Emziğe nasıl alıştırdınız?

Arkadaşlar oğlum emme içgüdüsünü bende karşılamaya çaılışıyor.Doktor emzik çeşiti çok beğendiğini deneyerek bulacaksın dedi bende en pahalasından en ucuzuna kadar tüm markaların emziğini aldım.Tatlıya batırmakta zararlıymış.Özellikle akşamları çok yorucu oluyor.Başara bilen arkadaşlar siz nasıl yaptınız?

ilk dogdugunda hastanede alistirmaya baslayinca daha az zorluk cekiliyor ,ama kimi cocuk kabul etmemekte israr ediyor ,benim ikinci bebegim ,oglumdada hastanede alistirmistik ..
belki cok acikinca vermeyi denesen daha cok kabul eder ..

Ben dogduktan 3 gun sonra verdim ve hemen aldi.Suandada emiyo ama ac oldugu zaman aliyo genelde.Meme saniyo cunku tokken almiyo midesi bulaniyo verdigimde.Benimkinin emzigi meme ucu canim dogar dogmaz verdigim icin memeye benzerse daha kolay alir dedim ve oylede oldu.Suan emiyo ama cokta duskun degil yani arada veriyorum.Yoksa sonra birakmasi zor olur ya.

arkadaşlar kayram 50 günlük ama emziğe alıştıramıyorum nuk'un damaklı emziği var bizde ama almıyor daha doğrusu tutamıyor ağzına verip bi yandanda elimle tutorum ancak öle alıyor bu siteyede buyüzden üye oldum zaten hangi marka ve ne çeşit alsam daha kolay tutar acaba acil yardıma ihtiyacım varr.

benim kızımı emziğe annem alıştırdı. çok zor alıştı aslında, ama öyle kusmadı da. diliyle itiyodu habire emziği, annem de diliyle oynatmasına izin veriyodu. emziği ağzında tutuyodu sürekli, her gün 5-10 dk, akşamları huzursuz olduğu sırada kucağımıza bir yastığın üzerine koyuyoduk bebeğimi, emzikle oynuyoduk. nerdeyse 2 ay falan her huzursuzlandığında (yatakta - uyuması gereken anda uykuya dalamazken) yine emziği tutuyodum ağzında, o alana kadar. yine düşürüp ağladığı oluyodu.

Şu an 4 aylık, alıştı emziğe. 24 saatin üzerinde uçak yolculuğu yapmak zorunda kaldık, emzik alıştırma çabalarımızın her dakikasına şükrettim, müthiş bir sakinleştirici bence. 2 sene sürekli vızık vızık meme aramasındansa, emziği bırakırken 1-2 ay zorlanmayı tercih ettim ben. Bakalım o zaman gelince bu forumlarda emzik nasıl bıraktırılır diye konu başlığı aricam :)

aventin silikon emziğini almıştım damaksız olanlardan .. doğumdan önce almıştım hatta.. 15. gün verdim bebişime cok cok emmeye başladı.. önce çok üzüldüm .. bebeğimi kandırıyorum gibi geldi.. sonra düşündüm de iyiki vermişim. tok olsada meme aranıyordu ve emdği zamanda kusuyordu.. şimdi çok rahatız.. uyurken emiyor.. derin uykuya dalınca kendiliğinden atıveriyor emziğini.. 3,5 aylık kızım bu arada..
sevgiler.

ben dusunmuyordum fakat elini cok emiyordu verdim birde rahatlatiyor kendiliginden aldi

benim bebegimde hic emzik almiyodu. emme ihtiyacini benden karsiliyodu.ve cok zor oluyodu benim icin bazen saatlerce emzirmek zorunda kaliyodum. gaz surubu kullaniyoduk gazi icin. onun tadini cok seviyodu. ona batirip verdim öyle alistirdim. simdi cok rahatim. ama emzigi almadikca agzindan attikca hic zorlamadim ben.emzigi attigi an tekrarlamadim. zorladikca daha cok tiksiniyo bence.

benim 3 aylık ikiz bebeklerim var 20 günlükken gaz sıkıntısı çekmeye başladık ikiside kolik ve biri reflü..ikisine de mama takviyesi yapıyoruz ikisininde sıkıntısına göre formüle edilmiş mama kullanıyoruz..emziğe alışmalarını çok istedim bazı markaların emziğini denedim ama başarılı olamadım..gaz sıkıntısını yoğun yaşadığımız saatlerde özellikle bebeklerimi sakinleştirmek istiyorum..:KK4:

benim oğlumda emzik almadı ama bildiğim kadarıyla ne kadar erken vermeye çalışırsanız
okadar çabuk alışıyor.hatta doğar doğmaz hastanede verin diyorlar.ama doktorlar da zararlı diyor
bilemiyorum.biz geç kaldık.ben tatlı şeylerede batırmadım.çevremde reçele batırıpta alıştıran çok anne var.
yani çok istiyorsan alışmasını bunları denemen gerekiyor.bir-iki haftadan fazla sürüyor alıştırmak.yılmadan
vereceksin ağzına.aylarca beni emzik gibi kullandı.gece sık uyanıyor.emzik olsa daha rahat ederdim eminim.
ulu orta yerde ağladığında sakinleşsin diye meme veriyorum.emzik alsaydı emzik vermek anne için daha rahat olurdu.
aslına emziğin anneye çok büyük kolaylığı var.

aventin silikon emziğini almıştım damaksız olanlardan .. doğumdan önce almıştım hatta.. 15. gün verdim bebişime cok cok emmeye başladı.. önce çok üzüldüm .. bebeğimi kandırıyorum gibi geldi.. sonra düşündüm de iyiki vermişim. tok olsada meme aranıyordu ve emdği zamanda kusuyordu.. şimdi çok rahatız.. uyurken emiyor.. derin uykuya dalınca kendiliğinden atıveriyor emziğini.. 3,5 aylık kızım bu arada..
sevgiler.
aynen bende ilk verdiğimde biraz aldı emziği
ağlamaya başladım kandırıyorum diye
sonra 2 nefes aldım derken emziği attı.bidaha hiç tutturamadım.
şimdi eline emzik verince,kenarlarını kemiriyor.ama emmesi gereken yeri ağzına almıyor.

benim 3 aylık ikiz bebeklerim var 20 günlükken gaz sıkıntısı çekmeye başladık ikiside kolik ve biri reflü..ikisine de mama takviyesi yapıyoruz ikisininde sıkıntısına göre formüle edilmiş mama kullanıyoruz..emziğe alışmalarını çok istedim bazı markaların emziğini denedim ama başarılı olamadım..gaz sıkıntısını yoğun yaşadığımız saatlerde özellikle bebeklerimi sakinleştirmek istiyorum..:KK4:

Allah yardımcın olsun birde değil iki tane gaz sancısı çoook yaşadık biz çatlayacakmış gibi ağlamalar sabahlara kadar uyumuyoduk çok şükür geçti bayağı kolaylıklar dilerim

emziğe alıştırıcam diye ayrı uğraşıp sonrada emzikten ayırıcam diye ayrı uğraşıyorsunuz emziği almıyorsa çok da zorlamayın kızım 4 yaşını bitirdi hala emzik ister yatarken
küçük kızım hiç almadı daha doğrusu ona ne zaman emzik versem ablası aldı hemen o yüzden hiç alışamadı
şimdi ablayı emzikten kurtarmaya çalışıyorum

merhabalar, kızım 2 aylık
sürekli kucakta, bırakınca uyanıyor, emziğe alıştırmaya çalışıyorum ama son derece inatçı
bebedor silikon damaklıyı emiyordu 1 aylıkken falan, ama pekmezi bitince atıp zorlayınca öğürüyodu, bıraktım uğraşmadım
baktım olmicak 1 haftadır uğraşıyorum, bebedoru artık hiç tutmuyor, birşeye zorlandığının farkına varıyo artık, onun ucu büyük diye chicco silikon damaklı aldım, nefret etti çok sert geldi, nuk kauçuk damaklı aldım, ağzına sokabiliyoruz ama diliyle itip zorlayınca öğürüyor
açken sinirli oluyor tutmuyor, tokken denedim emzirdikten sonra öğürdü ve emdiğinin hepsini kustu çok üzüldüm
o attıkça ben verdim diyenlerin bebekleri öğürüyormuydu acaba? yoksa sadece ağzınd tutma meselesi mi?
öğüren çocuğa tutturabilen var mı? değilse işkence etmiyim çocuğa boşuna
kandırmaya çalıştığımızın da gayet farkında

benim kızım da 2 aylık. ilk günden beri uğraşıyorum ama tutturamadım bisürü çeşit emzik denedik
en son bakkal emziğini tuttu
bi vitamin şurubu var ona batırıp veriyorum bazen de pekmeze ama tadı geçince atıyor tabi
kısa süreli bi sakinleşme sağlıyor
pekmez zararlı olur mu acaba yaa
çok bunalınca veriyorum ama gene de içim rahat değil

benim kızım da 2 aylık. ilk günden beri uğraşıyorum ama tutturamadım bisürü çeşit emzik denedik
en son bakkal emziğini tuttu
bi vitamin şurubu var ona batırıp veriyorum bazen de pekmeze ama tadı geçince atıyor tabi
kısa süreli bi sakinleşme sağlıyor
pekmez zararlı olur mu acaba yaa
çok bunalınca veriyorum ama gene de içim rahat değil

yani henüz anne değilim ama etrafta doktorlar bas bas bağırıyor ilk 6ay anne sütünden başka bişey vermeyin diye..

buna su da dahil..pekmez tarzı şeylerlede karşılaşması için çok erken 2ay..
bide bal verenler var...kesinlikle verilmemesi gerekiyor..Alerjik bir etki olursa bebeklerde çok kötü sonuçlrı var ..yazmaya elim varmıyor..

güle güle büyütün bebişinizi inşallah...:emir_bebek::nazar:

Benim de bu emzik alıştırma işine çözüm bulmam lazım...
Kızım 3 aylık oldu. Doğduğu andan itibaren formül süt mamayla besleniyor. İlk günler ben de alışmasın emziğe demiştim fakat sakinleşmesi için önerdiklerinde kabul ettim. Bir haftalıkken verdim emziği aldı. 40 gün kadar emdi. Daha sonra kızım içtiğini şiddetli şekilde çıkarmaya başlayınca doktorumuz mamamızı AR olarak değiştirdi. AR mamalar daha koyu kıvamlı, bu sebeple içtiğini çıkarmıyor kızım. Geniş ağızlı biberon kullanmamıza rağmen AR'ı içmesi uzun sürüyor. Ve içerken uykuya dala dala bu şekilde uyumaya alıştı. Ve AR mamaya başladığımızdan beri emzik tutmuyor ağzında. Bir sürü emzik denedim.
Bu sıralar hem elini hem de dudaklarını emmeye başladı. Bunu fark edince yine emzik veriyorum o yine emziği çıkarıp elini emmeye devam ediyor.
Emziğe alıştırmak için şekerli herhangi bir şey kullanmam. Formül süte batırmayı denedim o da işe yaramadı.
Alıştıramayan anneler başardı mı merak ediyorum. başardıysanız nasıl oldu zafer?

Bişey daha sölemek istiyorum.Emzik gerçekten kurtarıcı bebeği sakinleştiriyo ayrıca çene yapısını falanda bozmuyo☺

Kızım 4 aylık ama hala alıştıramadım. Ağzında geveleyip geri çıkarıyor. Çeşitli emzikleri de denedim ama hep aynı.. Pes ettim..

X