Enerjisi ve ışığı düşük biriyim

Aynı ben, burada bile fark edilemiyorum... Plasebo etkisi niyetine enerji taşlarına yönlendiriyorlar ama ne çare...

Hiçbir şey yapmayın kendini farkettirme çabası itici oluyor bir gün birileri farkedecektir bekleyin sadece

Bir kaç kişinin dediği gibi konuyu açtıktan sonra gidip zumba'ya yazıldım. Daha başlamadım ama açıp videolarını izlemek bile iyi hissettirdi :halay: Telefonumdaki bütün indie ,alternative şarkıları kaldırıp , latin müzikleri indirdim :KK49: Dinledikçe kalkıp oynayasım geliyor zaten :KK48::KK48::KK48:

Bir ortama sonradan girdiginizde sesli bir sekilde yani ortamdaki herkesin duyacagi sekilde selam vermeyi, günaydın demeyi deneyin gercekten etkisi oluyor, diger türlü silik bir giriş yapmak sizi daha da dibe çekiyor, emin olun size yanit verecek sizle sohbet edecek birileri olacaktir bu sekilde. Ve nerde bulunursaniz bulunun karşınızdaki kişiler tarafindan sevildiğinizi düşünmeye çalışın, boylece daha canayakin ve daha açık bir iletisim kuracak karsinizdakinin da ilgisini çekeceksiniz, tabi bunlari mekanik degil doğal bir surec olarak düşünün:)

Ortamda bahsettiğiniz şeyin ya da anlatma şeklinizin çekmesi lazım insanları yoksa "siz" anlattınız diye ilgi görmemesi gibi bişey olamaz...Ortam sabitken bu durum değişmez diye düşünüyorum ama en azından yeni girdiğiniz çevrelerde farklı bi intiba bırakabilirsiniz isterseniz...Ben şimdi atıyorum 10 senelik kocamın yanında dansetmeye çekiniyorum sırıtıyor üzerimde kasılıyorum(başka insanların yanında rahatım) ama mesela ikinci bir evlilik yapsam bu beni kasmaz karşı tarafı da şaşırtmaz anlatabildim mi bilmiyorum :KK51:

Ortamda bahsettiğiniz şeyin ya da anlatma şeklinizin çekmesi lazım insanları yoksa "siz" anlattınız diye ilgi görmemesi gibi bişey olamaz...Ortam sabitken bu durum değişmez diye düşünüyorum ama en azından yeni girdiğiniz çevrelerde farklı bi intiba bırakabilirsiniz isterseniz...Ben şimdi atıyorum 10 senelik kocamın yanında dansetmeye çekiniyorum sırıtıyor üzerimde kasılıyorum(başka insanların yanında rahatım) ama mesela ikinci bir evlilik yapsam bu beni kasmaz karşı tarafı da şaşırtmaz anlatabildim mi bilmiyorum :KK51:
Ne demek istediğinizi anladım ve katılıyorum da. Yeni bir ortama girdiğimde daha farklı bir izlenim yaratıyorum ben de çünkü insan ister istemez geçmişte beğenmediği tavırları yeni tanıştığı kişilerde yapmamaya gayret gösteriyor.

Ilk olarak konu başlığını tekrsr etmemekle başlayabilirsiniz. Olumsuz cümleleri kafanızdan atın. Siz en iyisisiniz. Başkalarının ne diyeceğini kafanıza takmayın. Ay rezik oldum gibi düşünceleri kafanızdan çıkartın. Ozguveniniz yerine gelsin.

Ses tonu da çok önemli bence. Daha yüksek sesle konuşabilirsiniz. Vurgu vs. Eşim enerjisi çok yüksek biri, ben onun kadar değilim. Eşim hep sesli konuşur, sesli kahkahalar atar. Toplum içinde baya baya aranan, sevilen bir tip. Ondan kopya çekiyorum ben de hep :KK70:

Aynı ben, burada bile fark edilemiyorum... Plasebo etkisi niyetine enerji taşlarına yönlendiriyorlar ama ne çare...
profil resminden bence. profil resmini renkli gülümseyen kadın falan yap. karikatür resimlerini pek dikkate almam ben mesela. mesajı görmüşken söyleyeyim

Bende isiksiz ve enerjisizim ama ben benim yapacak bişey yok.Dert değil bu.

Ben de bunun karakterle ilgili olduğunu düşünüyorum. Mesela ben kendime çok güvenirim, hiçbir şeyden çekinmem. Ama pazarlamacı ruhum yoktur, yalakalık yapmam, dik dik konuşurum, bunun yanında guvenilirim ama insanların istediği güvenirlik değil. Biraz yalakalık, biraz boş muhabbet, biraz dedikodu. Bir de insan secmeyip, herkesle anlasabilen tipler olur ya, onlar tercih ediliyor :cool:

Kisiligin onemli. Isigi dusuk derken kolay iletisim kuramayan bir insanmisin? Yani yuksek sesle konusmak falan olayi degistirmez. Bence ozguven eksikligin var. Bu da kazanilir. Ben topluluk karsisinda konuşamayan biriyken lisedeyken, simdi hangi konumda oldugu onemli degil herkesin karsisinda konusur kendimi ilgiyle, saygiyla dinletirim. Sorunu iyi belirlemek icin soruyorum. Iletisim sorunu ise bu tur egitimler var. Ve dusunce yapinda bu tur olumsuz konusmalara izin verme. Spor, dans gibi etkinliklerde sana yardimci olur.

Girdiğim ortamlarda geri planda kalıyorum , başıma güzel bir şey geldiğinde ya da başarılı olduğum da etrafımdaki insanlardan iltifat almıyorum. Sanki yok sayılıyorum. Ve bu benim moralimi ve öz güvenimi çok etkiliyor

İçine kapanık biri değilim. İstediğimde oldukça cesaretli ve girişken olabiliyorum. Ama enerjim ve ışığım düşük sanırım. Annem de bunu söylüyor.

Bunu değiştirmek için neler yapabilirim ? Sosyal ilişkilerimde, okul , iş hayatında fark ettiğim bir durum oldu. Tamamen karakter meselesi mi ?
merhabaa:)
ben de öyleyim sanırım:p
aslında şöyle ben kendi içimde deli dumrul
dışarıda sessiz sakin görülen bir tipim
herkes yanımda ne kadar huzur dolu olduklarını söylerler
ama beynimin içi tam bir çılgın :KK53:

Benimde öyle gizli seker ve hasimato çıktı.henuz depolarım tam bitmese de kansizlik var.topu enerjimi her seyimi düşürüyor ayrica gozleri cabuk yorulan biri iseniz de gozleriniz cabuk yorulur enreji vs hepsi biter

Kendinize bir “hayal defteri” edinin. Şu anki enerjinizle yaratıp hayatınıza çektiğiniz her şeyi bir süre için bir kenara bırakın, ve bu deftere “nasıl olmasını istiyorsanız” o şekilde, sanki olmuş gibi tüm istediklerinizi bir bir yazın. Yazının yaratma gücü büyük ama düşüncelerinizi kalemle yazmanız gerekiyor. Çünkü klavyede yazmanın beyinde yarattığı etkileşim ve dolayısıyla da vücutta yarattığı duyguların bu etkiyi yaratmadığı biliniyor.

profil resminden bence. profil resmini renkli gülümseyen kadın falan yap. karikatür resimlerini pek dikkate almam ben mesela. mesajı görmüşken söyleyeyim

Hımmmm, hemen gülümseyen kadın diye Google görsellerde aratıyorum. Çok teşekkür ederim.

ben inanmadım:p
seni farketmemek mümkün değil sistam :KK53: mune abla bile seni çok seviyor -kıskanıyorum- :bicak:

Asdfghj. Sistam Mune hanım çok ince bir insan ya onun sevgisi sana bana herkese, bana özel değil . :b

X