En kıymetlimi, annemi kaybettim. Hayata devam edemiyorum...

Başınız sağ olsun.. Mekanı cennet olsun... Burnumun direği sızladı yazdıklarınızı okuyunca.. Rabbim sabır versin.. Hiç bir acı sonsuza kadar sürmez.. Yaşamadım ama empati yapmak bile hissetmeme yetiyor. Nacizane tavsiyem belki yeni diye bu kadar kendinizi hırpalıyorsunuz ama kendinizi yıpratmak yerine psikolojik destek alın.. Zamanla kalp acınızı yenersiniz. Allah gönlünüze ferahlık versin..

annenle harika bir ilişkin varmış..
dünyada böyle bir nimeti tatmışsın,
ne güzel,
hani diyorsun ya dünyanın yükyle tek başıma nasıl mücadele edeceğim diye... annesi hayatta olup da o mücadelelelr ile çocukluktan beri tek başıma mücadele ediyorum, böylesi de çoook zor...
annen nasıl düşünürdü neler öğretti sana o zorluk anlarında mücadele anlarında annenin fikri ne olurdu onları düşünerek hareket et,
henüz çoooook taze acın ...
rabbim kalbini ferahlatsın,bir an önce acını hafifletsin, annen seni bekliyor olacak, onu yine göreceksn yine sarılacaksın yine sohbet edeceksiniz....
annen hastalık çekerek günahlarından arınarak tertemz gitti cennette seni bekliyor inşallah,
psikoljk destek alabilir misin,
insan olmak bunca imtihana maruz kalmak zor, mükafatınız büyük olacak inşallah..
kendine zaman tanı, hemen hayata dönmek zorunda değilsin, hayat bir süre dursa da olur...
inşallah yas sürecini en hızlı şekilde atlatırsın güzel kuzum

Annemiz babamız hayattayken hala çocuk sayılırız ne zamanki onları kaybedriz ozaman büyürüz başınız sağ olsun Allah rahmet eylesin

İlk paragraftan sonrasını okuyamadım. Yüreğim sıkıştı. Henüz yaşamadığım acıyı iliklerimde hissettim. Rabbim bol sabır versin size. Anneciğinizin mekanı cennet olsun inşallah

Teşekkür ederim. İnşallah dediğiniz gibi olur, zaten içimde hep onun sesiyle yaşıyorum.

Çok üzüldüm, başınız sağ olsun. Gerçekten çok da gençmiş anneniz. İnşallah mekânı cennet olmuştur. Acınızı hafifletene hamdolsun, umarım ben de biraz olsun dayanma gücü bulabilirim.

Teşekkürler. Allah mekanını cennet eylesin annenizin. Bunu denemeye çalışırım inşallah

Başınız sağ olsun. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki, yukarıda labellevie hanımefendi de demiş insanlardan uzaklaşmayın diye, aslında doğru olan bana göre de budur derdim ama birinin acımı bana olan tesirini bilmeden değerlendirdiğini sezinlediğimde -ki bu çok oluyor- imkânı yok bir şey paylaşamıyorum. Ben de nefes alamıyorum yoğun bakım süreçlerimiz uzun ve sancılıydı Kendimi size çok benzettim... Umarım siz de bizler de cennette kavuşuruz onlarla.

Teşekkür ederim. Bazen yazıyorum aslında ama duygusal çöküntüden aklıma gelmiyordu. Denerim inşallah. Size de geçmiş olsun...

başınız sağ olsun. maddi imkanınız varsa psikolojik destek alın mutlaka. kayıplar sonrası bunu yaşamak çok normal
Teşekkürler, sağ olun. Bu soru vesilesiyle psikolojik destek fikrine de cevap vermem gerekirse, aslında sıcak baktığım ama günümüz imkânlarıyla imkansız hale gelen bir şey bu benim için. Mevcut imkanımı bu yönde kullanırsam bir gün eğitimime vs. devam etme zaruretim olduğunda sıkıntıya düşeceğim aşikar Hayırlısı her şeyin.

Amin, teşekkür ederim. Sizin de başınız sağ olsun, Allah dayanma gücü versin. Güzel bir mesleğiniz var, inşallah daha iyi olursunuz/oluruz.

Annemi kaybedeli 2 buçuk sene oldu. Etrafımda kimseye anlatamadığım ne varsa tek bir solukta benim yerime yazmışsın gibi okudum her bir satırını. Sana sadece sarılmak istedim.
Başınız sağ olsun, acınızı hissedebiliyorum burdan da olsa Yalnız değilsiniz... İnşallah karşınıza güzel yollar çıkarır rabbim.

Merhaba çok teşekkür ederim yorumunuz için. Sağ olun. Gerçekten de öyle, farklı bir bağımız vardı. İnsanın en sevdiği şey imtihanı oluyormuş meğer. Rabbim sizin de yardımcınız olsun, belki de daha zor bir durum... Feraha çıkarsın inşallah. Psikolojik destek fikrine yukarıda da dediğim gibi ben sıcak bakıyorum ama günümüz şartları yoksa bir şekilde kendimi sürükleyerek de olsa götürürdüm yani.

Ahh içime bir acı oturdu be arkadaşım.
Sana ne söylenir? Ne teselli eder?
Ne söylesem boş biliyorum.
Hani annen için kurduğun bu güzel cümleler var ya. Anneme olan duygularımı dile getirdin sanki. Allah onu bana vermekle, bana vermediği herşeyi telafi etmişti..
Ne kadar gururlanır anneciğin seni izlediği yerden. Ne kadar mutlu olur böyle güzel bi evlat yetiştirdiği için biliyorsun değil mi? O kadar güzel bir insansın ki görevini layıkıyla tamamlamışsın. Anneciğini en güzel şekilde uğurlamışsın. Anlamıyorum zannetme. Tahmin edebiliyorum acını. Bende babamı kaybettim geçen yıl bu zamanlar. Ben bana babalık yapmamış babamın arkasından bile son zamanlarında yanında olamamış olmanın, bi tabak çorba içirememiş olmanın, bir yudum su verememiş olmanın acısını, vicdan azabını duydum aylarca. Diyorum ya . İnsan sevdiğini ölüme bile olsa güzel uğurlamak istiyor. Veda etmek zor. Veda edemediğim babamın acısını taşıyorum bende yüreğimde. Fakat sanırım bir nebze olsun tutunmamın sebebi ölümün bile bir son olmadığına inanmak. Gittiler ve bizim aklımızın ermediği bi yerde, bi boyutta hayatlarına devam ediyorlar. Böyle düşünüyorum ben. Hepimiz gitmeyeceğiz mi? Bende hocalarına ve arkadaşlarına katılıyorum. Eğitimine devam etmelisin. Biliyor musun ben babamın omuzuna bir kez olsun başımı yaslamış insan değilim. Derdimi, sıkıntımı, sorunumu bilmezdi. Küçücük yaşımda okula başladım yanımda babam yok. Kocaman oldum üniversiteyi bitirdim mezun oldum ve baktım babam yanımda hala yok. Ama bu halde bile en ufak bişeye üzülsem kalk diyorum silkelen o seni böyle görmek istemezdi. Canımın acıdığı, gözümün daldığı her boşlukta ben bana mahsun gözlerle bakan babamın hayalini gördüm onu kaybettikten sonra. Ve sırf bu yüzden hayatıma kaldığım yerden devam etmeye çalışıyorum. Sende annen için bunu yapmalısın. Cennetin en güzel köşesinde olduğundan kuşkum yok. Cennet onların ayakları altına serilmemiş mi zaten? Unutmak yok. Biliyorum imkansız ama alışmak var arkadaşım. Tevekkül var. Takdir böyleymiş. Bak yine gece oldu. Bir gün daha yaklaştık uğurladığımız sevdiklerimize . Seni kocaman kucaklıyorum. Allah sevgisi kadar sabrını versin inşallah.

Yüce Allah annenize rahmet eylesin, size sabır ve dayanma gücü versin.
Ne diyeceğimi bilemiyorum. Anlattıklarınız beni çok üzdü.
Lütfen kendi içinize çekilmeyin. Sizi meşgul edecek şeylerle uğraşmaya çalışın en azından. Annenizin yapmanızdan hoşlanacağı şeyleri yapmak iyi gelebilir size.
Sabır, kolaylık ve ferahlık diliyorum

Rabbim sabır gücünü arttırsın inşallah. Başın sağolsun,mekanı cennet olsun annenin

Allah sabırlar versin,kalbinize ferahlık dilerim.
Yaşanabilecek en büyük kayıplardan birini yaşamışsınız, söz bulunmuyor böyle zamanlarda.
İnançlısınız madem buna sarılın.
Bu geçici bir ayrılık, bir gün elbet buluşacaksınız, buna inanıyoruz.
O bir daha buraya gelmeyecek ama siz gideceksiniz, biz de, hepimiz.
O zamana dek bolca özlem, bazen gözyaşı, dua..
Allah size hayırlı uzun ve güzel bir ömür versin. Annesiyle güzel ilişkisi olan şanslı insanlardan olmuşsunuz, buna şükür.
Yavaş yavaş hayata karışın,yapmayı sevdiğiniz şeyleri yapmaya başlayın, bir iki kez istemeyerek de olsa yapın.
Klasiktir zaman ilaç olacak, sızısı geçmese de o yakıcı acı bir nebze hafifleyecektir.

Allah merhametiyle muamele etsin, cennetinde ağırlasın anneciğinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…