Hpv pozitifim çok korkuyorum

Geçmiş olsun, doktorunuz kolposkopi sırasında az çok gözlemlemiştir veya işlem anında boyama yapılıyor ve boyada değişim olursa sonuçlar sıkıntılı gelebilir diye belirtiyor, işlem sonrası doktorunuzun bir yorumu oldu mu acaba?

Çok beklediğinizi biliyorum o sebeple merak ettim açıkçası durumu.
Yok hiç bişey demedi burda özelden de konuştuğum birisi de aynı yerde aynı işlemi yaptırmıştı ona herkesten 4 parça alıyoruz demişler ben sanki 3 tane alındı gibi hissettim. İşlem sonrası bi kağıt vermişler, bana onuda vermediler, 15 gün cinsel ilişki yasak, havuz hamam yasak demişler bana hiç bir bilgi vermediler bende sormadım bunları önceden burda okuduğum için.

kolposkopi sonucum çıkmış randevu yok tabi, talep oluşturdum aynı sonucu alanlar bilgi verirmisiniz rica etsem.

Sadece kronik servisit çıkmış dimi? Diğerleri yapılan işlemler mi oluyor? Cin1 falan çıkmamış bu iyi haber dimi? İnternette okuduğum kadarıyla kronik rahim ağzı iltihabı çıkmış ve antibiyotik tedavisi veriliyor geçmezse yakma dondurma işlemi diyor doğrumudur?

Birde sonuç olarak hpv 16-18 harici yüksek riskli tipler çıktı smear testi acsus çıktı ama kolposkopi temiz çıkmış sayılır diğer kötü ihtimallere göre sadece kronik servist çıktı diye sevinmeliyim dimi?

Eklentiler

• Screenshot_20240327_132957_Drive.jpg
    Screenshot_20240327_132957_Drive.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 64
kolposkopi sonucum çıkmış randevu yok tabi, talep oluşturdum aynı sonucu alanlar bilgi verirmisiniz rica etsem.

Sadece kronik servisit çıkmış dimi? Diğerleri yapılan işlemler mi oluyor? Cin1 falan çıkmamış bu iyi haber dimi? İnternette okuduğum kadarıyla kronik rahim ağzı iltihabı çıkmış ve antibiyotik tedavisi veriliyor geçmezse yakma dondurma işlemi diyor doğrumudur?

Birde sonuç olarak hpv 16-18 harici yüksek riskli tipler çıktı smear testi acsus çıktı ama kolposkopi temiz çıkmış sayılır diğer kötü ihtimallere göre sadece kronik servist çıktı diye sevinmeliyim dimi?
Bence hemen Süleyman Hocaya bu sonucunuzu mail olarak atın yorumluyor, iki arkadaş cumartesi günü sonuçlarını gönderdi kendisine hemen dönüş yapıp, bilgilendirdi.

İrtibat no da bırakırsanız arıyor.

….

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hemen Süleyman Hocaya bu sonucunuzu mail olarak atın yorumluyor, iki arkadaş cumartesi günü sonuçlarını gönderdi kendisine hemen dönüş yapıp, bilgilendirdi.

İrtibat no da bırakırsanız arıyor.

….
Devlet hastanesinde yapıldı tüm işlemler yinede ücretsiz yardımcı olurmu yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim mail attım bakalım ne diyecek merakla bekliyorum.
İnşallah müsaittir bir an önce döner de, içiniz de rahat eder.
Geçtiğimiz Cumartesi günü mail atan arkadaşlara hemen dönüş yapmıştı.

Bu arada raporunuz bu kadar mı? Devamı falan yok mu?

Hemşire arkadaşlarda yorumlar birazdan, isterseniz diğer konuya ekleyin raporu, orası daha kalabalık.

“ Vajinal Siğil Rahatsızlığı Olan Var m? “ başlıklı konuya da yazın bakalım.

Bu arada kolposkopi sonrası raporum da kronik servisit bende de çıkmıştı, doktorum korkulacak bir şey yok, kronik servisit olmayan kadın da yok dedi :)

Kolposkopi olduğum günün sonrası ve işlemden dolayı enfeksiyon kapmamak için hali hazırda zaten bir antibiyotik kullanmaya başladım hemen, yani doktorum vermişti önlem amaçlı, kolposkopiden 15-20 gün sonra hafif kasık ağrılarım vardı, o sebeple tekrar gittim muayene oldum, onun için de sadece trivag ovül ( 3 adet ) fitil vermişti sadece.
Size kolposkopi olduğunuz gün antibiyotik ve ağrı kesici olarak ilaç reçete etmediler mi?

Kolposkopi olduğum günün sonrası ve işlemden dolayı enfeksiyon kapmamak için hali hazırda zaten bir antibiyotik kullanmaya başladım hemen, yani doktorum vermişti önlem amaçlı, kolposkopiden 15-20 gün sonra hafif kasık ağrılarım vardı, o sebeple tekrar gittim muayene oldum, onun için de sadece trivag ovül ( 3 adet ) fitil vermişti sadece.
Size kolposkopi olduğunuz gün antibiyotik ve ağrı kesici olarak ilaç reçete etmediler mi?
Yok hayır bana hiç bir bilgi vermediler burda birisiyle konuştuğum için biliyordum 15 gün cinsel ilişki yasağı havuz deniz yasağını, onları bile söylemediler. Reçete de vermediler. Şehir hastanesinde böyle sanırım :KK43:

Yok hayır bana hiç bir bilgi vermediler burda birisiyle konuştuğum için biliyordum 15 gün cinsel ilişki yasağı havuz deniz yasağını, onları bile söylemediler. Reçete de vermediler. Şehir hastanesinde böyle sanırım :KK43:
Anladım, şimdi dikkat etme vakti, eşiniz de hala taşıyıcılık devam ediyor mu onu çözmeniz gerekiyor, bir arkadaşımın eşi ünv ( izmir / dokuz eylül ünv. ) hastanesinde tedavi gördü ancak adamın bir çok siğili vardı, eğer hala eşiniz taşıyıcı pozisyonundaysa, siz daha virüsü bünyenizden atamadan, tekrar tekrar size bulaştıracak maalesef 😣

*** Bir de lütfen vakit kaybetmeden aşılarınızı olun sanırım 50 yaşa kadar yine de olma şansınız var, 40 yaş üstünde maalesef koruma etkisi daha aza düşüyor.

Son düzenleme:
Anladım, şimdi dikkat etme vakti, eşiniz de hala taşıyıcılık devam ediyor mu onu çözmeniz gerekiyor, bir arkadaşımın eşi ünv ( izmir / dokuz eylül ünv. ) hastanesinde tedavi gördü ancak adamın bir çok siğili vardı, eğer hala eşiniz taşıyıcı pozisyonundaysa, siz daha virüsü bünyenizden atamadan, tekrar tekrar size bulaştıracak maalesef 😣

*** Bir de lütfen vakit kaybetmeden aşılarınızı olun sanırım 50 yaşa kadar yine de olma şansınız var, 40 yaş üstünde maalesef koruma etkisi daha aza düşüyor.
Erkekte genital siğil yoksa test yapmıyorlarmış ki benim yaşım 44 eşimin 46

Sonuçlarınızda anlamlı bişey yok yazmış sadece, açıklayıcı değil benimki 😊
Evet bende o yüzden raporunuzun devamı yok mu diye sormuştum, hiç bir açıklama göremedim, doğru kontrol ettiğinize emin misiniz?
Ek bir sayfa daha olmasın.
Benim kolposkopi raporum bu şekildeydi.

Eklentiler

• IMG_2934.jpeg
    IMG_2934.jpeg
    106 KB · Görüntüleme: 46
Evet bende o yüzden raporunuzun devamı yok mu diye sormuştum, hiç bir açıklama göremedim, doğru kontrol ettiğinize emin misiniz?
Ek bir sayfa daha olmasın.
Benim kolposkopi raporum bu şekildeydi.
Hayır devamı yok istanbul başakşehir çam şakura şehir hastanesinin laboratuvar sonucu böyle. Tanı kronik servisit yazıyor yorum yok benimkinde. Devlet hastanesinde bu kadar oluyor galiba 😀

X