Emzirme sorunsalı...

Senın kaynanan manyak mı arkadasım el kadar evlada helva vs tattırılır mı. Bıdahakıne cok sert bır sekılde bagırın allahın bu bılıncsız ınsanlardan bebeklerımızı koru yarabbı

Biberon ve emzik yüzünden meme reddi yasıyor olabilirsiniz
Emzigide bırakın derim
Diğer şekerli ek gıdalara girmiyorum bile yasınız cok genc herhalde yoksa bu kadar bilgisiz olamazsınız

3 aylık bebekten bahsediyoruz anne sütü hariç hiçbir şey almaması lazım o minnağın hele şeker içeren bir sey aslaa. Sorunlu kişilerse sorunlu kişiler baştan sınırı çizecektiniz benim kayınvalidem de zıtlaştığında başka insan dönüşür ama baştan uyardım herkesi kundağını açmadan önce bile bana soruyordu nasıl korkuttuysam artık

1-Bebeğinize biberonla süt vermeyin, meme reddi yapar. 2-Saydığınız şeyler büyükler için bile ne kadar zararlı, kimse tüketmemeli şekerli gıdaları.3-Bu kayınvalidelerin cahilliği bitsin artık, gelin hamile kalır kalmaz kv ve gelin birlikte eğitime alınmalı.

Emmeyi birakirsa cok uzulursun. Emzirmen lazim. Ben geceleri sagip verdim, emzirmedim kizimda çoğunlukla. Zaten az olan sütüm tamamen bitti sonunda. 3 aylikken birakti emmeyi.
Daha 1.5 aylikken kaynanam kahvalti esnasinda emzigi menemen yagina bandirip verdi. Tahmin edemedim ne yapacagini şoka girdim. Daha sonra daha o çok kucuk vermeyelim dedim. Meger o fragmanmis. Sonra ne kavgalar yaptik. Kızım 26 aylik, hala kabizlik sorunu var. İnsanlari dinleyip 4 aylikken ek gidaya basladkm. Cocugumun bagirsak duzeni yok şuan. Deliler gibi pismanim. Gerekirse küssünler kavga çıkarsınlar. 2 3 aylik bebek annesinden iki saat ayri kalamaz. Alsalar bile sizde yemek vakti gondermeyin, 10 15 dk sonra gidip alin emzircem banyo yaptircam vs deyin

Aynı şey benim başıma da geldi canım sadece uyurken emzik veriyodum çok da alismamisti emzige. Sonra emzige reçel bandirip vermişler. Her fırsatta kızıyorum laf sokuyorum anlıyorlar mi hayır. Ama cekiniyolar artık benden bu konuda. Emzik gorsem alıyorum hemen ellerinden yalniz bırakmıyorum.
Bu sebeple biz de iki gün meme reddi yaşadık çok ağladı yavrum. Ağlarken ağzına sutumu sagdim. Ust taraf çıplak olacak şekilde emzirmeye çalıştım neler çektim memeyi tekrar alana kadar. Nasıl doyuracagimi sasirdim
Sakın kirilacaklar diye dusunme tek başına gönderme çocuğu. Hele ki bu kadar bilinçsiz insanların yanına daha çok küçük

biberon emzik meme reddinin en büyük sebepleri, gögsünüzü almak istemeyebilir zamanla, kendini geriye atacaktır.. gercekten emzirmek istiyorsanız cok sabırlı olmanız lazım.. ay yok uyumuyor, ay doymuyor bunları gecmeniz lazim.. bebek her istediginde emzirmeniz gerekecek, bazen saatlerce emmek ister bazen 5 dk ama siz aranıza yabancı sokmamalısınız..
6 aydan önce bir sey tattirmamaniz gerek, zaten ek gıdaya basladiginizda da minicik bir sey veriyoruz, yani 3 aylik bir bebek icin minik ya da az ,söz konusu olamaz.. bagirsaklari henüz hazir degil, günümüzün bagirsak problemleri cogunluk bebeklikten.. bazı doktorlar 4. ayda baslatiyor cok yanlıs aslında.. dunya saglik örgütü 6 aydan once su bile verilmez diyor.. o sizin cocugunuz biraz sesiniz ciksin, bu kadar pasif olmayın.. biraz okuyun, arastirin.. facede emzirme sanati ve blw grubu var. takip edin en azından

Çok zor bir süreçten geçiyorsunuz. Ama bebek memeyi emmezse sütünüz bitecektir. Sadece sağımla daha zor olmuyor mu? Bebekle dışarı çıktığınızda ne yapıyorsunuz? Biberonla vermek biraz daha iç rahatlatıcı görünebilir ama bebeğin anne memesini terketme sebebidir. Velhasıl bebeğiniz tek meme ile doyar. Allah öyle yaratmış. Asla unutmayın her canlının kendi evladına yetecek sütü vardır. Yeter ki bebek emsin. Bebeğin doyup doymadığını da çişli bezlerden anlarsınız. Bir gün de 250gr ağırlığında yapıyorsa doyuyordur. Onun dışında kaynananlara verme çocuğu alerjisi olabilir bağırsakları bu tarz şeylere hazır değil. 6.aydan önce su bile verilmesi önerilmiyor.

Ilk 1 ay sarılık diye oğluma mama verdik, sonra kestik. Göğüslerim küçük olduğu için sütümün olacağına ne annem ne kvalidemhic inanmadi, hep kesme ver mama diyip durdular. Duymadim hep emzirdim, hic acaba ne kadar iciyor diye sağmadım, inanin sağıp buzluğa bile atmadım. O yüzden suan sagsam kac çıkar bilmiyorum.. ama sizin sağdığınızdan daha fazlasını ceker çocuk emerken. Ki ne kadar emerse o kadar artar sütünüz. Sağmak azaltıyor sütü merak etmeyin. Benim oğlum gazdan ağlarken ac bu çocuk diyorlardı kendisi 6 aylik ama kilosunu söylemeyeyim masallahı var🧿🧿

Bunu yapabilirim bak. Haftaya kontrolü var eşimin yanında doktora söylücem doktor söylerse benim söylemlerimden daha etkili olur eminim. Teşekkürler.

Yahu daha halen 1 hafta diyorsun. Her gün bile önemli. GÜN! Zaten gazli bebek, niye sirf kötü gelin yada es olmama adina çoçugun sagligi ile oynuyorsun? Yani kusura bakma, sert yaziyorum ama gerekli. Helva vermek ne demektir ya? 2 aylik çoçugu birakmak ne demektir ya?

Anne olan sensin. Artik yavrunu koruma zamani geldi. Esin sana inanmazsa inanmasin. Sakin yarin bebegi kv'dene yollama. Olsun ev daha daginik olsun, yemek yetismesin bilmem ne. O çoçuk tek basina gitmiyor kv'delerine. Ya sen gideceksin onun ile beraber, yada hiç gitmeyecek o çoçuk. Esin çünkü müdahale etmez, eger helva, bal verirlerse.

Yazildi mi bilmiyorum ama bebek meme reddi yasiyor olabilir. Ben tabiki bebegime helva falan vermedim ama o aylarda yaklasik 1 hafta emmek istemedi ayakta yaylanarak emdirdim. Meme reddini arastirin. Digerlerini soylemeye gerek yok

Arkadaşlar benim 3 ay 8 günlük bebeğim var. 1 hafta küvözde kaldı çünkü 36+6 da doğmuştu. O zaman şırıngayla beslemişler. Sonra benim göğsüm yara olduğu için emziremedim 2 ay ne kadar denesemde sağdım verdim. Sonra dedim ne kadar böyle sürecek emzirmeye karar verdim ve böylece iyileşti. Ancak ben sağıp verdiğimde 90 ve üzeri 120 cc ye kadar içerdi 2 aylıkken bile. Gözümle gördüğümden içim rahat ediyordu. Bi yandan emziriyordum bi yandan sağıp veriyordum. Şimdi kim biberonla verdiğimi görse kaynanam da dahil yeter biberonla verme memeni ver diyip duruyor. Böyle içim rahat ediyor diyorum anlamıyorlar. Dünden beri sadece emziriyorum ama en fazla 5 dk emip bırakıyor bazen hiç almıyor saatlerce. Aç mı diye içim içimi yiyor. Yaklaşık 1 haftadır da ne biberonu ne memeyi eskisi kadar istemiyor. Kv ile yan yana daireler akşamları 1 saat 2 saat alıyorlar sevmeye. Kaynanam kp in kızımın emziğineo an ne yiyorlarda sürdüğünü söyledi.( kek, helva, şeftali, kayısı, muhallebi...) Ben de belki de bu yüzden az ya da çok soğudu anne sütünden dedim. Sonuçta anne sütü tatlı olsa da o ürünler kadar tatlı değil vermeseniz daha iyi dedim. Ama eminim beni dinleyen olmayacak .

Meramım,
Bu şekilde yiyecekleri tattırmaları tahminimi doğrular mi? Vermeleri yanlış mı yoksa sakıncası olmaz mı 2 gıdım şeyin?

Bebeğimi sadece emzirsem doyar mi yoksa ben yine içimi rahatlattığım şekilde sağarak vermeye devam mı edeyim?

Sanki önceki kadar dolu değil göğüslerim ama sıkınca süt fışkırıyor?
Kafamda deli sorular,tecrübeli anneler beni aydınlatın lütfen. İlk çocuğum ve yaşayarak öğreniyorum. Bi de 2500 gr doğdu doktor kilo alımını takip edin dedi şuan 6 olmuştur kilosu.
Emzirin sadece, göğüsleriniz süt üretimine alıştığı için yumuşaklar dolu dolu görünmüyorlar ama bebeğinize yetecek sütünüz mevcut. Ayrıca 3 aylık çocuğa o saydıklarınız verilmez, 6 ay öncesi su dahil verilmez, anne sütü her şeyi karşılar. 6 aydan sonrada doktor kontrolünde ilerlenir, önüne gelen verilmez.
Verilirse ne olur? Kimse erken ek gıdadan ölmemiştir ama sürünmüştür ve nedenini ek gıdaya bağlayamaz. Bağırsak florasını bozup tüm bağışıklığımızı bozan o erkeden yediğimiz bünyemizin kaldıramadığı gıdalardır. Dikkat edin lütfen.
Ayrıca 5 dk emip bırakması da normal, artık algısı açıldı bebeğinizin :) Etrafı izlemek istiyor , sürekli meme meme olmaz kiii :)

Yahu daha halen 1 hafta diyorsun. Her gün bile önemli. GÜN! Zaten gazli bebek, niye sirf kötü gelin yada es olmama adina çoçugun sagligi ile oynuyorsun? Yani kusura bakma, sert yaziyorum ama gerekli. Helva vermek ne demektir ya? 2 aylik çoçugu birakmak ne demektir ya?

Anne olan sensin. Artik yavrunu koruma zamani geldi. Esin sana inanmazsa inanmasin. Sakin yarin bebegi kv'dene yollama. Olsun ev daha daginik olsun, yemek yetismesin bilmem ne. O çoçuk tek basina gitmiyor kv'delerine. Ya sen gideceksin onun ile beraber, yada hiç gitmeyecek o çoçuk. Esin çünkü müdahale etmez, eger helva, bal verirlerse.
Haftaya çünkü bu hafta evde yokuz ne ben ne çocuk.

3 aylıkken benim bebeğim de emmemeye başladı. Meme reddi yaşadık. Bir süre emmek istemedi ama ben uykuluyken falan emzirdim. 6. Aydan sonra düzeldi ama o süreç baya zor oldu. Ne kadar sağsam da sütüm azaldı emmediği için.
Emziğe sürdükleri şeyler yüzünden de meme reddi yaşıyor olabilirsiniz.
Doktorunuzun tavsiyelerinin dışına çıkmayın.
Küçücük bebeyi gözünüzün önünden ayırmayın. Çünkü ne derseniz deyin sizi dinlemeyeceklerdir.
Benimki 10 aylık oldu hala yalnız bırakamıyorum. İsteseler de vermiyorum. İsterlerse alınsınlar. Hiç bir şey bebeğimden daha önemli değil.

Haftaya çünkü bu hafta evde yokuz ne ben ne çocuk.

Süper! Sakin o çocuğu kayin aile ile yanliz birakma. Doktor tembih ettikten sonra bile. Sana "biz artik çocuga birşey vermiyoruz" derler ki çocuğa kim bilir neler veriyorlardir daha.

Öyle insanlarin, doktorlari dinleyeceğini sanmiyorum çünkü. "Bizim zamanimizda böyle birşey yoktu, bizde çocul büyüttük, sanki bilmiyoz neyin ne olduğunu" deyip işin içinden siyrilirlar.

Arkadaşlar benim 3 ay 8 günlük bebeğim var. 1 hafta küvözde kaldı çünkü 36+6 da doğmuştu. O zaman şırıngayla beslemişler. Sonra benim göğsüm yara olduğu için emziremedim 2 ay ne kadar denesemde sağdım verdim. Sonra dedim ne kadar böyle sürecek emzirmeye karar verdim ve böylece iyileşti. Ancak ben sağıp verdiğimde 90 ve üzeri 120 cc ye kadar içerdi 2 aylıkken bile. Gözümle gördüğümden içim rahat ediyordu. Bi yandan emziriyordum bi yandan sağıp veriyordum. Şimdi kim biberonla verdiğimi görse kaynanam da dahil yeter biberonla verme memeni ver diyip duruyor. Böyle içim rahat ediyor diyorum anlamıyorlar. Dünden beri sadece emziriyorum ama en fazla 5 dk emip bırakıyor bazen hiç almıyor saatlerce. Aç mı diye içim içimi yiyor. Yaklaşık 1 haftadır da ne biberonu ne memeyi eskisi kadar istemiyor. Kv ile yan yana daireler akşamları 1 saat 2 saat alıyorlar sevmeye. Kaynanam kp in kızımın emziğineo an ne yiyorlarda sürdüğünü söyledi.( kek, helva, şeftali, kayısı, muhallebi...) Ben de belki de bu yüzden az ya da çok soğudu anne sütünden dedim. Sonuçta anne sütü tatlı olsa da o ürünler kadar tatlı değil vermeseniz daha iyi dedim. Ama eminim beni dinleyen olmayacak .

Meramım,
Bu şekilde yiyecekleri tattırmaları tahminimi doğrular mi? Vermeleri yanlış mı yoksa sakıncası olmaz mı 2 gıdım şeyin?

Bebeğimi sadece emzirsem doyar mi yoksa ben yine içimi rahatlattığım şekilde sağarak vermeye devam mı edeyim?

Sanki önceki kadar dolu değil göğüslerim ama sıkınca süt fışkırıyor?
Kafamda deli sorular,tecrübeli anneler beni aydınlatın lütfen. İlk çocuğum ve yaşayarak öğreniyorum. Bi de 2500 gr doğdu doktor kilo alımını takip edin dedi şuan 6 olmuştur kilosu.
35 günlük kızım var memede en fazla 5 dk kalır ama ilk ay 1.800 gr aldı. Yani sütünüz fazlaysa çabuk doyuyordur. Emme süresi kıstas değil.

Bu arada sağmak yerine emzirin. Hiç bir makine bebek çenesi kadar kuvvetli çekemez.

Ne acı ki arkadas öğretmenmiş birde

Süper! Sakin o çocuğu kayin aile ile yanliz birakma. Doktor tembih ettikten sonra bile. Sana "biz artik çocuga birşey vermiyoruz" derler ki çocuğa kim bilir neler veriyorlardir daha.

Öyle insanlarin, doktorlari dinleyeceğini sanmiyorum çünkü. "Bizim zamanimizda böyle birşey yoktu, bizde çocul büyüttük, sanki bilmiyoz neyin ne olduğunu" deyip işin içinden siyrilirlar.
Tam da böyle diyorlar. Eşim 2 yıl emmiş, ona da aynı yapmışlar. Her Çocuk bir değil anlamıyorlar

Tabiiki emzirin..bı emzirme bı biberon derken çocuğunda aklı karışmıştır bitanesinde kararlı olun ama emzirmeyi tercih edin derim..sagip vermek ile emzirmenin fayda açısından da cok farkı var.illa nekadar emdigini görmeniz gerekmiyor zamanla doyup doymadigini anlayacaksınız.sabirli olun.birde hep açlık için değil şefkat ihtiyacı için korktuğu için vesaire birçok sebepten emme ihtiyacı hisseder bebekler.

X