Emzirirken Gögüs Ucu Yarığı ve Domuz Yagı

EylulveEylem

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
851
1.554
Konuyu sağlık bölümüne açtım ama kimse dönmedi buraya da acayım belki yazan olur
Kızım 18 aylık 5 aydır yarıklarım var 2 doktor gördü ilaçlar kalkanlar bitkiler bir türlü toplanamadı azıcık toparladı gibi acısı yok oldu ama hala yarık cevremde domuz yagını tavsiye ediyolar ama tedirginim tabi kullanan varmı gecer mi emzirirken ne kadar doğru bilgim yok dinen günah ama şifa niyetine kullanılabilirmi bilmiyorum

Domuz yagi nerden bulcaksiniz ki?
Domuz yagi kalitesiz, ucuz kozmetiklerde kullaniliyor ve dusuk kaliteli bir yag. Tanesi 1tlye ruj uretip 20tlye satarak kar etmek isterseniz kullanacagiz yag domuz yagi oluyor siz anlayin.
Tonla bitkisel care, krem, yag, jel varken domuz yagi nerden cikti bilmiyorum. Daha kaliteli ve saglikli alternatifler varken o murdar kokulu, vicik vicik seyi niye bedeninize suresiniz?

Başka alternatif varsa,caiz değil diye biliyorum emin degilim. O aci da ne beter bı acı öyle,15 aylık hala niye geçmedi bu kadar uzun surdu
Kızınız çok küçük değil.
Emzirmeyi kesebilirsiniz.
Sonuçta işkenceye dönüşmüş şu durumda zaten.
Kullanıp kullanmamak sizin hassasiyetlerinizle ilgili bir durum.
Ancak dini yönden alternatif varsa kullanamazsınız.
Hiç duymadım öyle bir krem bilemiyorum.
Hayır kullanılmaz.
Muadili muhakkak vardır.
Sürülebilecek doğal yağları deneyin tek tek doktor tedavisinin yanında.
Geçmiş olsun.
Aslında büyük konuşmayı sevmem ama ben tercih etmezdim. İnşallah şifanızı bulursunuz.
Çok geçmiş olsun.
Ama muhakkak başka bir seçenek vardır.
Tercih etmeyin.
Ben olsam etmezdim diyeyim en azından.
Aslında baya büyüktü ikiside ufaldılar ama yarıkları duruyor acısı kalması her yolu denedim 2doktorda gördü 2side farklı kremler verdi ama faydası pek olmadı en iyisi karabaş otu iyi geldi ve kalkanlarım tabiki kesmem memeden 2 sene emzirmeyi planlıyorun

Tahinin üstüne çıkan yağ şifadır deneyin.
İlikli kemik alın, içindeki iliği çıkarıp macun kıvamına gelene kadar ezin onu sürün.
Organik tavuk alın iyice kaynatın üstüne çıkan yağı sürün.
Ayva çekirdeğini suda bekletin jel kıvamına gelince o jeli sürün.
Garmastan pomad var o da çok etkili.
Aklımda kalanları yazdım.
Allah şifa versin

Rabbim şifa versin gerçekten çok zor bir durum.Benim de bir dönem oldu, emzirirken bayılacağım sanıyordum.

Zeytinyağını ısıtıp, soğutun sonrasında meme uçlarına sürün,emzirmeden silersiniz.
Ben lansinoh ve fito kullandım,ıslak bırakmamaya gayret ettim, öyle geçti şükür.

Pek çok yöntem vardı ama maalesef unutmuşum zaman geçince.
Yine de domuz yağını tavsiye etmem,haram olan şeylerde cevaz ancak ölüm gibi zaruret durumlarında verilir, kaldı ki bununla kesin sonuç elde edeceğiniz belli değil,bebeğe geçme riski var.

İnşallah hemencecik başka bir şifa vesilesiyle kurtulursunuz.

Domuz yagi nerden bulcaksiniz ki?
Domuz yagi kalitesiz, ucuz kozmetiklerde kullaniliyor ve dusuk kaliteli bir yag. Tanesi 1tlye ruj uretip 20tlye satarak kar etmek isterseniz kullanacagiz yag domuz yagi oluyor siz anlayin.
Tonla bitkisel care, krem, yag, jel varken domuz yagi nerden cikti bilmiyorum. Daha kaliteli ve saglikli alternatifler varken o murdar kokulu, vicik vicik seyi niye bedeninize suresiniz?
Benimde aklımda yoktu ama bir kaç tanıdığım ameliyat izine bile iyi geldiğini söyledi benimde bir hayli aklım karıştı dinen günahını biliyorum ama silemem tam kızımın boğazından geçer riski ile karşı karşıya kalmak istemiyorum vebalini ödeyemem

Rabbim şifa versin gerçekten çok zor bir durum.Benim de bir dönem oldu, emzirirken bayılacağım sanıyordum.

Zeytinyağını ısıtıp, soğutun sonrasında meme uçlarına sürün,emzirmeden silersiniz.
Ben lansinoh ve fito kullandım,ıslak bırakmamaya gayret ettim, öyle geçti şükür.

Pek çok yöntem vardı ama maalesef unutmuşum zaman geçince.
Yine de domuz yağını tavsiye etmem,haram olan şeylerde cevaz ancak ölüm gibi zaruret durumlarında verilir, kaldı ki bununla kesin sonuç elde edeceğiniz belli değil,bebeğe geçme riski var.

İnşallah hemencecik başka bir şifa vesilesiyle kurtulursunuz.
Çok sağolun bunları denedim inş başka yöntem ile şifa mı bulurun

Tahinin üstüne çıkan yağ şifadır deneyin.
İlikli kemik alın, içindeki iliği çıkarıp macun kıvamına gelene kadar ezin onu sürün.
Organik tavuk alın iyice kaynatın üstüne çıkan yağı sürün.
Ayva çekirdeğini suda bekletin jel kıvamına gelince o jeli sürün.
Garmastan pomad var o da çok etkili.
Aklımda kalanları yazdım.
Allah şifa versin
Ayva ve garmastan ı denedim cnm ama tahini ilk kez duydum tavukla iligide deniyim cok sağol

Türkşyede domuz yağı çok iyi kaliteli Bi yağ mış gibi sanılıyor ama aslında kalitesiz cherr ynşn dediği gibi.. Bu arada dinle alakalı demiyorum iyi Bi yağ olsa kullanalım ana değil e vitamini kapsülü sğrebilirsşn.
E vitamininide denedim cnm arkadaşın dediği gibi ilik tavuk yagını denicem

Yurtdişinda yaşiyorum ve hiç ama hiç duymadim domuz yağin cilde bir faydasi olduğunu. Yani normal bir şekilde bile pek kullanilmiyor, kalmis cilde. Hani kullanilsa, domuza haram diye bakmayan, tüketen bir ülkede kullanilirdi.

Bana polemik olsun diye acilan bir konu gibi geldi.

Domuz eti de, yagi da bir derde derman olsaydi zaten tavuk etinden ucuza satilmazdi. Domuzun Almanya'da bu kadar yaygin olmasinin sebebi ucuz olmasi, insanlarin cok para vermeden et yemek istemesi. Diger Avrupa ulkeleri domuza bu kadar sevdali degil asla.

X