Endometriozis Olanlar?

Bir hafta oldu ameliyat olali. Adetlerim asiri agir gecerdi bazen iliski esnasinda agrim olurdu ve gebe kalamıyorum bir buçuk yıldır. Doktorum adenemyozis var dedi sende gebeligi engeller bu. Endometriozis oluşursa daha kötu olur demişti. En son tup bebek merkezine gittik dedik artk ne gerekiyorsa yapalim onvlce laparoskopi ve histeroskopi onerdiler ve oldum. Sansim artti belki normalden gebe kalabilirim önümüzdeki aylari beklicem. Senin belirtilerin neler ? Adet oncesi agrilar adet zamani agrilar ama bu agrilar normal değil ben yatakdan cikamiyordum belim bacaklarim kasıklarım asiri agriyordu
Benim son 2-3 aydir bel kasik agrilarim bacaklarima vuran agri bilmiyorum agri esigimmi yukskei ama evet yatmak istiyirum devamli ama dayanamadigin agrilar degil yani beni acillik edecek gibi degil ince sizi seklinde son zamanlarda vajina ile anal arasinda bir agri hissediyorum orasi da endo idagi olabioiyirmus reglerim duzenli 5-6 gun olurum son iki ayda 8.9 gunkerde kahvarengi akinti olmaya basladu endo varsada cok ilerlemistir diye dusunuyorum okudugum kadariyla vajinal ve alt ultrasonda hic bisi cikmadi anlamiyirum

Endoyu gördüm hemen damladım buraya :) çok geçmiş olsun öncelikle , endo geçen birşey değil eski tahlilleriniz görüntüleriniz varsa onları gösterin doktorunuza ya da doktor değişikliği yapın derim. Benm 1 yıl boyunca bulamadılar tespit edildiğinde 10cm x5 cm di ver bağırsağıma yapışıktı ameliyt olmak zorunda kalmıştm. Amh testi yaptırdınız mı hiç?
Merhaba size de geçmiş olsun. Sizin AMH sonucunuz kaç acaba ?

Dediğim gibi ben toplam 3 doktra gittim 2 tanesi temiz 1i endometriozis dedi ama söylediğim doktorlar endometriozis yok sende nasıl olabilir, bu teşhisi neyle koymuş ki diyorlar kime inancam anlamadım 🤷🏻‍♀️
Var denildiyse tanisal laparoskopi olabilirsiniz kolay bir ameliyat ve varsa da temizlenir en azindan

Benim son 2-3 aydir bel kasik agrilarim bacaklarima vuran agri bilmiyorum agri esigimmi yukskei ama evet yatmak istiyirum devamli ama dayanamadigin agrilar degil yani beni acillik edecek gibi degil ince sizi seklinde son zamanlarda vajina ile anal arasinda bir agri hissediyorum orasi da endo idagi olabioiyirmus reglerim duzenli 5-6 gun olurum son iki ayda 8.9 gunkerde kahvarengi akinti olmaya basladu endo varsada cok ilerlemistir diye dusunuyorum okudugum kadariyla vajinal ve alt ultrasonda hic bisi cikmadi anlamiyirum
Benimde duzenliydi bu illet kendini gizliyor maalesef. Bence bir adim atip tanisal bir operasyon yapılmasını isteyin. Zaman geçtikçe isler zorlaşır

Merhaba size de geçmiş olsun. Sizin AMH sonucunuz kaç acaba ?
1,78 yada 1,68 di ama yumurta sayım ile uyumlu değil , kaliteszlik var . Tüp bebek tedavisine başladım ilk opu da 1 embriyo oldu 2.opu da 3 tane embriyom oluştu , buna da binlerce şükür olsun

Benimde duzenliydi bu illet kendini gizliyor maalesef. Bence bir adim atip tanisal bir operasyon yapılmasını isteyin. Zaman geçtikçe isler zorlaşır
Ultrasonda birsey cikmayinca sizin birseyiniz yok deyip yolladilar sinradan bu agri olustu devletteki karin dogumcular pek bisi bilmiyor ozel dr yende gucum yetmez napcam bilemeeim valla

Birde belirteyim adetlerim çok düzenli yumurtlama zamanımı biliyorum ağrım oluyor sadece sancı o da 1 saat uyuyunca geçiyor şanslıysam gece olup farkedip uyanıyorum ped koyup uyuyorum uyandığımda hiç ağrı da olmuyor zaten yani teşhisi koydukları zaman ki halimle şimdi arasında dağlar kadar fark var sizin şikayetleriniz nasıldı A Amanita
Adetlerim düzenliydi benim. Yumurtalarim fazla buyumezdi hep sol kasikta büyürdu klomen kullandim 2 ay da solda oluştu yumurta. Adetletim agir gecerdi iliski esnasinda agri olurdu bazen ve gebe kalamadim hic. Ameliyattan sonra sol tupumun hasar gordugunu söyleyince doktor o zaman anladim endo oraya da zarar vermis ondan yumurtalarim hep solda buyuyormus.

Ultrasonda birsey cikmayinca sizin birseyiniz yok deyip yolladilar sinradan bu agri olustu devletteki karin dogumcular pek bisi bilmiyor ozel dr yende gucum yetmez napcam bilemeeim valla
ameliyat olacagim doktor ön muayenede sirtimdan bile ultrason ile bakti. Doktor seçimi cok önemli maalesef. Bir yolunu bulup bir kez ozele de gidin ama iyi arastirip gidin doktor cok onemli bir faktör.

Var denildiyse tanisal laparoskopi olabilirsiniz kolay bir ameliyat ve varsa da temizlenir en azindan
O dönem malum kızlıktan dolayı laparoskopi yapılamadı kan testi yapıldı Ca yüksek çıktı ve şikayetlerimle beraber böyle teşhis konuldu şimdi o zaman ki şikayetlerim yok ağrı sızı o zamana nazaran minimum düzeyde anlamadım gitti

1,78 yada 1,68 di ama yumurta sayım ile uyumlu değil , kaliteszlik var . Tüp bebek tedavisine başladım ilk opu da 1 embriyo oldu 2.opu da 3 tane embriyom oluştu , buna da binlerce şükür olsun
Evet yine de fena değilmiş, benim 1,15 yaş 32. Şuan nerde tedavi görüyorsunuz? Dondurulmuş embriyo transferi yapılcak sanırım size.

Evet yine de fena değilmiş, benim 1,15 yaş 32. Şuan nerde tedavi görüyorsunuz? Dondurulmuş embriyo transferi yapılcak sanırım size.
İyi sayılır fakat amh ile yumurta sayısı eşitse iyi , benim gibi uyumsuz ise kötü ... folikül sayısı öncelikli o yüzden amh ya takılmamak gerek. Hiç tedaviye başlamamışlar gözönünde bulundurmak için yapılabilir bir test. İrenbe ümit inceboz da tedavi görüyorum , kendisi endometriozis dernek bşk yrd. doktorumdan çok memnunum. Evet dondurulmuş olacak hayırlısıyla şimdi önümde 3 aylık geçici menepoz sürecim var... Siz tedavi görüyor musunuz
?

O dönem malum kızlıktan dolayı laparoskopi yapılamadı kan testi yapıldı Ca yüksek çıktı ve şikayetlerimle beraber böyle teşhis konuldu şimdi o zaman ki şikayetlerim yok ağrı sızı o zamana nazaran minimum düzeyde anlamadım gitti
Laparoskopi gobektem yapiliyor kadin olmakla ilgilisi yokki🤔 bilemedim. Su an agrilarin yoksa ihtimal düşüktür

X