Enerjisi ve ışığı düşük biriyim

Yaley

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2016
101
41
Girdiğim ortamlarda geri planda kalıyorum , başıma güzel bir şey geldiğinde ya da başarılı olduğum da etrafımdaki insanlardan iltifat almıyorum. Sanki yok sayılıyorum. Ve bu benim moralimi ve öz güvenimi çok etkiliyor

İçine kapanık biri değilim. İstediğimde oldukça cesaretli ve girişken olabiliyorum. Ama enerjim ve ışığım düşük sanırım. Annem de bunu söylüyor.

Bunu değiştirmek için neler yapabilirim ? Sosyal ilişkilerimde, okul , iş hayatında fark ettiğim bir durum oldu. Tamamen karakter meselesi mi ?

Girdiğim ortamlarda geri planda kalıyorum , başıma güzel bir şey geldiğinde ya da başarılı olduğum da etrafımdaki insanlardan iltifat almıyorum. Sanki yok sayılıyorum. Ve bu benim moralimi ve öz güvenimi çok etkiliyor

İçine kapanık biri değilim. İstediğimde oldukça cesaretli ve girişken olabiliyorum. Ama enerjim ve ışığım düşük sanırım. Annem de bunu söylüyor.

Bunu değiştirmek için neler yapabilirim ? Sosyal ilişkilerimde, okul , iş hayatında fark ettiğim bir durum oldu. Tamamen karakter meselesi mi ?
Sorunlarına kendin cevap vermişsin

Karakter ve özgüven meselesi. Özgüven içinse başarı gerek. Extra bir güzellik, extra bir başarı, extra bir kabiliyet. Ekstradan kastım ortalama üstü. Adriana lima olmaktan bahsetmiyorum mesela. Sallıyorum annesindir ama öyle bir annesindi ki çocukların parmakla gösterilir ve sende istemesem bile sıyrılırsın diğerlerinden. Dediğin şeyi hayal edebiliyorum arkadaş çevremden de bu şikayetleri olan tanıdıklarım var. Özgüven tazeleyecek birşey bulun. Bir konuda kendinizi geliştirin. Müzik, resim, heykel, bilgisayar, dil hiç farketmez. Özgüveniniz arttıkça sesiniz çıkacak. Bir de, kendiniz olun. Başkasına abukta gelse prensipleriniz olsun. Daha sivri ama daha özel biri olur ve öyle muamele görürsünüz. Kahve mi içersin çay mı diye sorduklarında canın istiyorsa portakal suyu yok mu? Diye sorabilmelisin. Her zaman herşeye ayak uydurmak pek avantajlı olmayabiliyor

Ben de enerjisi dusuk insanim maalesef. Bu sonradan degisitirelibilir birsey mi bilemiyorum. Takipteyim.
Sürekli olarak kendini nasıl hissetmek istiyorsan bunu kendine tekrar et
Mesela ben enerjisi yüksek biriyim ortamı kurtaran biriyim arkadaşlarım benim yokluğumu fark eder vs

Karakter ve özgüven meselesi. Özgüven içinse başarı gerek. Extra bir güzellik, extra bir başarı, extra bir kabiliyet. Ekstradan kastım ortalama üstü. Adriana lima olmaktan bahsetmiyorum mesela. Sallıyorum annesindir ama öyle bir annesindi ki çocukların parmakla gösterilir ve sende istemesem bile sıyrılırsın diğerlerinden. Dediğin şeyi hayal edebiliyorum arkadaş çevremden de bu şikayetleri olan tanıdıklarım var. Özgüven tazeleyecek birşey bulun. Bir konuda kendinizi geliştirin. Müzik, resim, heykel, bilgisayar, dil hiç farketmez. Özgüveniniz arttıkça sesiniz çıkacak. Bir de, kendiniz olun. Başkasına abukta gelse prensipleriniz olsun. Daha sivri ama daha özel biri olur ve öyle muamele görürsünüz. Kahve mi içersin çay mı diye sorduklarında canın istiyorsa portakal suyu yok mu? Diye sorabilmelisin. Her zaman herşeye ayak uydurmak pek avantajlı olmayabiliyor
Okul hayatımda hep başarılı biriydim en birinci değildim ama başarılıydım. Çevremdeki çoğu arkadaşımdan bir çok konuda çok daha iyiyim . Fakat dediğim gibi en basitinden sohbet sırasında kendimle ilgili bir şey söylediğimde konu hemen kapanıyor. Etrafımda istediğim etkiyi yaratamıyorum. O etkiyi yarattığımda da geçici oluyor.
Yorum için teşekkürler

Psikologda aynı şeyi söylemişti . Sanırım spora biran önce yönelmeliyim :halay::KK49:
Ben şuan merkeze gidemiyorum ama evde zumba yapıyorum bazen, beni yükseltiyor :) size de iyi gelen bir spor dalı olabilir, zevkinize göre gitmelisiniz bence de..

Ben de böyleyim maalesef. Önceden sorunu dış görünüş sanıyordum ama bence değil. Farklı bir şey.
Çözüm bulursanız bana da söyleyin lütfen. Gerçekten etkiliyor hayatımı

Bendede ayni sorun var. Bende cevaplari takipteyim.

Özellikle herkes konustugunda konusulur.ben birsey dedigimde herkes susar cvp bile verilmez. Kendimi o zaman uzaydan gelmiş gibi hissediyorum.

Aman boşverin, ben sizin tam tersinizim. Yıldızı parlak derler bana, her ortamda göze batarım konuşmasam bile.
Lisede bile böyleydi bu, bir ders okulu kırsam fark edilirdi.

Şimdi iş ortamında yine aynı. Okula geç gelen oluyor farkına bile varmıyorlar, beni görmeseler ee hani kavun hoca nerede.
Cidden hoş değil. Sandığınız kadar avantajlı değil.

Ben de böyleyim maalesef. Önceden sorunu dış görünüş sanıyordum ama bence değil. Farklı bir şey.
Çözüm bulursanız bana da söyleyin lütfen. Gerçekten etkiliyor hayatımı
Aynı şekilde ben de düşündüm. Dış görünüşümü imajımı değiştirdim.Etkisi oldu ama tekrardan stabil şimdi her şey . Aslında şöyle her ortamda etkim farklı oluyor. Bazı yerlerde aranan sevilen insanken bazı zamanlarda tam tersi ama genelde farkındayım ışığım düşük

Bendede ayni sorun var. Bende cevaplari takipteyim.

Özellikle herkes konustugunda konusulur.ben birsey dedigimde herkes susar cvp bile verilmez. Kendimi o zaman uzaydan gelmiş gibi hissediyorum.

Aynı sorun . Işığımın ve enerjimin yüksek olduğunu düşündüğüm tek zaman ailemden uzak arkadaşlarımla eve çıktığımda olmuştu. O zaman son derece sosyal ve ilgi gören bir insandım. Ama maddi olarak şuan ayrı eve çıkabilecek durumda değilim.Ailemde aynı şehir deyken beni bırakmazlar

X