endometriyozis ve tüp bebek

yexsxbxux

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
1.274
10
42
arkadaşlar ben endometriyozis hastasıyım ve iki kere ameliyat oldum...laporoskopi ve açık ameliyat... ve kendini tekrar yeniliyormuş şuanda... doktorum öyle dedi ve yapışıklıklarım varmış... bu yüzden kesinlikle direk tüp bebek dedi...

endometriyozis olan hastalarında tüp bebekteki tutma şanlarınında diğer bayanlara göre daha düşük olduğunu duymuştum... benim öğrenmek istediğim böyle olan arkadaşlar var mı?? aynı zmanda böyle olupta tüp bebekle yöntemiyle hamile olan varmı arkadaşlar aranızda??

canım seninle durumumuz aynı ben de lap olmuştum şimdi açık ameliyat olucam

senin şu an kist var mı
ve rahim içinde endo var mı
rahim içi kalınlık nedir?

eşinde sorun varmı bak sürü sordum :)

açık ameliyattan fayda görmedin mi?

biz açık amliyattan hemen sonra tüpbebek yapçaz

arkadaşlar ben endometriyozis hastasıyım ve iki kere ameliyat oldum...laporoskopi ve açık ameliyat... ve kendini tekrar yeniliyormuş şuanda... doktorum öyle dedi ve yapışıklıklarım varmış... bu yüzden kesinlikle direk tüp bebek dedi...

endometriyozis olan hastalarında tüp bebekteki tutma şanlarınında diğer bayanlara göre daha düşük olduğunu duymuştum... benim öğrenmek istediğim böyle olan arkadaşlar var mı?? aynı zmanda böyle olupta tüp bebekle yöntemiyle hamile olan varmı arkadaşlar aranızda??

var canım ben ileri evrede endemetriyozis hastasıydım laparoskobiyle hepsi temizlendi ve şu anda 5 aylık hamileyim normal yollardan oluştu gebeliğim inşallah Rabbim sizlered göstersin....:nazar:

kızlar öncelikle yazdığınız için çok teşekkür ederim.... a.s.

önce meralun senin sorularına cvp vermeye çalışayım....

şu an kistim var..tekrar yenilemiş ben ameliyatı haziran ayında olmuştum...

yumurtalıklarımda endo var yani çikolata kisti yalnız rahim içi kalınlığını bilmiyorum... eşimde ise sorun yok yani değeri çok yüksek değil ama sorun olacak kadarda düşük değilmiş...yani sorun yalnız bende...

bende işte lap sonra açık ooldum hemen 1 ay sonra ve doktor kistlerden dolayı yapışıklıklar oluşmuş,zedelenmeler var dedi..( çünkü kistlerim o kadar büyüktü ki bağırsaklarıma yapışık vaziyetteydi) onun için direk tüp bebek dedi...

ama biz o zmandan beri daha yaptıramadık...hem şu anda maddi açıdan müsait değiliz hemde iyi bir yer araştırıyorum... kistlerimde tekrar yenilendiği için de fazla geciktirmek istemiyorum ama... :çok üzgünüm:

Sevgili yeşbü hastalığın hakkında bilgim yok ama daha önce yazılarını başka yerde okumuştum.Sanırım adanadasın.Ben de bebek için uğraşanlardanım ve defalarca dr. değiştirdim.Herkes tek dr. ismi verdi;Prof. dr. Cüneyt Evrüke.İnternetten de araştırabilirsin.Ben şimdi ona gidiyorum.Problemli gebeler ve gebelik tedavisi görenlerin burda ilk tercihiymiş.Tabi kısmet...Sadece paylaşmak istedim bilgin olsun diye.hepimize bol şansa.s.a.s.

canım seninle durumumuz aynı ben de lap olmuştum şimdi açık ameliyat olucam

senin şu an kist var mı
ve rahim içinde endo var mı
rahim içi kalınlık nedir?

eşinde sorun varmı bak sürü sordum :)

Meralcim rahim içi kalınlık demişsin ya belki bi fikrin vardır, benim aklıma takılan bişey var.
Bu ay adetim çok sancılı oldu,hiç olmazdı ve hep pıhtı pıhtı şeklindeydi ilk gün.
Zaten 3. gün akşamaına kalmadı bişeyde ilk gün mahfoldum.
Dr.a gittim 3. gün.Rahim içi kalınlık 8mmydi.Adetliyken bu değer2-3 mm düşer dedi.Demekki seninki baya kalınlaşmış dedi.Acaba bunun bir zararı var mı? Ya da neden bu kadar kalınlaştı biliyormusun bi fikrin varmı?Bebeğin tutunmasını kolaylaştırır dedi dr.da bu kadar kalın kalması hayra alamet mi acaba?

Kafam çok karıştı??:uhm:

Sevgili yeşbü hastalığın hakkında bilgim yok ama daha önce yazılarını başka yerde okumuştum.Sanırım adanadasın.Ben de bebek için uğraşanlardanım ve defalarca dr. değiştirdim.Herkes tek dr. ismi verdi;Prof. dr. Cüneyt Evrüke.İnternetten de araştırabilirsin.Ben şimdi ona gidiyorum.Problemli gebeler ve gebelik tedavisi görenlerin burda ilk tercihiymiş.Tabi kısmet...Sadece paylaşmak istedim bilgin olsun diye.hepimize bol şansa.s.a.s.

canım benim çok sağol... hemen araştırıyorum.... a.s.

Meralcim rahim içi kalınlık demişsin ya belki bi fikrin vardır, benim aklıma takılan bişey var.
Bu ay adetim çok sancılı oldu,hiç olmazdı ve hep pıhtı pıhtı şeklindeydi ilk gün.
Zaten 3. gün akşamaına kalmadı bişeyde ilk gün mahfoldum.
Dr.a gittim 3. gün.Rahim içi kalınlık 8mmydi.Adetliyken bu değer2-3 mm düşer dedi.Demekki seninki baya kalınlaşmış dedi.Acaba bunun bir zararı var mı? Ya da neden bu kadar kalınlaştı biliyormusun bi fikrin varmı?Bebeğin tutunmasını kolaylaştırır dedi dr.da bu kadar kalın kalması hayra alamet mi acaba?

Kafam çok karıştı??:uhm:

canım 12mm ye kadar kalınlık normal :1rolleyes:

o kadar kafana takma rahat ol:emir_bebek::emir_bebek:

inşallah bebişlerimiz yakında.............:asigim:

kızlar öncelikle yazdığınız için çok teşekkür ederim.... a.s.

önce meralun senin sorularına cvp vermeye çalışayım....

şu an kistim var..tekrar yenilemiş ben ameliyatı haziran ayında olmuştum...

yumurtalıklarımda endo var yani çikolata kisti yalnız rahim içi kalınlığını bilmiyorum... eşimde ise sorun yok yani değeri çok yüksek değil ama sorun olacak kadarda düşük değilmiş...yani sorun yalnız bende...

bende işte lap sonra açık ooldum hemen 1 ay sonra ve doktor kistlerden dolayı yapışıklıklar oluşmuş,zedelenmeler var dedi..( çünkü kistlerim o kadar büyüktü ki bağırsaklarıma yapışık vaziyetteydi) onun için direk tüp bebek dedi...

ama biz o zmandan beri daha yaptıramadık...hem şu anda maddi açıdan müsait değiliz hemde iyi bir yer araştırıyorum... kistlerimde tekrar yenilendiği için de fazla geciktirmek istemiyorum ama... :çok üzgünüm:

inşallah herşey yolunda gider de başlarsın canım
acaba ameliyattan ne kadar sonra tüpbebek yapıyorlar?

ben de bugün gitçektim ama hastane çok doluymuş yarına kaldı

baya heyecanlıyım, tek dileğim başarılı geçmesi

tüpbebek raporumuz da çıkmış, istesen çıkmaz

neyse ilaçları alıcaz bekleticez mecburen çünkü bir ay içinde almak gerekiyormuş

benimde yapışıklık bağırsaklara kadar çıkmış, hatta rahim ile bağırsaklar yapışmış

korkmuyorum desem yalan olur

hayırlısıyla atlatırım inşallah

aynı şeyleri yaşamış biri olarak tavsiyen var mı canım?

canım yukardaki sorunu görmemiştim

ben seninle aynı durumdaydım yani kist ve yapışıklık vardı

ve tüpbebeğe karar verdik benim kanallar da tıkanmış,

dedimya rapor ve ilaçlar bile yazıldı

son ultrasonra 2 profla benim dr baktı, benim kistler almış başını gitmiş

yani çok büyük tüpbebek tutmaz dedi, tutsada düşer dedi

bu kadar büyümeseydiler şırınga ile içi boşaltılacakmış ve bu şekilde hamiş olabilirmişim

bunların saldığı çukulatamsı sıvı yumurtaya ve sperme zarar veriyormuş

o nedenle tutmazmış

ama kistin küçükçe içini boşaltıp yapabilirler

canım ameliyattan me kadar sonra tüp bebek yapıyorlar bilmiyoruma am sanırım çok uzun tutmuyorlar... bu çiolata kistti çok kötü birşey yaaa. ben amöeliyat olalı 6 ay oldu ve tekrar yenileniyor... ben çok korkuyoruym tüp bebek te tutmaz diye... bir kere daha ameliyat masasına yatma düşüncesi beni çok korkutuyor.... bilmiyorum ne yapacağımı....

canım ameliyattan me kadar sonra tüp bebek yapıyorlar bilmiyoruma am sanırım çok uzun tutmuyorlar... bu çiolata kistti çok kötü birşey yaaa. ben amöeliyat olalı 6 ay oldu ve tekrar yenileniyor... ben çok korkuyoruym tüp bebek te tutmaz diye... bir kere daha ameliyat masasına yatma düşüncesi beni çok korkutuyor.... bilmiyorum ne yapacağımı....

arkadaşlar tüp bebek çabalarınızın sonucu ne oldu merak ettim. bende de çikolata kistleri var ve dr lar eşimde de sorun olduğundan tek şans tüp bebek diyor.benneyaptımkibenneyaptımki

X