşinde abisine hayır diyemiyor belkiki ama bir yerde artık yeter demesinide öğrenmeli
sen kızmada üzülmede kendine olan olur

Abisi olabilir ama abi diye sizide böyle sürekli kullanmaya sömürmeye hakkı yok ...
Eşinizinde buna izin vermeye hakkı yok..Herkesin kendi yuvası huzuru yaniiii...Gerektiğinde cevabını verecekkk

Son düzenleme:
şimdi eşimlekonuştuk telde kurdeşen döktüm sinirden diyemiyorum falan diyor ya dediki işene gelirse kal gelmiyorsa git dedi bana ya resmen çok kötüyüm şuan ağlıyorum . dedim oğlumu bana bırak nereye gidersen git dedimbende

canım anlatmak istediğim buydu benimde üzülme biraz sakinleşin sonra oturup konuşun dilerim çözüme ulaşırsınız

gerçekten allah sabır versin erkekler böyle işte ailelerine gelince hayır diyemiolar nedense gıcıklar:umursamaz:

ya ben kendimi kullandırmaktan nefret ediyorum kendi ailemede kullandırtmam başkasınada kullandırtmam.

şimdi eşimlekonuştuk telde kurdeşen döktüm sinirden diyemiyorum falan diyor ya dediki işene gelirse kal gelmiyorsa git dedi bana ya resmen çok kötüyüm şuan ağlıyorum . dedim oğlumu bana bırak nereye gidersen git dedimbende

Şimdi telde konuşulacak şeymiydi bu...
Sende canımmm...
Ne dedinki öyle dedi...
Bi sakinleşş ...Sakin sakin birlikteyken güzellikle anlatsaydın.

Şimdi telde konuşulacak şeymiydi bu...
Sende canımmm...
Ne dedinki öyle dedi...
Bi sakinleşş ...Sakin sakin birlikteyken güzellikle anlatsaydın.

yanındaykende aynı bir farkı yok güzelliktende anlamıyor bağırıp çağırmaktanda eşim yumşak yüzlü yapamıyor . 3 yıldır güzellikle anlatıyorum ama bu kavga sayesinde yerimi öğrenmiş oldum

canım benim duygularımı nefret kelimesi de karşılamıyor artık...çok merak ettim sevgili kayınvalide ve pederinizin tutumu nedir???

onlarla sorunum yok . beni abim yetiştirdi haklı olduğun yerde okul olsun iş olsun susma dedi böyle büyüdüm abim olsun babam olsun lafımı esirgemem. ama bizimki öyle değil sus pus kafasına vur lokmasını al. 3 yıldır eşimin ailesiyle arası bozulmasın diye tut tut aaa sıkıldım ya onlara söyleyemiyorum eşimle aram bozuluyor.

Allah yardımcın olsun gerçekten sinir bozucu bi durum ama abisi ne demeye arabayı istiyoki suç abisinde ama eşinizde biraz sessiz geliyo ve sonuçta abisi veremem diyememiş şuan sinirlisiniz biraz sakinleşin bence onların yüzünden huzurunuzu kaçırmayın umarım eşinizde ailesinin yaptıklarının farkına varır

Cekememezlik ve fesatlık basa bela kardesler arasında bile böyle seyler oluyorken eltiden hicbirsey beklemeyin valla ..:umursamaz:

Arkadaşım sakin ol ve sabırlı ol. Eşin herşei anlayıp yola gelecek ama inan çok sabırlı olman gerekiyor. Eşinle sorununuz yoksa bu insanların huzurunuzu kaçırmasına izin verme. Biliyorum söylemek kolay, nasıl yapacağım diyorsun, inan şu an bende bilmiyorum, ama bir yolunu buluruz. Böyle bir nedenden dolayı 9 yıllık evliliğim bitti. Ha pişman değilim ama böyle olması için evlenmemiştim. Çocuğun var, olmasa ne istersen yap derim, çocuğun için biraz sakin ol. Burada kızlarla bir çözüm bulmaya çalışırız. Sana fikirler veririz, eşine hangisi işlerse sende onu denersin. Şimdi lütfen sakin ol, canına günah.

Canım, evlilikte ilk öğrenmen ve benimsemen gereken şey şudur.

"Et tırnaktan ayrılmaz"

Ailesi isterse dünyanın en kötü ailesi olsun, döner dolaşır birbirlerini bulurlar.
Ki bana sorarsan aslında olması gereken de budur.
ınsanın abisi, annesi, babası, osu busu kötü diye silip atamaz hayatından istisnai durumlar dışında.

Sen böyle davranarak, olanı biteni eşinle sürekli tartışarak, olayı ben bile neler yaptım onlar yapmadı'ya getirerek sadece kendi huzurunu bozarsın. Mutlu olmak istiyorsan bu tip durumlarda sakin olacaksın, sakince fikrini söyleyeceksin sonra susacaksın. Çünkü sen ağzınla kuş da tutsan su akar yatağını bulur, arada olan, şu andaki örnekte olduğu gibi, yine sana olur.

canım baştan sona haklısın seni anlıyorum ama bir arkadaşın da dediği gibi et tırnaktan ayrılmaz.en iyisi soğukkanlı ve sabırlı olmak.erkeklerin bazı durumları anlaması için biraz zaman geçmesi gerekiyor ve bu zaman içinde kadına soğukkanlı olmak düşüyor.
bu kadar sinir yaparak kendini yıpratırsın ancak canım yazık sevmediğin insanlar için huzurunu bozma:1no2:

kızmakta haklısın tabi,ama öfkeyle kalkan zararla oturur,,bi sakin ol,,kocalar böyle,aileleri çok köt olsada atmıyorlar hiç bir zaman,,bir iki gün geçsin,kural koyarsın,onlarla daha z muhatap olma konusunda,,eşinde senin özverililiğini bliyorsa sana sormadan iş yapmasın,,bundan sonra,konuş kuralını koy,,,

kızmakta çok haklısın aynı şeyler bizdede var bir farkla bizimki arkadaşlarını bizden önde tutuyor .okadar haklısınki ne söylersen söyle kar etmiyor .sanki onlar ailede biz düşman .hayır birde şu var sanki biz hakszlık yapıyomuşuz gibi rest çekmeler tınlamamalar.kabahatlerini neyle bastıracaklarını bilemiyorlar sen sıkma canını kafana göre takıl eline geçen paranıda kocana verme.

evet arkadaşlar eşimle konuştuk . ben olanları görüyorum salak değilim dedi arkadaşım bana abimden daha yakın dedi. karısıda bizim bişeyimiz olmasını çekemiyor bir fesatlık var dedi. bundan sonra daha az görüşürüz dedi . benim aile huzurum daha önemli. söylediklerim sinirle söylenen şeyler dedi dikkate alma dedi. ben sana hiç bir zaman haksızsın demiyorum dedi farkındayım herşeyin dedi. şuan için toparladık sayılır daha az görüşcez onlar gelirse ankaraya da gitmiycez. saolun arkadaşlar

X