Embriyo transferi sonrası hamilelik belirtileri

ruyaalem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2021
5
6
4 ocak'ta donmuş blastokist embriyo transferi yapıldı. mide ekşimesi dışında hiçbir belirti yok. hemen transfer yapılmadığı için taze transferdeki gibi aşırı yüksek hormonal seviyeler yokken, vücutta hormon ilaçlarının aşırı etkileri bu geçen sürede giderildiği için taze embriyo transferi ile donmuş embriyo transferinin belirtileri farklı olabiliyormuş. tabii bu durum meraktan çatlamaya engel değil :)

pirsnm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2013
158
214
4 ocak'ta donmuş blastokist embriyo transferi yapıldı. mide ekşimesi dışında hiçbir belirti yok. hemen transfer yapılmadığı için taze transferdeki gibi aşırı yüksek hormonal seviyeler yokken, vücutta hormon ilaçlarının aşırı etkileri bu geçen sürede giderildiği için taze embriyo transferi ile donmuş embriyo transferinin belirtileri farklı olabiliyormuş. tabii bu durum meraktan çatlamaya engel değil :)
Hayırlı olsun canım 🥰benim de donmuş 5. Gün embriyosu klasik adet belirtisi dışında bişi yok bakalım yarın kanda öğreneceğim sonucu♥️

Delieminn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2018
394
161
Ayy hadi inşaAllah🙏🏻Eşim çok kızdı canım yaptım diye☹️ o yüzden yarın yapamayacağım cumartesi direk kan vereceğim.yanlız kafam karıştı çatlatma iğnesi dedin ya sen böyle bir iğne mi vuruldun transfer den sonra??
Transferden once vurulmuyo mu sonrasindan vuramazlar ki çünki yumurtan döllenmis halde rahmine koyuyorllar 61.saate kadar kabugundan çıkıp rahme tutunuyo insallah tutunmustur bizimkiler

zizi1985

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2017
374
157
35
Benım de donmus embryo blastokistti.Benım de adet agrısı dısında belırtım olmadı

Tarih

Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
329
160
31
M
Bahceci Cem Çelikte transfer oldum 10 aralıkta şükür ilk denememde tutundu bebeğim 🤲🏼 Darısı basınıza insallah.
Evet ilaçların yan etkisi çok fazla oluyor ama vücudunu iyi tanıyan biriyseniz belirtiler kendini gösteriyor.
Transferimin ilk günü şiddetli kasık agrısı
2. Ve 3. Günü gece gündüz durmaksızın batmalar
4. Gün vücut sıcaklığımın normal olmasına rağmen ayaklarımın buz kesmesi ve asla ısınmaması çorap oldugu halde
5. Gün batma şeklinde bas agrısı kaşıkta seyirme rahim ağzı zonklaması ve kum tanesi şeklinde lekelenme
6. Ve 7. Günlerde inanılmaz bi iştah açılması
8. 9. Gün yemekten sonra aniden gelen karın agrısı ve ishal
10. günden itibaren bas dönmem ve göz kararması olmuştu. Kolay kolay basım dönmez 10. Gün sırf buyuzden gittim kan testi yaptırmıştım. 430 beta hcg ile hamileliğimi öğrendim 22 Aralık kan tahlilimde 1048 çıkmıştı sonucum. Yılbaşında ultrasona gidicem 😊 Allahım hepinize yaşatsın insallah
Meme hassasiyetin hiç olmamışmıydı canım. Yada aradan zaman geçmiş nezaman olmaya başladı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-09-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 204 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

asihan

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
1.010
692
M

Meme hassasiyetin hiç olmamışmıydı canım. Yada aradan zaman geçmiş nezaman olmaya başladı
Hayır canım, hiç olmadı dolgunluk hissi vardı sadece adet olurken nasılsa öyleydi. Hala öyle hiç belirti yoktu göğüslerimde ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-09-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Tarih

Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
329
160
31
Hayır canım, hiç olmadı dolgunluk hissi vardı sadece adet olurken nasılsa öyleydi. Hala öyle hiç belirti yoktu göğüslerimde ☺️
Umut oldun valla. Bende pozitif gördüğümde ağrım vardı yavaş yavaş azalınca korkttum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-09-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 204 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)