Empati kurarak cevap verecek arkadaşlar

Çocuğunuzda çıkabilecek hastalıklar o kadar çok ki. Genetik olarak siz neler taşıyorsunuz Allah bilir. Bir de söylediğiniz oran çok yüksek değil. %50 olsa hadi neyse derim. Konunuzu tam okudum ve dediğiniz gibi empati yaparak yorum yaptım.
Fikrim budur yani bu. Konu açıyorsanız ve yorum istiyorsanız her türlü fikre açık olacaksınız.
Peki teşekkürler

10 sene sonrasini dusunerek yasayamazsin. Belki cocugunuz olmayacak, belki saglikli dogacak, belki baska bir hastaligi olacak. Bu ihtimaller evlenen her cift icin var

Ailesinde hic seker hastaligi olmadigi halde cocukluk caginda seker hastaligina yakalanan insanlar var bu durumda genetikmi oluyor bu.Bilmedigimden soruyorum.Bence kalbinizi bozmayın yarin bizlere neler olabilecegini hic birimiz bilmiyoruz

Siz olsanız ne yapardınız peki? Oluruna mı bırakırdınız yoksa aklınıza ara ara gelip üzülğr müydünüz
Merhaba ben bir tip 1 diyabetli olarak size yazmal istedim, yeni nişanlıyım nişanlım ailesi hastalıgımı biliyor benimde şuan tek ama tek korkum sağlıklı bir evlat getırebılırmıyım. Bunu nişanlım la konuştugumda veren allah alan allah bize neyş nasıl nasip etmişse öyle yaşayacagız diyor bence empati kurarak siz erkek arkadasınızın yerıne kendınızı katsanz amacım sizi yargılamak degıl farklı bir pencereden bakmanız sadece eğer çok seviyorsanız elinizden geleni yapın tahlılse tahlıl guzel dr sa dr yani neticede saglıklı bir diyabetli normal bir insandan daha fazla yasar kurban oldugum allah dağına göre kar verir. Kimseye kaldıramayacagı yükğ yüklemez belki sen şekerden korursun ama ona bile razı gelecek şeylerle karsılasırsın dunyanın sonu mu hayır yazımın basındada dedım bir nevi derdimiz aynı sağlıklı bir evlat sahıbı olmak emınım erkek arkadasında benimle aynı fikirde ve sureklı bunu dusunuyordur eger ki seviyorsan sende onun yanında ol ve bunu ona yansıtma cunku ınsanı bitiren en büyük sey kendını gereksız yetersız gormek oda bunu ıstemezdı bu hastalıgı kımse elbette istemez ama sonunu dusunende kahraman olamaz sen sırtını rabbime dayarsan hic birsey gozunu korkutmaz :)

Evlendin mı kız evlen tabı bence de ıyı adam bulmak zor artık evlendikten sonra tatlı kek vs yapmassın olur biter ıyı dusun iyi olsun kı bebegın de saglıklı dogsun

Merhabalar,
Arkadaşlar kafama takılan bir sıkıntım var , farklı görüşlere ihtiyacım var .
30 yaşındayım erkek arkadaşımda 32 yaşında . 1 senedir birlikteyiz. Herhangi bir sıkıntımız yok çok iyiyiz aradığımı buldum diyebilirim her anlamda. Benim için iş,kariyer,aile yapısı,merhamet ,sakinlik,kibarlık önemli kriterler ve bu konuda iyiyiz. Sadece şöyle bir durum var kendisi çocukluktan beri şeker hastası (tip 1 diyabet. Öncelikle hastalığından bahsedeyim, günde 4 kez insülin iğnesi vurur ve sağlıklı beslenir. Şimdiye kadar hiç takmadım sonuçta kimin başına ne zaman ne gelir bilemeyiz benim için iyi niyet şu devirde çok daha önemli çünkü.
Şimdi ne değişti ne kafana takıldı derseniz şöyle anlatayım. Artık adım atmayı planlıyoruz evlenmek istiyoruz. Fakat şöyle bir durum var tip 1 diyabeti olan bireyşn çocuğunda çıkma oranı da %5-6 civarı . Evet erkek arkadaşım artık yaşam biçi olarak benimsediği için daha az zorlanıyor ve bilincinde . Ama minicik çocuklarda çok çok zor bir durum. 1-2 yaşındaki çocuğa iğneler vurmak şekerini kontrol altında tutmak, onu yeme bunu yeme demek, şekeri düşünce farkına varmasını sağlamak kolay bir durum değil. (Evet şimdiden kötü düşünme diyeceksiniz ama bu düşük bir ihtimal de değil ne yazık ki). Öyle bir durımda işimi dahi bırakmam gerekecek. Evet belki allah korusun bu hastalıktan daha beter bir durum ileride çocuğum olursa çıkacsk evet o ihtimaller hepimiz için var . Ama o ihtimaller onbinde bir ise bu yüzde 6 bildiğimiz hir durum. Canımı sıktı bu durum sadece
Yorum yapanlara şimdiden teşekkür ederim . Eleştiriye de açığım:)
Merhaba. Benim eşimde tip 1 diyabet hastası.Evlenmeden önce çocuk düşüneceğimiz zaman tüp bebek yapalım riske atmayalım demişti. fakat ben evlendikten 4 ay sonra sürpriz bir şekilde hamile kaldım.Kafamızdaki soruları doktorla konuştuğumuzda babada olduğu için korkmayın.anne tip 1 olsaydı bizim için düşündürücü olurdu demişti.bebeğimin doğar doğmaz testleri yapıldı bir sıkıntı yok.

X