emekli babam ve annem

limoncu28

Guru
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2013
7.132
4.592
kızlar sabah sabah bi olayı yazıcam allah askına sizinde babalarınız böyle mi

simdi işi bastan anlatıyım annem zaten 17 yasında babamla evlenmiş kadın şimdi 55 yasında
25 senedır babam ıçın sabah 5: 30 da kalktı kahvaltı hazırladı

annem cok fazla iyi huylu sessiz sakın bi kadındır babamın ailesine 35 senedir baktı yani gelen giden hizmet o bicim babam evde ne yemek pisicek koltuk nasıl konucak eve ne alınıcak babam herseye karınsan tipten

zavallı annem asla alamaz babam her seye muhalefet cünkü yazıyorum anlayın annem nasıl hizmet o bicim babam sabah 8 de kalkıp 9 da kahvaltı etmek istiyor annemde 15 senedir emeklisin bırak allah askına 9 da kadar uyumak istiyorum ne olur 10 30 da kahvaltı etsek diyo

bu konu senelerdir var babam asker gibi herkez ona bitaat etsin asla cvp vermesin babam kalkmadan annem kalsın kahvaltıyı hazırlasın hatta gönlünde sabah 9 da aksam yemeyini bile ocaga koysun kafasında
yaa burası köymü dedim istanbulun göbeginde yasıyosun 30 sene sana kalkmıs zaten bu kadın
yaa benim belkide ebu erkkeklere acımamam babam yuzunden galıba

dedim ki sabah yaa sen madem etmek istiyosun kahvaltı hazırla al tepsine koy ac tv ni izle bak keyfine annem sana katılır arada 1 saat fark o öyle olamazmıs öyle ev olmazmıs annemin saglıygıymıs ama o sırada bülent ersoyun sarkı söylerken cıkardıgı gibi damarları patlıcak sinirden konuda sanki ney dedim kadının psikolojisini bozuyosun bırak saglıgı bizimkide icine icine aglıyo

sizin babalarını nasıl böyle gecimsiz olanınız varmı

hani annemin akrabalarım tüm kadınları da görüyorum gunde vs hepsi kocalarını parmaklarında oynatıyo ben gibi ister yemek yapar ister yapmaz kocasınının anasına danasına bakmaz kendi keyfinde röfleli teyzeler
bizimkide aksam dan yarın nohut pılav et kavurma öbürn gun baska yemek babam bide öyle az sofrada sevmez ille 4 ana cesit yemek olucak esim bile farketdiyo annem hic mutfaktan cıkmıyorsun diye

babama dedim bütün arkadaslarının eslerini karılarını biliyorum hepsi 12 den önce kahvaltı etmiyo bi sensin çıban bası

Bilemedim limoncu ben annenin yerinde olsam gelmişim 55 yaşına bu herifi mi öekicem der kızımın yanına vınlarım. Ya da herifi toptan evden atarım kafamı dinlerim huzurla. Emekli değilsin, kovalayanın yok, 7de kahvaltı nedir Allah aşşkına baban aklını yitirmiş.

Babanızın yetistirilmesi ve senelerden bu gu ler gelen otoriter bogazi aynası da anneniz.
Su an ne yaparsanız yapın vazgeciremezsiniz,anneniz kesin bir yaptırım yapmadıktan sonra.
Tabuyu siz degil ancak anneniz yıkabilir.

Bilemedim limoncu ben annenin yerinde olsam gelmişim 55 yaşına bu herifi mi öekicem der kızımın yanına vınlarım. Ya da herifi toptan evden atarım kafamı dinlerim huzurla. Emekli değilsin, kovalayanın yok, 7de kahvaltı nedir Allah aşşkına baban aklını yitir

Bilemedim limoncu ben annenin yerinde olsam gelmişim 55 yaşına bu herifi mi öekicem der kızımın yanına vınlarım. Ya da herifi toptan evden atarım kafamı dinlerim huzurla. Emekli değilsin, kovalayanın yok, 7de kahvaltı nedir Allah aşşkına baban aklını yitirmiş.
annem onun gibi neden 10 da yatmıyormus yaa kadının dizileri var 12 de bitiyo yatıyo babam 10 da yattıgı için herkezi öyle olsun istiyo bide demez mi sen kızlara özeniyosun allahım yaa kadın 1 de yatar ister 2 de yatar sanane

niye işe girmeden ayrılmadıgımıda anlamıssındır umarım ben kocayı seyime takmıyorum laf gelisi yani
babamla aynı evde ooo delirmelik oluruz

Bu kez sana hak verdim limoncu. Üstelik benim anam babam şehirli, okumuş insanlar ama düşün annem acillik olmuş ritm bozukluğu var ama babam işleri ondan bekliyor. Ben de gidip iki gün kaldım ve kendimi evime zor attım. Alıştırmakla ilgili bu ve ben de asla tasvip etmiyorum. Babama da bu ve başka olaylardan ötürü çok öfkeliyim.

Bu kez sana hak verdim limoncu. Üstelik benim anam babam şehirli, okumuş insanlar ama düşün annem acillik olmuş ritm bozukluğu var ama babam işleri ondan bekliyor. Ben de gidip iki gün kaldım ve kendimi evime zor attım. Alıştırmakla ilgili bu ve ben de asla tasvip etmiyorum. Babama da bu ve başka olaylardan ötürü çok öfkeliyim.
yuhhh seninkide bizimki kafasında anneme diyorum ki ev işlerine babam bari elektrik supürgesi cektir yaa tülleri kendi sürekli asmaktan fıtık oldu kadın erkek ne işe yarar yaa allah askına sen dısarda calıstın kadın evde 24 saat calısıyo

Belli bir yaşın üstüne gelmiş bazı erkekler kadar gereksiz bir güruh göremiyorum dünya üzerinde. Hayır hazır corona da var.. tövbe tövbe neyse.

Konu sahibi arkadaşım annen de sen de çok haklısınız. Annen bunları yapmazsa baban bu saatten sonra bi halt yapamaz. Sabah köründe zıkkımlanacak olana mutfak orada. Kendini yırtar yırtar oturur aşağıya. Annenin emekli maaşı varsa annenle ikiniz bir hayat kurun özgür özgür takılın.

Benim babamı anlatmış olabilir misin??😅
Seni çok iyi anlayabiliyorum , Allah annene sağlık ve sabır versin, ben kendi annem için hep bunu diliyorum
valla sabah babama bagarmaktan midem agardı bide anneme sen ne yaptın ki demez mi delirdim ya sen suyumu icmeye kalkmıyosun be fatma elma gelir fatma türk kahvesi fatma aksama sunu yap bi tatlı yapmadın mı ooooo babamın istekleri bitmez bitmez kanuni sultan süleyman cünkü bide demez mi senin annen acaba babama böyle mi yaptı annem diye aradan gecmiş 100 sene sen neden eskiye gidiysun ki eskidende iyi erkekler karısına yardım eden erkek vardır yani bune bee

ayyy anneme diyorum sen nasıl depresyon hapları icmiysun valla helal olsun babama sandıkla altın olsa cekilmez cünkü hep kendi ailesine gidelim onun babası yaslı annesi bakıma muhtac eeee annemde artık 55 yasında istiyoki yeni gelin gibi dedeme hizmet etsin yuhhhh

E herkes ister sabah uyanınca kahvaltım hazır olsun. Akşamdan sipariş vereyim dört başı mahmur sofraya oturayım falan. Neredeyse 30 sene böyle hizmet görmüş adam sizin cümlemizle mi değişecek. Anneniz istemiyorsa diş gösterecek sesini çıkaracak azıcık. Babanız anneniz olmadan donunu bile toplayamaz muhtemelen anneniz resti çekse bir haftada mum olur. Ama susup bu düzene devam ediyorsa yapacak bi şey yok dokuza hazır asker gibi kahvaltı hazırlayıp mutfaktan çıkmamaya devam 👍🏻

Soru bizim babalarımızın nasıl olduğu ise limoncu benim babam böyle değil .
Bu senin ne işine yarar bilmiyorum.
Ama bildiğim bişey var onların evlilikleri 40 senedir böyle ise değişmez .Anneni çekip alamayacaksan huzursuzluk yaratma..
Sen çekip kapıyı gidiyorsun kadın o kaosun içinde kalıyor..
Ayrıca herkes memnun olmadığı şeyi atabilse ohhooooo sen 10 senedir 10 kere bosanirdin :KK66:)

yuhhh seninkide bizimki kafasında anneme diyorum ki ev işlerine babam bari elektrik supürgesi cektir yaa tülleri kendi sürekli asmaktan fıtık oldu kadın erkek ne işe yarar yaa allah askına sen dısarda calıstın kadın evde 24 saat calısıyo

Benim annem 75 yaşında canım, yedi senedir emekli düşün. Halen içeri dışarı işleri onda ben de hem kızıyor hem üzülüyorum tarif edemem.

niye işe girmeden ayrılmadıgımıda anlamıssındır umarım ben kocayı seyime takmıyorum laf gelisi yani
babamla aynı evde ooo delirmelik oluruz

Eşinle boşan demiyorum veya oturmuş boşanmani beklemiyorum ama kaç yıldır
nee zaman dennk gelsem işe gireyim boşanacagim diyorsun limoncu ya...
🙄

Babam iş bekleyen biri degildir kendisi de yapar herseyi. Hatta dedem cok eskiden sabahlari işe gitmeden once babaannemin sobasini yakar, uyaninca yesin diye de firindan biseyler alir yanina birakirmiş.
Ama bu parmakta oynatmakla alakali değil. Anlayişli adamlara "parmakta oynuyor" demek çok cirkin bir söz bence. Daha çok adamin karakteriyle alakali boyle şeyler.

Soru bizim babalarımızın nasıl olduğu ise limoncu benim babam böyle değil .
Bu senin ne işine yarar bilmiyorum.
Ama bildiğim bişey var onların evlilikleri 40 senedir böyle ise değişmez .Anneni çekip alamayacaksan huzursuzluk yaratma..
Sen çekip kapıyı gidiyorsun kadın o kaosun içinde kalıyor..
Ayrıca herkes memnun olmadığı şeyi atabilse ohhooooo sen 10 senedir 10 kere bosanirdin :KK66:)
ya diyorum ya annemede savun kendinı yapmıyorum artık de

hayır de ne olucak yaa küsücek köye gidicek 1 ay gitme mum olucak

üstteki arkadasn yazdıgı gibi ne olucak bu saatten sonra babamın bu direncini kır diyorum ki bunuda ben 20 yasında beri söylerim
anneme babama cok yüz veriyorusn kocalara bu kadar hizmet edilmez
ailesiyle görüsme kendini geri cek cıkar bi cıngar ohh miss ne gelen olsun ne giden

babannemide biliyorum öyle diger fiıtne babannelerden degil farzedelim kavga etseler babam gitse babannem annemi tutan cinsten ama bizimki köle olmus buraya bi yazsa babamın dolabı nerdeyse gömlekler renklere göre ütülü olucak pantolonlar hep ütülü oooo canım anam yaa iyiki ona cekmemisim :))))

Eşinle boşan demiyorum veya oturmuş boşanmani beklemiyorum ama kaç yıldır
nee zaman dennk gelsem işe gireyim boşanacagim diyorsun limoncu ya...
🙄

Babam iş bekleyen biri degildir kendisi de yapar herseyi. Hatta dedem cok eskiden sabahlari işe gitmeden once babaannemin sobasini yakar, uyaninca yesin diye de firindan biseyler alir yanina birakirmiş.
Ama bu parmakta oynatmakla alakali değil. Anlayişli adamlara "parmakta oynuyor" demek çok cirkin bir söz bence. Daha çok adamin karakteriyle alakali boyle şeyler.
parasız hayat sürülmüyor be tatlım hee babamda para yokmu var cok sukur ama bizimkiler eski kafada gerekli olmadan onlara göre ne parası
bu arada netten mum işine girdim şimdilik az ama bi getirsi var bakalım insallah

Dedemi gördüm babanızda.Dedem de aynen öyleydi.Suyunu bile kendi alıp içmezdi.Sabah anneannem biraz geç kalsın,bağırır çağırırdı.Adam öldü kadın resmen rahat etti.Şimdi tek başına köyde keyfine bakıyor.Yani demem o ki alışmışsa bu düzene bir baş kaldırı olmadığı sürece ölene kadar devam eder böyle.Ya sizden ya annenizden ciddi bir tepki görmesi gerekiyor.Yoksa bitmiyor ne yazık ki..

Hı babam da tam tersidir.Annem canı ister gider haftalarca gelmez annesinin yanından.Babam kendi işini yapar.Sabahları kim erken kalkarsa o hazırlar kahvaltıyı.Eşimle ben de öyleyiz.Ama eşimin babası da dedem gibi.Eşim babasında öyle alışmış ama ben daha evlendiğimizin ilk günlerinde bana böyle yapamayacağını bir cinnetle hallettim.Kısacası herkes babanız gibi değil.Ciddi bir tepkiyi haketmiş.Yazık anneciğinize de...

Nasil baslarsa oyle gidiyor heralde, sinirlenmekte kizmakta haklısınız
Anneniz 9a kadar uyuduğu zaman noluyor, niye uyuyorsun diye kavgamı ediyor

Nasil baslarsa oyle gidiyor heralde, sinirlenmekte kizmakta haklısınız
Anneniz 9a kadar uyuduğu zaman noluyor, niye uyuyorsun diye kavgamı ediyor
işte aynen bu sabah öyle oldu 9 da kahvaltı etmek istiyo babam 8 de kalkılcak 9 da hersey hazır kalvaltı olucak öggg ben yazarken gene sinirlendim

X