Mutfak Püf Noktaları en guzel kofte sogani nasil hazirlanir?

gebito

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2008
5.922
12.709
merhaba hanimlar,

ya ben bir turlu kendi yaptigim kofteleri begenmiyorum. sogani rondoda da cektim rendw de yaptim, suyunu da sıktım. yok yok yok!

bana ogretsenize nasil guzel yapilir su kofte. 1 kilo kiyma aldim kofte yapilmak icin bekliyor simdi dolapta. anlativerin tuyolari size zahmet.

merhaba hanimlar,

ya ben bir turlu kendi yaptigim kofteleri begenmiyorum. sogani rondoda da cektim rendw de yaptim, suyunu da sıktım. yok yok yok!

bana ogretsenize nasil guzel yapilir su kofte. 1 kilo kiyma aldim kofte yapilmak icin bekliyor simdi dolapta. anlativerin tuyolari size zahmet.
Karamelize edip mi ekleseniz bir de? Su an geldi aklima

Soğan, sarımsak, yumurta, galeta unu veya ekmek içi, bir de tuz ve baharatlar ekleseniz de olmuyor mu ?

İstedigim gibi kofte yapabilmek icin ben de cok ugrastim en sonunda damak tadima uygun kofte yapmayi basardim.bence ne sogan ne sarimsak guzel bir kofte icin etin neresini kullandiginiz onemli olan.
ben dana dos ve kuzu kiymayi iki kere cektirip karistirarak kullaniyorum.benim icin sulu yumusak ve lezzetli koftenin sirri bu.diger malzemeler sadece yardimci esas lezzet bu sekilde bana gore.

iste bunlarin orani ce puf nokfasi var mi? guzel olmuyor, kimse bir sey soyledigi icin degil de kendim beğenmiyorum
Valla ben hep gözkararı yapıyorum o yüzden birşey diyemem ama et oranı fazla olursa daha iyi olur.. Ben annemden görmüştüm o dükkanımıza köfte yapardı kapış.kapış giderdi öğlene kadar biterdi.. O da göz kararı ayarlardı..

Ne güzel konu olmuş bravo:) ben de istediğim lezzette yapamıyorum. Daha yeni gelinimizden aldım onunki güzel oluyor bana göre tabi:) gene tam beceremedim. Az biraz yakaladım. Göz kararı atıyormuş o da ben de ölçüsündedir diye düşünüyordum etin kısmı farkediyor olabilir.
Ekmek içiyle yaptım, galeta unuyla mı yapıyorsun?
Buzluktaki kıymadan yapmayacağım ama artık bak onu çözdüm.
Karabiber kimyon pul biber kesin.
Maydanoz da varsa koyuyormuş. Bir de iyice ovuyo musun? Karıştırıyo musun yani?
Evet soğanın suyunu alıyormuş. İnşallahh ağız tadımıza göre yaparız da hazır kasap köftesi almaktan kurtuluruz:)

X