en iyi arkadaşıma çok kırıldım onu nasıl unutabilirim

En iyi arkadaşın mesleğindir. Otur sınavlarına odaklan. Hepsini zaten geride bırakacaksın üniversite kazanınca. Kafanı doldurma bunlarla.

Çok uzun zamanlı arkadaşlık yürüten ilkokul ve lise arkadaşlarıyla hala çok yakın arkadaş olan biri olarak size bazı tavsiyelerim var. Öncelikle birisi size bir şey mi oldu dediğinde yok bir şey demeyin. Kimse sizin içinizi okuyamaz. Kırıldıysanız açık açık konuşacaksınız. Ben arkadaşınızın taraf tuttuğunu düşünmüyorum, görüş bildirmiş. Siz kötü oldunuz diye değil en yakın arkadaşınız babanızın oğlu olsa o da kötü olmak zorunda değil ki. Ağzına geleni saymakta dobra olmak değil, biz milletçe bunu anlayamadık hala. Üslup ve öfke kontrol sorununuz varsa ki yazdıklarınıza göre var daha yaşınız çok genç bunu profesyonel yardımla çözmeye çalışın. Yoksa yazdığınız gibi yalnız kalacaksınız.

yaş 15 sanırım dıyecektım altda 18 demıssınız
sımdıkı gencler bıraz gec buyuyorlar sanırım

siz bıraz kendı fevrılıgınızı torpuleyınde hanı ıgneyı kendımıze cuvaldızı baskasına demısler

Çok uzun zamanlı arkadaşlık yürüten ilkokul ve lise arkadaşlarıyla hala çok yakın arkadaş olan biri olarak size bazı tavsiyelerim var. Öncelikle birisi size bir şey mi oldu dediğinde yok bir şey demeyin. Kimse sizin içinizi okuyamaz. Kırıldıysanız açık açık konuşacaksınız. Ben arkadaşınızın taraf tuttuğunu düşünmüyorum, görüş bildirmiş. Siz kötü oldunuz diye değil en yakın arkadaşınız babanızın oğlu olsa o da kötü olmak zorunda değil ki. Ağzına geleni saymakta dobra olmak değil, biz milletçe bunu anlayamadık hala. Üslup ve öfke kontrol sorununuz varsa ki yazdıklarınıza göre var daha yaşınız çok genç bunu profesyonel yardımla çözmeye çalışın. Yoksa yazdığınız gibi yalnız kalacaksınız.

ah aynen ya. yaş farketmez, aklına estiği gibi hakareti de küfürü de edip sonra ben dobrayım lafının arkasına saklanmak ata sporumuz gibi.
tartışmayı bilemeyen bir milletiz genellikle.

5 yıldır en iyi arkadaşım dediğim çok sevdiğim dostum diye yanımda gezdirdiğim birisi vardı önceden kendisini çok severdim ama zamanla ona karşı bakış açım değişti ve kendisine olumlu duygularla yaklaşmıyorum artık 1 yıldır falan sürekli kavga ediyorduk tüm suçu bana atıyordu benimde hatalı olduğum noktalar oldu ben karakter olarak biraz fevri ve dobra olduğum içiin sinirlenince ağzıma geleni söylerim. onunda bana eskiden hataları çok oldu beni satmıştı o kadar kavgaya rağmen aramızdaki bağ kopmadı 5 senedir 3 kişilik arkadaş grubuyduk 3 ay önce falan diğer arkadaşm saçma bir sebepten dolayı benimle konuşmayı kesmek istedi en iyi arkadaşım dediğim kişi de onun tarafını tuttu gibi mesela o haklı onun küsmek için haklı sebebi var o sakin birisi demekki sen onu kızdırmışsın o yüzden dolmuş ama ben taraf tutmuyorum diyiyor lafta tabi bildiğin bana taraf tutmuyorum diyerek laf sokuyor. biz o kadar dışarı çıkar buluşurduk sürekli en iyi arkadaşım sensin seni çok seviyorum derdi ama gidip onun tarafını tuttu beni öyle diye diye yıllarca kandırmış ayakta uyutmuş onun hiçbir zaman ilk tercihi olamamışım 3. ve 4. tercihi olmuşum son zamanlarda iyice üzüldüm buna ve soğuk davranmaya başladım ilk sordu noldu normalde böyle yapmazsın diye sana öyle gelmiştir yok bir şey dedim tekrar mesaj attı geçenlerde yine bir şey yok dedim bu kişiye taraf tuttun bundan dolayı çok bozuldum desem de sen kendi kafanda kurmuşsun diyip kendini haklı çıkarmaya çalışacak en doğru kararın şu an onu hayatımdan çıkarmak olduğunu düşünmeye başladım ama onu çok seviyorum ve başka arkadaşım kalmadı o da giderse yalnız kalıcam ne yapabilirim gerçekten kahroldum bildiğin nasıl unuturum yorumlar mısınız
İnsanların kusurlarını ,hatalarını onları rencide edecek şekilde söylüyorsanız ve karşıdaki kişiyle alay eder biçiminde konuşuyorsanız sizi ben de istemezdim

X