En erken gebelik belirtilerini yaşadım sizlerle paylaşmak istiyorum

kızlar selam ben daha çokk çok yeniyim ama bu konuyu paylaşmak istiyorum. Eşmle bebek istediğimize karar verdik 1 bucuk ay folik asit kullandıktan, dişlerimi tedavi ettirdikten sonra denemelere bu ay başladık gün aşırı birlikte olduk ve (benim tahminim olan) yumurtlama günümde kasıklarım acayip batmaya başladı araştırdım ettim yumurtlama ağrısıdır dediler (evet olabilir ama noramlden daha fazla batıyordu) bu kadar erkne hissedemezsin dediler hissetmiişim :KK70: korunmayı bıraktığınız için vücut tepki göstetiyor dediler hayır döllenme oluyormuş. yumurtlama günümden itibaren kasık batmalarım bel ağrım hiçç geçmedi azaldı arttı ama asla kaybolmadı yumrutlama dönemim bitti hala devam ediyor + olarak sürekli uykum var hep gözüm yatakta (normaldede uykuyu cok seven biri olduğum için çok emin olaamdım bu belirtiden) ruh halinde gel gitler oldu artık adetime 7 gün kala felan ben adet olacakmış gibi herşeyi yaşamaya başladım ha birde göğüslerim çok erken şişti normalde adet öncesi şiişer ama bu sefa yumurtlamadan bikaç gün sonra şişti hassaslaştı. son olarak adetime 6 gün kala (son zamanlar da 2 gün erken oluyordum 4 gün kalada diyebiliriz emin değilim) leke gibi bir akıntı geldi kahve pembe işte dedim aradığım belirti bu :KK70: eşime söyleyince heyecandan duramadı ve illa test yaptıralım dedi ben her ihtimale karşı evdede yapıtım diye yaptım ve silik bir çift çizgi :KK70: ardından kan verdm ordada 36 çıktı kasık ağrılarım bel ağrım hala devam ediyor bu süreçte olan diğer belirtileri de yazayım : bir kere çok ciddi baş dönmesi (bayılıyorum sandım gözüm karardı) bir çok kez hafif baş dönmesi özellikle son iki gündür, ayak üşümesi ( ayaklarım adet döneminde böyle olurdu şimdide asssla ısınmıyor) son oalrakda bugün sabah yataktan kalktığımda hafif midem bulandı daha adetimin günü gelmedi :KK70: hesaplamalara göre şuan 3hafta 3 günlük gebeyim .
Velhasıl size asıl söylemek istediğim şey şu ;
1. belirtilerinizi dinlediğinizde ben iyice takıntılı oldum bişey yok diye kendinizi yıpratmayın
2. ama herhalukarde herrr türlü ihtimali düşünün kendinizi hazırlayın
3. bana kalırsa asla adet gecikmeisnden önce gebe oldğunuzu öğrenmeyin niye diye soracak olursanız şu iki günde yaşadığım durumları anlatıyım:
  • 36 çokmu düşük bir değer acaba diye düşünüp duruyosun
  • ailelere söylemek istiyosun ama ya yükselmezse diyosun sonra ama kandada çıktı hamileyim şuan diyosun ve paylaşmak isityosun
  • 2 güne bir beta hcg değerini takip etmen gerkeiyo ve bu süreçtede acaba sağlıklıbir gebelikmi acaba keseyi görebilecek miyim diye kendini yiyip bitiriyosun
  • doktora gitsen ne kese görebilecek ne bebek yani erkende öğrensen yine bekliyceksin yine bekliyceksin en azından stressiz bir şekilde beklemen bence çok daha sağlıklı.

4. az önce 1. maddede bahsettiğim durum için söyleyeceklerim ise ben burda tonla yazı okudum hepsi kafandan cocuk düsüncesini atıcaksın diyor bence haklılar o işi yaparken asla cocuk düsünerek yapmadık. ve bu işe başlarken en kötü 1 sene olmayabilir diye buna kendimizi hazırladık olmayacak die olumsuz düşünmeyin illa olacak diye de düşünmeyin biliyorm çokk zor sbaırlı olmak ama tevekkül etmeyi deneyin allaha bırakın . BAşka sormak istediğiniz bişey varsa sorun lütfen :)
Merabalar canım. Ben eşimle bu ay 1 gün yapıp diğer gün durup sondaki gün tekrar yaptık. Yani 2 günde bir yaptık. Ama 2 hafta önce hafif kahverengi ile pembemsi leke gördüm 2 defa. O ara baya midem ruh halin gel git içerisindeydi. Ben o gün yunurtlama diye düşündüm ve onuda değerlendirdim. Şuan yarın adet olmam gerekiyor ama midem yiyecekten kokularından aşırı bulanıyor. Pişi yaptım dün kokusundan gece uyumadım direk tişörtü değiştirdim. Çok hassaslaşmışım. Ara ara göğüslerim ağrıyor. Acaba hamile miyimdir tutmuş mudur

Merabalar canım. Ben eşimle bu ay 1 gün yapıp diğer gün durup sondaki gün tekrar yaptık. Yani 2 günde bir yaptık. Ama 2 hafta önce hafif kahverengi ile pembemsi leke gördüm 2 defa. O ara baya midem ruh halin gel git içerisindeydi. Ben o gün yunurtlama diye düşündüm ve onuda değerlendirdim. Şuan yarın adet olmam gerekiyor ama midem yiyecekten kokularından aşırı bulanıyor. Pişi yaptım dün kokusundan gece uyumadım direk tişörtü değiştirdim. Çok hassaslaşmışım. Ara ara göğüslerim ağrıyor. Acaba hamile miyimdir tutmuş mudur
leke adetinizden 2 hafta önce geldiyse yerleşme kanaması için çok erken gibi duruyorr lekeleenme olabilir mi diye hesaplamak için riskli ilişkinin üstüne en az 6-7 gün saymanız lazım cünkü o zmaan rahme ulaşmaya başlıyor bebiş yani olursa ondan sonra olur lekelenmee koku hassasiyeti ne zaman başladıı genelde 6. haftadan sonra felna başlıyomuş mide bulantıları canım

leke adetinizden 2 hafta önce geldiyse yerleşme kanaması için çok erken gibi duruyorr lekeleenme olabilir mi diye hesaplamak için riskli ilişkinin üstüne en az 6-7 gün saymanız lazım cünkü o zmaan rahme ulaşmaya başlıyor bebiş yani olursa ondan sonra olur lekelenmee koku hassasiyeti ne zaman başladıı genelde 6. haftadan sonra felna başlıyomuş mide bulantıları canım
Ben 35 günde bir adwt oluyorum. 21 şubatta adet oldum o günden beri 2 günde bir ilişki yaşadım. Ondan bir 2 hafta sonraydı lekeyi gördüm 2 kez. Ama adet lekesi değildi eminim. Çünkü pembemsi bişeydi. Ben o günü yumurtlama zannettim o günü de denedim. 3 gündür çok kötü hassasiyetim var. Ve ara ara göğüslerim ağrıyor. Yarın adet olmam lazım ama hiç adet belirtisi de yok

Ben 35 günde bir adwt oluyorum. 21 şubatta adet oldum o günden beri 2 günde bir ilişki yaşadım. Ondan bir 2 hafta sonraydı lekeyi gördüm 2 kez. Ama adet lekesi değildi eminim. Çünkü pembemsi bişeydi. Ben o günü yumurtlama zannettim o günü de denedim. 3 gündür çok kötü hassasiyetim var. Ve ara ara göğüslerim ağrıyor. Yarın adet olmam lazım ama hiç adet belirtisi de yok
ozaman olabilirr :) test yapın bence ben toplu alıp koymuştum eve sürekli yaparım diye tavsiye ederimm :KK70:

Merhaba benim sat 24 şubat bat 25 mart olması lazım şuan adet belirtisi yok gebelik belirtisi de yok sadece yumurtlama günümden beri hafif kasık ağrım var şiddetli değil bir haftadır beyaz kremsi akıntım var normalde adet öncesi bir hafta önceden hafif kanamam olurdu gebelik yoktur ama olduğuna da inanmak istiyorum ben evlendiğimden beri korunmadım 1.5 yıldır evliyim dr gittim bende bir sorun yok eşimde de sperm sayısı ve hızı düşük çıktı 2 aydır perhiz yapıyor proxeed kulalnıyor bu ay inşallah hayırlısı ve sağlıklı bir şekilde tutsun diyorum bayramda çifte bayramı yaşamak istiyorum başka da birşey istemiyorum.

Merhaba benim sat 24 şubat bat 25 mart olması lazım şuan adet belirtisi yok gebelik belirtisi de yok sadece yumurtlama günümden beri hafif kasık ağrım var şiddetli değil bir haftadır beyaz kremsi akıntım var normalde adet öncesi bir hafta önceden hafif kanamam olurdu gebelik yoktur ama olduğuna da inanmak istiyorum ben evlendiğimden beri korunmadım 1.5 yıldır evliyim dr gittim bende bir sorun yok eşimde de sperm sayısı ve hızı düşük çıktı 2 aydır perhiz yapıyor proxeed kulalnıyor bu ay inşallah hayırlısı ve sağlıklı bir şekilde tutsun diyorum bayramda çifte bayramı yaşamak istiyorum başka da birşey istemiyorum.
Benimde yarın adet olmam gerekiyor. Şuan test yaptım umarım pozitiftir dua edim

4 aydır deniyoruz denediğimden beri adwtim düzensizleşti. Artık heveslenmekten sıkıldım. Ama ilk defa öyle oluyor. Korkuyorum tekrar test yapmaya
Testin sizi kötü etkileteceğini düsünüyorsanız ozaman bencede bekleyin erkenden öğrenmeninde gerçekten hiç bir faydası olmuyor daha çok zararı oluyor benim daha perşembe günü randebum gece rüyalarıma girdi doktor dış gebelik diyor :KK43: böyle kafayı yedirtiyor erken öğrenmekte en güzeli beklemek ozaman umarı mvardır :)

ben o kasık ağrısını hisstediğimde dedimki benimvücudumda farklı birşeyler oluyor umarım sizinde oluyordur şuan :)

Testin sizi kötü etkileteceğini düsünüyorsanız ozaman bencede bekleyin erkenden öğrenmeninde gerçekten hiç bir faydası olmuyor daha çok zararı oluyor benim daha perşembe günü randebum gece rüyalarıma girdi doktor dış gebelik diyor :KK43: böyle kafayı yedirtiyor erken öğrenmekte en güzeli beklemek ozaman umarı mvardır :)
Negatif çıktı. Bakalım adet olmazsam 1 hafta sonra tekrar denicem testi. Umarım pozitif çıkar

bizim ilk ayda oldu oyüzden ben hala inanabilmiş değilim ben en az 7-8 ay vakti var diyordum burda yazılanları felan okuduktan sonra o yüzden ne zaman olacağını allah biliyormuş diyorum şimdi hep
Öyle gerçekten herşey nasip işi. Umarım sağlıcakla kucağınıza alırsınız

X