emekli babam ve annem

limoncu28

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2013
6.623
4.044
Soru bizim babalarımızın nasıl olduğu ise limoncu benim babam böyle değil .
Bu senin ne işine yarar bilmiyorum.
Ama bildiğim bişey var onların evlilikleri 40 senedir böyle ise değişmez .Anneni çekip alamayacaksan huzursuzluk yaratma..
Sen çekip kapıyı gidiyorsun kadın o kaosun içinde kalıyor..
Ayrıca herkes memnun olmadığı şeyi atabilse ohhooooo sen 10 senedir 10 kere bosanirdin :KK66:)
ya diyorum ya annemede savun kendinı yapmıyorum artık de

hayır de ne olucak yaa küsücek köye gidicek 1 ay gitme mum olucak

üstteki arkadasn yazdıgı gibi ne olucak bu saatten sonra babamın bu direncini kır diyorum ki bunuda ben 20 yasında beri söylerim
anneme babama cok yüz veriyorusn kocalara bu kadar hizmet edilmez
ailesiyle görüsme kendini geri cek cıkar bi cıngar ohh miss ne gelen olsun ne giden

babannemide biliyorum öyle diger fiıtne babannelerden degil farzedelim kavga etseler babam gitse babannem annemi tutan cinsten ama bizimki köle olmus buraya bi yazsa babamın dolabı nerdeyse gömlekler renklere göre ütülü olucak pantolonlar hep ütülü oooo canım anam yaa iyiki ona cekmemisim :))))

limoncu28

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2013
6.623
4.044
Eşinle boşan demiyorum veya oturmuş boşanmani beklemiyorum ama kaç yıldır
nee zaman dennk gelsem işe gireyim boşanacagim diyorsun limoncu ya...
🙄

Babam iş bekleyen biri degildir kendisi de yapar herseyi. Hatta dedem cok eskiden sabahlari işe gitmeden once babaannemin sobasini yakar, uyaninca yesin diye de firindan biseyler alir yanina birakirmiş.
Ama bu parmakta oynatmakla alakali değil. Anlayişli adamlara "parmakta oynuyor" demek çok cirkin bir söz bence. Daha çok adamin karakteriyle alakali boyle şeyler.
parasız hayat sürülmüyor be tatlım hee babamda para yokmu var cok sukur ama bizimkiler eski kafada gerekli olmadan onlara göre ne parası
bu arada netten mum işine girdim şimdilik az ama bi getirsi var bakalım insallah

seamoms

Deniz koydum adını..🎈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2015
1.011
3.614
Dedemi gördüm babanızda.Dedem de aynen öyleydi.Suyunu bile kendi alıp içmezdi.Sabah anneannem biraz geç kalsın,bağırır çağırırdı.Adam öldü kadın resmen rahat etti.Şimdi tek başına köyde keyfine bakıyor.Yani demem o ki alışmışsa bu düzene bir baş kaldırı olmadığı sürece ölene kadar devam eder böyle.Ya sizden ya annenizden ciddi bir tepki görmesi gerekiyor.Yoksa bitmiyor ne yazık ki..

Hı babam da tam tersidir.Annem canı ister gider haftalarca gelmez annesinin yanından.Babam kendi işini yapar.Sabahları kim erken kalkarsa o hazırlar kahvaltıyı.Eşimle ben de öyleyiz.Ama eşimin babası da dedem gibi.Eşim babasında öyle alışmış ama ben daha evlendiğimizin ilk günlerinde bana böyle yapamayacağını bir cinnetle hallettim.Kısacası herkes babanız gibi değil.Ciddi bir tepkiyi haketmiş.Yazık anneciğinize de...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-07-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cicek kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
3.510
8.771
Nasil baslarsa oyle gidiyor heralde, sinirlenmekte kizmakta haklısınız
Anneniz 9a kadar uyuduğu zaman noluyor, niye uyuyorsun diye kavgamı ediyor

limoncu28

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2013
6.623
4.044
Nasil baslarsa oyle gidiyor heralde, sinirlenmekte kizmakta haklısınız
Anneniz 9a kadar uyuduğu zaman noluyor, niye uyuyorsun diye kavgamı ediyor
işte aynen bu sabah öyle oldu 9 da kahvaltı etmek istiyo babam 8 de kalkılcak 9 da hersey hazır kalvaltı olucak öggg ben yazarken gene sinirlendim

dyakamoz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
915
3.563
Böyle birini tanıyorum. Çok sinir bozucu bir durum ama dur diyecek olan anneniz. Mesela yapmasa ne olur napabilir babanız vır vır konuşmaktan başka? Sabah istediği saatte kalksa anneniz, iki çeşit yemek yapsa, biraz da kendi keyfine baksa napacak babanız?

deepsimply

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
25 Nisan 2010
5.182
7.571
Benim babamda ,bundan beterdi ama buna izin veren anneler,yapmiyorum dendimi bi koseye buzusuyorlar,benim babamdan neler cektik hala firsat kolluyor ortalik karistirmaya

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
467
659
kızlar sabah sabah bi olayı yazıcam allah askına sizinde babalarınız böyle mi

simdi işi bastan anlatıyım annem zaten 17 yasında babamla evlenmiş kadın şimdi 55 yasında
25 senedır babam ıçın sabah 5: 30 da kalktı kahvaltı hazırladı

annem cok fazla iyi huylu sessiz sakın bi kadındır babamın ailesine 35 senedir baktı yani gelen giden hizmet o bicim babam evde ne yemek pisicek koltuk nasıl konucak eve ne alınıcak babam herseye karınsan tipten

zavallı annem asla alamaz babam her seye muhalefet cünkü yazıyorum anlayın annem nasıl hizmet o bicim babam sabah 8 de kalkıp 9 da kahvaltı etmek istiyor annemde 15 senedir emeklisin bırak allah askına 9 da kadar uyumak istiyorum ne olur 10 30 da kahvaltı etsek diyo

bu konu senelerdir var babam asker gibi herkez ona bitaat etsin asla cvp vermesin babam kalkmadan annem kalsın kahvaltıyı hazırlasın hatta gönlünde sabah 9 da aksam yemeyini bile ocaga koysun kafasında
yaa burası köymü dedim istanbulun göbeginde yasıyosun 30 sene sana kalkmıs zaten bu kadın
yaa benim belkide ebu erkkeklere acımamam babam yuzunden galıba

dedim ki sabah yaa sen madem etmek istiyosun kahvaltı hazırla al tepsine koy ac tv ni izle bak keyfine annem sana katılır arada 1 saat fark o öyle olamazmıs öyle ev olmazmıs annemin saglıygıymıs ama o sırada bülent ersoyun sarkı söylerken cıkardıgı gibi damarları patlıcak sinirden konuda sanki ney dedim kadının psikolojisini bozuyosun bırak saglıgı bizimkide icine icine aglıyo

sizin babalarını nasıl böyle gecimsiz olanınız varmı

hani annemin akrabalarım tüm kadınları da görüyorum gunde vs hepsi kocalarını parmaklarında oynatıyo ben gibi ister yemek yapar ister yapmaz kocasınının anasına danasına bakmaz kendi keyfinde röfleli teyzeler
bizimkide aksam dan yarın nohut pılav et kavurma öbürn gun baska yemek babam bide öyle az sofrada sevmez ille 4 ana cesit yemek olucak esim bile farketdiyo annem hic mutfaktan cıkmıyorsun diye

babama dedim bütün arkadaslarının eslerini karılarını biliyorum hepsi 12 den önce kahvaltı etmiyo bi sensin çıban bası
Arkadaşım o annenle babanın ilişkisi sen karışamazsın.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Cansuyusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
699
1.666
40
Eşinle boşan demiyorum veya oturmuş boşanmani beklemiyorum ama kaç yıldır
nee zaman dennk gelsem işe gireyim boşanacagim diyorsun limoncu ya...
🙄

Babam iş bekleyen biri degildir kendisi de yapar herseyi. Hatta dedem cok eskiden sabahlari işe gitmeden once babaannemin sobasini yakar, uyaninca yesin diye de firindan biseyler alir yanina birakirmiş.
Ama bu parmakta oynatmakla alakali değil. Anlayişli adamlara "parmakta oynuyor" demek çok cirkin bir söz bence. Daha çok adamin karakteriyle alakali boyle şeyler

Dedeniz gözümün önüne geldi de çok hoşuma gitti. Ne kadar düşünceliymiş ☺️

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.973
37.420
gelen giden hizmet o bicim babam evde ne yemek pisicek koltuk nasıl konucak eve ne alınıcak babam herseye karınsan tipten
annem nasıl hizmet o bicim babam sabah 8 de kalkıp 9 da kahvaltı etmek istiyor
Herşeyi "o biçim" yapmaya çalışan, adam m demeden mavi terligini bulup getirip ayağına giydiren annenin hiç payı yok mu,babanın boyle oluşunda?

Secil23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2016
802
646
28
Benim babam da emekli olunca benzer davranışlar gösterdi. Her şeyi duyan her lafa atlayan ve her şeye karışan biri oldu. Annem de özgürlüğüne düşkün biridir gelemiyor öyle şeylere. Evde erkeğin de bir ağırlığı olur her şeyi görmez her şeye karışmaz değil mi? Yok canım benim babam beter oldu. 2 sene oluyor emekli olalı hala annem zorlanır.

sunsea

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
3.852
4.084
Herşeyi "o biçim" yapmaya çalışan, adam m demeden mavi terligini bulup getirip ayağına giydiren annenin hiç payı yok mu,babanın boyle oluşunda?
Boyle adamlar öyle yoruyor ki insanı ah ah .Yani çenesini çekeceğime işini yapayım da sussun diyor bence kadınlar . Tabiki böyle olunca da alisiveriyorlar ,haklısın .

yasmin1987

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
209
152
Ayni babam oda boyle sabah erken kalkilip kahvalti yapilcan oyle insana deger veren bi tipte degil bi alisverise gittiginde sadece onun begendigi ve istedigi alinirdi eger sen sepete bisey koyarsan onu alip grri yerine koyardi Allah anneme savir versin ben evlendim kurtuldum ama hala aynilar

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 808 gün geçti.

Olaf_

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2021
199
1.159
27
Benim babam böyle maalesef
Hatta annem sabah namazi kalkıp kahvaltı hazirliyor emekli adama
Yat uyu be adam sabahın köründe nasıl acıkır bi insan anlamış degilim

PambukPrensess

Popüler Üye
Pro Üye
21 Ocak 2013
3.598
2.535
Vallahi limoncu bu saatten sonra değiştirse değiştirse Azrail değiştirir sizinkileri. (Allah uzun ömürler versin) Baban önden giderse annen rahata erer. Yok annen giderse baban gider 2. Eşini alır onu rahat ettirir.