Enfekte olmuş bebek kürtajı

eleanorancalimon

Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2023
572
436
Merhaba. Femara+ovitrelle ile Ocak ayında hamile kaldım. 9.hafta kontrolümde doktor bebeğin 8 haftalık göründüğünü söyledi, sonradan haftasını yakalar diye düşünüp stres yapmadım. Bu süre zarfında şiddetli boyun ve bel ağrılarım başladı. Boyun ağrım omzuma ve oradan uyuşma şeklinde sol koluma yayılıyordu ve gündelik hayatımı ciddi derecede etkiliyordu. 11.hafta kontrolünde kalbinin 8+4te durduğunu öğrendik.
08.04.24 kürtaj oldum. Kürtaj sonrası doktor operasyon sırasında kanülü yerleştirdiğinde ilk çekişte tüylü bir puf şeklinde bir şey geldiğini ve ardından bebeği enfekte olmuş şekilde aldığını, rahmin çok hassas ve muhtemelen enfekte olmuş olma ihtimaline karşın da işlemi derinlemesine yapmadığını çünkü rahmime zarar vermektense işleme bilinçli olarak devam etmediğini söyledi. Yani rahim tam temizlenememiş oldu, vücudun kendi kendisine temizlemesi için takviyeye başlandı. O gün birkaç saat hastanede kaldım. 2 adet antibiyotik başlandı, ilk 3 gün ayrıca cytotec kullandım. 5 gün sonrasında kanamalarım hafiflemeye başlamıştı ki 6.gün yani bugün ağır şekilde kanamam ve parça atımı başladı. Doktor vajinal kontrol yaptı, şu ana kadar rahim epey temizlenmiş dedi. 2 gün daha cytotec kullanıp 4 gün sonra yeniden kontrole gideceğim. 30-40dkda bir ped değiştiriyorum. Dayanılmaz bir ağrı yok, regl ağrısı gibi bir ağrım var ancak ayakta kalmam iş yapmam mümkün değil, dinleniyorum. Cytotec bana yan etki yapmadı, kullandıktan 1 saat sonra (2adet dil altı olarak alıyorum) kasıklarımda ağrı oluyor ve kanamam artıyor, bu şekilde içerde kalan tüm yapışıklıklar gidecek inşallah.
Uzun oldu kusura bakmayın, burada enfekte kürtaj tecrübesi göremedim, yaşayan olursa fikir olsun diye yazmak istedim. Inşallah kimsenin okumaya ihtiyacı olmaz.

O kadar çok kanamam oldu ki bozuk musluktan su damlar gibi şıp şıp durmadan kan geldi ve 10dkda bir bardaktan boşalırcasına parçalı kan geldi. Gece acile gittim, serum takıldı. 4 ayrı antibiyotik, demir hapı, pıhtılaşma hapı (kanamayı kesmek için), ağrı kesiciler kullanıyorum. Rahim temizlenmezse yeniden işlem yapılabilirmiş ama rahim enfekte olduğundan hasar görme ihtimali yüksekmiş. Kürtajdan sonra psikolojimi toparlar gibi olmuştum ki şu an berbat bi durumdayım. :KK43:

O kadar çok kanamam oldu ki bozuk musluktan su damlar gibi şıp şıp durmadan kan geldi ve 10dkda bir bardaktan boşalırcasına parçalı kan geldi. Gece acile gittim, serum takıldı. 4 ayrı antibiyotik, demir hapı, pıhtılaşma hapı (kanamayı kesmek için), ağrı kesiciler kullanıyorum. Rahim temizlenmezse yeniden işlem yapılabilirmiş ama rahim enfekte olduğundan hasar görme ihtimali yüksekmiş. Kürtajdan sonra psikolojimi toparlar gibi olmuştum ki şu an berbat bi durumdayım. :KK43:
canım çok geçmiş olsun, şuan durumun nasıl? rahim toparlandı mı?

Çok çok geçmiş olsun sizi hatırlıyorum benim bir forumda cevap verip yardımcı olmuştunuz görünce çok üzüldüm nasip değilmiş Allah en kısa zamanda sağlıklı gebelik nasip etsin .kanama düşükten sonra olduysa cytotec e bağlı olabilir o ilaç aşırı kanama yapar ve rahmi temizler zamanla toparlarsınız endişe etmeyin çok geçmiş olsun tekrardan

canım çok geçmiş olsun, şuan durumun nasıl? rahim toparlandı mı?
Kurtajdan sonra rahimde 2/3 oranda parca kalmisti, ustune bi de damarim yirtilmis o kadar kanama olmasinin sebebi atardamarin yirtilip kanamasindanmis, 1 hafta hastanede yattim, su an iyiyim cok sukur 3 gun once taburcu oldum kanamam durdu. Cok dikkat etmem gerekiyor bi sure. Allah doktorlarimizdan razi olsun, ayni durumu baska ulkede yasayanlarin yazdiklarini okudum kimse ilgilenmemis, ben cok iyi doktorlara denk geldim beni iyilestirdiler 🙏🏻 rahim de yavas yavas toparlicak kendini insallah 🥰 rabbim hic kimsenin basina vermesin

Kurtajdan sonra rahimde 2/3 oranda parca kalmisti, ustune bi de damarim yirtilmis o kadar kanama olmasinin sebebi atardamarin yirtilip kanamasindanmis, 1 hafta hastanede yattim, su an iyiyim cok sukur 3 gun once taburcu oldum kanamam durdu. Cok dikkat etmem gerekiyor bi sure. Allah doktorlarimizdan razi olsun, ayni durumu baska ulkede yasayanlarin yazdiklarini okudum kimse ilgilenmemis, ben cok iyi doktorlara denk geldim beni iyilestirdiler 🙏🏻 rahim de yavas yavas toparlicak kendini insallah 🥰 rabbim hic kimsenin basina vermesin
Oyy çok geçmiş olsun. Rabbim sıhhat versin. bol ıstirahat edin dinlenin. üşütmeyin.

Çok çok geçmiş olsun sizi hatırlıyorum benim bir forumda cevap verip yardımcı olmuştunuz görünce çok üzüldüm nasip değilmiş Allah en kısa zamanda sağlıklı gebelik nasip etsin .kanama düşükten sonra olduysa cytotec e bağlı olabilir o ilaç aşırı kanama yapar ve rahmi temizler zamanla toparlarsınız endişe etmeyin çok geçmiş olsun tekrardan
Ben de hatirliyorum sizi :) cok tesekkur ederim, her seyin basi saglik, toparlanicam cok daha iyi olucam insallah 🙏🏻🌸

X