En İyi Sonuç ve Övgü Aldığımız Tarifleri Püf Noktaları ile Paylaşalım mı? (Resimli)

hayat24 mandalinalı kek çok güzel gözüküyor,ellerine sağlık.Tarfini verebilir msiin?Bikere kek yaptığımda portakallı çok güzel olmuştu ama enson yaptığımda hepsini çöpe atmak zorunda oldum bukadar olmaz mafoldumben Ama korkumun üstüne gidicem aklinialirimsmile

grnt005iv.jpg

bu da benim pek çok kez verdiğim
2 yumurta
1 bardak şeker
1 bardak süt
1 bardak yağ
1 paket kabartma tozu
portakal veya limon kabuğu rendesi veya 1 paket vanilya
aldığı kadar un
180 derecede 35 dakika şeklindeki değişmez klasik kek tarifime 1 bardak kuru üzümü sıcak suda bekletip unlayarak ilave ederek yaptığım üzümlü kekim..kesilmiş hali ve tadı misafirlerimden çok olumlu övgüler aldırdı bana...

canım tarif bu ben sadece mandalina ekledim 1 yada2 tane kabuklu rondodan geçirdim

Son düzenleme:
ezine77 teşekkür ederim ama yine aynı tarif için sorucam,sıvı yağ 1 su bardağı mı çay bardağı mı :)

Son düzenleme:
SOSİS SOTE
  1. çok güzel bi kahvaltılık.

Malzemeler
    6 tane sosis
    4 tane domates
    1 kırmızı biber
    4 sivri biber
    2 yemek kaşığı sıvıyağ
    tuz
    karabiber
    toz biber
    Yapılışı
    Sosislerin uçlarını artı şeklinde kesin. Biberleri ve domatesi ufak ufak doğrayın. Biberleri sıvıyağında biraz soteleyin. Domatesleride ekleyin. Domatesler biraz yumuşayınca sosisleri, tuzu ve baharatını katın. Kapağını kapatın. Sosisler yumuşayıncaya kadar pişirin.

ezine, libyana, royal ve bilumum marifetli hatun yardım bana lütfen...
kayınvalidem ve türevleri yatılı misafirliğe gelecek en az 3 gün kalacaklar..çalıştığımıda göz önünde bulundurarak bana pratik bir kaç gün önceden hazırlanıp bekleyince güzelleşecek tarifler yazın lütfen......hatta tarifli menüler...aman zor olmasın!!!offff offf......ne yapcam şimdi ben 10 gün var ama beni sardı telaş....en az 3 gün yemek ağlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

kızlar banko tarifleri verin lütttttfeeennn....

Son düzenleme:
kızlar daha önce verildimi bilmiyorum ama size mini köstebek tarifini vermek istiyorum.
kek malzemesi için:
3 yumurta
1 su bar.süt
1 su bar.şeker
1\2 su bar.sıvı yağ
1 paket kakao
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
un
kreması için:1 paket istediğiniz bir kremole,1 paket tekli krem şanti
2 su bar.süt mikserle çırpılıp dolapta bekletilir.
kek malzemeleri çırpılıp 180 dc. pişirilir.çay bardağıyla yuvarlaklar kesilip,kalan kek parçaları ufalanır.
keklerin üzerine kremadan sürülüp ufalanmış kekle etrafı kapatılır.benim evde kakaolu kremole vardı onunla yaptım içine muz doğradım sizde zevkinize göre yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
ya kızlar pastamın resminide koymuştum ama olmadı.tekrar denemeye çalışacağım yüklemeyi.

Son düzenleme:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

1 su bardağı ılık süt
1 su bardağından biraz eksik sıvıyağ
1 yumurta(sarısı üstlerine sürülecek)
2 tatlı kaişığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
maya

Son düzenleme:
http://img97.imageshack.us/img97/907/fotoraf096.jpg
kızlar resmi şimdi yükleyebildim.işte mini köstebekler.bu arada tarifte yazmayı unutmuşum,kekin tersini çevirip tersinden bardakla kesiyoruz.
üst kısmı alta gelecek.birde tepsiye yağlı kağıt sererseniz çıkartması daha kolay oluyor. kusura bakmayın acemilik oldu.

Son düzenleme:
kayınvalidem ve türevleri yatılı misafirliğe gelecek en az 3 gün kalacaklar..çalıştığımıda göz önünde bulundurarak bana pratik bir kaç gün önceden hazırlanıp bekleyince güzelleşecek tarifler yazın lütfen......hatta tarifli menüler...aman zor olmasın!!!offff offf......ne yapcam şimdi ben 10 gün var ama beni sardı telaş....en az 3 gün yemek ağlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

benim banko tariflerim,şöööyle 1 tencere mercimek çorbası,,barbunya ya da güveçte sucuklu kuru fasulye,fırın poşetinde 1 bütün tavuk ve patates veya izmir köfte,1 tepsi sodalı börek ya da herkesin buzluk böreği diye bildiği dondurucudan çıkar çıkmaz pişen börekten,1 tepsi revani(gayet bereketli oluyo),1 üzümlü vs kek(tarifi 1 önceki sayfada sanırım verildi,görüntüsüyle birlikte)ha bir de belki daha sonraki günde yenmek üzere doldurulup 0 gözüne atılmış biber dolması ve ya dondurucunda varsa yaprak sarması....

benim banko tariflerim,şöööyle 1 tencere mercimek çorbası,,barbunya ya da güveçte sucuklu kuru fasulye,fırın poşetinde 1 bütün tavuk ve patates veya izmir köfte,1 tepsi sodalı börek ya da herkesin buzluk böreği diye bildiği dondurucudan çıkar çıkmaz pişen börekten,1 tepsi revani(gayet bereketli oluyo),1 üzümlü vs kek(tarifi 1 önceki sayfada sanırım verildi,görüntüsüyle birlikte)ha bir de belki daha sonraki günde yenmek üzere doldurulup 0 gözüne atılmış biber dolması ve ya dondurucunda varsa yaprak sarması....

menü güzel olmuş...

Son düzenleme:

canım benim ilk aklıma gelen soya soslu tavuk ve arpa şehriye salatası bunları 1 gün önceden hazırlayıp dolaba atarsın yemek saatide çıkartıp soya sosluyu hemen 10-15 dk teflon tavada az yağla kızartırsın, çorba olarak tavuk suyuna çorba yapabilirsin, biber kızartıp dolaba atıp servis edeceğin zaman yoğurttlayabilirsin ,kahvaltıyada muhammara yapabilirsin çokça yapıp kavanoza koyarsın çok ğüzel ve lezzet li oluyor,aklıma geldikçe ilave ederim

Ezine74 verdiğin tarifi yaptım :)
Şimdi resimleri gören patlamış volkanik dağ resmi koydum sanır,ama söyleyim bu bir Kek.Şimdi arkadaşlar nedir benim bu keklerden çektiğim.Eskiden pişerlerdi ama artık pişmiyorlar.Vallaha üstten veriyorum alttan veriyorum (ısıyı yani) üstü yanmaya başlıyor okadar emin oluyorum,sonra bi çıkartıyorum te böyle kalıyorum :KK28: Hayır yani kek konusunda lanetlendim mi naptım anlamıyorumki :KK53: Tövbe Allahım çok tövbe.Şimdide hayat'ın verdiği poğaça tarifini deniyicem,umarım o güzel olur.
Te kek bu

1 su bardağı ılık süt
1 su bardağından biraz eksik sıvıyağ
1 yumurta(sarısı üstlerine sürülecek)
2 tatlı kaişığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
maya
Karışımı hazırladıktan sonra ne kadar süre bekletiyoruz ? :)

ay ben burayı neden daha önce keşfetmemişim ki:KK1:gerçi diyetteyim ama en azından nisfirlere değişik şeyler yaparım ve kaçamak yaptığım zamanlar da en azından güzel değişik şeylerle yaparım kaçamaklarımı demi:KK1:inceliyorum geçmiş sayfaları.sanırım tüm tariflerin listesi var 212. sayafada

patates köfteyi bende düşündüm.bir öğüne kesin yapcam.tatlı olarak revani hiç denememiştim bende ilk sayfalardaki sanırım senin tarifin etimek tatlısını düşünmüştüm.mercimek çorbası muhakkak yapcam.börek yalancı su böreği düşündüm ama sodalımı yapsamki?...kek olarak havuçlu yapcam galiba hem kahvaltıyada gider...biber dolmasıda ii fikir ama bugune kadar hiç ii yapamadım...şimdi dolma tarifi bakıyorum...ezinecim varsa senin banko biber tarifin beklerim....

Son düzenleme:
X