Emzirme döneminde sütyen takmamak

Ceyynn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2015
34
3
34
Merhabalar arkadaslar bekarligimdan beri evde sutyen takamayan biriyim suan iki aylik oglum var goguslerim orta buyuklukte suan sut dolup bosaldigi icin ister istemez deformasyona ugruyor ustelik biri buyuk biri kucuk ve arada baya fark var suan sarkmis gibi ozellikte buyuk olanda cok belli ve ben hala sutyen takamiyorum icime sıknti veriyor sözum şu ki bunun nedeni sutyen takmamammi yada daha sonra daha fazla sarkarmi yardiiimmmm

ayy bu kadar benzeriz :KK43: ben bekarım ve yıllarca evde sütyen takmadım, hala da takmıyorum ve göğüslerim son iki yılda resmen sarktı. benim de aynı sizin gibi biri daha büyük, ve çıplakken bakınca belli oluyor. büyük olanın sarkıklığı da hemen gözüküyor:KK43: ben de birkaç kız arkadaşıma sorduğumda sütyen takmamamın baya etkisi oldugunu söylediler. çok pişman oldum ama hala evde takmıyorum çünkü kalbimi sıkıştırıyo gibi oluyo, hele ki şimdi şu yaz ayında içime fenalık verir takamam. siz bebek emziriyorsunuz ve ister istemez sarkıyor bebekten sonra. çoğu kadın bundan muzdarip. ben daha evlenmeden sarktı ya ben napayım :KK61:

Elbette
Sutyensiz olurmu yer cekimi kanunu diye bisey var :KK14:
Emzirme atleti kullanin bari daginin lastikli destek veren rahat bi modeli
Ilerde daha cok sikinti yasarsin emzirme donemi bitince sut olmayinca iyice duscektir asagi suan biraz diklik varsa sut oldugundandir :KK51:

Sarkma yapar . Sütyen varken emzirme yaparsan gogusunu alttan değil üstten aç.

Ben sütyen taktığım halde çok sarktılar. Rahat edebileceğin bir model bul ve kullanmaya çalış derim.

Emzirme sutyeni kullan o da bunaltırsa yapacak pek bişey yok

Emzirme sütyeni çok kullanışsız bence,ortası açılıyor ama alt kısımda kumaş kalıyor. Bebek emerken illaki akıyor o da sütyene bulaşıyor.. Yarım toparlayıcı atletler var onlardan kullandım ben,göğüs pedinide koyuyordum oh mis.. Emzirirken sıyır yukarı tamam işte :)
Emzirme bitince o sertlik olmuyor böyle bi yumuşak.. Tuhaf geliyor banada,zamanla toparlarmış güya.. Sarkma olmadı bende ama eskiden sertti şimdi yumuşak:işsiz:

Sütyen takmamak göğüsün sarkmasına neden olabilir hele ki emzirirken. Dünya kadar sütyen çeşidi var,sizi sıkmayacak bir model elbette bulursunuz.

Aaa bende kullanmiyorum evde sutyen
bendd emziriyorum...ama taksak da bence bu faydasi olmaz
sarkiyior yani...malesef...

Sütyen takmak meme sarkmasını önler mi? Hayır. Normal şartlarda sütyen takmak memelerin sarkmasını önlemez. Hatta bir çalışma sütyen takanların memelerinin daha çabuk sarktığını göstermiştir. Sütyen bir tek istisnada yararlıdır. Sürekli koşu veya zıplama içeren ağır egzersizlerde memeler aşırı olarak yukarı ve aşağı hareket ederler. Bir süre sonra bu aşırı yüklenme memenin deri bağlarını ve meme derisini esnetebilir. Sporcu sütyenleri bu aşırı hareketleri frenleyerek sarkmayı azaltabilir.

http://www.egeozgentas.com.tr/memeler-neden-sarkar/

Oldum olası sevmem eve girdigim anda çıkarırdım. Emzirme sütyeni de kullanamadım iç çamaşırı satan yerlerde normal atlet şeklinde ama göğüs kısmı dolgulu kauçuk şeklinde atletler var büyük rahatlık hem atlet hem sütyen bulabilirseniz ona bakın

balensız sutyen gıyının yanı emzırme sutyenı
sutun akıp ustune bulasmıyormu benım şıp şıp akar damlardı gogus oedıne ragmen tasardı yahu
sutyensız asla gezemem dizlerıme kadar sarkar :KK70:

Bende sutyen telinden cok rahatsiz olurum ve su anda bebegimi emziriyorum.
Ben careyi pamuklu yarım atletlerde buldum vallahi inanilmaz rahat. Tavsiye ederim.

Bende sütyen olmayınca çok rahatsız hissediyorum yarım atletle falanda illa olacak o Bende sütyen olmadan uyumak istiyorum ama olmuyor rahat edemeyip giyiyorum:KK43:

Ben göğüslerim çok süt dolu olduğundan sütyen takamamıştım normalde jiç çıkarmam ama sarkmadı ben bi alakası olduğunu düşünmüyorjmm kasmana gerek yok...

Lwc de yarım atlet sudyen ler var onlar çok rahat bence bi deneyin evde Balensiz sudyen ler kullanın ama emzirme sonrası sarkma yumuşama garanti sanırım:KK70:

X