Bebek Beslenmesi Emmiyo

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Mismiscan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2017
182
57
Hanımlar malt özü kullanan varmı süt için şuan kızım emmiyo direniyo biberon istiyo o yüzden sütüm akmıyo sağınca az biraz geliyo o yüzden yeniden doğuş yapmak istiyorum mücadele etmek istiyorum ve ediyorum da kullansam sütüm tekrar gelirmi eskisi gibi çok üzgünüm

Hanımlar malt özü kullanan varmı süt için şuan kızım emmiyo direniyo biberon istiyo o yüzden sütüm akmıyo sağınca az biraz geliyo o yüzden yeniden doğuş yapmak istiyorum mücadele etmek istiyorum ve ediyorum da kullansam sütüm tekrar gelirmi eskisi gibi çok üzgünüm
Saat başı sağmaya çalışın. Sandıkça artacaktır. Yeğenimin oğlu da hiç emmedi. 8 ay sağarak idare etti. Biraz sabır işi. O da ekstra şu çemenli içecekler var ya eczanelerde satılan birkaç gün onlardan içmişti ama tadı kötü olduğundan devam edemedi. Sanırım burda anahtar en geç iki saatte bir sağmak. Az da olsa geliyorsa bebeğinize yetecek kadar çıkacaktır

Öyle tabi de memeden bir olmuyo uğraşıyorum ama almıyo yoruldum
Haksız değilsiniz. Yeğenimde bitmişti son zamanlarda artık. Gece uyandığında önce karnını doyuruyordu sonra sütünü sağıyordu sonra yarım saat uyursa şanslıydı. İnşallah sizinki emer ama emmiyorsa bende aynı şekilde çabalardım muhtemelen. En azından anne sütü içmiş oluyor

Ten tene temas yapınız. Bebekle dusa girebilirsiniz veya banyosundan sonra siz de soyunun üzerinize battaniye örtün ve bebeğinizi okşayarak zorlamadan memenize yavaş yavaş yaklasitirin. Meme ucunu dudak üstüne değdirin. Meme başınızı önce geriye sonra ileri çekerek 1 2 damla akıtın sağarak. Kokusunu alsın. Sakince sevgi.sözcükleri söyleyin. İlk seferde olmasa da birkaç denemede emecektir çünkü onların doğasında.var bu. Emeceğine inanın stres yapmayın. Sabırla deneyin.

canım emmemesinin nedeni biberon olabilir.. mama kaşığı kullanmanı öneririm, benim bebiş de kilolu olduğundan doymuyor, mama takviyesi yapıyoruz silikon mama kaşığıyla.. biberon memeden soğutuyor olabilir..

Ten tene temas yapınız. Bebekle dusa girebilirsiniz veya banyosundan sonra siz de soyunun üzerinize battaniye örtün ve bebeğinizi okşayarak zorlamadan memenize yavaş yavaş yaklasitirin. Meme ucunu dudak üstüne değdirin. Meme başınızı önce geriye sonra ileri çekerek 1 2 damla akıtın sağarak. Kokusunu alsın. Sakince sevgi.sözcükleri söyleyin. İlk seferde olmasa da birkaç denemede emecektir çünkü onların doğasında.var bu. Emeceğine inanın stres yapmayın. Sabırla deneyin.
Deniyorum sürekli sıkıyorum dizime yatırdığım an çok öfkeleniyo zoruma gidiyo sütüm iyice azaldı

canım emmemesinin nedeni biberon olabilir.. mama kaşığı kullanmanı öneririm, benim bebiş de kilolu olduğundan doymuyor, mama takviyesi yapıyoruz silikon mama kaşığıyla.. biberon memeden soğutuyor olabilir..
Maşallah ya nası güzel ışte canım bizim ki mamaya da direniyo sağıp verince nası güzel içiyo çünkü mis gibi süt mama gibi kokmuuo napıcam bilmiyorum çok özeniyorum sizlere

Benim kızımda 2 ay 2 haftalık 15 gündür meme reddi var 2 gündür hat safhada dün emzirme danışmanına götürdük onu koltuğa yatırıp memeyi o şekilde vermemi söyledi dün uykuya dalarken aldı tam sevindim aşıyoruz diye bugün yine almıyor tükeniyorum çok üzülüyorum :KK43: sütüm de çekilecek böyle giderse...

Benim kızımda 2 ay 2 haftalık 15 gündür meme reddi var 2 gündür hat safhada dün emzirme danışmanına götürdük onu koltuğa yatırıp memeyi o şekilde vermemi söyledi dün uykuya dalarken aldı tam sevindim aşıyoruz diye bugün yine almıyor tükeniyorum çok üzülüyorum :KK43: sütüm de çekilecek böyle giderse...
Sende mi mama verdin sende benim gibi bizimki mama alınca zayıfladı emdiğinde ayda bi kilo alıyodu bende senin gibiyim ağlamak geliyo bence zağma makinesi alda gitmesin benim ki azaldı öyle aldım şimdi oda gelmiyo of

Arkadaşlar oncelikle bunun geçici bir donem olduğunu düşünün. Stres yapmayın. Benim kızım da sürekli meme reddinde. Bu iste sabir sebat çok önemli. Açıkdığında mecburen emecektir. Kendinizi helak etmeyin. Zifiri karanlıkta sessiz ortamda uykudan uyanınca açılmadan da deneyin.

merhaba arkadaslar. benim de bebegim ilk baslarda emmeyince sütüm azalmasin diye süt sagma makinesi aldim ama bir kere kullandiktan sonra gerek kalmadi, bebegim inadindan vazgecti. eger ilgilenen varsa sadece bir kez kullandigim elektrikli göğus pompasini saticam uygun fiyata. eger ilgilenen varsa bana özelden yazabilirdiniz.

Maşallah ya nası güzel ışte canım bizim ki mamaya da direniyo sağıp verince nası güzel içiyo çünkü mis gibi süt mama gibi kokmuuo napıcam bilmiyorum çok özeniyorum sizlere
anladım canım.. ne diyeyim allah yardımcınız olsun elbet.. ben kaşık konusunu doğurana kadar bilmiyordum, yoksa dayardım biberonu.. hastane özellikle uyardığı için paylaşmak istedim..

Benim oğlum doğduktan sonra yaklaşık 1 aylık olana kadar memeyi tutamıyordu,o dönemde önce emzirmeye çalışıp sonra da sağıp biberonla içiriyordum. Biberon avent natural idi...

1 aydan sonra alıştı ve sonra da biberonu istememeye başladı. Alışana kadar biz ters tuttuk memeye, yanımda biri yardım etti.

Çapraz beşik tutuşu diye geçiyormuş bu pozisyon. Çocuğun gövdesi ve bacakları koltuk altına doğru gelecek şekilde yatırıyorsunuz. Yani sol göğsünüzle emzirecekmişsiniz gibi tutup sağ göğsünüzle emzireceksiniz. Memeyi kavrayamayan bebekler için öneriliyormuş, biz tesadüfen deneyip çare bulmuştuk.

Benim oğlum doğduktan sonra yaklaşık 1 aylık olana kadar memeyi tutamıyordu,o dönemde önce emzirmeye çalışıp sonra da sağıp biberonla içiriyordum. Biberon avent natural idi...

1 aydan sonra alıştı ve sonra da biberonu istememeye başladı. Alışana kadar biz ters tuttuk memeye, yanımda biri yardım etti.

Çapraz beşik tutuşu diye geçiyormuş bu pozisyon. Çocuğun gövdesi ve bacakları koltuk altına doğru gelecek şekilde yatırıyorsunuz. Yani sol göğsünüzle emzirecekmişsiniz gibi tutup sağ göğsünüzle emzireceksiniz. Memeyi kavrayamayan bebekler için öneriliyormuş, biz tesadüfen deneyip çare bulmuştuk.
Ciddenmi kuzum benim eşim kraftın almış 50 tl ye hiç itş değil elimle zor çekiyorum iyisini al dedim anlamadı halimden

Ciddenmi kuzum benim eşim kraftın almış 50 tl ye hiç itş değil elimle zor çekiyorum iyisini al dedim anlamadı halimden

Kraftın biberonunu ne gördüm ne duydum. 50 lira çok bile vermiş, o paraya avent alırdı herhalde rahatlıkla.

Ben sıfır numara emzikli olanı kullandım, memnun kaldım. Dediğim gibi, hastanede sütüm gelene kadar biberon ile mama aldı, sonra sütüm gelince önce emzirdim, sonra sağdığım sütü verdim, az çıktıysa çok az mama yapıp verdim biberonla... 1 ay sonra zaten memeyi tutmaya alıştı, 1.ay dr kontrolünde de kilosu iyi olunca mamayı tamamen bıraktık. Daha sonra bazen fazla gelen sütümü sağıp veriyordum biberonla, süt geri gitmesin diye... Bi süre sonra da reddetti biberonu, 2 aylık falandı o zaman da...

Biberona alışıp da memeyi bırakmadı yani. 2 yaşına kadar da emzirdim

IMG_0320.PNG

Bizimki bundandı.

Arkadaşlar oncelikle bunun geçici bir donem olduğunu düşünün. Stres yapmayın. Benim kızım da sürekli meme reddinde. Bu iste sabir sebat çok önemli. Açıkdığında mecburen emecektir. Kendinizi helak etmeyin. Zifiri karanlıkta sessiz ortamda uykudan uyanınca açılmadan da deneyin.
Denemezmiyim vallahi karanlıkda bile ağlıyo bak bugün aşısını vutdurdum kilo zaten az 6.700 gram 4 ay doldu bugün sabah 8 de mama verdim hala almıyo pirinç unu verdim almadı bu saat oldu sağdım verdim balganlı şekilde överek kustı

X