İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Aynen öyle bedava olsun istiyor her şeyi
Ben şahsen bir kadın olarak benden güçsüz bir erkek istemem.Çalışmıyor dahi olsam kimse benim evime çökemez çantasını alıp çocuğuyla sığıntı gibi..Ne demek herşeyi ortak ödeyeceğiz?Evlilikler de bunun lafı bile olmamalı.Sen de zaten evlendin diye herşeyi adama yüklemezdin 👋🏻

Ben şahsen bir kadın olarak benden güçsüz bir erkek istemem.Çalışmıyor dahi olsam kimse benim evime çökemez çantasını alıp çocuğuyla sığıntı gibi..Ne demek herşeyi ortak ödeyeceğiz?Evlilikler de bunun lafı bile olmamalı.Sen de zaten evlendin diye herşeyi adama yüklemezdin 👋🏻
Tabi ki yüklemem ben kendisine dedim tamam evimde yaşayalım kiralar zaten 20 bin olmus ama eski eşimden kalan eşyaları değiştirelim. Benim ısrarımla yatak odasını değiştiririz diğerlerini yavaş yavaş ilerde değiştiririz su an maddi açıdan imkanımmyok dedi. Daha gecen de hiç borcum yok diyordu. Yani ben onun eski eşinden kalan bardaktan su bile içemezdim. Kendi kaybetti

Aynısını teklif ettim sen deli misin borca gireriz bi araba alsak en ucuzu taksiti 30 bin iyi misin sen. sende ev bende araba varken elimizdekini kullanmak yerine neden borca giriyoruz dedi ayrılmak pahasına şartımı kabul etmedi
Eviniz olmasaydi sizinle görüşmezdi bile bu adam demekki.Evlrnseniz de bu konu içinize dert olacaktı,değer vermediğinde size çocuğumun hakkını bu adama mi yediriyorum diye icerleyecektiniz.Ayrilmissaniz iyi olmuş paragöze

Boşver ya hiç düşünme bile ergen ergen hareketler,oh bedava ev çocuğuyla gelecek eşyalı ev sen hizmetlerini göreceksin camasir yemek senle gönlünü edecek, arabayı odermis zaten araba onun o sürecek bi zahmet masraflarını görecek.hic yumuşama evlattan önemli birşey yok inceliği kapıya açmada kalmış işte göz boyamış

Eviniz olmasaydi sizinle görüşmezdi bile bu adam demekki.Evlrnseniz de bu konu içinize dert olacaktı,değer vermediğinde size çocuğumun hakkını bu adama mi yediriyorum diye icerleyecektiniz.Ayrilmissaniz iyi olmuş paragöze
Benim evim olmaSa kirada olmasam benle evlenmezdin demek ki dedim. Saçmalama tabi ki evlenirdim ben seni ev için mi sevdim dedi. Neden kiraya çıkmamak için diretiyorsun ozaman evim olmaSa evlensek annenin evinde oturturdun sen beni dedim. Sen karşındaki insanın aklını okumaya çalışıyorsun bu bir hastalık psikoloğa git endişeleniyorum senin için dedi. Yani şartlarımı kabul etse de bu narsist sözleriyle zaten beni delirtirdi.

Tabi ki yüklemem ben kendisine dedim tamam evimde yaşayalım kiralar zaten 20 bin olmus ama eski eşimden kalan eşyaları değiştirelim. Benim ısrarımla yatak odasını değiştiririz diğerlerini yavaş yavaş ilerde değiştiririz su an maddi açıdan imkanımmyok dedi. Daha gecen de hiç borcum yok diyordu. Yani ben onun eski eşinden kalan bardaktan su bile içemezdim. Kendi kaybetti
Seni çok iyi anlıyorum kesinlikle ilk olarak yatak odası değişmeli.Ben eski eşimle evlendiğim zaman bekar eviydi.Ona rağmen evlenmeden önce ilk beyaz eşyaları aldı.Sonra ben yatak odasını aldım.Bir tek misafir odasında ki dolap ve koltuklar değişmedi ama zaten onları da ben beğeniyordum.Bekarken de evine eski sevgilileri gelip kaldığı için kendisi değiştirmek istedi.

Boşver ya hiç düşünme bile ergen ergen hareketler,oh bedava ev çocuğuyla gelecek eşyalı ev sen hizmetlerini göreceksin camasir yemek senle gönlünü edecek, arabayı odermis zaten araba onun o sürecek bi zahmet masraflarını görecek.hic yumuşama evlattan önemli birşey yok inceliği kapıya açmada kalmış işte göz boyamış
Öyle canım. İnanır mısın boşandıktan sonra karşıma çıkanlar hep Afedersin farklı niyetlerle yanaştı hepsiyle görüşmeyi kestim. Hep kimseyi istemiyorum dedim insanlara . Karşıma o çıktı o da benim gibi boşanmıs çocuklu o kadar kibar nazik ki annemle babamla bile tanıştı ailem de çok sevdi . Ama işler ciddiye binince bu şartları sunması beni kaybetmek pahasına şartlarında diretmesi midemi bulandırdı. En çok da sevdiğine inandım o zoruma gidiyor. O yüzden Allah’a havale ettim kendini salak yerine koyduğu için. Ama tek gerçeğim su ; ben it gibi maddi zorluklar çekerek kredisini ödediğim evimi elaleme yedirmem. Oğlum benden bile önce gelir benim için. Ben boşandığım dönem çocuğuma bi market alışverişi yapamadığım günlerim oldı. Elin adamı gelsin babasından oğluna bırakılan eve çöksün diye çekmedim cefayı . Şimdi sefasını sürüyorsam elini taşın altına koyanlar olmalı yanımda. Hazıra konan beleştiler değil

Benim evim olmaSa kirada olmasam benle evlenmezdin demek ki dedim. Saçmalama tabi ki evlenirdim ben seni ev için mi sevdim dedi. Neden kiraya çıkmamak için diretiyorsun ozaman evim olmaSa evlensek annenin evinde oturturdun sen beni dedim. Sen karşındaki insanın aklını okumaya çalışıyorsun bu bir hastalık psikoloğa git endişeleniyorum senin için dedi. Yani şartlarımı kabul etse de bu narsist sözleriyle zaten beni delirtirdi.
Ovvv şimdiden başlamış size psikolojik rahatsız demeye.Evet narsistin teki.Cocuguyla bir olup sizi dışlardi da bu şahıs.Sakin aman.Annemin bir sözü var,bir daha evlenecek olursan sana ihtiyacı olmayan biri olsun.Kesinlikle,maddi çıkarlari olan biriyle olmaz.

Seni çok iyi anlıyorum kesinlikle ilk olarak yatak odası değişmeli.Ben eski eşimle evlendiğim zaman bekar eviydi.Ona rağmen evlenmeden önce ilk beyaz eşyaları aldı.Sonra ben yatak odasını aldım.Bir tek misafir odasında ki dolap ve koltuklar değişmedi ama zaten onları da ben beğeniyordum.Bekarken de evine eski sevgilileri gelip kaldığı için kendisi değiştirmek istedi.
Bizimkinde nerde o düşünce midesiz çıktı anam 😂

Ovvv şimdiden başlamış size psikolojik rahatsız demeye.Evet narsistin teki.Cocuguyla bir olup sizi dışlardi da bu şahıs.Sakin aman.Annemin bir sözü var,bir daha evlenecek olursan sana ihtiyacı olmayan biri olsun.Kesinlikle,maddi çıkarlari olan biriyle olmaz.
Bu konuyu ağlayarak anneme ilk danıştığımda şimdiden pazarlık yapıyorsa senle boşver kuzum dedix ilk evliliğimde ailemi dinlemedim. Bu kez dinledim ailemi. Tabi bir de akıllandık artık

Bizimkinde nerde o düşünce midesiz çıktı anam 😂
Maalesef midesiz olduğu kadar cimrinin de teki.Ve tek amacı kendi evi olmadığı için kira derdinden kurtulmak.Çocuğunu da yanına alınca belki annesi ben yaşlıyım yani bir yere kadar bakabilirim çocuğuna.Bir an önce evlen düzenini kur demiş olma ihtimali de yüksek.Bu da farklı bir bakış açısı..

Maalesef midesiz olduğu kadar cimrinin de teki.Ve tek amacı kendi evi olmadığı için kira derdinden kurtulmak.Çocuğunu da yanına alınca belki annesi ben yaşlıyım yani bir yere kadar bakabilirim çocuğuna.Bir an önce evlen düzenini kur demiş olma ihtimali de yüksek.Bu da farklı bir bakış açısı..
Canım oğlu sabah okula öğleden sonra etütte gidiyordu. Etüt kapanmış annesine bırakmak zorunda kalmış eve . Kadın bağırmış ben bakamam hastayım falan bi de sürekli oğlumla hana karışıyordu kavga ettik annem bana git bu evden dedi diye anlatmıştı. Amacı anne evinde sığıntı olmaktan kurtulmak bence

Canım oğlu sabah okula öğleden sonra etütte gidiyordu. Etüt kapanmış annesine bırakmak zorunda kalmış eve . Kadın bağırmış ben bakamam hastayım falan bi de sürekli oğlumla hana karışıyordu kavga ettik annem bana git bu evden dedi diye anlatmıştı. Amacı anne evinde sığıntı olmaktan kurtulmak bence
Tam da düşündüğüm gibi annesi torununa bakmak istemiyormuş.Bu durumda ya ayrı eve çık ya da git birini bul evlen o baksın demiştir diye düşündüm.Zaten adamın amacı belli.Annesinden kurtulmak için evlenmek ama borca da girmek istemiyor.Gerçekten değer veren seven adam bunları konuşmaz ve derhal yatak odasını değiştirelim sonra da diğerlerini gücümüz yettiğince yenileriz eski eşinle olan hiçbir eşyayı istemiyorum derdi.Ama o eşyalardan çok oğlunu görünce eski eşin aklına gelir diye düşünmüş şahsiyetsiz herif.Sen de onun oğlunu görünce onun eski eşi aklına mı gelcek.Doğmuş dünyaya gelmişler bir kere ne bu gerçeği değiştirebilirsin ne de geriye dönebilirsin.O yüzden ben bu adamı samimi bulmadım hiç.Resmen sana bedavadan kapağı atmanın derdinde.O yüzden engellediğin ve istemediğini söylediğin halde hala tamam sen ne istersen öyle yaparız deme gereği bile görmüyor.Çok isteyen adamın gözü hiçbir şey görmez.Sen tek başına ev kredisi ödemişsin bir kadın olarak onun eşya taksidi ödemesi bu kdar zor olmamalıydı.

Tam da düşündüğüm gibi annesi torununa bakmak istemiyormuş.Bu durumda ya ayrı eve çık ya da git birini bul evlen o baksın demiştir diye düşündüm.Zaten adamın amacı belli.Annesinden kurtulmak için evlenmek ama borca da girmek istemiyor.Gerçekten değer veren seven adam bunları konuşmaz ve derhal yatak odasını değiştirelim sonra da diğerlerini gücümüz yettiğince yenileriz eski eşinle olan hiçbir eşyayı istemiyorum derdi.Ama o eşyalardan çok oğlunu görünce eski eşin aklına gelir diye düşünmüş şahsiyetsiz herif.Sen de onun oğlunu görünce onun eski eşi aklına mı gelcek.Doğmuş dünyaya gelmişler bir kere ne bu gerçeği değiştirebilirsin ne de geriye dönebilirsin.O yüzden ben bu adamı samimi bulmadım hiç.Resmen sana bedavadan kapağı atmanın derdinde.O yüzden engellediğin ve istemediğini söylediğin halde hala tamam sen ne istersen öyle yaparız deme gereği bile görmüyor.Çok isteyen adamın gözü hiçbir şey görmez.Sen tek başına ev kredisi ödemişsin bir kadın olarak onun eşya taksidi ödemesi bu kdar zor olmamalıydı.
Çok haklısın canım İnan eski eşim Özel sektörde olmasına rağmen hem kira öder hem masrafları karşılardı bu adam beleşe konma derdinde iyş ki ayrıldım

Kızlar çok kararsızım ve çaresizim. 3 sene önce alkolik eşimden fiziksel psikolojik şiddet gördüğüm evliliğimden ayrıldım. 10 yaşında oğlum var memurum. Eşimle evliyken kredi çekip ev almıştım evi kredisini ben ödüyorum diye oğlumuz benle kalacak diye bize bıraktı kendi arabayı aldı. Aşka küsmüşken kimseye güvenmezken iş yerimde biriyle tanıştım. O da memur. O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize. dün Oturduk planlar yapmaya başladık . Evlenince senin evde mi otururuz kiraya mı çıkarız nerde yaşarız falan . Benim evde tek cocuk odası var anlaşamazlar ayrı odaları olsun dedim hak verdi senin evi satma o ev oğlunun hakkı yeni eve kiraya çıkarız dedi. Senin evi kiraya verip o kiradan gelen parayla yeni evin kirasını ödeyelim dedi. Bende o evin kirasını direk oğlumun hesabına atarım ona birikim olur yeni evin kirasını beraber öderiz sonuçta benim evim de olmaya bilirdi kirada oturtabilirdik sıfırdan dedim. kira her sene artar 20 olsa on sen on benden çıkar ikimizi de zorlar senin evden gelen kirayla kiramızı ödemek borca girmemek maaşlarımızla çocuklara birikim yapmak gezmek daha kolay gibi diyor. Ya da evini sat işe yerine yakın 2 cocuk odalı ev al ev sizin eviniz ona bi sözüm yok yine oğluna kalacak. Sende ev bende araba varken neden kiraya cıkalım yeni araba kredisine girelim. Sen evi oğlun için kiraya vereceksen bende arabamı satıp oğluma altın yapmak zorundayım dedi. Tamam hadi evi sattım yeni eve taşındık yeni evin eşyaları nasıl olacak dedim. Ne eksiğin varki evde dedi. Ne demek ne eksiği var eski eşimden kalan eşyaları mı kullanalım dedim. Biraz tartışınca yatak odasını değiştiririz ilerleyen zamanda diğer eşyaları beraber yavaş yavaş değiştiririz dedi. Bende evimi oğluma arabanı oğluna yatırım yapalım. Sıfırdan kiraya cıkıp eşya alalım dedim. İlk evliliğimiz olsa tamam ama çocuğumuz var borçsuz yaşayalım dedi. kafam karıştı . amacım borçsuz yaşamak gezmek çocuklara rahat birikim yapmak dedi. Sen de araba masraflarına karşma dedi bakımını falan ben yaptırırım dedi. Evin masrafları tabi ki ortak olacak dedi. Asla gocunmam evlilik paylaşmaktır tabi ama arabayı ben karşılarım. Barınmayı sen karşılıyorsun demesi ödemeleri bölmesi bana biraz saçma geldi kafam karıştı sizce art niyetli bi düşünce mi . Bir de bana evi karıştırma oğlumun dedim diye sen kendine değil oğluna öncelik verirsen mutlu olamazsın sen oğluna öncelik veriyorsun dedi. Evet tabi ki oğlum öncelik dedim peki sana oğlunla mutluluklar dedi bana . Kısaca kızlar sende ev bende araba var. Senin evde oturalım eşyaları kullanalım ilerde değiştirelim dedi ama ben ısrar etmesem yatak odası değiştirme fikri bile yoktu. Anne evinde bıkmış beni ev arkadaşı gibi kullanmak istiyor resmen. Bi yandan soğudum bi yandan hala bende borçsuz yaşamak istiyorum evimde otururuz ondan da araba olur diyorum aka hem evimi kullanıp hem masrafları ortak etmesi bide eşya borcuna girmek istememesi beni çok rahatsız etti. Simdi de ben istemiyorum artık deyince hiç eşya almam demedim yavaş yavaş alırız demeye başladı ama güvenemiyorum nolur bana akıl verin içimdeki acaba beni bitirdi
Siz hiç kendimden fedakarlık yapmayım, hep kendi çocuğumu düşünüyüm ve mutlu oluyum derdindesiniz. Adam en mantıklı fikri en başta söylemiş. Evin varsa kiraya ver yeni eve çık. Oğluna birikim yapacaksan maaşınla yaparsın fedakarlık yapmıyorsan fedakarlık bekleme.

Çok haklısın canım İnan eski eşim Özel sektörde olmasına rağmen hem kira öder hem masrafları karşılardı bu adam beleşe konma derdinde iyş ki ayrıldım
Kesinlikle bu konu da emin ol canım hem kendin için hem de herşeyden önemlisi oğlun için en güzel kararı vermişsin.Umarım karşına gerçekten sana ve oğluna değer veren ince hesaplar peşinde olmayan biri denk gelir.

Siz hiç kendimden fedakarlık yapmayım, hep kendi çocuğumu düşünüyüm ve mutlu oluyum derdindesiniz. Adam en mantıklı fikri en başta söylemiş. Evin varsa kiraya ver yeni eve çık. Oğluna birikim yapacaksan maaşınla yaparsın fedakarlık yapmıyorsan fedakarlık bekleme.
Canım ben ona benim ev küçük kiraya verelim büyük bi eve geçelim senin oğluna da ayrı oda olsun dedim. Adam ne gerek var senin oğlunun odasına ranza atarız dedi. Zorla büyük eve geçmeye ikna ettim bu sefer de eşya almak istemedi eski eşimin yatak odasını bile kullanmak istedi. Evimde yaşayacak bari eşyaları alsın. Ben nasıl fedakarlık yapmıyorum anlamadım . Adam tek kuruş ödemeden bavulunu alıp gelmek istiyor paylaşımı okuduysan

X