Bebek Beslenmesi Emzirirken süt alerjisi yaşayanlar bakabilir mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

CMervee

Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2021
134
181
30
Merhaba , oğlum 3 ay 1 haftalık memeyi emmek istiyo ama tutmuyo ağlıyo kakasinda 1 ay gibi bi süredir mukus var ama çok aşırı değil arada artıp azaliyo. Aşırı derece gaz sorunu var hala azalma olmadı hatta arttı diyebilirim. Uykusunda bile kıvranıyo yavrum. Nerdeyse 2 ay kadardir da geniz akıntısı var. Emdiginde gazını çıkarsak bile çok kusuyor. Kilo alımında sorun olmadığı için doktorumuz geçici dik tutun yatırırken başını yukseltin vs dedi. Gaz için çok damla denedik şuan biogaia kullanıyoruz. Gürültülü ve bazen köpüklü kaka yapıyo. Sarılık geçirdiği için 1 aydan önce yaklaşık 1 hafta kadar mama verdik. Biberona alışmış olduğunu sanmıyorum çünkü besin zehirlenmesi yaşadığımda mama ve biberon almadı. Emzik kullanıyoruz ama çok sık degil. Doktorumuz çocuk alerjisine bı baktır dedi ama randevumuz gelene kadar benim içim rahat etmedi. Böyle durumla karşılaşan var mı?

Merhaba , oğlum 3 ay 1 haftalık memeyi emmek istiyo ama tutmuyo ağlıyo kakasinda 1 ay gibi bi süredir mukus var ama çok aşırı değil arada artıp azaliyo. Aşırı derece gaz sorunu var hala azalma olmadı hatta arttı diyebilirim. Uykusunda bile kıvranıyo yavrum. Nerdeyse 2 ay kadardir da geniz akıntısı var. Emdiginde gazını çıkarsak bile çok kusuyor. Kilo alımında sorun olmadığı için doktorumuz geçici dik tutun yatırırken başını yukseltin vs dedi. Gaz için çok damla denedik şuan biogaia kullanıyoruz. Gürültülü ve bazen köpüklü kaka yapıyo. Sarılık geçirdiği için 1 aydan önce yaklaşık 1 hafta kadar mama verdik. Biberona alışmış olduğunu sanmıyorum çünkü besin zehirlenmesi yaşadığımda mama ve biberon almadı. Emzik kullanıyoruz ama çok sık degil. Doktorumuz çocuk alerjisine bı baktır dedi ama randevumuz gelene kadar benim içim rahat etmedi. Böyle durumla karşılaşan var mı?
Emmeyi redetme haricinde hepsi coooook tanıdık geldi bana.şimdi öncellikle alerji Dr gitsen sana diyetten başka hiçbir şey demiyecek.benim süreci anlatayım. Kırkı çıkmamış bebekte gaz olmaz dedi drlar biz 3.günümüzde gaz ilacına başladık.ilk çocuk ve tecrubesizlik olunca mukuslu kaka nedir bilmiyordum.bu çocuk memeden hiç ayrilmiyor uyumuyor diye 3 dr gittim hepsi normal dediler dogmuyordur mama ver dediler.mama verince iyice kötü oluyordu ve emme isteği hala devam ediyordu.bu arada oğlumun ilk 20de 7 saatte sadece yarım saat uyuduğunu bilirim.bizde hiç alerji düşünmedi dr çünkü kilo alimi gayet iyiydi.mukuslu kakayı egzama izledi yine normal dediler.taki bı gece kendim süt içip ertesi gün oğlumda kanlı kakayı görene kadar.
Öncelikle ay olarak en gazlı dönemdesiniz.biz o dönemde dr tavsiyesiyle iki gaz ilacını (biogai ile sab simplex) birden kullanıyorduk ama benim sonradan kesfettigim acı elma yağı ( adaçayı yağı sitede geçiyor) en etkili olan yaz çıkarma yontemiydi.sadece ayağının altına sürüyorsunuz ve her sürdükten 5 dk sonra gazı çıkıyor.birde ben gaz masajları var onlarda çok etkili oluyordu bizde.gelelim alerji dr.şu an test yapmazlar yapsalar bile bir yaşından önce doğru sonuç vermiyor.sizin öncelikle sıkı bir diyete girip çocuğunuzu alerjenler den uzaklaştırıp rahatlamasını sağlamanız gerekiyor.bu alerjenler öncelikle süt ürünlerinin tamamı,yumurta,dana eti,kuru yemişler,paketli gıdalar.bunlari kestikten bı on onbeş gün içinde rahatlama olmazsa Gülten içerikli gıdalarda kesersiniz.bebeginiz alerjenleri kestikten sonra rahatlayinca bu sefer diyeti açma süreci başlıyor ki bu süreç daha uzun sürüyor.öncelile her denediginiz yiyeceği bı beş gün deneyip o arada değişik birşey yememeniz gerekiyor ki bebeğin nasıl bir tepki vereceğini görmek için.ben önce sanırım dana etinden başlamıştım.sonra yumurtanın sarısı,onuda ilk gün dörtte biri sonra yarısı diye devam edip sonra beyazına geçmiştim.sonra süt ürünlerinden yoğurdu pişirip (yayla çorbası,yoğurtlu kek gibi) devam etmiştim tepki vermezse çiğ yorut sonra peynir aynı şekilde sonra süt.eğer diyeti açtığınız birşeyde tepki verirse direk alerjen besini kesip bir ay kadar bekleyip kaldiginiz yerden devam ediyorsunuz.zor bı süreç ama ne kadar alerjenden uzak kalırsa okadar çabuk düzeliyor

Merhabalar konu ile ilgi ne yaptınız değişimler oldu mu cozume dair aynılarını yasıyorum caresizce
Tesekkur ederim

Merhabalar konu ile ilgi ne yaptınız değişimler oldu mu cozume dair aynılarını yasıyorum caresizce
Tesekkur ederim
Evet çocuk alerji doktoruna gittik deriden test yapıldı inek sütü alerjisi teşhisi kondu ve ben diyete başladım 1 haftayı devirdik. Kusmalari azaldı şimdiden ve geniz hırıltısi azaldı. Kulak çevresinde kuruluk vardı oda azaldı. Kakası hala mukuslu ama oda azaldı sanırım. Hâlâ aşırı sıvı kaka yapıyo ve çok gaz sancısı var. Onda bı düzelme olmadı maalesef. Meme reddi şiddetli değil sancısı olduğunda yapiyo artık. Zaten diyetten sonra 2-4 hafta içinde düzelme oluyomus. Ara kontrole gidicez. Tekrar muayene olucaz bakalım .Eğer böyle şikayetleriniz varsa mutlaka hemen gidin bı doktora . Keşke bende suphelendigim an gitseydim hemen çocuğum şuan sancı çekmiyo olurdu. Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah 🙏benide haberdar edin lütfen.

Evet çocuk alerji doktoruna gittik deriden test yapıldı inek sütü alerjisi teşhisi kondu ve ben diyete başladım 1 haftayı devirdik. Kusmalari azaldı şimdiden ve geniz hırıltısi azaldı. Kulak çevresinde kuruluk vardı oda azaldı. Kakası hala mukuslu ama oda azaldı sanırım. Hâlâ aşırı sıvı kaka yapıyo ve çok gaz sancısı var. Onda bı düzelme olmadı maalesef. Meme reddi şiddetli değil sancısı olduğunda yapiyo artık. Zaten diyetten sonra 2-4 hafta içinde düzelme oluyomus. Ara kontrole gidicez. Tekrar muayene olucaz bakalım .Eğer böyle şikayetleriniz varsa mutlaka hemen gidin bı doktora . Keşke bende suphelendigim an gitseydim hemen çocuğum şuan sancı çekmiyo olurdu. Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah 🙏benide haberdar edin lütfen.

Merhaba bütün şikayetlerimiz o kadar benzer ki. Günde 8 kez kaka yapıyor nerdeyse. Bugün şimdiden 3 oldu. Aşırı sıvı. Köpüklü gürültülü kaka yapıyor. Mukuslu. Bir kez kan gördüm. Meme reddi yaşıyoruz. Doktor önemsemedi ben diyete başladım. Meme reddini düzeltemedik bir tek çıldırıcam artık 😞😞😞

Merhaba bütün şikayetlerimiz o kadar benzer ki. Günde 8 kez kaka yapıyor nerdeyse. Bugün şimdiden 3 oldu. Aşırı sıvı. Köpüklü gürültülü kaka yapıyor. Mukuslu. Bir kez kan gördüm. Meme reddi yaşıyoruz. Doktor önemsemedi ben diyete başladım. Meme reddini düzeltemedik bir tek çıldırıcam artık 😞😞😞
Çok çok geçmiş olsun. Çok zor bı durum gerçekten. Ben o ara ayakta gezerek emzirdim bı sure sonra geçti çok şükür ama pes etmemek lazım vazgecince uzuyo meme reddi süreci. Yardım edebileceğim bı durum olursa severek ederim. Öpün yerime bebisi 😘

Çok çok geçmiş olsun. Çok zor bı durum gerçekten. Ben o ara ayakta gezerek emzirdim bı sure sonra geçti çok şükür ama pes etmemek lazım vazgecince uzuyo meme reddi süreci. Yardım edebileceğim bı durum olursa severek ederim. Öpün yerime bebisi 😘

Çok teşekkür ederim. 🥰
Ben fıttırıp alerji uzmanına gittim. Daha çok küçük olduğu için deri testi yapmadı doktor. 5 aylıkken gidicez onun için. 5. Aya kadar tüm alerjenleri kestik çok katı diyete girdik. Bir de reflü ilacı verdi. Meme reddi geçti. Midesi bulanıyormuş çocuğun. Ben çok katı diyet yapıyorum ama 1.5 ay daha dayanıcam. 🥰🥰

Çok teşekkür ederim. 🥰
Ben fıttırıp alerji uzmanına gittim. Daha çok küçük olduğu için deri testi yapmadı doktor. 5 aylıkken gidicez onun için. 5. Aya kadar tüm alerjenleri kestik çok katı diyete girdik. Bir de reflü ilacı verdi. Meme reddi geçti. Midesi bulanıyormuş çocuğun. Ben çok katı diyet yapıyorum ama 1.5 ay daha dayanıcam. 🥰🥰
Bize 3 buçuk 4 aylıkken alerji testi yaptılar aslında. Çok şükür ben açtım diyeti sıra oğlumda onun diyetini açmaya başladık darısı başınıza 😘😘😘😘

Bize 3 buçuk 4 aylıkken alerji testi yaptılar aslında. Çok şükür ben açtım diyeti sıra oğlumda onun diyetini açmaya başladık darısı başınıza 😘😘😘😘

Ek gıdaya geçişiniz zor oldu mu? Bir de kaç aulık şu an?
Bizim doktorumuz 5. Aydan sonra test daha doğru sonuç verir direk ek gıdaya da başlarız test sonucuna göre dedi.

Şuan 9 oldu ek gıdaya geçtik tabi çok oldu. Sebze meyve ağırlıklı oldu mecburen ondada alerjik olanları vermedim. Zaten şuan sadece keçi sütlü bebek bisküvisi verebiliyorum ancak o kadar açtık diyetini. Ben artık herşeyi yiyorum çok şükür 😂

Merhaba üzerinden cook zaman gecmiş ama benim oğlum da 4,5 aylık, 1 aydır meme reddi yaşıyoruz. 2 aylıkken kulağının arkasında egzama gibi kuruluk oldu ama egzama degil dedi doktor ve güzel bir nemlemdiriciyle de geçti aslında. Bayağıdır mukuslu kaka yapıyor ama doktor kan görmedigi icin alerji testi önermedi. Hırıltı bizde de sürekli var, pusette uyuyorsa horluyor hatta. Çocuguma acı mı çektiriyorum bizde de mi süt alerjisi var acaba ya cok üzüldüm su an :KK43: diyete girsem meme reddini de çözebilir miyiz acaba :KK43:

X